שיחת משתמש:מנוח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של מנוח התקבלה מהמשתמש/ת חיים נהר בתאריך י' בניסן ה'תשע"ב.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום מנוח, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזור בכל המצטרך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:04, 18 ביולי 2010 (UTC)

הרשאה להעלאת תמונות[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.


--חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 10:07, 19 ביולי 2010 (UTC)

תודה על התמונות הרבות. מאיפא לכ"ת כל התמונות? --בברכה, היום ט' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 15:22, 20 ביולי 2010 (UTC)

רבי אלעזר הקפר[עריכה]

אודה לך אם תציין היכן הוא המקור שאדמו"ר הזקן ציין בסידורו את הנוסח "אליעזר", על ידי תבנית הערת שוליים שכבר הסברתי לך אותה באימייל. הרבי מציין את הגירסא הזו כאן אך לא מביא דכן הוא גירסת אדה"ז. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום ט"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 17:08, 27 ביולי 2010 (UTC)

מצטער. פשוט התבלבלתי בין המקורות שראיתי בחבד שגורסים 'אליעזר' - לבין סדור רבנו הזקן שם הוא גורס באמת 'אלעזר' כפי שגורסים העולם. נכתב ע"י מנוח ששכח לחתום את שמו.

תודה. הנחת את דעתי. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום ט"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 21:55, 27 ביולי 2010 (UTC)

מוזר מאוד. אם תפתח את העדפות שלי תראה שכן הזנתי את האמייל. משתמש: מנוח

שאלה כללית[עריכה]

איך אני יכול לשנות כותרות של דפים, שלדעתי הם מוטעים? איך עושים זאת במחשב? מנוח ממש

כתוב זאת בדפי השיחה של הערכים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:49, 28 ביולי 2010 (UTC)

א. רק מפעילי מערכת יכולים לשנות את שם הדף.

ב. ביכולתך לציין בדף השיחה של הערך ולכתוב שיש להעביר לשם אחר, מומלץ גם לכתוב סיבה, ולא לכתוב סתם "רבי אלעזר בן ערך".

ג. ביכולתך להעביר בעצמך, כך:

1. לרוקן את תוכן הערך שבדף העכשווי.
2. לערוך אותו לדף הפניה, ראה עזרה:דף הפניה.
3. ליצור דף חדש עם השם הרצוי. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 15:01, 28 ביולי 2010 (UTC)

חתימה[עריכה]

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. --הכנסת אורחים 21:38, 27 ביולי 2010 (UTC)

מעקב[עריכה]

תודה על כל תרומותיך המועילות.

רציתי להשב את תשומת לבך, שאם תזין כתובת "דוא"ל" במיוחד:העדפות, תוכל להפעיל רשימת מעקב על כל הדפים שאתה מעוניין בהם, וכן על דפי שיחה שאתה מחכה לתשובה, זה מומלץ מאוד. מה דעתך? --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 17:21, 28 ביולי 2010 (UTC)

מוזר מאוד. דווקא כן הזנתי את כתובת האימייל שלי בדף העדפות שלי משתמש: מנוח

א. בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.. זה עדיף מאשר לכתוב כל פעם משתמש: מנוח, וזה גם יותר קל.

ב. הבעיה בטיפול, אבל אני משער שגם עכשיו אתה יכול להציג לעצמך רשימת מעקב. בכל דף ישנו בראשו לחצן "מעקב". אם תלחץ עליו, תקבל עדכונים לדוא"ל כל זמן שלא תלחץ על "הפסקת מעקב" שוב באותו מקום. אגב, אתה מקבל עדכונים לדוא"ל שלך כאשר נכתבת הודעה בדף שיחתך? --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 18:35, 28 ביולי 2010 (UTC)

רבי חנניה בן עקשיא[עריכה]

מה הקטע הזה שלא הכניסו את הערך רבי חנניה בן עקשיא לקטגוררית תנאים - למרות שכתבתי אותו לפני בערך כ-6 שעות?! --מנוח 18:47, 28 ביולי 2010 (UTC)מנוח--מנוח 18:47, 28 ביולי 2010 (UTC)

אני עוד זקוק לערוך את הערך. האם קיבלת את האימיילים שלי בנוגע ל: א. הוספות ההערות שוליים. ב. קטגוריה:נביאים?

כדאי שתלמד איך מוסיפים קטגוריה לבד. בערך זה למשל, יש להוסיף את הטקסט הבא קטגוריה:תנאים לערך, ואז הוא יופיע בקטגוריה. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 18:56, 28 ביולי 2010 (UTC)

באהלי צדיקים[עריכה]

כיון שאתה מקורב לאגודה, אבקש ממך לברר האם אפשר להעתיק תמונות מאתרם בציון קרדיט מלא. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ז באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 22:23, 28 ביולי 2010 (UTC)

כבר שלחתי להם מייל אתמול בצהריים. בדרך כלל הם לא עונים מהר. אני מקוה שעד היום בערב הם יענו לי. מכל מקום מתי שתהיה לי תשובה אמסור לך --מנוח 10:20, 29 ביולי 2010 (UTC)מנוח

האתר עצמו מציג אפשרות להורדות תמונות עליהם מתנוסס הבלאנק שלהם, כך שאין צורך לבקש מהם אישור. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 11:42, 29 ביולי 2010 (UTC)

תנאים ואמוראים[עריכה]

במקום לעסוק בפתיחת ערכים על כל התנאים והאמוראים, שזה מאוד חשוב. מוטב להתרכז בלמצוא את היחס החב"ד אליהם. אנחנו, לפני הכל, חב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:29, 29 ביולי 2010 (UTC)

שלום[עריכה]

מה קרה לך? נרדמת? נכתב ע"י מנוח ששכח לחתום את שמו.

בכלל לא... היכן ראית שנרדמתי? --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ט באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 13:39, 30 ביולי 2010 (UTC)
אגב, עליך להבין שאני לא מתגורר באותה יבשת בה הינך מתגורר, ולכן אני נרדם בשעות בהם הינך ער... --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום י"ט באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 14:11, 30 ביולי 2010 (UTC)

תמונות עם כיתוב[עריכה]

לא מומלץ להעלות תמונות עם כיתוב, הם לא תמונות אנציקלופדיות, ולא נוכל לשלב אותם בערכים. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"ב באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 21:47, 2 באוגוסט 2010 (UTC)

חתימה[עריכה]

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ב בתשרי ה'תשע"א 17:29, 20 בספטמבר 2010 (UTC)

מספר הערות[עריכה]

א. באנציקלופדיה אין מקום לתוארים שאינם רשמיים וכל אלו עתידים להימחק מתישהו.

ב. בכלל כותבים בעברית ולא באידיש.

הרבה הצלחה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ט בתשרי ה'תשע"א 13:27, 27 בספטמבר 2010 (UTC)

א'. תדע, שהתוארים שכתבתי הם כן רשמיים. למשל: לגבי ר' נחמיה מדובראוונא, התואר': 'הגאון הצדיק' לקוחים מדברי כק אדמור שליטא. בר' אהרן מסטראשעלע, תבדוק בכל ספרי חבד האותנטיים כתוב או: 'הרב הצדיק' או 'הרב הקדוש', ותראה בספר החסידות מדור לדור להרב דוקטור יצחק אלפסי, שם מובאים התוארים של רבנו הזקן על ר' אהרן במכתב אליו, פלאי פלאים! 'תלמידי האלקי' [ואת זה - דרך אגב - לא כתבו בערך משום מה...

ב'. באידיש האמיתי כותבים 'ראסטאוו' ואני לא כותב כך, רק לפי מה שגם ישראלים מבינים, כגון: 'סטראשעלע', אך כדלעיל - לא --מנוח 13:35, 27 בספטמבר 2010 (UTC)מנוח

א. תוכל לכתוב בגוף הערך את התוארים שנתנו לו גדולי ישראל. בראש הערך אנו כותבים תואר אחד ועיקרי (רב, רבי, אדמו"ר וכדו'). ב. סטרעשעלע, מבינים רק ישראלים חרדים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"ט בתשרי ה'תשע"א 13:38, 27 בספטמבר 2010 (UTC)

יש להזהר ממתן תוארים, מכיון שאין לדבר סוף, גדול מרבן שמו, וכל המוסיף גורע.

שאלות שונות[עריכה]

למה לא נכתב שום ערך לדמותו של הרב החסיד והרב הקדוש ר' צבי הירש גורארי' [אודותיו ראה תורת מנחם חלק א' בסוף הסיפורים שסופרו על אדמור [מהורייצ] זיע בימי ה'שבעה' - במקום ה'הספד' - כפי שנהוג בחבד] --מנוח 15:52, 10 באוקטובר 2010 (UTC)מנוח ב' חשוון ה'תשעא

הינך מוזמן לכתוב. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ב' בחשוון ה'תשע"א 17:54, 10 באוקטובר 2010 (UTC)

גרשיים[עריכה]

כדי לחסוך בעיות בעיצוב, עדיף שתעשה גרשיים כתו אחד (") ולא פעמיים גרש ('). --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י' בחשוון ה'תשע"א 17:42, 18 באוקטובר 2010 (UTC)

ברסלב[עריכה]

ראה שיחה:ברסלב#תיקון הכללי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א בחשוון ה'תשע"א 16:16, 19 באוקטובר 2010 (UTC)

אדמו"רי אפטא[עריכה]

מה פשר הדף הזה? ר'ובן - שיחה 17:23, 30 במרץ 2012 (IDT)

מתי שניסיתי לערוך את הקאטעגארייע אדמו'רי אפטא יצא לי בטעות ליצור את דף זה [הסתבכתי מעט] ועכשיו אני לא יודע איך מוחקים אותו. אם אתה יכול לעזור אשמח--מנוח - שיחה 18:04, 30 במרץ 2012 (IDT)

לצערי לא אוכל לעזור תבקש מחיים נהר או שלום. ר'ובן - שיחה 20:43, 31 במרץ 2012 (IDT)

עברית[עריכה]

שלום מנוח ותודה על עריכותיך. חשוב שתדע שחב"דפדיה כותבים בעברית וכן הקטגוריות נכתבות בעברית. אודה לך באם תעדכן את הקטגוריות שפתחת לצרות אדמו"רים לצורת כתיבתם התקינה. תוכל להיעזר בגוגל ובוויקיפדיה העברית. תודה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י' בניסן ה'תשע"ב 10:20, 2 באפריל 2012 (IDT)