שיחת משתמש:נ. ברק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של נ. ברק התקבלה מהמשתמש/ת שיע.ק בתאריך ל' בסיוון ה'תש"ף.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום נ. ברק, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

בברכה, --לוי ק - שיחה, 07:23, כ"א באייר, ה'תש"ף 07:23, 15 במאי 2020 (IST)

ברוך הבא לחב"דפדיה[עריכה]

ברוך הבא נ. ברק לחב"דפדיה! שתערוך רק דברים טובים. יחי המלך המשיח! חסיד של הרבי - שיחה, 08:21, כ"א באייר, ה'תש"ף 08:21, 15 במאי 2020 (IST)

ברוך הבא![עריכה]

אני ממש מתנצל על קבלת פניך, משום מה ישנה מדיניות בה לא כותבים שם של אחד המשתמשים בשום מקום, ולא הבנתי מדוע חרגת ממנה? למרות שמעניין אותי בלי קשר מדוע מקשר אתה אותי להרב הנ"ל? (יש הרבה שמשום מה חשבו כך...). מה שכן אני מקווה שמרוב עוז ותעצומות לחולל שינויים מרחיקי לכת לא פשוט תיחסם על ידי מפעילי המערכת... הייתי ממליץ שבאמת אם אתה מעוניין להועיל לעמדתך - תפוס ערכים הקשורים להם ותוסיף בהם מידע חיוני (שאינו נוגד למדיניות האתר) שרק אתה יודע בשונה מרוב משתמשי ועורכי האתר שאינם מאותו קו מחשבה "שגוי..." כמוך (מתנצל שכך אני מגדיר כאלה שאוהבים לשנות דברים ובטוחים משום מה שהם הראשונים שניסו...). בהצלחה!--לוי ק - שיחה, 09:38, כ"א באייר, ה'תש"ף 09:38, 15 במאי 2020 (IST)

שלום ברק. חשיפה, או ניסיון חשיפה של שם אמיתי של משתמש ללא רשותו - נוגדת את הכללים. נא הימנע מכך. כמו כן ראיתי את סגנון כתיבתך בדף השיחה של לוי ואבקשך להימנע מכך. המיזם נועד להפצת המעיינות ולא להתכתשויות והטחת עלבונות ומילות גנאי. מקווה שתקרא בתשומת לב את העצות הנבונות שלוי נתן לך בתחילת פסקה זו. --שיעשיחה כ"א באייר ה'תש"ף 15:24, 15 במאי 2020 (IST)
שלום גם לך שיע ראשית, אשמח אם תפנה אותי להיכן שהכלל עליו אתה מדבר מצוי. עיינתי בכללים לפני תחילת השימוש שלי ולא ראיתי כזה כלל ולכן הרשיתי לעצמי לנהוג כך (באופן כללי רשימת הכללים לוקה בחסר). שנית, דברי שהופנו כלפי לוי היו מכוונים כלפי אי הנייטרליות שמשתקפת כמעט מכל ערך שנוי במחלוקת ועל כך הערתי שברצוני להיכנס להיגיון שמאחורי גישה זו ולשנות אותו מבפנים וחלילה לא להיכנס להטחת עלבונות או שאר התיאורים שהבנת מדברי. ג. הלשון החריפה שנקטתי היא סגנון הכתיבה שלי ולהבא אשתדל להתנצל על הניסוח לאחר כתיבה דומה לזה. ד. העצה היחידה שראיתי בדבריו של לוי היא ההמנעות מנגיעה בערכים שנויים במחלוקת מה שמראה עוד יותר את ה'נייטרליות' והשקיפות. נ. ברק - שיחה, 16:17, כ"א באייר, ה'תש"ף 16:17, 15 במאי 2020 (IST)
ראביי נ. ברק, כבר מסקרן אותי מי אתה שיש לך כוח לנסות ולשנות דברים כ"כ משמעותיים?--לוי ק - שיחה, 00:11, כ"ג באייר, ה'תש"ף 00:11, 17 במאי 2020 (IST)
בוקר טוב הרב לוי ק החלפתי לאחרונה מכשיר טלפון ככה שאין לי את המספר שלך. ניסיתי אתמול ואנסה היום שוב להשיג את המספר שלךנ. ברק - שיחה, 09:44, כ"ג באייר, ה'תש"ף 09:44, 17 במאי 2020 (IST)

ברוכים הבאים לאתר שהולך ע"פ דרכו של הרבי נשי"ד[עריכה]

זה האתר והוא בא להנגיש את כל השיחות האחרונות של הרבי לציבור הרחב, ומה לעשות שגם השיחות האחרונות של הרבי הם "לא נייטרליות"?? גוט שבת! חסיד של הרבי - שיחה, 16:57, כ"א באייר, ה'תש"ף 16:57, 15 במאי 2020 (IST)

להעיר תשומת לבך למה שנכתב למטה. חסיד של הרבי - שיחה, 11:55, ט' בסיוון, ה'תש"ף 11:55, 1 ביוני 2020 (IST)
אתה עקשן, אבל גם אני כזה.. חסיד של הרבי - שיחה, 15:26, ט' בסיוון, ה'תש"ף 15:26, 1 ביוני 2020 (IST)

אתה עקשן לריק. זה לא שיש לך בעיה עם התואר 'נשי"ד', אתה אפילו בעדו, רק שהגישה שלך נותנת לומר שהוספת תארים בדבר נצחיות חייו ומשיחיותו של הרבי חשובה ומוסיפה בשליחות העיקרית. אם אתה רואה שלמישהו סביבך כואב עם כתיבת תארים כאלו על הרבי, לא תימנע מלכתוב אותם לפחות בדף השיחה שלו? אני לא מדבר על אהבת ישראל אלא על התנהגות אנושית גרידא. אקווה שתתמלא עוז לרדת מהעץ עליו עלית ותימנע מהתעקשויות משונות כאלו (שוודאי לא מרבות בנח"ר לרבי). -- נ. ברק - שיחה, 15:39, ט' בסיוון, ה'תש"ף 15:39, 1 ביוני 2020 (IST)

מתי שאני רואה מישהו שמוחק את מה שאני כותב בדבר נצחיותו והיותו של הרבי כמשיח - רק בגלל שזה "לא מתאים לו", זה מ מ ש מפריע לי.. חסיד של הרבי - שיחה, 16:03, ט' בסיוון, ה'תש"ף 16:03, 1 ביוני 2020 (IST)
אני חושב שלמען הפצת המעינות מותר למר נ.ברק להשאיר בדף השיחה שלו כרצונו, בפרט שכמו שפירט גם אם זה לא צודק שמפריע לו דברים מסויימים, עכ"פ זה כואב לו אישית, לכן כדאי שנפסיק להתכתש בינינו במקום לטפל בתורת החסידות עליה איננו חולקים ולעוד הרבה פרוייקטים שיש לסיים... בהצלחה!--לוי ק - שיחה, 16:24, ט' בסיוון, ה'תש"ף 16:24, 1 ביוני 2020 (IST)

בחב"דפדיה יש כללים[עריכה]

בחב"דפדיה יש כללים, הכללים אומרים שאסור למחוק דברים שכתב משתמש אחר בדף השיחה ולשנותם, אני מקווה ששינית את מה ששינית מחוסר שימת לב בלבד, בהצלחה בהמשך! יחי המלך המשיח! חסיד של הרבי - שיחה, 19:46, כ"ב באייר, ה'תש"ף 19:46, 16 במאי 2020 (IST)

אשמח שתיתן לי הפניה לכלל זה ברשימת הכללים. ואגב זה אשמח שתפנה אותי גם לכלל שמחייב שימוש בכינויים ולא בשמות המשתמשים (עורכים אחרים הפנו אותי לכלל זה ולא הצלחתי למצוא אותו או בדומה לו ברשימת הכללים). באופן כללי רשימת הכללים לוקה בחסר ודרושה שיפור נ. ברק - שיחה, 20:18, כ"ב באייר, ה'תש"ף 20:18, 16 במאי 2020 (IST)
תלחץ כאן, וכאן ותגלה כל מיני דברים שחרגת מהם.. ובדרך-אגב: יש"כ על ההערה, באמת צריך להוסיף עוד דברים ברשימת הכללים של חב"דפדיה. בעז"ה נוסיף כמה כללים שלא יהיה חוסר הבנה בכל מיני עניינים.. א גוטע וואך! יחי. חסיד של הרבי - שיחה, 20:44, כ"ב באייר, ה'תש"ף 20:44, 16 במאי 2020 (IST)
אגב, מה עם דף המשתמש שלך? אתה מתכוון למלאות אותו מתישהו? חסיד של הרבי - שיחה, 20:46, כ"ב באייר, ה'תש"ף 20:46, 16 במאי 2020 (IST)
חסיד של הרבי תודה על ההפניה אבל פשוט לא מצאתי באף אחד מהמקומות אליהם הפנית אותי הן את הציטוט שבדבריך "אסור למחוק דברים שכתב משתמש אחר בדף השיחה ולשנותם" והן את המדיניות בה לא מזכירים כלל את שמותם האמיתיים של העורכים. אם אתה כבר פונה לעריכת הכללים אולי יש גם לערוך את ההסבר על מטרתו של האתר ולשנות אותו כך שיובן ממנו שהוא אתר פנים משיחיסטי ואין בו מקום לדעות הנוגדות קו זה. גבי דף המשתמש שלי אני לא רואה ענין בלערוך דף כזה בזמן שכפי המשתמע מטון הדיונים לא נותר הרבה זמן עד שיחסמו לי את האפשרות לערוך ואצטרך לפתוח חשבון חדש... נ. ברק - שיחה, 21:40, כ"ב באייר, ה'תש"ף 21:40, 16 במאי 2020 (IST)
אתר זה הוא אתר שכל מטרתו היא לעסוק בשליחות היחידה שעליה דיבר הרבי - הפצת המעיינות והכנת העולם לגאולה האמתית והשלימה, ואם אתה קורה לאתר שאינו נותן כל מיני 'פשטלך' כאלה ואחרים על השיחות של הרבי - "אתר פנים משיחסטי" - אתה כנראה אומר ש"הצד שכנגד" לוקה בחוסר אמונה משווע ח"ו.. ובנודע לחסימות: אם האתר חוסם משתמש אז הוא חוסם את כתובתו, כך שלא משנה כמה חשבונות הוא פותח - הוא לא יכול לשנות דבר בחב"דפדיה. אני מאמין שאתה לא תעשה דברים מיותרים שיצריכו את חסימתך אלא תערוך "בחסד ובנועם" את הערכים שקשורים לעמדותיך כפי שאתה חושב. בהצלחה בהמשך העריכה! חסיד של הרבי - שיחה, 21:49, כ"ב באייר, ה'תש"ף 21:49, 16 במאי 2020 (IST)
אני מרגיש שהדיון נגרר סתם, אתה בכח מתעלם מבקשותיי להפנות אותי למקום ספיציפי בו מופיעים הכללים הנ"ל או שגם אתה מסכים איתי שהם פשוט אינם כתובים?. אתר פנים משיחיסטי אני קורא לאתר שמצטט אישים שונים בחב"ד כמאן דאמר כאשר זה מתאים לו וכשזה סותר את השיטה המשיחית מתעלם מהם בשיטתיות (ראה הערתי בשיחה על ערך בית דין רבני חב"ד). מה נוגעת כתובת המייל כשגם היא פיקטיבית ולצורך החשבון באתר?. לגבי אמונתך לגבי חסימת החשבון, אני ממליץ לך להמתין ולראות איך אתה בעצמך תקפוץ אם אגע למשל בערך שליחות ובשאלה מיהו שליח של הרבי...נ. ברק - שיחה, 22:02, כ"ב באייר, ה'תש"ף 22:02, 16 במאי 2020 (IST)
תלחץ כאן ותראה איך האתר יכול לחסום משתמשים לצמיתות. בכל מקרה גם אני חושב שהדיון הזה מיותר. בהצלחה בהמשך! יחי. חסיד של הרבי - שיחה, 22:08, כ"ב באייר, ה'תש"ף 22:08, 16 במאי 2020 (IST)

בי"ד רבני חב"ד[עריכה]

הכנסת בערך פסקה עם התקציר "הוספה מהותית לאחר הצעה בדף השיחה" - זה לא עוזר שהיתה הצעה אם היא לא התקבלה. בכל אופן חסר מקורות למה שכתבת וצריך להפוך את כל המראי מקום למקורות (היינו, 'ספר השיחות תשמ"ח חלק א' עמ' 178', במקום 'שיחת זאת חנוכה תשמ"ז'). ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 19:21 • ב' בסיוון ה'תש"ף

חלוקת קונטרסים הייתה התייחסות אחת לחיוב ואחת שלך לשלילה שנומקה בכך שהכל מופיע כבר בערך, אך בגוף העריכה הוכחתי שחסר בערך הרבה תוכן (שבעיני) משמעותי כך שאי אפשר לומר שההצעה לא נתקבלה. לגבי המקורות זו עבודה שבהחלט התכוונתי לעשות אבל לא ראיתי בה צורך דחוף כל כך משום שראיתי שבאופן כללי עניין המקורות לוקה בחסר בערכים בכלל ובזה בפרט אז הסתפקתי ברישום כללי בכוונה להפוך אותו בהמשך לפרטני יותר. אשמח אגב אם תגיב לתוכנה של העריכה--נ. ברק - שיחה, 20:24, ב' בסיוון, ה'תש"ף 20:24, 25 במאי 2020 (IST)
כל עוד אין מסקנה מהמשתמשים פירושו שההצעה עוד לא התקבלה. לגבי המקורות, פשוט חיפשתי כמה מהם ולא מצאתי אז... לגבי התוכן של העריכה - ישר כח על התרומה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:28 • ג' בסיוון ה'תש"ף

לנ. ברק היקר[עריכה]

ניכר שתוכן האתר חשוב לך, וישר כח לך על זה. לענ"ד, כדאי יותר להתמקד בערכים המנגישים לעם את תורת החסידות (יש שם הרבה מאוד עבודה), ערכי הנגלה וערכים על חסידים. (אני לא כותב זאת כי אני מפחד על חב"דפדיה, אלא רק לטובתך ולטובת המיץ והעצבים של שאר המשתמשים.) בהצלחה רבה בכל פעליך!--בנימין770 - שיחה, 22:05, ג' בסיוון, ה'תש"ף 22:05, 26 במאי 2020 (IST)

תודה רבה -- נ. ברק - שיחה, 22:20, ג' בסיוון, ה'תש"ף 22:20, 26 במאי 2020 (IST)

חתימה[עריכה]

הרב נ. ברק, שים לב שהכנסת תבנית לחתימה, מה שגורם שהחתימה שלך תהיה באורך של פסקה. יחד עם זאת, מאחר שהתבנית היא של תאריך עכשווי - עוד שנה התאריך יהיה של עוד שנה... ראה בנוגע להכנסת תאריך עברי לחתימה את {{תאריך עברי לחתימה}} או לחילופין הכנס את התבנית


{{ס:#זמןמ:xhxjj xjx xhxjY}}
לחתימתך. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:23 • ט"ו בסיוון ה'תש"ף

תודה רבה. אשמח שתסביר לי איך עורכים את התבנית הזו. אני באמת לא מתמצא בכתיבת ויקי ואשמח על כל עזרה בנידון זה ▪ נ. ברקלהערות/הארות ▪ י"א בשבט ה'תשפ"א
אם אתה מעתיק את מה שיש בתבנית אכן מספיק שתעשה 3 טילדות אבל אם אתה מעתיק את מה שנתתי לך תעשה 4 כדי שיהיה גם שעת הכתיבה. מה אתה צריך לערוך בתבנית? ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 23:57 • ט"ו בסיוון ה'תש"ף
אני רוצה להשאיר רק תאריך ושעה בלי תוספות של ימות המשיח וכדומה ▪ נ. ברקלהערות/הארות ▪ י"א בשבט ה'תשפ"א
תכניס את זה
{{ס:#זמןמ: H:i, xhxjj xjx, xhxjY}}
זה עם שעה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 20:16 • ט"ז בסיוון ה'תש"ף
יש"כ גדול. ▪ נ. ברקלהערות/הארות ▪ 22:16, ט"ז בסיוון, ה'תש"ף

הרשאה להעלאת תמונה[עריכה]

בקשר לבקשתך להרשאה להעלאת תמונות, מבדיקה שערכתי כעת עולה, שככל הנראה הרשאה זו ניתנת באופן אוטומטי לכל משתמש רשום עם יותר מחודש ותק ו-300 עריכות. זה עניין אוטומטי שכרגע אין לי איך להתערב בו. --שיעשיחה ל' בסיוון ה'תש"ף 13:38, 22 ביוני 2020 (IST)