שיחת משתמש:קודש לנשיא הדור!

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של קודש לנשיא הדור! התקבלה מהמשתמש/ת זינגען א ניגן בתאריך י"ד באייר ה'תשפ"ב.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום קודש לנשיא הדור!, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

בברכה, ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ה' בניסן ה'תש"ף • 17:20, 30 במרץ 2020 (IST)

חייב אדם לומר בלשון רבו[עריכה]

אחז"ל חייב אדם לומר בל' רבו. נאר א איין מאל? תכפיל בחמש! מסכים מסכים מסכים מסכים (עצירה קלה, ואז) מסכים!!62.0.85.33 (שיחה | תרומות) לא חתמ/ה.

יישר כח. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 00:27, ו' באייר, ה'תש"ף
ואולי בפרסום אין אחר המוגה כלום?קריצה.jpg בכל אופן כח סיוון ולא ניסןמה עם ההתגלות? - שיחה, 01:31, ו' באייר, ה'תש"ף 01:31, 30 באפריל 2020 (IST)

ערכים מומלצים[עריכה]

העמדתי לדיון את חב"ד סטרשלה ואדמו"ר הריי"צ, צריך 3 שיאשרו להעמיד א"ז להצבעה, אני כבר הגהתי כמיטב יכולתי את הערכים, יש מצב שאתה מצטרף??? ||| חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 15:48, 5 ביוני 2020 (IST)

חב"דניק, אין עיתותי בידי. אולי בהמשך השבוע. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 21:50, י"ד בסיוון, ה'תש"ף.

יחי יחי יחי[עריכה]

הרב שמעון וויצהנדלר הוא חתן של ר' חיים הורביץ (טשקנטֶר)? כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 00:04, כ"ט בסיוון, ה'תש"ף (21 ביוני למניינם), ימות המשיח

עכשיו אני רואה שהוא חתן של הבן שלו. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 00:06, כ"ט בסיוון, ה'תש"ף (21 ביוני למניינם), ימות המשיח

מתלבט[עריכה]

יישר כח על ההוספה בערך של העיתון מארגען זשורנאל. אני מתלבט}} האם הקישור שהכנסת לערך הוא קשור... נראה לי שלא. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 16:51, כ"ט בסיוון, ה'תש"ף (21 ביוני למניינם), ימות המשיח

תסתכל בוידאו, הוא מספר על הרקע להקמת האלגמיינער. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 16:54, כ"ט בסיוון, ה'תש"ף.

שים לב.[עריכה]

לדברים הבאים: ייסוד העיתון ב-1972, כאשר ה"טאג מארגן זשורנאל" נסגר לפתע, ר' מענדל שם טוב, שהיה בעל חזון וניחן בישוב הדעת מעמיק וגדלות המוחין, התנדב לפתוח עיתון יהודי חדש, חי מרתק ומאלף שישרת את האינטרסים של כלל ישראל ותורת ישראל. הוא גייס שותפים ועסקנים, ביניהם שותפו במשך שנים ארוכות, ר' נחום זעלדיס (כיום בליקווד), ר’ לייבל מאצקין (שניהם ייבדלו לחיים ארוכים) ור' מיכאל טייטלבוים ע”ה, שבתמיכה הפיננסית שלהם ה"אלגעמיינער זשורנאל" נוסד. כעורך נתמנה אבי, גרשון יעקבסאן ז"ל. יום שישי, יו"ד אדר תשל"ב, הופיע הגיליון הראשון של "אלגעמיינער זשורנאל" והוא נחטף בידי יהודים מסביב לעולם כמו הסעודה במוצאי יום הכיפורים. (תרגום "אלגעמיינער זשורנאל", ניסן תשס"ו). קצת סותר את מה שכתבת בערך של מארגען זשורנאל. כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 01:04, ג' בתמוז, ה'תש"ף (25 ביוני למניינם), ימות המשיח

אחדות לקבלת פני משיח, שים לב לדברים בערך גרשון בער יעקובסון. אך צודק אתה שלא דייקתי. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 13:42, ג' בתמוז, ה'תש"ף.

יעס אחי[עריכה]

מה איתך? מגיע לקפסולה הקרובה? כיפת יחי ~ בסוד שיח ~ 19:44, ו' בתמוז, ה'תש"ף (28 ביוני למניינם), ימות המשיח

א שאיילה. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 20:13, ו' בתמוז, ה'תש"ף.

מזל טוב לך[עריכה]

רק בריאות שמחה דעת בינה אושר וכל דבר אחר שלא הספקתי לחשוב עליו בחיפזוני שלי

ישר כח![עריכה]

על כל העבודה ביום האחרון. בציפיה ל"מי שיש לו מאתיים רוצה ד' מאות" וכו' עמוק בגאולה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 07:31 • כ"ד בתמוז ה'תש"ף

צמחונות[עריכה]

אשמח אם תוכל בבקשה להיכנס לעבודה על הערך. במיוחד בפיסקה חדשה "דעת הרבי על צמחונות" וכדומה. אליהו ב. - שיחה, 02:44, כ"ז בתמוז, ה'תש"ף 02:44, 19 ביולי 2020 (UTC)

אליהו ב.. צר לי, אך הידע שלי מסתכם במספר גיבובי שמועות. אולי בהמשך אעשה קצת עבודת מחקר. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 02:47, כ"ז בתמוז, ה'תש"ף.
אשמח אם תשפוך את הידוע לך לערך.. ואם הספר שערי הלכה ומנהג נמצא תחת ידך תוכל להעשיר את הערך עשרת מונים אליהו ב. - שיחה, 02:51, כ"ז בתמוז, ה'תש"ף 02:51, 19 ביולי 2020 (UTC)
איזה חלק? קודש לנשיא הדור! - שיחה, 02:53, כ"ז בתמוז, ה'תש"ף.

הרב שמואל רסקין[עריכה]

תוכל לעזור לי בבקשה להביא את הערך לתקינות מקסימלית כדי שאוכל להסיר את ההודעה? מיכל סגל 86 - שיחה, 17:59, כ"ז בתמוז, ה'תש"ף 17:59, 19 ביולי 2020 (UTC)

קישורים[עריכה]

ישר כח על על הבאת קישורים לערכים. רק אם תוכל לחתום את שמך ולשים כותרת במקום שיש דיון קודם כדי שיבינו את ההקשר שזה הובא ומתי. לדוגמא ראה שיחה:שמואל שפירו. תודה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:16 • כ"ח בתמוז ה'תש"ף

האמת ששם לא חתמתי בכוונה. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 16:40, כ"ט בתמוז, ה'תש"ף.

ישר כח בכלל ובפרט[עריכה]

ב"ה, על העזרה והעריכות בערך על התפילה ב-770. תודה רבה. א' מחב"ד - שיחה, 02:39, ז' באב, ה'תש"ף 02:39, 28 ביולי 2020 (UTC)

ברוך תהיה. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 02:42, ז' באב, ה'תש"ף.

חופשה[עריכה]

מה התעצבתי אל לבי כאשר שמעתי שכ' יוצא לחופשה, אבל אני כ"כ שמח שאתה ממשיך לכתוב ולהוסיף, בערך המופלא משתמש:קודש לנשיא הדור!/מראי מקומות, ולא יכולתי שלא להביע את התפעלותי. בברכה ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 14:52, כ"ו באב, ה'תש"ף

לפעמים אני מגניב קצת ונמשך יותר. לכאורה החופשה הופכת כעת לעובדה, והערך הנ"ל הוא "מסיימים בטוב"... בכ"א יישר כח. קודש לנשיא הדור! - שיחה, 14:58, כ"ו באב, ה'תש"ף.

ישר כח[עריכה]

על השיפור בערך התפלה ב 770. פעמים אני משקיע שעות בערך וההרגשה שאין מי שישקיע איתי. ובסוף נמצא מישהו שמשפר, זה נותן הרגשה טובה. א' מחב"ד - שיחה, 06:30, י"ד באלול, ה'תש"ף 06:30, 3 בספטמבר 2020 (UTC)

המשך וככה תרל"ז[עריכה]

רק לאחר שלבים מאוחרים בעריכת ערך זה ראית שהתחלת עבודה בעניין. עימך הסליחה. וברשותך אשתמש בכמה דברים שהכנסת שם. אליהו ב. - שיחה, 14:57, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 14:57, 7 באוקטובר 2020 (UTC)

ברוך שובך[עריכה]

טוב לראות אותך פעיל! --~ זינגען א ניגן ~ הדברן החסידי 11:19, 15 במאי 2022 (UTC)