שניאור שניאורסון (רמת אביב)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף שניאור שניאורסון)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ערך זה עוסק בשניאור שניאורסון מרמת אביב. אם התכוונתם למשמעות אחרת, ראו שניאור זלמן שניאורסון (פירושונים).
הרב שניאור שניאורסון

הרב שניאור שניאורסון הוא משלוחי הרבי ברמת אביב. משפיע בישיבת חב"ד רמת אביב, מחבר סדרת הספרים "אחדות בתורה" ובעבר מנהל בית חב"ד לישראלים במלבורן, אוסטרליה. מתעסק רבות בקיום רצונו של הרבי בבניית הארמון למלך המשיח בכפר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד לאביו הרב משה זלמן שניאורסון בכפר חב"ד. והתחנך במוסדות חב"ד המקומיים. למד בישיבת תומכי תמימים לוד ונודע כמתמיד גדול. לקראת שנת הלימודים תשנ"ה נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר ה'קבוצה' המשיך בלימודים ב-770 ובין היתר התעסק בקירוב דוברי עברית לתורה ומצוות, ועסק בסעודות שבת בשכונת אפר וועס סייד במנהטן.

בשנת תשנ"ח נסע למלבורן אוסטרליה יחד עם ידידו הרב אורי למברג על מנת לשכנע את הרב יוסף יצחק גוטניק להמשיך בתוכניות בבניית והרחבת 770.

במהלך שהותו במלבורן יסד יחד עם הרב אורי למברג בית חב"ד למטיילים הישראלים. הבית חב"ד פעל במסגרת בית הכנסת "אוהל דבורה", השייך לקהילה קטנה במלבורן שתרמו את האולם לפעילות[1].

התחתן עם ביתו של הרב גידי שרון מקריית טבעון.

בהמשך קבע את מושבו ברמת אביב שם פועל רבות במבצעי הקודש של הרבי כשסדר יומו כולל הליכה עם תפילין בהיכון להניחם לכל יהודי שיבוא איתו במגע. בנוסף, משמש הרב שניאורסון כמשפיע בישיבת חב"ד ברמת אביב ובעבר היה גם משפיע בישיבת תומכי תמימים באר שבע.

ספרו אחדות בתורה[עריכה]

ספרו אחדות בתורה הוא חיבור תורני המראה איך מחלוקות רבות בכל התורה הם "לשיטתייהו". כלומר, מוצא את הקו המשותף בין החולקים בכל מחלוקותיהם.

בספר מוצע הסבר לרוב המחלוקות בין תנאים ואמוראים בש"ס, מחלוקות בין רש"י לתוספות ובין מחלוקות התלמוד בבלי והתלמוד ירושלמי.

הספר יצא לאור בשלושה כרכים.

הארמון למלך המשיח[עריכה]

הרב שניאורסון פועל במרץ רב בנוגע למימוש רצונו הקדוש של הרבי בבניית הארמון למלך המשיח בכפר חב"ד.

מידי שנה הוא מארגן כנסים ב-770 בחודש תשרי לתמימים ואנ"ש בהם מעוררים את הקהל לפעול בנושא. הוא יזם מבצע החתמות המוני על עצומה הקוראת לכל מי שנוגע בדבר שיביא את מימוש רצונו של הרבי. בנוסף הרב שניאורסון אסף התחייבויות כספיות מחסידים רבים כשבניית הארמון תגיע לידי פועל.

קישורים חיצוניים[עריכה]

נסיעה לרבי: הרב שניאור שניאורסון

הערות שוליים

  1. מאז תשס"ד מנהל את הבית חב"ד הרב דודו לידר.