שניאור זלמן גורליק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב שניאור זלמן גורליק
ערך זה עוסק בשליח הרבי בבאר שבע. אם התכוונתם לרבה של כפר חב"ד, ראו שניאור זלמן גרליק.

הרב שניאור זלמן גרליק (יליד שנת תשכ"ז), הינו השליח הראשי בבאר שבע, ומנהל בית חב"ד המרכזי בעיר.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בטשקנט בי"ד טבת תשכ"ז בברית המועצות להוריו שלום דובער ושרה רבקה גורליק, מחסידי חב"ד שנשארו בברית המועצות גם לאחרי הבריחה הגדולה, והמשיכו לשמור על הגחלת היהודית. הוא נקרא שניאור זלמן על שם סבא רבה שלו, הרב שניאור זלמן וילנקין (שזכה לשמש כמלמד של הרבי בילדותו).

עוד בהיותו ילד בשנת תשל"א עלו הוריו לארץ ישראל, והתיישבו בנחלת הר חב"ד שבקריית מלאכי, והוא נכנס ללמוד במוסדות חב"ד המקומיים, כשהוא יונק את השפעתו מסבו הרב שלום וילנקין שכיהן בהוראת הרבי כמשפיע הקהילה.

בהיותו ילד בן 12 בשנת תשל"ט נסע עם אביו וסבו אל הרבי, וזכה להיכנס ליחידות אצל הרבי, במהלכה בחן אותו הרבי על לימודיו.

כשהגיע לגיל ישיבה, נכנס ללמוד בישיבת חב"ד בתורת אמת בירושלים, שם עשה את כל מסלול הלימודים הישיבתי, גם בישיבה קטנה וגם בישיבה גדולה.

בשנת תשמ"ו נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית בחצר הרבי ב-770 במסגרת שנת הקבוצה, והמשיך לשהות בישיבה ארבע שנים, עד שנת תשמ"ט. בזמן לימודיו בישיבה, היה עורך ראשי דברים משיחותיו של הרבי בעת ההתוועדויות על מנת לשלוח את הדברים לחסידי חב"ד ברחבי העולם שיהיו מעודכנים בדברים האחרונים ובהוראות שמסר הרבי.

לאחר נישואיו עם מרת בלה לבית הרב דובער שייקביץ, הוזמן בשנת תש"נ על ידי הרב תנחום בורושנסקי לצאת בשליחות הרבי לבאר שבע ולאחר שקיבל את ברכת הרבי - בי"ט כסליו של אותה שנה - עבר להתגורר בעיר והחל לפעול בקרב התושבים.

בשנת תשס"ו נבחר על ידי מקומן 'זמן הנגב' כאחד מהאנשים הכי משפיעים בבאר שבע[1].

בחודש תמוז תשע"א חנך בניין חדש ומפואר לבית חב"ד שבהנהלתו, בנוכחות אישי ציבור רבים שבאו לחגוג את פתיחת הבית חב"ד.

כיום מרכז הרב גורליק את הפעילות בשכונה א' בבאר שבע, וידוע בשל פועלו הרב עם עולי מרוקו. לאחר חתונת בתו עם ר' שניאור זלמן גרוזמן-הוסיף לעצמו את השם ישראל על מנת למנוע שם תואם בין החתן לחותנו

קישורים חיצוניים[עריכה]

  • המדור 'מילה של חסיד' עם הרב גורליק באתר 'שטורעם' - תשס"ו תשע"ד.
  • [4ysc01p1vhw140bqmvpyqhpw.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2016/07/21-07-2016-15-34-30-%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%AA%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%92-3.pdf תהא שנת משיח ודאי], בתוך דרך תמים גליון ג', תמוז תשע"ו

הערות שוליים