שיחת משתמש:כתית למאור/ארכיון קיץ תשע"ג

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף זה הוא דף ארכיון, נא לא לעשות בו שינויים.ההודעה האחרונה בדף השיחה של כתית למאור/ארכיון קיץ תשע"ג התקבלה מהמשתמש/ת חיים מבני ברק בתאריך י"ז בתשרי ה'תשע"ד.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום כתית למאור, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

--שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ז' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 01:58, 18 במרץ 2013 (IST)

לאמיר פארבריינגען[עריכה]

ראיתי את הצורה החמודה והמתחרזת בה בחרת להפנות לדף שיחתך, ולא יכולתי להישאר אדיש. בהשגחה פרטית ראיתי לאחרונה מכתב של אדמו"ר הריי"צ בלשון הקודש, בה כותב לא' מהמשפיעים בתומכי תמימים, שצריך להשתעשע עם התלמידים, ובסוגריים הוא מוסיף "פארבריינגען". כך נאה וכך יאה. יישר כח על ההוספה הרבה שלך ל'פדיתנו', שתביא במהרה את פדיתנו מהגלות לגאולה האמיתית והשלימה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 04:21, 5 באפריל 2013 (IDT)

בשעטומ"צ התקיימה היום ועידת התמימים (דרוש ערך או התייחסות בערך את"ה העולמי), בסיומה התוועדו כמה מהמשפיעים, ואצטט קטע מדברי הר' יי"צ סגל שליט"א:
י.png מה שנוגע הוא כיצד יראה המודה אני שלך מחר בבוקר, כמה הוא יהי' חדור בענינים י.png
(אני חושב שזה אחד המשפטים החזקים והאמיתיים ששמעתי בערב זה...).--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 04:31, 5 באפריל 2013 (IDT)
מן הסתם הוא התכוון שהמודה אני צריך להיות "חדור בד"ם"... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 04:40, 5 באפריל 2013 (IDT)

כללים בעריכה[עריכה]

ברוך ה' אתה מוסיף המון תוכן איכותי ועשיר בחב"דפדיה, אבל כדאי מאוד להקפיד על כללי כתיבה בסיסיים, כגון פתיחת ראשי תיבות ואי-השתמשות בהם, כתיבה אנציקלופדיה פשוטה המובנת גם לאדם שאין לו רקע תורני, וכו'. תנסה רגע לפני שאתה כותב להיכנס לראש של אדם שאינו שומר תורה ומצוות ששמע מהשליח בבית הכנסת שצריך לשמור כשרות, והוא כעת מחפש להרחיב את הידע שלו באמצעות הקריאה בחב"דפדיה. זו הרי המטרה שלשמה אתה כותב. בהצלחה רבה בכל הענינים! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 04:40, 5 באפריל 2013 (IDT)

Symbol support vote.svg.png בעד (קריצה.jpg ). הצורך שוב התעורר לי כשראיתי את הערכים החדשים שיצרת. (יישר כוח!). בנוסף לסגנון, חשוב להקפיד על 'הרבי הרש"ב ולא כ"ק אדמו"ר הרש"ב, וכן הלאה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ז בניסן ה'תשע"ג 08:31, 7 באפריל 2013 (IDT)

חשיבות שמירת...[עריכה]

נכנסתי במוצאי שבת, וראיתי את השינויים האחרונים שנעשו על ידי שנוזל, ומיד אחר כך צדו את עיני המילים "חשיבות שמירת...", ברגע הראשון הייתי בטוח שכתבת ערך על חשיבות שמירת השבת. קריצה.jpg זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ז בניסן ה'תשע"ג • 03:39, 7 באפריל 2013 (IDT)

אגב, השבת שמעתי את אחד מאנ"ש אומר בטעות "רודף את הבריות ומקרבן לתורה"... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ז בניסן ה'תשע"ג • 03:39, 7 באפריל 2013 (IDT)

העברות[עריכה]

שלום לך, וברוך הבא (פעם ראשונה שאנו 'משוחחים' כמדומני). אין לבצע העברת ערכים, כפי שביצעת, כי בצורה כזו נעלמים מהערך החדש כל היסטוריית הגרסאות שלו, ונראה כאילו מבצע העברה כתב את הערך. תיקנתי את הערכים האחרונים שהעברת, נא הימנע מפעולה כזו. בהערכה רבה על כל פועלך הטוב. --שיעשיחה כ"ח בניסן ה'תשע"ג 06:03, 8 באפריל 2013 (IDT)

אני ביצעתי. נא לכעוס עלי, ורק עלי. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בניסן ה'תשע"ג • 08:06, 8 באפריל 2013 (IDT)
1. העברתי את תיקוני גלגלתא כי אני יצרתי, וכן פניתי דוקא לזוננשיין כיון שהוא יצר את הדף רעווא דרעווין (בשבת).
2. אינני מחפש להכחיל מילים, אלא פשוט אני כעת מגיה ומתקן את הקטגוריה עולמות, וכאשר אני רואה ערך שאדום שאני מכיר את הנושא, אני כותב אותו.
3. לא כל פעם צריך להציב תבנית עריכה, אלא אפשר לפעמים גם לערוך בפועל.
והעיקר לא לפחד כלל. יחי המלך!--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 23:55, 8 באפריל 2013 (IDT)
2. טוב מאוד, לא התכוונו לזה.
3. (באם הכוונה אלי, ובפשטות) - אכן אני משתדל לערוך בפועל, וכפי שתוכל לראות בפועל. אבל אתה יוצר יותר מידי ערכים קריצה.jpg , ואני לא מצליח לעמוד בקצב. מה גם, שהייתי מעדיף להתעסק עם דברים אחרים - ולחסוך זמן בפדיה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ט בניסן ה'תשע"ג 09:17, 9 באפריל 2013 (IDT)
לאחרונה שאלת מספר פעמים אם 'עכשיו זה בסדר?'. תמיד יש מה להשתפר ולהיכן להתקדם, אבל בפירוש אתה צועד בצעדי ענק וכל עריכה שלך יותר טובה מקודמתה. יישר כח עצום על תרומותיך הרבות! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ט בניסן ה'תשע"ג • 19:15, 9 באפריל 2013 (IDT)

זיו השכינה[עריכה]

שכוויח רב על החומר החדש שהוספת בזיו השכינה, זה ממש שיפר את הערך ב"ה, תודה ויחי המלך!! --די העכסטע צייט - שיחה 11:12, 9 באפריל 2013 (IDT)

וקל כנשר[עריכה]

אות ה"קל הנשר" לכתיבת ערכי חסידות

כבוד הוא להעניק לך את עיטור "קל כנשר" על השקעתך הרבה בערכי החסידות, הפצת המעיינות אמיתית המקרבת את ביאת המשיח! --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים א' באייר ה'תשע"ג, למניינם 06:51, 11 באפריל 2013 (IDT)

הרשאה[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.

בהצלחה. --chabadnik - שיחה 16:20, 16 באפריל 2013 (IDT)

קובץ רבי מתיא[עריכה]

אעיר בעניותי, כי הציון מקור "ויקיפדיה" אינו די אלא החשוב והוא העיקר הוא ללחוץ על התמונה בויקיפדיה, לבדוק את שם היוצר, והאם היא מותרת להעתקה ואז להעתיק אותה לכאן ולציין את הרשיון. מקוה שזה לא נראה מסובך מדי --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ו' באייר ה'תשע"ג, למניינם 18:10, 16 באפריל 2013 (IDT)

העלאת תמונות[עריכה]

כשאתה מעלה תמונות, נא ציין את מקור התמונות וזכויות הפרסום. אחרת, הכול עלול להימחק במחיקה ההמונית הבאה, וחבל...

אם התמונה מאינפו - פחות חשוב ציון המקור, כיוון שיש את הסמל. אבל אם חתכת את התמונה והסמל כבר אינו נראה חשוב שתציין זאת, אחרת התמונה תימחק מתי שהוא. בהצלחה! עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 01:09, 17 באפריל 2013 (IDT)

אינני חותך תמונות, ורק בויקיפדיה ציינתי. מה שמאינפו מאינפו חלק מהמחשב שלי.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 01:17, 17 באפריל 2013 (IDT)
אם אתה מכיר את עולם הויקיפדיה, שם העסק של תמונות וזכויות יוצרים קשוח יותר. זה לא עוזר הרבה שהתמונות מהמחשב שלך, כי השאלה נשארה - מאיפה התמונות הגיעו למחשב שלך. אם התמונות הם תמונות שאתה עצמך צילמת, גם זה צריך לציין. אם לא, אז מאיפה כן? במלים אחרות, מי אמר שיש אישור פרסום. לא שממש איכפת לי, פשוט הבא בתור שיעבור על הקבצים ולא ימצא זכויות ימחק בלי לחשוב פעמיים. עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 01:33, 17 באפריל 2013 (IDT)
זה גם בתמונות של הרבי? ובכריכות של ספרים?--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 01:38, 17 באפריל 2013 (IDT).
כריכות של ספרים, במקרה ואתה צלמת בעצמך - פשוט תציין זאת ונגמר הסיפור.
תמונות של הרבי, יש עליהם זכויות יוצרים מלאות - למרות שהם כה נפוצות, ואם היוצר רק רוצה הוא גם יכול להגיש תביעה.
בנוסף לזכויות יוצרים, יש גם מושג של 'שימוש הוגן', שאז מותר להשתמש בתמונות/סמלים וכו' למרות שאין אישור מפורש. כמו למשל, בסמל מוסד כל שהוא בערך על המוסד. אני לא בקי בחוקים, נראה לי ששיע ושלום בקיאים יותר. עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 02:03, 17 באפריל 2013 (IDT)
תוכל לראות עוד בנושא, ולקבל רקע רחב יותר בחב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 7#הפרת זכויות יוצרים ובחב"דפדיה:אולם דיונים/ארכיון 7#תמונות מויקיפדיה עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 02:03, 17 באפריל 2013 (IDT)
לפי הכתוב בדפים הנ"ל אין בעיה בכריכות ספרים. עוד רגע וזה כאן, הערך ה-5000שנוזעל - בוא נתוועד • ז' באייר ה'תשע"ג 02:04, 17 באפריל 2013 (IDT)
כללי השימוש ההוגן (שאין להם שום משמעות ע"פ ההלכה לולי דינא דמלכותא שלא ברור אם זה קשור לכה"ג) אומרים כי תמונה שאין אפשרות להשיג אותה באופן אחר כגון כריכת ספר, או תמונה יחידה מבן אדם שנפטר שאין עוד תמונה כמותה באותה בהירות מותר להעתיקה. אגב ניתן להוסיף פרטים על קובץ שהועלה גם לאחר העלאה על ידי לחיצה על "עריכה" בדף התמונה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ז' באייר ה'תשע"ג, למניינם 02:45, 17 באפריל 2013 (IDT)
שלום, אוסיף רק למען הדיוק, שמותר להשתמש רק בשימוש שאינו מסחרי, שלא למטרות רווח. כגון חב"דפדיה וכו'. בכלל הרבה מפורט בחב"דפדיה:זכויות יוצרים. ולכתית, זה מאוד יועיל אם תציין על כל תמונה מקור, גם אינפו וגם עם צילום עצמי, כמפורט בדף האמור: יש לציין את מקור התמונה בתקציר העלאה של הקובץ, על ידי קישור לדף המקורי בו הופיעה התמונה, זאת כדי לאפשר בירור עתידי של שאלות וטענות בנושא זכויות יוצרים. (במקרה של שכחה, ניתן להוסיף את המידע גם לאחר העלאה על ידי עריכת דף הקובץ). אציין שגם על תמונות מאינפו, עלולות להתעורר שאלות של זכויות יוצרים (במקרה שאינפו עצמם טעו או הטעו לגבי זכויות היוצרים של תמונה) --שיעשיחה ז' באייר ה'תשע"ג 16:24, 17 באפריל 2013 (IDT)

מספרים[עריכה]

יישר כוח על כתיבת הערכים הכֹה נחוצים.

נדמה לי שכדאי לסגנן את ערכי המספרים בצורה הבאה:

פתיח:

14 הוא המספר הטבעי הבא אחרי 13 ולפני 15.

(תוכן עניינים)

-- ביהדות --

-- בחסידות --

שנוזעל - ?! • י"א באייר ה'תשע"ג 09:21, 21 באפריל 2013 (IDT)

התבנית[עריכה]

נראה לי תבנית כמו בויקיפדיה תהיה יפה יותר. תוכל לראות שם. • שנוזעל - ?! • י"א באייר ה'תשע"ג 09:21, 21 באפריל 2013 (IDT)

בקשת העברה בבקשות ממפעילים[עריכה]

אני חושב שכבר בקשת פעם אחת שיעבירו את שם הערך שמונה עשרה, וענו לך על זה. בדוק בגרסאות קודמות. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א באייר ה'תשע"ג, למניינם 09:37, 21 באפריל 2013 (IDT)

אייכה?[עריכה]

שנוזעל - שיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג 05:04, 6 במאי 2013 (UTC)

אני נמצא ועוקב, אבל יש לי פרוייקט עצום שאני באמצע לעבוד עליו שלוקח לי את כל הזמן, אשתדל יותר להכנס בלנ"ד.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 19:15, 6 במאי 2013 (UTC)

חב"ד נרדמה[עריכה]

עקב ההירדמות המוחלטת של חב"ד, הינך נקרא בדחיפות לחזור לשולחן המערכת! שים לב למצב הקטסרופלי בדף השינויים האחרונים. • שנוזעל - שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ג 06:53, 10 במאי 2013 (UTC)

מים התחתונים[עריכה]

נא הסתכל בדף השיחה. • שנוזעל - שיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ג 08:16, 23 במאי 2013 (UTC)

ברוכים השבים[עריכה]

יחד נצעיד את חב"דפדיה לערך ה-6,000! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג • 06:54, 3 ביוני 2013 (UTC)

מקורות רבינו, מקורות![עריכה]

אתה מוסיף חומר רב ערך ותוכן לחב"דפדיה, אבל כאנציקלופדיה חב"דית, כל דבר מוכרח להיות מבוסס, וממילא אתה מוכרח להתאמץ ולכתוב מקורות על כל דבר באמצעות הוספת הערות שוליים בסיום כל פסקה. אנא! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 17:06, 30 ביוני 2013 (UTC)

אם תתן לי מקומות שחסר אנסה להוסיף, אלא שאני כותב בד"כ מהזכרון, וע"מ להוסיף מקורות צריך לעמול זמן נוסף ולא תמיד מאגרי הזכרון זמינים. מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל
לדוגמא, השינוי האחרון שעשית בערך יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד, מוכרח להוסיף לו מקורות. פעמים רבות עדיף לא לכתוב בכלל מאשר לכתוב בצורה לא מבוססת. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ג • 19:45, 30 ביוני 2013 (UTC)

חתימתך[עריכה]

נא להקפיד להניח 4 טילדות (~) ולא 3 או 5. תאריך ושעת החתימה חשובה מאוד. • שנוזעל - שיחה • כ"ג בתמוז ה'תשע"ג 01:55, 1 ביולי 2013 (UTC)

זכויות יוצרים[עריכה]

נא להקפיד על ציון זכויות היוצרים. לדוגמא בערך שאתה מתכנן להעלות על ראובן מרגליות, אם אין בכוונתך לבצע בו שינויים דרסטיים, יש לציין "מויקיפדיה - מקור ערוך". • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ד בתמוז ה'תשע"ג • 22:27, 2 ביולי 2013 (UTC)

ואוסיף, שאם אתה לא הולך לשנות אותו בצורה דרסטית או עכ"פ להוסיף עליו מידע הקשור לחב"ד אין כלל להעלות אותו לכאן. אין שום טעם בערכים מסוג זה וזה רק מכתים והורס לחב"דפדיה. ואבהיר, שכל דברי באו אחרי ובהוספה לזוננשיין, ואיני יודע את כוונותיך הנסתרות - שוודאי טובים המה - לערוך ולהוסיף. • שנוזעל - שיחה • כ"ד בתמוז ה'תשע"ג 23:43, 2 ביולי 2013 (UTC)
דווקא יש הרבה מה להוסיף בערך. יש התייחסויות רבות מהרבי. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ג • 00:32, 3 ביולי 2013 (UTC)

תודה ענקית[עריכה]

על כל הערכים שכתבת והתרומות לחב"דפדיה. ראיתי שבפסקה לפני כתבו לך הערות בצורה חריפה מעט, ועל כן עליך לדעת כי כולם מוקירים ומכירים בפעליך העצום בחב"דפדיה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ד בתמוז ה'תשע"ג, למניינם 23:46, 2 ביולי 2013 (UTC)

וי.png מצטרף בכל לב. • שנוזעל - שיחה • כ"ד בתמוז ה'תשע"ג 23:53, 2 ביולי 2013 (UTC)
כפשוט, גם אני. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ג • 00:34, 3 ביולי 2013 (UTC)
יש"כ, תרומתי לחבד פדיה איננה תלויה באף אחד; אבל זאת יש לדעת, כי כדאי שכאשר מישהו עושה איזושהי עריכה, לתת מבט, כי הרבה פעמים חסרים נקודות ורווחים, ועוד. ואגב, אינני חושב שתרמתי אפי' כקמצוץ לעומת פועלכם הרב.... מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 12:38, 3 ביולי 2013 (UTC)

הרבי כמשיח[עריכה]

תודה על עזרתך בשיפור הערך. רק שים לב, השקעתי רבות לגבות כל משפט בערך בציון מקור מדויק, לכן אנא כשאתה מוסיף משפט לערך תציין את המקור לכך. לכן תסלח לי שכרגע אני מוריד את זה מה גם שהמשפט לא ברור. ושוב תודה.--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 03:37, 7 ביולי 2013 (UTC)

ר"ת וקיצורים בערכים[עריכה]

לא יודע אם שמת לב, כמעט בכל פעם שאתה כותב משהו משתרבב לך ר"ת, קיצור (כמו; לדוג') או סתם ביטוי "תלמודי". הרגע, אתה לא בזאל. חבל לי על הזמן של ההגהות. בברכה, • שנוזעל - שיחה • כ"ט בתמוז ה'תשע"ג 13:23, 7 ביולי 2013 (UTC)

אני מצטער ביותר, כיון שהנני כותב מהערכים כפי שהם מסודרים במוחי, אשר עובד יותר בלשון הקודש מאשר בעברית. אך בעז"ה אשתדל יותר. מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 13:26, 7 ביולי 2013 (UTC)
היית רוצה. הלוואי שהוא היה עובד בלשון הקודש. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ט בתמוז ה'תשע"ג • 13:31, 7 ביולי 2013 (UTC)
יש ענינים שבהרגל, וכאשר אדם לומד תורה, לא רק מספרים חדשים, אלא מספרים שנכתבו בעבר, הסגנון במוחו משתנה קצת. וזאת לבד אשר הכתיבה התלמודית - בכתיבת הערות ופלפולי, אשר צריכה להיות בלה"ק משנה את סגנון החשיבה, עם היות שיש מה לשפר....מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 13:41, 7 ביולי 2013 (UTC)
אולי באמת תקח את זה לתשומת לבך שאנצקלופדיה פה מיועד בעיקר לאלו שלא יודעים לשון הקודש לכן אנא הקפד על שפה מובנת גם לאדם הפשוט ביותר שאין לו רקע מקדים כלל.--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 03:26, 8 ביולי 2013 (UTC)

שמואל שלמה ליפשיץ[עריכה]

לא מקובל עלי שאתה מבצע שינויים בערך זה בצורה הנוגדת את כללי חב"דפדיה. מחקת את תאריך יום הולדתו שהכנסתי אתמול, והשתמשת שוב בראשי תיבות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' באב ה'תשע"ג • 13:43, 9 ביולי 2013 (UTC)

אני באמת לא יודע כיצד זה נמחק, כי אני רק רציתי להכניס את זה שהוא סיו"ר, וגם חשבתי שיו"ר זה ראשי תיבות המותרים (בהתחלה כתבתי סיו"ר ושיניתי לסגן יו"ר)... • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 14:21, 9 ביולי 2013 (UTC)
לא נורא. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' באב ה'תשע"ג • 15:14, 9 ביולי 2013 (UTC)

למיטב ידעתי הוא אינו הוכתר לסגן יושב ראש--חיים - בכל יום שיבוא 20:27, 21 בספטמבר 2013 (UTC).

תאריכים[עריכה]

לתשומת לבך, בהתאם לכללים שהוסכמו בדעת הרוב, מומלץ - בנוסף לתאריך העברי שהוא עיקר - לכתוב גם את הלועזי. ודאי שאין סיבה להסיר אותם במקום שהם קיימים. הדברים אמורים לגבי אברהם פריד. בברכה --שיעשיחה ג' באב ה'תשע"ג 07:05, 10 ביולי 2013 (UTC)

בהזדמנות קרובה אתקן, תודה על הסבת תשומת הלב. • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 10:34, 10 ביולי 2013 (UTC)

ויקישיבה[עריכה]

הי, כבושה בגולה הושענא, אני רואה שנרשמת בויקישיבה. אולי תפתח שם ערך על חב"דפדיה? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ג' באב ה'תשע"ג, למניינם 18:03, 10 ביולי 2013 (UTC)

הוא נרשם תחת 'כבושה בגולה', 'כתית למאור' או אולי 'מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל'? בכל אופן, נראה לך שזה יעבור שם? אין שם מספיק שונאי חב"ד? עלול להיות שהוא סתם יבזבז את זמנו להבל ולריק, וחבל. אם לא יהיה לזה תוצאות, עדיף שישקיע את הזמן הזה בתוככי חב"דפדיה, ולא ביח"צנות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' באב ה'תשע"ג • 18:23, 10 ביולי 2013 (UTC)
זה אתר אוהד חב"ד. אני מכיר היטב את האתר, ומעולם לא נמחק שם שום ערך על חב"ד או קישור לחבדפדיה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ג' באב ה'תשע"ג, למניינם 19:35, 10 ביולי 2013 (UTC)
הוספתי שם... • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 20:19, 10 ביולי 2013 (UTC)
אשמח אם תשלח לי את הטקסט במייל, אולי יהיה לי תיקונים. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' באב ה'תשע"ג • 22:18, 10 ביולי 2013 (UTC)
שלחתי, אגב האתר שם מת. אף אחד כמעט לא כותב... ב"ה ליובאוויטש לעבט!כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 22:21, 10 ביולי 2013 (UTC)
שלחתי חזרה הערות. יישר כח על כתיבת הערך. איפה שלום שיגן על ויקיקדושה? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ג' באב ה'תשע"ג • 22:32, 10 ביולי 2013 (UTC)
לרוב דווקא יש הרבה עריכות, רק ביומיים האחרונים מת. מבחינה טכנית, ההנהלה שם קשובה מאוד לצורכי המשתמשים, ואכן האפשרויות הטכניות שם מרובות מכאן בהרבה. השלמה אוטומטית בחיפוש, כו' --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ד' באב ה'תשע"ג, למניינם 11:31, 11 ביולי 2013 (UTC)
אני מרגיש חייב לסנגר על מפעילי המערכת בחב"דפדיה. כל אחד שמתחיל במיזם כל שהוא, חדור ברוח התלהבות והוא הולך על הטוב ביותר. לכן, לא פלא שויקישיבה שנוסד הרבה אחרי חב"דפדיה, לקח לכתחילה את האתר המשודרג, והוא אל היה צריך לבצע בו שינויים. בשונה מכך אצלנו. אני בטוח שבעוד שנתיים שלוש, חב"דפדיה יעקוף את ויקישיבה גם ברמה הטכנית, ואין לי ספק בכך כלל וכלל. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באב ה'תשע"ג • 18:11, 11 ביולי 2013 (UTC)
טעות בידך מבחינת העובדות: הן ויקישיבה והן חב"דפדיה משדרגים מדי תקופה את הגרסא לגרסא המעודכנת ביותר, אף אחד מהם לא נותר בגרסא הראשונית של האתר. החילוק הוא, שבויקישיבה מוסיפים גם תוספות שאינם מגיעים אוטומטית עם התוכנה, וזקוקים לטכנאי, "הרחבות מותקנות", ראו כאן לעומת כאן, והסיבה היא כנראה מכיון שחב"דפדיה ממומנת על ידי אתר חדשות שמטרתו כספית ועסקית, לעומת ויקישיבה שממוממנת על ידי אתר תורני (ישיבה). --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י' באב ה'תשע"ג, למניינם 15:50, 17 ביולי 2013 (UTC)
חכו, כשיהיה לי משעמם ניתן לכם סקירה סטטיטסטית על פעילות אתרי הויקי בעולם. אנחנו מהמקומות הראשונים, אני מבטיח לכם!. • שנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 00:40, 11 ביולי 2013 (UTC)

אז בינתיים, עד אז, קטע מתוך אימייל ששלח אלי אחד מידידי שליט"א לרגל מלאות עשור לויקיפדיה העברית, מתוך כתבה שפורסמה היכן שהוא:

בדיוק לפני 148,074 ערכים יצאה ויקיפדיה העברית לדרך, אי-שם ב-9 ביולי 2003. אחד המקצועות השנואים בבית-הספר - מתמטיקה - הניח את אבן-הפינה והפך לערך העברי הראשון באנציקלופדיה המקוונת החופשית, שהביאה למהפכה של ממש בהנגשת הידע בישראל וברחבי העולם.
מאז צומחת ויקיפדיה העברית בקצב ממוצע של 35 ערכים מדי יום בעזרת כ-760 עורכים פעילים, כשמדי חודש נצפים בה 47.5 מיליון דפים.
לפי ועדת המדרוג למדידת הרגלי הגלישה באינטרנט בישראל, ויקיפדיה היא האתר הבינלאומי הרביעי בפופולריותו עם 2.1 מיליון גולשים בפועל בישראל.
למעשה, ויקיפדיה העברית היא האנציקלופדיה החופשית השנייה באיכות אחרי זו האנגלית, בהתבסס על מספר ערכים, כמות עריכות והדיון סביבם.
ואם כבר דיונים, מחקר שפורסם בחודש שעבר על-ידי קבוצת חוקרים בינלאומית, בראשות ד"ר מארק גרהאם וד"ר טאהא יאסרי מ-‏Oxford Internet Institute‏, שפך אור על הערכים הכי שנויים במחלוקת בויקיפדיה העברית, כשלמקום הראשון הגיע הערך "חסידות חב"ד" עם 78,336 שחזורי עריכה, משמע שעורך אחד שחזר את הגרסה הקודמת ומחק למעשה את העדכונים האחרונים שמישהו אחר עשה. ערכים בולטים נוספים הם "פולמוס המשיחות בחב"ד" (65,576 שחזורים) ו"מלחמת לבנון השנייה" (60,125 שחזורים). • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באב ה'תשע"ג • 02:07, 11 ביולי 2013 (UTC)
פולמוס המשיחיות, הוא ערך צעיר בהרבה ונעול לעריכה כבר יותר משנה, כך שלמעשה אם הפולמוס היה פתוח לעריכה מן הסתם שהיה עוקף את 'חסידות חב"ד' כהנה וכהנה... --שיעשיחה ד' באב ה'תשע"ג 13:06, 11 ביולי 2013 (UTC)
לפחות דף השיחה שלו לא נעול. שיהיה מעניין לקרוא... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' באב ה'תשע"ג • 18:11, 11 ביולי 2013 (UTC)
כן, אם יש לך שנה ומשהו חופש, אתה יכול להתחיל... • שנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 20:15, 11 ביולי 2013 (UTC)
לא צריךלקרוא בעיון,מספיק לקרוא חמש דקות מידי פעם כדי לראות מהו בזבוז זמן אמיתי. אם את הזמן שהשקיעו שם במלחמות עריכה היו משקיעים בכתיבה בחב"דפדיה,היו היינו עם יותר מעשר אלף ערכים... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ה' באב ה'תשע"ג • 07:44, 12 ביולי 2013 (UTC)

לפני יומיים עשיתי שם שיפוץ כללי בערך על הרבי, כמו הוספת פרטים על כך שדיברו על זה שהוא משיח לפני כז אדר, ושיש פסק דין ועל חי וקיים; בקיצור אני מחכה שמישהו שם יכתוב משהו על זה ימחה יבטל עריכה, אך לשווא, אין קול ואין עונה. כולמר, האתר שם באמת מת...• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 19:25, 16 ביולי 2013 (UTC)

מקור - עיירה[עריכה]

אם תוכל לציין מקור להוספה בערך עיירה#מעלת העיירות (ההוספה נעשתה בארגז החול בזמנו). • שנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 01:48, 11 ביולי 2013 (UTC)

כעת אינו תחת ידי, אך הוא דבר מפורסם • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 07:54, 11 ביולי 2013 (UTC)
זה לא עוזר 'מפורסם'. • שנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 20:15, 11 ביולי 2013 (UTC)
ציינתי • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 20:36, 11 ביולי 2013 (UTC)
יישר כוח! • שנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 20:44, 11 ביולי 2013 (UTC)

מערכות הערות[עריכה]

הסתכל כאן. וכהוספה ראה את הערך: הערות התמימים ואנ"ש לוד, והשווה לערך הזה: הערות התמימים ואנ"ש - מוריסטאוןשנוזעל - שיחה • ד' באב ה'תשע"ג 23:58, 11 ביולי 2013 (UTC)

מחוץ לדיון[עריכה]

כפשוט שלא היה לי רצון ח"ו לפגוע במישהו. על כן אני חייב להתנצל בפניך, שאם הרגשת כך: סליחה. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 01:15, 12 ביולי 2013 (UTC)


תודה על התמונות של כריכות הספרים שהוספת, אני עוד לא יודע איך עושים את זה בדיוק חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 10:52, 14 ביולי 2013 (UTC)

על לא דבר. • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 11:09, 14 ביולי 2013 (UTC)

תמונות[עריכה]

כדאי להקפיד להעלות תמונות איכותיות, לפעמים אם זה לא איכותי עדיף שלא לעולת..--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 17:34, 14 ביולי 2013 (UTC)

על איזה תמונות אתה מדבר? • שנוזעל - שיחה • ז' באב ה'תשע"ג 20:21, 14 ביולי 2013 (UTC)
כל התמונות האחרונות שראיתי בסדר גמור. • שנוזעל - שיחה • ז' באב ה'תשע"ג 20:21, 14 ביולי 2013 (UTC)
הוא מתכון לפסקי דינים של האדהאמצ, ואם הוא רוצה הוא יכול להחליף, (זה מה שהיה בשופ...) • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 20:23, 14 ביולי 2013 (UTC)
אני מתכוון לכל התמונות האחרונות של הקונטרסים--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 21:10, 14 ביולי 2013 (UTC)
"איצט מען מכבד כבוד קדושת אדוננו מורינו ורבינו מלך המשיח שליט"א" - יחי המלך!
אגב, כבר מילתי אמורה לעיל.• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 21:14, 14 ביולי 2013 (UTC)
לפי ראות עיניי התמונות בסדר גמור. • שנוזעל - שיחה • ז' באב ה'תשע"ג 23:36, 14 ביולי 2013 (UTC)

מלחמת העולם הראשונה[עריכה]

הייתי שמח שתבהיר מה לדעתך דרוש שיפוץ דחוף בערך זה. לעניות דעתי הוא ערך שכתוב היטב, ואשמח לתקן על פי הערותיך. (זאת מלבד העובדה שחסרים בו תמונות, פשוט אין לי גישה). • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ד באב ה'תשע"ג • 14:18, 21 ביולי 2013 (UTC)

החלק של ההשפעה שלו על רוסיא, כתבתי קצת אבל אני חושב שזה לא ערוך טוב. וגם מה עם השפעה על מדינות אחרות (אפילו שזה לא נוגע לחב"ד, צריך להזכיר בקצרה דברים נוספים. • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 14:52, 21 ביולי 2013 (UTC)

וד"ל[עריכה]

כ"ת מרבה להשתמש בכינוי וד"ל. הכינוי אמור להיות "ודי למבין", כלומר אם אתה מבין ענין תבין את מה שלא היה לי כח לכתוב (או מה שאני בעצמי עדיין לא החלטתי). הבעיה היא שהמבין (וזה אני במקרה) לא בטוח שמתכוונים אליו. כי הר"ת יכול להיות גם: ודי לשטויות, די להציק, די לפטפוטים, די לגלות, או דתי לאומי. לכן עדיף שלא להרבות בשימוש בכינוי זה. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ג באב ה'תשע"ג, למניינם 23:22, 30 ביולי 2013 (UTC)

1. יש דברים שכאשר הם עוברים לדיבורים מפורטים, הם נעשים גסים... 2. אין לי כל כוונה להרגיז אותך. 3. היכן ראית שעיצבנך. ובכלל אגידך, כי אם ברצונך, להתעצבן מקטנות, אין זה אלא חוסר בהבנות, אל העיקר תתמקד, ובעייתך תיפקד. כל זה פשוט חבל, שתגיב וד"ל. • כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 23:43, 30 ביולי 2013 (UTC)
לא התעצבנתי, כי אם בדח התבדחתי, להרבות בשמחה, להרבות בשיחה, למרות שיש מי שהדבר בעיניו אינו מוצא חן, בזאת בחן יבחן, אם יגיב בנועם ובחן, ולא כעס יכעס על חבר-חן, היושב לצד אותו שולחן. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ד באב ה'תשע"ג, למניינם 00:34, 31 ביולי 2013 (UTC)
שימחתני לשמוע, שאינך רבוע, ביכולתך לצחוק, ולבדרנו כחוק. אנא ממך לפעול, להחשת ביאת הרבי לגאול, אל היעד המוכן, הלא הוא הערך ה6000....• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 19:55, 31 ביולי 2013 (UTC)