שלום מנחם מענדל סימפסון

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרב סימפסון נואם בכינוס השלוחים העולמי ב770
הרב סימפסון

הרב שלום מנחם מענדל סימפסון הוא מזכירו של הרבי, מנהל קופת רבינו, חבר הנהלת אגודת חסידי חב"ד העולמית ומחנה ישראל ומנהל מרכז לענייני חינוך.

קורות חייו[עריכה]

הרב סימפסון הוא בנו של הרב אליהו סימפסון, מזכיר אדמו"ר הריי"צ. בבחרותו ביקשו הרבי לעבוד במזכירות. במסגרת עבודתו עסק בניהול הכתבת ושליחת מכתבי הרבי ובניהול התכתובות השונות של מרכז לענייני חינוך. בד בבד, מונה, בהוראת הרבי, לרב קהילה בשכונת בריטן ביטש, ניו יורק.

במשך השנים עסק הרב סימפסון במסגרת תפקידו במזכירות בעניינים ציבוריים שונים בכרם חב"ד. בין היתר, שימש כחבר במרכז לענייני חינוך, עסק בניהול מעות חיטין של מחנה ישראל ובהוצאת והפצת ספרי הוצאת ספרים קה"ת.

בשנת תשמ"ח מונה על ידי הרבי (ב'שטר צוואה') לחבר בהנהלה הראשית של מרכז לענייני חינוך (יחד עם הרב חיים מרדכי אייזיק חודקוב והרב ניסן מינדל). בשנת תש"נ מינה אותו הרבי בנוסף לכך לחבר רשמי בהנהלות אגודת חסידי חב"ד העולמית ובמחנה ישראל. עם ייסודה של קופת רבינו, בחשוון תשנ"ד, מונה הרב סימפסון למנהל הקופה.

עם פטירתו של הרב ניסן מינדל, בשנת תשנ"ח, נותר הרב סימפסון כיחיד שמונה על ידי הרבי להנהלה הראשית של המרכז לענייני חינוך. כתוצאה מכך הפך הוא למנהל המרכז. במסגרת זו, הוא מארגן מידי שנה באנקעט של כינוס השלוחים העולמי ב-770, מסייע במימון פעילות לשלוחים רבים ומלווה אישית את פעילותם של רבים מהשלוחים.

משפחתו[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הקודם:
ניסן מינדל
יושב ראש מל"ח
מתשנ"ט
הבא: