שמעון יהודה פיזם

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב שימעל'ה פיזם נואם בכינוס השלוחים העולמי בשנת תשע"ב

הרב שמעון יהודה פיזם, (מכונה שימעל'ה, יליד שנת תשמ"א, 1981) הינו המנהל של ארגון התאחדות החסידים לקבלת פני משיח, חבר הנהלת האתר חב"ד בישראל, ומשפיע בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת.

תולדות חיים[עריכה]

הרב פיזם נולד בה' אב בשנת תשמ"א בקריית שמואל, לרב יגאל ומרת חנה פיזם. למד בתלמוד תורה צבאות מנחם' בקריית שמואל, ובהיותו ילד, זכה לנסוע לרבי לראשונה יחד עם הוריו ולשהות במחיצת הרבי בחודש תשרי תשמ"ח. בצעירותו למד בישיבת תומכי תמימים ברינואה ולאחר מכן בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת.

בשנת תשס"א עבר ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 שבניו-יורק במסגרת שנת הקבוצה, בסיום שנת הקבוצה הקים את מערכת ההוצאה לאור השבועית של ועד חיילי בית דוד, ומחברי הנהלת את"ה העולמי. עם סיום שנת ה'קבוצה' חזר כשליח לישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת, ובסיום השנה סייע בניהול ישיבת הקיץ 'חיילי בית דוד', שתחת ארגון את"ה העולמי.

בחורף תשס"ג נקרא לדגל עסקנות חב"ד בארץ על ידי יושב ראש אגו"ח הרב שלמה מיידנצ'יק שהכניסו רשמית לפעילות במסגרת אגף הפעילות של אגו"ח יחד עם הרב יוסי גינזבורג, הרב מענדי בליניצקי, הרב אברהם מיידנצ'יק והרב ראובן קופצ'יק.

בי"ט שבט תשס"ד נשא את רעייתו מרת איילת לבית צייגר, ולאחר החתונה התיישב בירושלים, והקים את ארגון התאחדות החסידים לקבלת פני משיח שתחת אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, בראשו הוא עומד לאחר מכן עבר להתגורר בצפת משם כיום הוא מנהל את כל עניניו.

במקביל לעיסוקיו בניהול הארגון, הוא מכהן כמשפיע בישיבת חסידי חב"ד ליובאוויטש צפת וחבר הנהלה בכמה מוסדות חב"דיים.

בשנת תשס"ז השתתף בהקמת קרן 'חסדי שלמה ומשה' המעניקה לחסידי חב"ד הטבות בקניית משקפיים ותכשיטים וקרן מתנות לאביונים.

בשנת תשס"ח התמנה כחבר ועד המארגנים של 'כנס המנהלים' המתקיים מידי שנה על ידי אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש.

בשנת תש"ע, עסק בהקמת אתר חב"ד בישראל, והתמנה כחבר הנהלת האתר.

בשנת תשע"א, לקראת כ"ז אדר, עסק יחד עם פעילים נוספים בפרוייקט התעוררות ארצי תחת הסיסמא 'איכה?!'

לרגל חג הפורים, פורסם בשבועון כפר חב"ד ראיון משותף שלו ושל העורך הרב אהרן דב הלפרין, כשבתוך הדברים הוא מעורר את קוראי העיתון להפסיק את הפלגנות, ולעסוק בחיות בלימוד ופרסום עניני משיח וגאולה[1].

הראיון עורר סערה תקשורתית רבה, אך העורך לא הסכים להתנצל על כך שהביא את הראיון.

בקיץ השתתף בהקמת כנס רבני הישיבות של אגו"ח בראשות יו"ר ועדת החינוך החב"די הרב זושא פוזנר.

בשנת תשע"ב נבחר בסקר חב"ד אינפו כ'איש השנה' כאיש של פעילות מתוך חיות חסידית.

בשנת תשע"ז התרחשה שריפה בצפת ברחוב הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליט"א שכילתה את ביתו. מתוך השריפה נמצאו כל מיני פריטים מענינים וביניהם :מדליית הרבי, ספר התניא,דולר מידו הק' של הרבי שילט"א מה"מ, אלבום משפחתי, ספר תהלים קטן ועוד. בשנת תש"פ נדבק בקורונה ואושפז

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. שימעל'ה פיזם מראיין את אהרון דב הלפרין - קטעים מהכתבה באתר חב"ד אינפו י' אדר ב' התשע"א (16.03.2011).