שיחת תבנית:תולדות הרבי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יישר כח על העבודה המאומצת. אם מפרקים לגורמים, אולי כדאי להוסיף פרק על פעולותיו כיו"ר מחנה ישראל מל"ח וקה"ת (תש"א-תש"י), וכן לפרק את התקופה שלאחר הנשיאות לפחות לשניים או שלושה חלקים מרכזיים. אני הייתי מציע: חלק ראשון עד להפיכתה של קראון הייטס למרכז בלעדי של חסידות חב"ד (תש"י-תשכ"ח) או לחילופין עד להסתלקות רעייתו של הרבי הריי"צ/הסתלקות אמו, מאורעות שהשפיעו באופן מוחשי על אופן התנהלות ההנהגה ב770, תקופה שניה עד הסתלקותה של הרבנית, ושלישית עד ביאת גואל צדק. להתראות - שיחה 04:09, 15 באוגוסט 2016 (UTC)

א. פרק על עבודתו בקה"ת וכו' לזה כוונתי ב"הרבי בארצות הברית" שמופיע שם, אע"פ שזה לא שם כזה מוצלח, כי הרבי בארצות הברית עד היום הזה.
ב. לגבי התקופה שלאחר הנשיאות יש כרגע ערך ארוך - פעולותיו של הרבי מלובביץ' בסדר כרונולוגי. אם לדעתך יש לפצלו (הגיוני, כפי שהסברת), אדרבה תן הצעות איך בדיוק לחלק ובעיקר איך ייקראו השמות של הערכים. תודה מראש. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 05:02, י"א באב, הקהל ה'תשע"ו
פעולותיו של הרבי בסדר כרונולוגי, יכול מבחינתי להיקרא "העתקה אות באות מלוח היום יום". צריך ערך שיסקור את הפעולות כפי שהם משולבות בהנהגה, התפתחותה של חסידות חב"ד, המאורעות בארץ ובעולם, וכו'. אני יכול להציע דרך חלוקה, אבל כדאי מאוד שישתתפו בדיונים אנשים נוספים. לענ"ד אפשר לחלק לפי עשורים, אבל אז הבעיה היא שזו חלוקה שרירותית וכו' (וכן הבעיה מה תעשה בעשור של תש"ס-תש"ע..), אבל צריך לזכור שהערכים האלו הם בעצם ערכים מורחבים, וממילא הם לא מוכרחים לכלול את כל הפעולות וההיסטוריה, וממילא אפשר לחלק לפי תוכן, למרות שהשנים של האחד נכנסות בשל השני כשערכים אלו יתייחדו בכך שבכך נושא הם יסקרו את הפעולות באופן כרונולוגי: א. פעולות הרבי לביסוס מוסדות וקהילות חב"ד (הקמת השכונות החב"דיות, יוזמות כגון מינוי משפיעים וכיו"ב, וכו'). ב. פעולות ההפצה והשליחות (בתי חב"ד, שלוחים, רגע של שתיקה, שבע מצוות בני נח, וכו' וכו') ג. הנחלת תודעת ובשורת הגאולה. בנוסף, צריך לכאורה גם ערך על הנהגת הרבי (סדר יום, תפילות, אי יציאה מתחומי 770-האוהל, קבלת יחידות, דולרים, התוועדויות לסוגיהם וכו'). להתראות - שיחה 15:43, 16 באוגוסט 2016 (UTC)
אגב, רוב הנושאים שברשימה יכולים להוות ערכים בפני עצמם, והערך הראשי רק מפזר אותם על פני השנים. 68.194.89.33 17:18, 16 באוגוסט 2016 (UTC)
  1. לגבי פעולותיו של הרבי מלובביץ' בסדר כרונולוגי הוא אכן לא ערוך כלל, כדבריך, אבל כיון שערך זה לא אמור להכיל שום תוכן אלא רק לסדר רשימה כרונולוגית ולהפנות לעשרות ערכים אחרים - לא נורא שהכל יהיה בערך אחד.
  2. הנהגות הרבי וכו' - זה באמת נושא שלוקה בחסר גדול, יש כביכול תבנית:במחיצת הרבי אבל קשה למצוא בה ידיים ורגליים, ויש הרבה דברים שלא כתובים בשום ערך (לדוגמא: באלו ימים בשנה נהג הרבי להתוועד בימות החול? מתי התחיל להתוועד בשבתות? וכו').
  3. בכל אופן, יש רעיון לשמות לערכים שיצטרכו להפתח? (ובראשם הרבי בארה"ב (תש"א-תש"י)) • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 03:31, י"ד באב, הקהל ה'תשע"ו
1. זה נכון, אבל לענ"ד צריך גם ערך מקביל שזה יהיה כתוב בצורה קריאה ורציפה. 2. תבנית במחיצת הרבי לא אמורה לכתוב את הנהגות הרבי, אלא לאגד ערכים הקשורים לרבי. סדר יומו של הרבי דורש ערך נפרד. 3. הרבי כמנהל מל"ח וקה"ת. להתראות - שיחה 06:04, 18 באוגוסט 2016 (UTC)
למה הערך על הברית של הרבי נמחק? להתראות - שיחה 09:02, 24 באפריל 2017 (UTC)