שיחת משתמש:Toramedia770

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של Toramedia770 התקבלה מהמשתמש/ת כתית למאור בתאריך ז' באדר ב' ה'תשע"ו.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום Toramedia770, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

בהצלחה! --יוסי ג - שיחה 22:18, 28 ביוני 2015 (UTC)

עידוד[עריכה]

באתי לעודדך לתרום לאתר למרות שלא בהכרח שכל מה שכתוב מוסכם על כולם.. עקרונות הכתיבה הם "ניתוח עובדות על בסיס הסברה, ראיות, הוכחות, הסתמכות על דברי הרביים וגדולי ישראל". בשום אופן אסור שיהיה נראה מהטקסט שהוא נובע מהרגשה והסתכלות אישית. וכששומרים על כלל זה יוצאים מכל הפוליטיקות וכו'.. אין בדברי רמז משהו מיוחד אילך אלא שמשום שחשדוני ששנינו מציאות זהה אמרתי להבהיר השקפתי הכללית על סגנון האתר.--הנחה - שיחה 14:51, 11 בנובמבר 2015 (UTC)

הסימן הראשון בשולחן ערוך זה אל יבוש מפני המלעיגים.

ויחן שם ישראל נגד ההר, כאיש אחד ובלב אחד. והרבי מסביר שכאשר ישנו את ה"נגד ההר", אז זה עושה את כולם "כאיש אחד בלב אחד".

בהשגחה פרטית כתבתי לפני כמה ימים באתר "חלקנו בתורתיך" (בגוגל סייטס) את הדברים הבאים:


ספר תניא קדישא‏ > ‏א. לקוטי אמרים‏ > ‏ _ הקדמה

"כי אין כל השכלים והדעות שוות... יהושע שנאמר בו איש אשר רוח בו שיכול להלוך נגד רוחו של כל אחד ואחד.. אך ביודעי ומכרי כאמינא.."

לכאורה אינו מובן איך בכל זאת אפשרי ספר אחד לכולם, וכמו שהקשה בהתחלה.

הנה ביאור אחד נתבאר אצלנו על האתר שלנו על אגה"ק סימן כה בסופו, כי היות ואין ואין הזמן גרמא, זה עצמו סימן שניתנו כוחות מיוחדים.

ויש לומר עוד שהיות ומדובר "ביודעי ומכירי... אשר היה הדבור של חיבה מצוי בינינו..." זה עצמו עושה מכל אנ"ש איש אחד (וזה גם הקשר עם שנת הקהל), ואם כן הרי זה ממש כמו שנכנסים ליחידות. ולהעיר שגם נתינת התורה היה על ידי "כאיש אחד בלב אחד", וזה היה עוד לפני נתינת התורה בראש חדש סיון, וכמו כן גם בהקשר לפנימיות התורה, ההקדמה של התניא מתחיל עם החיבור כאיש אחד. Toramedia770

הוספת ערך[עריכה]

הוספת ערך למרחב הערכים דורש מהערך לעמוד בקריטוריונים (כולל: תוכן, פיסקאות, עיצוב, סידור וכו'). אי אפשר לעלות ערך שאינו שלם (נוסף לכך שבמצב העכשווי ישנם עשרות!! ערכים בחב"דפדיה שאינם מכבדים אותה) אתה בודאי מבין שכוונתי לערך ליצנות הייתי ממליץ להרחיבו עפ"י המבואר בחסידות אודות פלישתים שעניינם ליצנות ועוד. (העבודה האמיתית בעריכת ערך הוא בחיפוש בספרות אודות הנושא, רק השלב השני הוא כתיבת הערך)--הנחה - שיחה 15:56, 11 בנובמבר 2015 (UTC).

מילוי השינויים אחרונים[עריכה]

בנוגע לערך מפתח ענינים לספר התניא, ראשית כל, ישר כח על העבודה המאומצת! שנית, אני חושב, שבמקום שתמלא את הדף של השינויים אחרונים בעשרות שינויים קטנים, תשתמש ב"תצוגה מקדימה" לסקור האם זה יצא כמו שצריך. ישר כח והצלחה רבה!!! •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 23:06, 14 במרץ 2016 (UTC)

תודה על הערכה. אם להסתמך רק עלי, אין לי כל כך את הזמן, וזה נמשך לי כבר כמה חדשים, ורק עכשיו גמרתי את הערך אב, חכמה. היה טוב אם עוד כמה היו נרתמים לזה.

היו לי התלבטויות איך לעשות קישורים איפה שכתוב עיין ערך (ראה לדוגמה ערך בגד) , כי אפשר לעשות קישורים רק לפסקאות, והפסקות במקרה זה הם אותיות. אז עשיתי את הקישור לאות. חשבתי אולי לעשות את הערכים כתת-פסקות, אבל אז זה נראה לי קצת יותר מדי. מצאתי שיש דבר כזה שנקרא עוגן ואפשר לעשות אליו קישור, אבל נראה לי שבגרסה של חבדפדיה אין את זה, או שלא הבנתי איך עושים את זה.

ומעניין לעניין, היה כדאי גם בלוח היום יום, להוסיף את מפתח ענינים שהרבי ערך ללוח. במפתח עניינים הרבי כתב את העמודים בספר ולא את הימים, ובחבדפדיה הרי מחולק לימים. ניסיתי לפענח את זה ובכמה מקומות נראה לי שיש מקום להסתפק האם הכוונה שם ליום מסויים או לשני ימים שנמצאים באותו עמוד שבשניהם מדובר על הנושא שבמפתח עניינים. אפשר שבכל מקום שיש ספק, להביא את שני הימים. Toramedia770 אור לז אדר ב.

האמת היא, שאינני מבין מפני מה זה לוקח כ"כ הרבה זמן, אתה יכול להתחיל בהעתקה למסמך וורד, ולאחר שמצטברת כמות מסוימת להעלות. כך אני עושה בד"כ, אני כותב בוורד ומעתיק.  •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 10:32, 17 במרץ 2016 (UTC)