שמואל שארף

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב שארף

הרב שמואל שארף הינו שליח הרבי ומנהל בית חב"ד בעיר ניו דלהי שבהודו. התפרסם בעקבות פיגוע רצחני שנטל את חיי אשתו השליחה מירה בשנת תשע"ג, באמצעות טיל ששוגר מעזה ופגע בבית שבו שהו.

תולדות חיים[עריכה]

הרב שארף נולד בשנת תשמ"ג בביתר עילית לאביו הרב יהושע שארף, משפיע בית הכנסת בשכונת התמר וראש כולל לחסידות בביתר עילית, ולאמו חיה - בתו של הרב אברהם הערש כהן.

בבחרותו למד בישיבות תומכי תמימים בנחלת הר חב"ד ובצפת, ובשנת תשס"ג למד בבית המדרש של הרבי במסגרת הקבוצה.

השליחות בהודו[עריכה]

ילדו הקטן על קבר רעייתו הראשונה
בחתונתו השניה

כבחור, נסע הרב שארף להודו, יחד עם השליח הותיק הרב נחמן נחמנסון. לאחר כמה שנים התחתן עם מרת מירה רות כהן, שהגיעה מבית של חסידי סדיגורא והתקרבה לחב"ד בצעירותה. הם חזרו לניו דלהי ופתחו שם בית חב"ד בו פעלו יחדיו.

בתחילת שנת תשע"ג נסע עם משפחתו לארץ הקודש, למטרת הארכת הויזה להודו, והתגורר בנחלת הר חב"ד. באותה תקופה התרחשו מתקפות טילים באיזור הדרום, ובר"ח כסלו פגע בבית משפחת שארף טיל גראד שנורה מעזה. הטיל פצע אותו ואת ילדיו ונטל את חיי אשתו, השם יקום דמה.

לאחר האירוע המצער נסע הרב עקיבא סודרי עם משפחתו לניו דלהי, ומילא את מקומו של הרב שארף בניהול בית חב"ד.

לאחר שנתיים נישא הרב שארף בשנית למרגלית אורובן, זמנית מתגורר בביתר עילית.

בתקשורת[עריכה]

פיגוע הטרור וגבורתו של הרב שארף שחזר למקום שליחותו, עוררו הדים רבים בארץ ובכלי התקשורת. בערוצי הטלויזיה השונים ובעיתונות הכללית התראיין הרב שארף והעביר את בשורת הגאולה של הרבי, כאשר הוא מהוה דוגמא חיה לאמונה וביטחון גמור בדברי הרבי למרות הניסיון והכאב.

עם היחשפותו הרחבה התוודע הציבור להיקפה העצום של הפעילות החב"דית בהפצת נבואת הגאולה והגואל בעולם כולו, בעוד באותה תקופה גורמים שונים ניסו למזער את פרסום הפעילות[1].

משפחתו[עריכה]

אחיו:

גיסיו:

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים