שיחת פורטל:ניגוני חב"ד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מנין ההגדרה למנין ניגונים רשמי? ספר הניגונים נגדע בחטף ע"י פטירת העורך ר' שמואל זלמנוב ע"ה, זה לא עושה את שאר הניגונים שעדיין לא נקלטו בו לפחות רשמיים. הניגונים שעל פרקי הרבי פרקי הפ' צ' וכו' אינם רשמיים?


חשבתי אולי להוסיף קישורים לקטגוריות השונות בניגונים וכן קישור לכל ניגון וניגון ע"פ סדר האל"ף בי"ת (ראה משתמש:חיים נהר/ארגז חול), כך שמהפורטל יהווה גישה לכל סוגי הניגונים שזה בעצם הרעיון של פורטל. מה אתה אומר? --חיים נהר (שיחה) 17:54, 20 יולי 2007 (EDT)

רצוי מאד. כדאי יהי'ה לעשות את זה בתיבות נפרדות אולי. תכניס בבקשה את כל החומר שאתה רוצה כאן, בדף השיחה, ואני אכניס את זה לפורטל. --chabadnik - שיחה 22:09, 21 יולי 2007 (EDT)

שם אחיד לערכי ניגונים[עריכה]

היכן תופיע המילה ניגון לפני שם הערך או לאחריו בסוגריים?

לדוגמא הרבי שלנו (ניגון) ניגון סלח נא --שיע 23:14, 2 במרץ 2011 (UTC)

נראה לי שעדיף ה"ניגון" לפני שם הערך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ז באדר א' ה'תשע"א 01:32, 3 במרץ 2011 (UTC)
ואולי בכלל עדיף בלי המילה ניגון בשם הערך? הרי בספרים לא כותבים 'ספר אגרות קודש'? רק במקומות שלשם מספר משמעויות נוסיף ספר בסופו? --שיע 01:42, 3 במרץ 2011 (UTC)
בכל זאת בניגונים השמות הם רק המילים הראשונות של הניגון ואין להם שום קשר למשמעות הניגון, בשונה מספר שלדוגמא "אגרות קודש" אומר לפחות שמדובר במכתבים קדושים וניתן לשער שזה ספר, משא"כ בניגון. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ז באדר א' ה'תשע"א 13:51, 3 במרץ 2011 (UTC)


תנועה[עריכה]

אני צריך איזה ניגון ואני לא יודע איך הוא מכונה אבל זכור לי שאחד התמימים ניראה לי הבלין שמו היה מנגן את כל הזמן ובפרט בתפילה תנועה מאד יפה ומעוררת שמעתי את זה בהקלטה של דוד הורוויץ אם מישהו יכול למצוא לי את זה אשמח מאוד--יחי המלך!, חצקל - שיחה 13:59, 19 באפריל 2012 (IDT)

המילים של הניגון[עריכה]

ב"ה מספר פעמים נעזרתי בחבדפדיה למציאת מילים ורקע על נגונים, רק שחלק זה לוקה בחסר, המון נגונים לא מופיעים פה עם התמליל שלהם. הייתי מתנדב לעשות זאת אך אין ברשותי ספר הנגונים, אם מישהו יוכל להפנות אותי לספר הנגונים ברשת, אשמח לעשות זאת.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

זמרת הארץ[עריכה]

במרוצת השנים ביקש הרבי בהתוועדויות ריבוי פעמים שינגנו בפניו "מזמרת הארץ", וכן ניגונים נוספים שאמנם אינם ניגוני חב"ד, אך ניגנו אותם בפני הרבי, חלקם הרבי עודד, ולחלקם היו התייחסויות מיוחדות. אולי כדאי לפתוח קטגוריה חדשה, בשם "זמרת הארץ", או לחילופין "ניגונים שניגנו לפני הרבי".זוננשיין - שיחה 05:22, 21 ביוני 2012 (IDT)

בוצע בוצע אמנם כבר בוצע מזמן, אבל עכשיו הגעתי לכאן בטעות, והנני שמח לדווח שהשלמתי את המלאכה שהצעתי קריצה.jpg . לערך המלא - ניגונים שנוגנו לפני הרבי. זוננשיין - שיחה 08:08, 5 במרץ 2013 (IST)