שמואל חפר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב שמואל חפר

הרב החסיד ר' שמואל חפר הינו סגן יו"ר אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, יו"ר הועד למען שלימות העם ומנהל בית רבקה כפר חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

נולד בבודפשט שבהונגריה, שם עברו עליו שנות ילדותו עד פרוץ מלחמת העולם השניה.

בימי המלחמה נאלץ, עם הוריו ושמונת אחיו, לברוח ממקום מסתור אחד למשנהו. נדד לאיטליה, משם לגרמניה ואחר כך למחנה עליה יהודי בצרפת. בראשית שנת תש"ז, הפליג עם חבריו לארץ הקודש, אך נעצר בידי הבריטים ונשלח לבלות חצי שנה בקפריסין, קודם שהפליג בשנית לארץ, הפעם בהצלחה.

כחצי שנה קודם הקמת המדינה התנדב לשורות הפלמ"ח והשתתף במלחמת השחרור. סירב פקודה בפרשת אלטלנה.

בשנת תשי"ד יצא בשליחות הסוכנות היהודית לפעול בקרב בני נוער יהודים במרוקו, בברכת האדמו"ר מגור הבית ישראל, שם נתוודע לראשונה לחסידות חב"ד ולאנשיה, כאשר פגש את השליח הרב שלמה מטוסוב.

מששב לארץ, החל לעסוק בשדה החינוך הדתי תחילה במקוה ישראל ולאחר מכן בנחלים תוך כדי שהוא שומר על קשר עם חסידי חב"ד. את תלמידיו במוסדות השונים היה לוקח בי"ט כסליו ותאריכים חב"דים נוספים ל"פרדס" בלוד להתוועד עם ר' שלמה חיים קסלמן. בתשי"ח התחתן עם אשתו בת ר' חיים יוסף רוזנבלום מתל אביב. אחרי החתונה החל בעסקנות חב"דית. תחילה ניהל שני בתי ספר של הרשת בכפר סבא וביפו[דרוש מקור], עד שנקרא על ידי גדולי החסידים דאז לנהל את בית רבקה - מוסד שכמעט נסגר לפני כן ותחת שרביט ניהולו הפך למוסד מפואר ומרשים.

על פי הוראות והכוונה מפורטת מהרבי, הקים את כפר חב"ד ב' שהינה קרית החינוך החב"דית הגדולה בישראל, בה שוכן מוסד בית רבקה כפר חב"ד.

ר' שמואל הינו דמות מרכזית בעסקנות חב"ד, הוא סגן יו"ר אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, יו"ר הועד למען שלימות העם ומנהל בית רבקה כפר חב"ד.

זכה מהרבי לקירובים גדולים ויחס מיוחד.

משפחתו[עריכה]

לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצונים[עריכה]

הקודם:
הרב נחום טרבניק
יו"ר הועד למען שלימות העם
מתשד"מ
הבא:
-