שלמה יהודה סגל (קראון הייטס)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב סגל (מימין) לצד רבני קראון הייטס הרב אברהם אזדבא והרב אהרן יעקב שווי (ג' תמוז תש"ע)

הרב שלמה יהודה סגל (יליד שנת תשכ"א, 1960) הוא מורה צדק בשכונת קראון הייטס

תולדות חיים[עריכה]

הרב סגל עושה סיום מסכת ב-770 בתשעת הימים (תש"ע)

נולד בבני ברק בב' חשון תשכ"א לאביו הרב פנחס דוד סגל (בן הרב חיים שלום סגל, ואחיו של הרב בנימין זאב סגל ראש ישיבת תורת אמת). סבו מצד אמו, היה הרב צבי מאיר, ממובחרי ישיבות מיר וסלבודקא, ומעשרת המייסדים של ישיבת 'חברון' הליטאית.

בהגיעו לגיל חתונה, נשא את רעייתו מרת חיה שיינא מיכלא בת הרב שלום דובער בוטמן מתל אביב, וכעבור תקופה קצרה קבע את מושבו בקראון הייטס והתמנה כר"מ בישיבת אהלי תורה.

בסביבות שנת תשנ"ה חזר לארץ הקודש, ושימש במשך מספר שנים כשליח הרבי ברמת השרון (לצד גיסו הרב יהודה בוטמן) וכן כמגיד שיעורר בישיבת תומכי תמימים המרכזית, בכפר חב"ד. בהמשך, חזר לקראון הייטס והחל לשמש גם כמורה צדק בשכונה במקביל לעיסוקו החינוכי, ונחשב למקורבו של הרב אברהם אזדבא.

בשנת תשס"ו התקיימו בחירות שנויות במחלוקת בהן השתתפו כמחצית מתושבי השכונה[1], ובמהלכם נבחר לכהן כחבר בית דין צדק קראון הייטס (יחד עם הרב יצחק רייטפארט והרב זירקינד). בחירות אלו בוטלו מאוחר יותר, על ידי בית דין בהרכב מיוחד שהוסכם מראש שפסקיו יקבלו על ידי כל הצדדים המעורבים.

משרדו של הרב ממוקם בבנין המשרדים מעל 770.

פסקיו[עריכה]

משפחתו[עריכה]

חברי בד"צ קראון הייטס
כיום הרב אברהם אזדבא • הרב יוסף ישעיה ברוין
בדצ קה.png
בעבר הרב יוסף אברהם הלר • הרב יהודה קלמן מרלו • הרב אהרון יעקב שוויי
דיינים ומו"צים הרב שלמה יהודה סגל • הרב יצחק רייטפורט
מזכירות הרב שמואל קראוס

הערות שוליים

  1. לטענת החולקים, בחירות אלו היו פקטיביות ונעשו באופן מוטה מבלי פיקוח גורם חיצוני, והתהליך כולו התקיים בצורה לא הוגנת ובשל כך אינן תקפות.