שיחת משתמש:שיחת משתמש:חסיד/ארכיון 2

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פורטל הקהל[עריכה]

תודה רבה על הפרגון וקריאת ההתפעלות. בהזדמנות זו אציע לך להצטרף לכתיבת וביסוס הערכים וכו' וכו' ולעודד את כל המשתמשים עימם אתה בקשר כאן זה עידן ועידנים, על מנת שיהיה שם את כל החומר ששייך להקהל, וכל מי שירצה לדעת מה הרבי אומר על הקהל - יהיה מסודר ונעים לעין. "כמו שצריך". בהצלחה ושוב תודה. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

מסתמא שמת לב שיש המשך לפורטל הקהל, וניתן לסיימו בקרוב. כמובן שיש לעבור על כל הערכים. אני נכנס לכאן לעיתים רחוקות משום שאין עיתותי בידי, ועימך הסליחה. בכ"א בהצלחה. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

מפעיל מערכת[עריכה]

ברכותיי על מינויך למפעיל מערכת בחב"דפדיה. שתהיה לך הצלחה רבה. --chabadnik - שיחה 12:57, 7 פברואר 2009 (EST)

ההשחתות ותיבת ארכיון[עריכה]

א. אין מה לכתוב בדף השיחה של כתובת איי פי שתפסיק להשחית, כי מן הסתם זו השחתה אוטומטית.

ב. אולי כדאי שתפתח אצלך בדף השיחה "תיבת ארכיון". --chabadnik - שיחה 13:01, 7 פברואר 2009 (EST)

א. תודה על ההבהרה.

ב. כיצד עושים זאת? חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה*

תעתיק מדף השיחה שלי את התבנית. אם אתה רוצה, אעשה זאת עבורך. --chabadnik - שיחה 13:11, 7 פברואר 2009 (EST)
אשמח (אני עלול להסתבך מעט). חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה*

חסימת הדף[עריכה]

אהבתי -מאד - את הרעיון להשאיר את הדף ופשוט לחסום אותו. בנתיים נראה שזה עובד. כל הכבוד. הצלחה בהמשך. --chabadnik - שיחה 12:46, 14 פברואר 2009 (EST)

ערך מומלץ[עריכה]

מה נשמע? מה עם הערך המומלץ? לי בימים האלה כמעט ואין זמן להיכנס לעבוד. אם לא מתאפשר לך ג"כ להחליף בזמן הקרוב, אפשר להוריד את זה בנתיים. הצלחה! --chabadnik - שיחה 15:42, 16 פברואר 2009 (EST)

ניין, אשתדל בערב, פשוט אני תמיד שוכח מזה. חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה*
בא לך להחליף אותו? --chabadnik - שיחה 11:42, 15 מרץ 2009 (EDT)

זקוקים לעזרתך[עריכה]

כפי שכבר בטח ראית וכו' וכו' יש "פורטל הקהל" שכמעט בנוי בצורה מושלמת, ועזרת וסייעת בבנייתו בצורה מקצועית. אולם - היות שאין עיתותי בידי, ומזמן לזמן רחוקים ביותר אני נכנס ומוסיף עוד קצת, והרצוי הוא לתת מתנה לרבי לכבוד יום ההולדת - שהפורטל על תכניו המלאים יהי' מוכן עד לי"א ניסן השתא - על כן אבקשך לכתוב ערכים נוספים (בעיקר את האדומים שבהם...) ולפתח את הקיימים. כמעט כל ערך שישנו שם - לא מושלם ויש הרבה מה לכתוב ולערוך בו. אודה לך מאוד באם תירתם ליוזמה - תוכל לקחת לעזרתך את הספר "קהל גדול" שיצא לאור לאחרונה ולראות שם את השיחות של הרבי המסבירות ומבארות באופן נפלא את מצוות הקהל, ולכתוב בכל ערך לפני ענינו. זה לא כל כך קשה, ואפילו קל. אשמח לקבל תגובתך ודעתך ואפשרויותיך ב"שיחת המשתמש" שלי. תודה רבה רבה!!! ובהצלחה. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

נו... "אויף וואס ווארט מען"???... איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"
רק אומר: כאשר הנני רואה שיש שטורעם בהקהל יש יותר חשק לעזור....חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה* 07:41, 1 אפריל 2009 (EDT)
כבר לא מחכים...חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה*

תבנית השבוע בימי חב"ד[עריכה]

אין השבוע תאריכים בימי חב"ד. יש לך רעיון לתאריכים? --chabadnik - שיחה 15:31, 21 פברואר 2009 (EST)

כמו שעשינו כבר פעם:
אולי כדאי לעשות "הידעת?" - ולהכניס מידע על "הקהל" עם קישור לפורטל, במקום "השבוע בימי חב"ד" (כעת, כשאין ערכים)? נקודה למחשבה. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"
בהחלט יתכן, כדאי להתדיין. חסיד חב"ד* הצטרפו למיזם כולל חב"ד* אידישעפדיה*

מספר שאלות אשמח שתענה לי בדף שיחה שלי[עריכה]

א. מה זה פורטל? (סליחה על הבורות אני אפילו לא מבין את המשמעות בעברית..) ומה ההבדל בינו לבין ערך.

ב. איפה אני יכול לראות ערכים שנפתחו וזקוקים לעזרתי בעריכה.

ג. איך אני בונה תפריט כמו בערכים הגדולים (לדוג' אני רוצה לערוך את הערך ק"ק צפת וזה עלול לגדול נוראות)

ד. בהמשך לסעיף ג' מהם באמת ההגבלות על גודל ערך וכו' בוויקפדיה יש איזהו הגבלה לדוג' הם עשו פרוייקט של קצרצרים ביהדות ונראה לי שהערכים שם קצרים בכוונה.

ה. איך חותמים בשיחה??

אשמח לקבל תשובות על כל שאלות אלו. שמחון

חסיד אתה פשוט חסיד ישכ"ח.. שמחון

כל הכבוד[עריכה]

אישית אני חושב שאתה עושה כאן עבודה נפלאה. הרבה התחילו כמוך ואחרי שבוע-שבועיים עזבו. אתה רציני בקטע ומשקיע כאן הרבה מאד, ועל זה מגיע לך כל הכבוד! בנימה אישית אגיד לך שלא חשבתי שיווצר מצב שאתן הרשאות מפעיל מערכת למשתמש, בלי שאדע לפני זה מה השם האמיתי שלו, ומי הוא. בנוגע אליך, אין לי מושג מה השם שלך ומי אתה, אבל סמכתי עליך לגמרי כשהבאתי לך את ההרשאות. הצלחה רבה בהמשך! --chabadnik - שיחה 09:25, 26 אפריל 2009 (EDT)

והוכחתי את עצמי לגבי זה שסמכת עלי? חסיד חב"ד* אידישעפדיה

דבר ראשון, יישר כח על התרומה שלך לאתר. יש לי כמה שאלות 1. למה לא להכניס את הערך "דיוני הרשימות" כנושא בתוך הערך רשימות. 2. שמתי לב שחלק מהערכים החדשים שכתבת לא ממש ראויים להיקרא ערך כי הם יותר סיפור על מקרה שקרה ולא ערך. 3. המנהג של חב"ד בהגבהת התורה, אפשר להוסיף שגם מנהג חב"ד הוא שלא להראות באצבע, וכן העניין שקודם מורידים את הספר ורק אח"כ מתיישבים. הרבה הצלחה--איזי 13:38, 26 אפריל 2009 (EDT)

א. למיטב הבנתי "הרשימות" עוסק בספר עצמו ולא בויכחו על פירסומו למרות שהוא מאוזכר בקצרה בערך. ב. דוגמאות בבקשה, אשמח לתקן. ג.אוסיף, אך הרי אין לך בעיה לעשות זאת בעצמך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
כל הכבוד 2 --chabadnik - שיחה 08:47, 4 מאי 2009 (EDT)

למה למחוק אם אפשר לערוך?[עריכה]

שלום חסיד, אני שמח מאוד לחזור לפעילות בתקופה זו. ראיתי שמחקת את הדף שכתב אחד הגולשים על הרב אקסלרוד, ותמיהני: מדוע למחוק אם אפשר לערוך?. בטוחני שהוא השקיע המון זמן בהקלדת החומר, רק שאינו יודע את כללי הפדיה. אם נרצה באמת נוכל לערוך את הערך ולהעלותו על גבי הדפים בצורה יפה. בהצלחה איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

גולש זה מנסה מנסה כבר למעלה מחצי שנה שוב ושוב להעלות את החומר, ובכל פעם מבהירים לו שהערך משה אקסלרוד כבר קיים - ושיוכל להכניס אותו לערך עצמו. אגב, לפי זכרוני החומר מופיע גם בדף השיחה של הערך על אקסלרוד.

גם אני שמחתי לאותך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

אשתדל להכניס את החומר - בעזרתך ובעזרת אחרים כמובן. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
איפוא נמצא החומר שנוכל לערוך ולהוסיף? איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"
אגב, אני רואה שיש כאן איזה מישהו ש"עשה שמח" בכל הדפים וכו'... יפה יפה.. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"
כאן. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

הצטרפת לצנזורה אהה?[עריכה]

ברכות לרגל הצטרפותך לצוות הצנזורה של האתר אני מבין שעכשיו תחסום אותי, כהרגלך בקודש (מעניין מדוע את המשתמש "מתקן" שהשחית את הערך על הציון הק' לא חסמו ואפילו לא העירו לו) אך דע לך שבכזו עזות פנים כמו שהפגנת בכך שמחקת את דבריו הק' של אדמו"ר האמצעי לא האמנתי שאתקל, אפילו לא מאנשים שפלים כ"כ, המבזים ומחרימים רח"ל את הציון הק' (אגב בתור מפעיל מערכת אתה אמור לדעת שלא נהוג לעשות אאוטינג למשתמשים)--מנתם ציון 23:21, 10 מאי 2009 (EDT)

עניתי לך כאן. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
מר ציון, למה יש לי חושה חריפה ש"מתקן" זה פשוט אתה? (ייתכן שאני טועה, אבל כך נראה לי עקב ה"השגחה הפרקטית" ש)דקות אחרי שסיימת לערוך נכנס המתקן, ועוד תחת שם כזה, ומשנה רק את הערך של האוהל! הלא דבר הוא? חסיד חב"ד* אידישעפדיה 07:43, 11 מאי 2009 (EDT)
למה? כי אתה הזוי או חי בסרט או שתיהם ביחד, אם אתה מעוניין אתה יכול לבדוק בכתובת IP אם זו הכתובת שלי, צירוף המקרים הוא פשוט מאוד ישנם כאלו שנתונים לצערנו לשטיפת מח והסתה נגד האוהל הק' וכשאחד מאותם מוסתים ראה את הערך התעוררו בו כנראה רגשות משיחיים עזים ואץ רץ להשחית את הערך, יום טוב! אגב,ראיתי שהעלו את הידיעה על הצנזורה גם בחדרי חרדים חב"ד --מנתם ציון
התירוצים שלך לא עוזרים לך מאומה.
חידה: מי אמר למי "אפשר ליצור כתובת איי.פי. חדשה על ידי כיבוי המודם"? אתה ידידי היקר! נראה שאתה סובל גם משכחה או שאתה פשוט מיתמם.
אדוני, יש לי דרכים לברר מי עומד מאחורי ההכנסה בבחדרי חרדים, (אתה מבין למה אני מתכוון, פשוט השתמשתי בדרכים האלה וגיליתי ש..). חסיד חב"ד* אידישעפדיה
ומה תעשה לו? אגב, זה לא אני תבדוק ותראה שמעולם לא השתמשתי באופציה שהזכרתי ונשארו לי תמיד אותם שתי כתובות (עכשיו דווקא אני אצל חבר) --מנתם ציון
א', אני לא יכול "לראות". ב. אני לא אעשה לו כלום. אני פשוט משוחח עם א' ממכניסי הוודעה עכשיו בדף השיחה שלי. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
והמכניס הראשי - לויק770 היה פה בעבר ונחסם פה בעבר. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
אתה יכול לראות בכל עריכה שנעשתה כשלא הייתי מחובר לחשבוני(כמעט כל העריכות שלי) מאיזה כתובת זה היה--מנתם ציון

לי דווקא יש תחושה שאתה עשית את העריכה של מתקן ולא רצית שידעו שזה אתה--מנתם ציון

יו נורמל? מה יש לי לעשות תחת השם "מתקן"? למה לי להסתתר, יכולתי פשוט לעשות את זה תחת שמי? ובשביל מה, כדי ל"נגח" אותך לאחמ"כ? מניין ידעתי שתשתמש במתקן כטענה? חסיד חב"ד* אידישעפדיה
על מנת להסית נגד ההליכה לאוהל הק' ע"י הפצת בדותות--מנתם ציון
רק עכשיו אני שם לב לתגובה שלך - ולמרות שב"ה עזבת, מתעורר לי חשק לענות לך: עדיין לא ענית לי על השאלה - למה שאעשה זאת על-ידי משתמש אחר, אם פשוט יכלתי לעשות זאת תחת השם שלי, ואף אחד לא היה יכול לעצור אותי, הא?
ב. מה בדיוק אצל המתקן מסית נגד ההליכה לאוהל? העובדה שהוא כתב שיש טענות על א"ר? מה הקשר לאי הליכה?
ג.אני רואה שאתה יודע את הכלל ש"ההגנה הכי טובה אי התקפה".חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!
לכל הטוענים שיטענו - מצטער, לא יכלתי להתאפק....חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!
לא עזבתי לרגע, מי כתב את הערך אבא רפסון? --מנתם ציון
אז לא עזבת. אוקיי. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!
חבל שאתה לא עונה לעניין. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

ערך מומלץ[עריכה]

בחרת תמונה מאוד יפה לשער - הרבי וספר התורה בידיו הק'. אולי כדאי גם לעשות ערך מומלץ של חג השבועות? יש כמה אפשרויות: הערך הזה, או הערך הזה, ולכבוד השנה הערך הזה, ואולי גם ניתן להשתמש בזה. לתשומת ליבך. יואל

תודה שהסבת את תשומת ליבי. חסיד חב"ד* אידישעפדיה


שחזור ערכים שהושחתו[עריכה]

אני רואה שעברתם על רוב ההשחתות שנעשו בליל שישי, אבל עדיין היו תארים לא מתאימים בערך על הרבי ואני חושב שיש עוד. אולי כדאי לעבור יותר בעיון על כל הערכים שהשתנו ביום חמישי ושישי ולשחזר את כלום לעריכות הקודמות. בהצלחה

חסימה והגנה[עריכה]

שלום חסיד. לצערי בזמן האחרון לא כ"כ יצא לי להיות כאן. רק 2 דברים שרציתי להעיר לך: 1. המדיניות היא כמה שפחות לחסום כותבים. קודם כל לנסות בדרך היפה, אזהרה בדף השיחה של המשתמש. אם זה לא עוזר, ומדובר בהשחתות רציניות, ולא כאלה שאולי נעשו בטעות, אז חוסמים משתמש בשלב הראשון לשלושה ימים. אם לאחר שלושה ימים הוא ממשיך, עוברים לשלושה שבועות ולאחר מכן - לשלושה חודשים. אם אתה פוגש את המשחית באמצע עבודת ההשחתה שלו, תחסום אותו לשעה ותכתוב לו את האזהרה בדף השיחה.

2. כדאי כמה שפחות להגן על ערכים, גם ערכים שיש בהם השחתות חוזרות, אלא אם כן, נראה לך שזה כבר מוגזם. בכל מקרה, עדיף לחסום משתמש מאשר לחסום ערך.

הצלחה רבה בהמשך.--chabadnik - שיחה 10:31, 8 יוני 2009 (EDT)


סתם ככה[עריכה]

אני רואה את העבודה שלך בזמן האחרון ובתור צופה מהצד מתפעל מההשקעה. למרות זאת אני רואה לנכון להסב את תשומת ליבך שהכמות לאו דוקא היה החשובה כאן אלא לפתח ולהרחיב ערכים קיימים. ערך של שורה ורבע לא מועיל כלום לגולש. אף אחד לא רוצה לדעת שקיים ערך אלא לקבל עליו מידע. סתם לתשומת ליבך.

בהצלחה רבה

תמונת דוד נחשון[עריכה]

העליתי תמונה של דוד נחשון, ונא להכניס אותה לערכו (או להסיר את ההגנה [על מה, אגב?]). יואל

מושקא דבורה אפשטין-לעוין[עריכה]

מה המקור לשנה שעברה לירושלים וכן שהיה זה למאה שערים? רפאל צבי הרטמן

אענה לך בדף השיחה שלה. חסיד חב"ד* אידישעפדיה

כל ערכי "חי וקיים"[עריכה]

לרגל ג' תמוז - הצעתי ובקשתי, להעלות לדף הראשי בכל אופן וצורה אפשרית את הערכים המדברים אודות "חיים נצחיים במלך המשיח", "נשיא הדור", "נכסה וחוזר ונגלה" ודומיהם, לכל הבאים בשערי חב"דפדיה. כמו כן תמונת הרבי מז"ך אדר תשנ"ב (אעלה אותה בל"נ בשעות הקרובות) בדף השער תתאים, עד ההתגלות. יישר כח. יואל

אני לא בטוח בכלל שיש ענין להעלות שם (בתוך ה"ערך מומלץ") את התאריך של כ"ז אדר, כי אף אחד לא מחפש על זה עכשיו. יואל

תודה רבה!![עריכה]

זה המקום להודות ל"יואל" "פיני" ו"מיכאל א" על תרומתם החשובה לכאן. יישר כוחכם! חסיד חב"ד* אידישעפדיה

ויישר כוחך גם אתה... יואל

ערכים מהותיים[עריכה]

מתוך הערכה רבה לפועלך בכל תחומי החב"דפדיה, אשמח אם תציץ כאן, ותחווה דעתך במקומו. תודה. יואל

כל הכבוד!![עריכה]

כפי ששמת לב, כמעט ולא יוצא לי להיכנס, וגם כשאני נכנס, אין לי את הזמן לכתוב. אבל אני חייב להגיד לך כל הכבוד ענק על העבודה שלך.

אגב, למה לא הגדרת לעצמך דואר אלקטרוני? אני מסוקרן מי אתה והאם אני מכיר אותך, ורציתי לשאול אותך באימייל...

קודם לכל, תודה רבה, נקווה שתיראה פה יותר.
ולעצם העניין, אני לא עובד ממחשב א' ויחיד, כךשאין לי אופציה לתת איי-מל אחד (שוב, כי המחשבים הם משותפים..).
אני יודע מי אתה אמנם, אבל חוץ מ"גוט שאבעס" אחד, לא פגשנו זה את זה....חסיד חב"ד* אידישעפדיה* נותרו עוד שלושה ערכים...מי יכתתוב אותם?

יישר כוח![עריכה]

אני רואה שלקחת את הזיידע שלי ברצינות! כל הכבוד על תרומתך לערך אלחנן דוב מרוזוב

בבקשה. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

מהו תפקידו של שז"ר על-פי "תכלת"?[עריכה]

עיין כאן בהערה 49.. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

ראשי תיבות[עריכה]

כחלק מהמאמץ המשותף של כולנו שחב"דפדיה תהיה זמינה ונגישה - לא רק בהקלקה על הקישורים המובילים אליה, אלא גם ובמיוחד - בתוכן ערכיה לכל מאן דבעי, סבורני כי יש לפתוח ראשי תיבות וכדומה, על מנת שגם מי שאין לו שיג ושיח בתורת הקידוד של תנועת חב"ד יוכל להבין בקל את הכתוב. שמתי לב שאתה אוהב מאוד להתבטא בראשי תיבות, ואין לי שום דבר נגד זה, פרט להגעת עובדה זו לערכי חב"דפדיה. אין לי שום ענין לעקוב אחרי כתיבותיך ולשנות בכל פעם (...), ואני מאמין שאתה רוצה שאנשים יבינו את מה שאתה כותב (זו השקעה שלך!), ועל כן כדאי לפתוח ראשי תיבות, להשתדל שלא לכתוב מילים כמו גימט' (גימטריא) וכדומה, ובעיקר להשתדל שגם מי שהוא "מבחוץ" יבין את המושגים שעליהם הינך כותב. בהצלחה רבה ויישר כח על הפעולות עד עתה (יש לציין שגם כשאני לא פעיל מפאת קוצר הזמן, אני עוקב אחרי העריכות ומגלה בכל פעם מחדש את קשת ידיעותיך, ומגיע לך יישר כח רב על כל העריכות וכו'). יואל

התיקון אינו נכון![עריכה]

אל אף רצונך הטוב, ורצוני איני משנה את הגדרתי בשיחת המשתמש, מה אעשה ואני וזמני הם באופן זמני...--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 19:23, 20 יולי 2009 (IDT)

עבודה טובה[עריכה]

יישר כח על עריכת "גן ישראל אור מנחם - צפת" בצורה יפה - כה לחי. כמו כן יישר כח על הערך המומלץ בענייני בית הבחירה בהתאם לזמן. מקווה שיהיה זה פתח לפורטל בענייני בית הבחירה, כמתאים לאנציקלופדיה חב"דית. יואל

ערכים לשדרוג, כבקשתך[עריכה]

בקרוב אביא כאן ערכים לשדרוג כבקשתך. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

להלן טעימה ראשונית מהערכים בענייני גאולה ומשיח שזקוקים לשיפוץ ושכתוב באופן דחוף (אוכל להתדיין עמך מעל גבי דפי השיחה של כל ערך במקומו מה הוא טעון שיפור, אם בכל זאת לא מובן מאליו). כאשר נסיים עם ערך מסויים, אוריד אותו מהרשימה:

גולה וגאולה - האמונה במשיח במקורות - אודך ה' כי אנפת - הבקשה למשיח - הגאולה בעולם - החסידות כטעימה מהגאולה - השליחות היחידה - חזרת הנבואה - וכתתו חרבותם לאתים - נבואת הגאולה - הוגה בתורה - חכמת מלך המשיח - ויכוף כל ישראל לילך בה ולחזק בדקה - יחי המלך - עוסק במצוות כדוד אביו - מידת הדין בימות המשיח - מלכות שבתפארת - ניצוץ משיח - בחזקת משיח - מידותיו של משיח - דחוף לשיפוץ!.

אחרי תקופה קצרה, חזרתי לראות מה קורה כאן והאם משהו מתקדם, והנה אני רואה שלא. אני לא מאשים אותך ולא את אף אחד, אבל נראה שהמצב יישאר כפי שהוא, וחבל. אני לא מתכוון לנטוע כאן זרעי ייאוש, אלא רק להתריע שוב ושוב: חבל, חבל, חבל. לחב"דפדיה יש כזו עוצמה אמיתית, שאם רק ננצל אותה ואכן נכתוב חומר מהימן וערוך, זה ישמש באמת מקור רציני ברשת. אבל, עבודה זו יכולה להתבצע רק בכוחות משותפים של כל המשתמשים כאן. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
התקדם. ובדפי השיחה של הערכים ציינתי את אלה שלדעתי יש להוריד. הרשימה לא מעודכנ. תתעדכן ב"דף המיזם". חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

משנה חב"דפדית[עריכה]

למרות שאני בטוח שכבודו ייכנס לדף המשתמש שלי (אחרי חתימה כזו מודגשת ומסקרנת...), לא אוכל שלא להזמינך באופן רשמי לעיין במשנה החב"דפדית שהתחלתי לגבש. אשמח לקרוא את חוות דעתך בענין (במיוחד אחרי הדיונים הקיימים באולם הדיונים ובדפי השיחות של הערכים). כמובן שזה חלק משיפור הערכים הקיימים ונתינת זווית נוספת לכל הענין של החב"דפדיה, עליה הנני עומד ומתריע מיום עמדי על חולשותיה של חב"דפדיה, ובהמשך למתקפות אותם יזמת - שיפור הערכים, וכתיבת ערכים בחסידות ועריכתם. בהצלחה, תודה. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

מה הפירוש "מנתם ציון וא"ו קבוצה"?[עריכה]

כתבת בערך על הציון !

כוונתי הייתה פשוטה - מנחם הדואג ל"ציון"...חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

הבהרה ובקשה![עריכה]

א. לא הייתה בכוונתי להכניס ערכים ריקים, פשוט התכוננתי לעבוד בשלבים, ופשוט. וראה שכבר עשיתי ברגע כתיבת שורות אלו חלק נכבד מתוך ערכים ריקים הנ"ל, ולהבא פשוט שאל אותיף אדג, האם אתה מתכונן לעשות את הערך או שרק פתחת אותו. ןואני יענה בהתאם, אני לא כועס פשוט זמני מעט יקר.

ב. האם אתה יכול לעשות סדרק, הערכים ספירת החסד וכו' הם במקום הערכים חסד וכו'? או שהם שני ענינים בנפש האדם ובספירות. באם זהו ערך א' רק שהגופים מחולקים האם שייך לעשות איזשהו קישורית ('לינק' בלע"ז) בינהם, ובאם לאו, פשוט להודיע לי שטעיתי בהבנת העניין, כי אני עשיתי חיבור בין ב' ענינים.

לנמק את טעותי: נפש האדם היא השתלשלות ממבנה העולמות, ואין (לכאו') סיבה לחלק בין ב' המושגים, וד"ל, ויש מקום לחולק לחלוק, ויחלוק חלקו. והבוחר יבחר. --אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 22:59, 26 יולי 2009 (IDT)

א. מתנצל.

ב. דעתי: דף הפניה מחסד לספירתו כו'. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* פותחים אלף רביעי!

הצעה, אנא חווה דעתך[עריכה]

באולם הדיונים, תחת כותרת המשנה "הצעה למתקפת עריכת הערכים". יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

כעת, לאחר שהבהרתי את כוונת הצעתי (באולם הדיונים) - חווה את דעתך, מתוך מחשבה על הענין. תודה. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
ראה מה שכתבתי בדף השיחה שלי בתגובה להודעתך. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
עניתי לך באולם הדיונים. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
קראתי את שכתבת, והשבתי. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
ישנה התפתחות ב"אולם הדיונים". (אגב, נראה לי שיש לארכבו. אולי כדאי להשאיר בדף הנוכחי מפסקת "חולון" והלאה, כל עוד תת-הכותרת של ההצעה לעריכת הערכים עודנה פעילה). אשמח לראות גם את תגובתך שם בהמשך לדברי אדג ותשובתי. תודה. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
אקווה שכעת תבין את דבריי, עליהם הנני חוזר כמה וכמה פעמים... יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

מנהגי חב"ד[עריכה]

חסיד יקר,

אני עוקב מהצד אחרי עבודתך המאומצת כאן, וכולי הערכה.

עלה ברעיוני, שאולי תרצה לעזור לי בעבודה שהתחלתי ואין בידי לסיימה.

יש לי את כל אוצר מנהגי חב"ד (מונדשיין) בטקטס, כשהוא ערוך כבר ללא הביטויים הלא מתאימים על הרבי, וכן לאחר השמטת כל מנהגי גור, מונקאטש וכיו"ב.

כעת מה שצריך זה להכניס את זה בפועל לחב"ד פדיה, אבל אין עיתותי בידי. האם תרצה שאשלח לך את הקובץ כולו ותכניס זאת בעצמך?

תוכל להשאיר הודעה כאן בדף השיחה שלך

לכל לראש - יש בעיה עם זכויות יוצרים. אם המחבר יסכים - נוכל להתייחס ברינות לעניין. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

הצבעה באולם הדיונים[עריכה]

בקשר למתקפת עריכת הערכים. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

יישר כח על ההצבעה. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
יש התקדמות, תחת תת-הכותרת "חלוקת העבודה". יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

מבצע לולב[עריכה]

ראה שאלתי בדף השיחה של מבצע לולב (ראיתי בהסטוריה של הערך שהינך אחראי למחדליו...;)). יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

י' כסלו תקפ"ט[עריכה]

ראיתי שכתבת שאדמו"ר האמצעי נפטר בתאריך זה (נחום מסטארדוב, בגירסא הישנה) האם זה שגגת הקולמוס או איזו דעה נעלמה (ראה למשל בית רבי ובכ"מ שחולקים על תאריך הפטירה)--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 02:54, 18 אוגוסט 2009 (IDT)

פשוט "תקלדה" כלשונך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

שלום, חסיד[עריכה]

היום חשבתי שייתכן מאוד ועל ספר הזכרונות אין ערך. נכנסתי לחב"דפדיה, הקלדתי את המילים בשורת החיפוש, ו... התבדיתי. אכן. אין ערך לספר היסודי והחשוב הזה!

לא, אין כוונתי שאין ערך שבו כתובים כמה מילים. זה ישנו. אבל ערך הראוי לשמו, ובעיקר - הראוי לספר כגון זה, אין שם ("אין ערך לערך"...).

אולי באמת, במסגרת המיזם, תיקח על עצמך את הספר הזה?

אני יודע, גם אני לא אוהב ש"מטילים" עלי דברים, אבל אני ממש לא מטיל, אלא הערך זועק במר נפשו, וזה בגדר "הצלת נפשות".

אם ירצה ה' מחר או מחרתיים אקרא מעט על הספר הזה, עד כמה שזמני מרשה לי, ואוכל לסייע לך בזה, אבל בנתיים - אני משאיר לך את הזכות להתעסק בזה, ואשמח מאוד מאוד לבוא ולראות את הערך הזה מלא וגדוש, ערוך בטוב טעם כיד ה' הטובה עליך וכמנהגך להוסיף את הפרטים ה"קריטיים" בתוך כל ערך. בהצלחה רבה רבה! יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

אין אין, אין מילים! יישר כח גדול מאוד! הערך ספר הזכרונות (אדמו"ר הריי"צ) קיבל את הכבוד הראוי לו בזכותך! שוב, יישר כח גדול מאוד! כה לחי! בהצלחה בהמשך. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת 07:00, 25 אוגוסט 2009 (IDT)

סומכוס[עריכה]

איני יודע במה זכה סומכוס שאכתוב עליו כבר בימים הראשונים לכניסתו-פריצתו למתחם חב"דפדיה, אולם הרשה לי לציין דבר אחד: אחרי שדיברנו ודיברנו כאן בלי הרף, אם באולם הדיונים ואם בכל מקום שהוא, בנוגע למטרת חב"דפדיה וכדו' (בלי קשר למתקפת עריכת הערכים הנוכחית, שקצת מתעכבת בגלל גשם ערכי החסידות שסומכוס מרעיף עלינו...) - בא אחד והרים את הכפפה! וכל הכבוד לו! ומתפקידנו ואחריותינו לגבותו בכל מיני גיבוי ועזרה בהרחבת ועריכת הערכים שלו, ובניית פורטל וכדומה, שיהיה מכובד באמת. הלא כן?! יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

אהה. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
שוב, אני מתפעל מאוד מהעבודה שלו... ומרגיש חייב לכתוב את זה ברבים. יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

שניאורב[עריכה]

חסיד. אתה מתכוון לתורת חב"ד? את הפורום מנהל "תורת_חבד". איך הגעת אלי?

אני גולש שם מידי פעם. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה