שיחת משתמש:שמואל חיים/קבלת הנשיאות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הגינזבורגים[עריכה]

מקווה מאוד שאתה לא תכתוב שהם התפצלות מחב"ד...--יוסימ. • י"ב בתשרי ה'תשפ"א 22:15, 30 בספטמבר 2020 (UTC)

אני לא הולך לכתוב התפצלות של ממש מחב"ד, אלא פילוגים ומחלוקת (כמו פולמוס המשיחיות) וכדומה --שמואל חיים 4.pngשיחה 06:21, 1 באוקטובר 2020 (UTC)

תקווה[עריכה]

אני מקווה שזה לא עוד העתק הדבק מהערכים בחב"דפדיה ויהיה כאן עריכה משמעותית ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 04:29 • י"ג בתשרי ה'תשפ"א

לדעתי גם אם זה כן היה העתק הדבק זה לא בעיה רצינית - זה ערך מסכם וזה משהו ממש יפה. יחי המלך המשיח.png  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 14:57, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
בעיה ממש רצינית. זה אנציקלופדיה - לא אתר סיכומים ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 06:09 • י"ד בתשרי ה'תשפ"א

'פולמוס המשחיות'[עריכה]

מתפלא אני על חסיד חב"ד שקורא לפילוג דעות 'פיצול'. כאשר את כותב את זה באתר חב"דפדיה (שיהי' גם מצידי לא בתור פילוג אבל מצוי בערך של התפצלויות וכו') אתה עוזר לכל המתנגדים לרבי ולחב"ד שמטרתם היא להראות שיש פיצול חב"ד והחסידות רח"ל התרסקה. חסידים, אחים אנו, בניו של הרבי. מי שכותב שחסידות חב"ד התפצלה בגלל זה, אינו חסיד חב"ד. סומך עליך שתתקן את השגגה במהרה.--סמליל.png חסיד ליובאוויטש שיחה הנה משיח בא 07:36, 1 באוקטובר 2020 (UTC)

Yes check.jpg מצטרף וגם הגינזבורגים אינם חלק מחב"ד גם לא מחלוקת שבתוך חב"ד.--יוסימ. • י"ג בתשרי ה'תשפ"א 13:46, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
מצטרף. בנוסף עהנ"ל - לא נראה לי נכון להגדיר ירידה מהדת כפיצול חסידות חב"ד. תופעה כללית (וגם לכאורה מאוד שולית בחב"ד) שאינה קשורה ישירות לחב"ד. בכלל, היה לי בעבר רעיון שאולי כדאי לנתב את הערך לכיוונו: ערך שירכז את קבלת הנשיאות של כל רבי. הבעש"ט - כשהגיע לגיל ובציווי אחיה השילוני עם כל הסיפור מסביב, המגיד- אחרי ר' צבי והוויכוח עם ר' יעקב יוסף מפולנא, אדה"ז בחלוקה ובסיפור עם תהלוכת הביכורים, אדמו"ר האמצעי וסטרשלה, סירוב הצ"צ מפני הבנים והנכדים האחרים והסיפור השלם עם ר' יצחק אייזיק מהומיל והמאמר ששמע בילדותו בחדרו של אדה"ז, אדמו"ר המר"ש כאריכות הערך, חורבן ליובאוויטש והגיל של אדמו"ר הרש"ב (הסיפור דגנרל צעיר) והמלאכים, קבלת הנשיאות של אדמו"ר הריי"צ (שאגב, בזמנו ג"כ הייתה בגדר חידוש), קבלת הנשיאות של הרבי. בנוסף עכהנ"ל - פירוט המשמעות בקבלת הנשיאות והצעדים (קבלת פ"נ, יחידות, מאמר). ועוד היד נטויה--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 14:01, י"ג בתשרי, ה'תשפ"א 14:01, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
ג"א Yes check.jpg מצטרף לכל הכותבים וכתביהם... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 14:03, י"ג בתשרי, ה'תשפ"א
כתבתי לפני התנגשות עריכה - מסכים לגמרי עם טאפרו דא פלאחו. הצצה לדף הנוכחי ממחישה עד כמה אין קשר בין כלל הנושאים לכותרת אחת. בהחלט מתאים שיהיה ערך על קבלת הנשיאות של כל רבי (חוץ מאלו שאין הרבה מה לכתוב עליהם, כהריי"צ למשל; וכן הרש"ב ישנו ערך חורבן ליובאוויטש העוסק בכך). וביחד עם זה, או בנפרד, ערך על הסתלקות של כל רבי (כבר התחלתי כשפיצלתי את הסתלקות אדמו"ר הרש"ב. ולענ"ד יש לעשות כך עוד). -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 14:06, י"ג בתשרי ה'תשפ"א
הוספתי לאחר התנגשות עריכה - אני יסיר את זה מכל מקום, נראה לי שאני יעשה ברעיון של טאפרו דא פאלחו, וטאפרו אתה מוזמן לעזר בהכנת הערך --שמואל חיים 4.pngשיחה 14:08, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
לא התכוונתי לעשות ערך ממש על כל הסתלקות (זה נראה לי מוגזם מדי. ואולי דווקא כן אפשרי ואדרבה). כוונתי הייתה שהערך יסקור את קבלת הנשיאות שבכל דור, הרעיונות השונים וכו'.--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 14:23, י"ג בתשרי, ה'תשפ"א 14:23, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
אדרבה, לדעתי הפיצול מוכרח, כי אין קשר אנציקלופדי בין קבלת הנשיאות של המהר"ש לקבלת הנשיאות של הרבי (כמו שאין קשר אנציקלופדי בין מאסר אדמו"ר הזקן למאסר אדמו"ר הריי"צ). -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 14:48, י"ג בתשרי ה'תשפ"א
כוונתי היא, שנושא הערך העיקרי יהיה קבלת הנשיאות, משמעותה והדרך בה היא מתבצעת, וכהמשך לכך יהיה פירוט כל קבלות הנשיאות במשך השנים (ע"ד שבחסידות חב"ד יישנו פירוט על כל מנהגי ומאפייני חב"ד). ואולי אכן זה לא מקובל ותאיר בכך את עיני. כי כתיבת ערך על קבלת נשיאוות של כל רבי נראית לי לא שייכת--טאפרו דא פלאחו - שיחה, 17:22, י"ג בתשרי, ה'תשפ"א 17:22, 1 באוקטובר 2020 (UTC)

יש"כ על הערך![עריכה]

עכשיו קראתי את הערך וממש התפלאתי ממנו! ערך ממש יפה ורעיון יצרתי ביותר! בעז"ה אחרי שיושלם לדעתי אפשר להפוך אותו לערך מומלץ.. או במקרה הפחות טוב לערך מובחר. יחי המלך המשיח.png  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 14:56, 1 באוקטובר 2020 (UTC)

יש אישור לערוך קצת בערך? יחי המלך המשיח.png  •  פארבריינגען חסידי  •  חב"ד על הזמן שלנו! 14:57, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
בשמחה --שמואל חיים 4.pngשיחה 16:13, 1 באוקטובר 2020 (UTC)
כל ערך אחרי שיושלם יוכל להיכנס לערך מושלם או מובחר, רק שנפלת על הערך עליו הייתי שם תבנית חשיבות.. ראשית, הרבה ממנו (אם לא כולו) מועתק מתוכן פנימי עם עריכה או בלי. שנית, רובו לא קשור להתפצלויות מחב"ד. היינו, לא מובן איך תלמידי המגיד התפצלו מחב"ד והאם הם פעלו בשם חב"ד. כנכתב קודם ה'קנטוניסקים' ו'ירידה מהדת' הם לא התפצלות אלא דבר שקרה בכל דורות היהדות (וזה שהיתה הצטברות של כאלה לא הופכת להתפצלות). גם 'המלאכים' זה לא פיצול של חסידות חב"ד, סך הכל פרש חסיד אחד ומצא חסידים במקום אחר (לא מחב"ד). הרש"ג והרבי זה מצחיק לקרוא לזה פיצול כשאפילו לא היה מנהיג לפיצול.. פשוט משפחה של מי שיכל להתפצל קצת כעסה וזהו. וודאי שפולמוס המשיחיות לא תחשב הפיצול בחב"ד כנתבאר ע"י חסיד ליובאוויטש והגינזבורגים כנתבאר ע"י כלל המשתמשים. בהצלחה בערך הבא! בתקווה לעבודה עצמאית ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 06:40 • י"ד בתשרי ה'תשפ"א
חלוקת קונטרסים שינתי את הערך לקבלת הנשיאות, שהוא יעסוק במהות קבלת הנשיאות, וכן בקבלת הנשיאות שקרתה בכל דור --שמואל חיים 4.pngשיחה 07:01, 2 באוקטובר 2020 (UTC)
ראה את מילותי האחרונות ושוב בהצלחה רבה! ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 07:20 • י"ד בתשרי ה'תשפ"א
ראה את הקטע שכתבתי על אדמו"ר הזקן ככה בערך הערך יראה על כל אדמו"ר, אני פשוט רק בהתחלה --שמואל חיים 4.pngשיחה 07:23, 2 באוקטובר 2020 (UTC)
כדאי פחות להעתיק. שים לב שאתה לא נפגש עם מה שעושה חסיד של הרבי. ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 08:37 • י"ד בתשרי ה'תשפ"א