שיחת משתמש:חצקל

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של חצקל התקבלה מהמשתמש/ת פיצי בתאריך י"ד באייר ה'תש"ף.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום חצקל, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ו בשבט ה'תשע"ב, למניינם 02:15, 19 בפברואר 2012 (UTC)

דפי שיחה זרים[עריכה]

שלום חצק'ל. לא נהוג לערוך דפי משתמשים אחרים ללא קבלת רשום מפורשת מהם. תודה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ח בסיוון ה'תשע"ב 13:14, 18 ביוני 2012 (IDT) מה חדש?--זלמי - שיחה 13:10, 6 ביולי 2012 (IDT)

אתה על המחשב עכשיו?

מאיר הארליג[עריכה]

רציתי לדעת האם אין ערך על מאיר הרליג מסיבה כלשהי? כי כתוב שהיה ונמחק--יחי המלך!, חצקל - שיחה 09:31, 2 באפריל 2013 (IDT)

חצקל שלום, לשאלתך, אין כי עדיין לא כתבו ואתה מוזמן לעשות זאת. הסיבה ל'אזהרה' שהיה ונמחק, היא שהיה ערך חסר כל תוכן אלא רק מילים בודדות ולכן הוא נמחק. המערכת מזהה אוטומטית שהיה ערך ונמחק ומפנה את תשומת ליבך לכך, למקרה שמדובר בערך שאכן עקרונית לא מוכנים שהוא יהיה פה. אך כאמור ערך זה רצוי שיהיה ונמחק מהסיבה הנ"ל.
עניין טכני, אך חשוב למען הסדר, שאלה מעין זו, רצוי לכתוב בדף של מפעיל מערכת, או בשיחה של הערך הרלוונטי. אם אתה בכל זאת רוצה לכתבו בדף שלך, עשה זאת בדף השיחה שלך, שכן דף המשתמש שלך (כלומר הדף עליו עליו כתבת את הבקשה), מיועד לך בלבד, ולא נהוג שאחרים יערכו אותו. לכן ברשותך העברתי את הדיון לדף שיחתך. --שיעשיחה כ"ג בניסן ה'תשע"ג 01:59, 3 באפריל 2013 (IDT)

ישר כח!! אני חדש פה ועדיין לומד.--יחי המלך!, חצקל - שיחה 10:25, 3 באפריל 2013 (IDT)

הרשאה[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.


אגב אורחא אביע ברכות ברכות על הערכים החדשים והמחכימים שיצרת. והערה בונה: בערכים עתיד חזיר להטהר ואין עוד מלבדו, צריך להדגיש את שם הערך ולתאר בקצרה את עניינו כבר בפתיח.

הנה כמה מילים בנושא מויקיפדיה: "הפתיח הוא חלק חשוב ביותר בערך. הוא חייב לעמוד במשימה הקשה של מתן מענה תמציתי לחמשת המ"מים (מתי, מהיכן, מי, מה ומדוע) ולהיבנות כך שמי שיקרא רק את הפתיח יצליח להפיק ממנו את המידע הבסיסי והחשוב ביותר שעליו ללמוד. הפתיח צריך לענות גם על השאלה השישית, הנסתרת - מה חשיבותו של הערך?

בהצלחה. --chabadnik - שיחה 18:18, 4 באפריל 2013 (IDT)

בנוגע להעלאת תמונות היה כדאי פעם הבאה לחתוך את השוליים הלבנים של התמונה כדי שזה יראה טוב יותר (אתה יכול לראות מה שעשיתי בתמונה של שו"ת מנחם משיב נפשי שהעלת), וכן לציין שהתמונה נלקחה מאינפו. יישר כח! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ט באב ה'תשע"ג • 13:57, 5 באוגוסט 2013 (UTC)

קישורים פנימיים[עריכה]

נא להקפיד על הכנסת קישורים פנימיים במקומות המתאימים. זו עבודה כפולה ובזבוז זמן לעבור שוב על ערך קיים, כשהעבודה יכלה להיעשות תוך כדי. בתקווה להבנה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ז בניסן ה'תשע"ג 08:48, 7 באפריל 2013 (IDT)

באם אתה לא עובד כעת על הערך אברהם אבא פערסון אעשה זאת בעצמי. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ז בניסן ה'תשע"ג 09:29, 7 באפריל 2013 (IDT)
וכן על קישור הערך בערכים שאמורים לעסוק בו, ושוב, כדוגמא, את הערך החדש שהוספת שו"ת מנחם משיב נפשי שהיה צריך להפנות אליו הן מהערך של וייצהנדלר שערך אותו, והן מהערך של מכון אהלי צדיקים שהוציא אותו לאור (וכן בערך על האג"ק של הרבי, אלא ששם כבר הוספתי לפני כן, ומן הסתם שבעקבות זה הוספת את הערך). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ט באב ה'תשע"ג • 14:03, 5 באוגוסט 2013 (UTC)
צודק אשתדל להבא, אגב הוספתי את הערך כי ראיתיו בבקשת ערכים--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 14:06, 5 באוגוסט 2013 (UTC)

מקורות[עריכה]

יישר כוח על כתיבת ערכים חדשים! בערך האחרון קיבוץ גלויות חסרים מקורות רבים, ואני מניח שיהיה לך קל להמציא אותם, כי החומר נגיש אצלך והמקורות לפניך. אם תוכל להוסיף ולהשביח את הערך (כמו למשל, מדרש ילקוט שמעוני, הזוהר, הגמרא, הרמב"ם ועוד). ושוב, יישר כוח! הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • כ"ח בניסן ה'תשע"ג 18:06, 8 באפריל 2013 (IDT)

שים לב[עריכה]

דבר ראשון יש"כ על תרומתיך למיזם החשוב חב"דפדיה, הוספותיך מועילות, המשך כך. רק שים לב לערכיות שעשיתי בערכים עתיד חזיר להטהר ובערך פסקי דינים אדמו"ר האמצעי תוכל ללמוד מכך רבות על צורת העריכה וכו'--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 17:23, 14 ביולי 2013 (UTC)

אגב, בערך עתיד חזיר להטהר הבאת הוראה בעבודת השם שהמקור לזה הוא משיחת ויצא תש"נ סעיף ח'. מצטער, חיפשתי בכל השיחה ולא מצאתי איזכור לעניין, אם תוכל לבדוק את המקור של זה--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 04:27, 15 ביולי 2013 (UTC)
צודק זה טעות, זה אמור להיות תשנ"א. תודה רבה חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 06:55, 15 ביולי 2013 (UTC)

חזרתי![עריכה]

אשמח אם מישהו יוכל לתת לי רעיונות לכתיבת ערכים (ולא ממה שיש בערך "בקשת ערכים") וערכים שאפשר למצוא עליהם חומר בספרים ועלונים וכו'--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 19:40, 1 באוגוסט 2013 (UTC)

אם אתה מחפש משהו שיש בספרים, תסתכל בספר אבינו מלכנו (ספר) ותכתוב את הערך שבעת הקנים או הקנים. הצלחה רבה ומופלגה, כל זמן שאתה כותב, ואת הדרך מנתב, הפצצת מעיין נוסף, והחשת היעוד הנכסף...• כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 20:15, 1 באוגוסט 2013 (UTC)
תודה, אבדוק, התכוונתי גם לחסידים מדורות עברו שאין עליהם ערך ואפשר למצוא עליהם חומר בכל מיני ספרים (בספרי אדמו"ר הריי"ץ לדוגמא, שעליהם אין זכויות יוצרים) ולא רק ערכים שכבר מופיעים בספר וצריך רק להעתיק. --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 08:26, 2 באוגוסט 2013 (UTC)
דווקא תולדות חייהם של חסידים, או גם אירועים בתולדות החסידות? • שנוזעל - שיחה • כ"ו באב ה'תשע"ג 18:20, 2 באוגוסט 2013 (UTC)
בספר בית רבי יש אנשים רבים עליהם יש שם מידע רב ומעניין, ובתוספת חיפוש קצר במקומות נוספים תוכל לכתוב ערכים ארוכים ומעניינים. גם ב"רשימת אבות החסידות" של אדמו"ר הריי"צ יש שפע של חומר. "רשימת אבות החסידות" זו תוכנית שמנקרת לי כבר זמן רב בראש, לעבור עליה ולהכניס את כל התוכן, אך אין עיתותיי בידי ותוכל לעשות זאת. • שנוזעל - שיחה • כ"ו באב ה'תשע"ג 18:22, 2 באוגוסט 2013 (UTC)
תודה רבה!
איפה אני יכול למצוא את "רשימת אבות החסידות"? ובקשר לשאלתך, אם זה מאורעות שיש עליהם בכתובים (ולא רק בין המשפיעים) אז כן. --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 18:32, 3 באוגוסט 2013 (UTC)
רשימת אבות החסידות נמצאת ב'התמים' (ורשה) שמן הסתם יש לך בבית, והתפרסמה לאחרונה בחוברות של ועד חיילי בית דוד שמועלות באופן קבוע לאינפו ומתוייגות תחת 'ועד חיילי בית דוד'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח באב ה'תשע"ג • 01:21, 4 באוגוסט 2013 (UTC)
אגב, יישר כח על ההוספות הנפלאות שלך, וכדאי באמת להקפיד על מיעוט בשימוש בראשי תיבות וקיצורים, וכן להשתדל לקשר לערכים המתאימים. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח באב ה'תשע"ג • 01:21, 4 באוגוסט 2013 (UTC)

ערך נפלא![עריכה]

יישר כוח גדול! ואולך אתכם קוממיות. • שנוזעל - שיחה • כ"ו באב ה'תשע"ג 18:41, 2 באוגוסט 2013 (UTC)

מלאכים[עריכה]

דרושה הבהרה. השתדל שאנשים נוספים יבינו אותך, ולא רק אתה או המעגל הקרוב אליך. תוכל למשל לכתוב בתמציתיות את רשמיו של ר' יואל מהביקור בבית הכנסת, או עכ"פ את הכיוון. • שנוזעל - שיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ד 12:41, 13 באפריל 2014 (UTC)

רק עכשיו אני רואה שכתבת לו. הספקתי בינתיים כבר לערוך באופן שלא יישארו שתי תבניות [דרושה הבהרה] בתוך שלוש שורות. אם רוצים לערוך את זה בצורה טובה יותר לא אכפת לי שיבטלו את הגירסא שלי. להתראות - שיחה 14:01, 13 באפריל 2014 (UTC)

בת ים[עריכה]

במענה לשאלתך: זהו שלא בדקתי וגם לא הצלחתי להכנס לאתר של חב"ד בת ים, אשמח אם תוכל לבדוק לי, ואם האתר מתאים אז אשמח אם תוכל ליצור לו קישור בערך, תודה--די העכסטע צייט - שיחה 14:08, 17 באפריל 2014 (UTC)

פסח[עריכה]

יש"כ על הרחבת הערך, שים לב שנוצר בתחילתו המשפט המוזר " החג חל בן שבעת ימים" --שיעשיחה י"ט בניסן ה'תשע"ד 20:46, 19 באפריל 2014 (UTC)

תודה על ההערה לא שמתי לב כשערכתי. דא"ג הולך פה שמח עם החסימות היום אה? זה תמיד זה ככה? אין אולי אפשרות לחסום כתיבה באנגלית? אולי זה יכול למנוע קצת בלאגן --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:50, 19 באפריל 2014 (UTC)
זה קורה לכולם, ולא הייתי מעיר לך, אלא מתקן זאת בעצמי, לולא תקלה מסויימת שחסמה אותי. לגבי הספאם, לא זה מתקפה זמנית ובעז"ה זה יטופל בצורה יסודית. --שיעשיחה י"ט בניסן ה'תשע"ד 20:54, 19 באפריל 2014 (UTC)
עוד עניין, באנציקלופדיה, אין מקום לתארים כגון 'ביאור נפלא', 'אדם טוב', 'ספר מרתק' וכו'. תארים כגון אלו, אין בהם מידע אוביקטיבי ועניני. בברכה --שיעשיחה כ' בניסן ה'תשע"ד 11:33, 20 באפריל 2014 (UTC)
חשבתי על זה, אבל לא יכלתי להתאפק ולאחר כתיבת הפיסקא מרוב התפעלות הוספתי את המילה "נפלא" --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 11:46, 20 באפריל 2014 (UTC)
אני רואה שאתה כבר פועל בסגנון זה חיוך.jpg . יש"כ . --שיעשיחה כ"ב בניסן ה'תשע"ד 14:25, 22 באפריל 2014 (UTC)

איות[עריכה]

כותבים פויזנר או פוזנר?--די העכסטע צייט - שיחה 09:17, 24 באפריל 2014 (UTC)

הם כותבים פויזנר, אבל בחב"דפדיה כותבים כמו שנהוג בעברית - פוזנר. אפשר ליצור הפניה אם אתה חושב שמישהו יחפש פויזנר ולא ימצא. להתראות - שיחה 10:59, 24 באפריל 2014 (UTC)

להתראות, הפוך, הם כותבים 'פוזנר' כי בהברה אשכנזית חולם אינה קמץ, אך כאן אולי צריך לכתוב עם יו"ד שלא יבטאו החולם כקמץ (אף שבמכתבי הרבי הקודם יש ונכתב 'פאזנער'). שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:46, 19 בינואר 2017 (UTC)

עצה טובה קא משמע לן[עריכה]

כשמוסיפים ערך, ובפרט ערך תורני, צריך לדאוג שיהיו כמה שיותר מופעים המקשרים לערך זה. אחרת, הוא ישב בפינה כאבן שאין לה הופכין ומעט מאוד אנשים יחשפו אליו. צריך לבדוק מאיזה ערכים נוספים אפשר לקשר לערך באופן כזה שאנשים יתקלו בערך הזה לא רק דרך חיפוש ישיר של המושג, אלא גם דרך קריאה ועיון בחב"דפדיה. ככלל, זוהי מעלתה של מהדורה אינטרנטית מקוונת, שאדם עובר מנושא לנושא מבלי להרגיש באמצעות הקישורים. אתה יכול לראות לדוגמא שקישרתי לערך בלע המוות מתוך הערך תחיית המתים.

בנוסף, ואני מקווה שאני לא מכביד עליך, כדאי גם לחשוב באיזה עוד ווריאציות של כתיבה אנשים עלולים לחפש את הערך, וליצור דפי הפניה לערך אותו יצרת (לדוגמא בערך הנוכחי, אפשר לכתוב "בעל המות" גם עם וא"ו אחת וגם עם שתיים). בהצלחה, ויישר כח גדול. להתראות - שיחה 12:59, 25 באפריל 2014 (UTC)

שכויח --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 13:03, 25 באפריל 2014 (UTC)

הגהה?[עריכה]

לפי איזה כללים אתה מבצע את ההגהות שלך על ערכים? מדוע אתה מעוניין להשמיט תוארים ופסיקים? להתראות - שיחה 10:25, 23 במרץ 2015 (UTC)

אין לי דבר נגד תוארים, אבל אם בערך מסוים (במיוחד כזה אם הרבה שמות) שעל רובם אין תוארים, לא ראיתי סיבה להוספה, ומה גם שבכלל לדעתי עדיף לא להסתבך עם תוארי אנשים ולקבוע תואר מסוים (או בלי שום תואר) לכל שמות הרבנים, השולחים, העסקנים, ושאר חסידי ואוהדי רבינו.
אגב אני שמח לראות שאתה פה איתנו שוב פעם!(אמנם בשינוי אדרת אך אותה הגברת)--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 19:53, 23 במרץ 2015 (UTC)

קישורים לדפים[עריכה]

ראשית כל יישר כח עצום על הערך פורס מפה ומקדש. זה פשוט היה נצרך ודרוש, ועשית את זה על הצד הטוב ביותר מבחינת התוכן והעריכה. יחד עם זה, אולי כדאי כשמציינים לספרים שנמצאים בהיברו בוקס, לתת קישור ישיר, מה שמעשיר מאוד את הערך. תראה מה שעשיתי בערך. להתראות - שיחה 10:26, 2 באפריל 2015 (UTC)

(ואגב, אולי כדאי גם להוסיף נקודות בשולי הערות השוליים. נראה לי יותר מתאים. להתראות - שיחה 10:27, 2 באפריל 2015 (UTC)
צודק לגמרי, צריך גם להפנות למקומות בהם דנו בנושא בהרחבה, אם יש.--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 11:18, 2 באפריל 2015 (UTC)

ה' הידיעה[עריכה]

יש"כ על תרומותיך למיזם. שיניתי מ'ה'צדיקים 'ה'נסתרים. ל'צדיקים נסתרים'. --שיעשיחה י"ג בניסן ה'תשע"ה 12:54, 2 באפריל 2015 (UTC)

ערכים הזקוקים לשיפור[עריכה]

הערך על הרב יוסף יצחק אופן, פשוט מזעזע, בדף יש סך הכל 4 (!) שורות ועוד כמה קישורים.--די העכסטע צייט - שיחה 15:01, 5 באפריל 2015 (UTC)

הרחבתי מעט. בהנאה. להתראות - שיחה 15:46, 5 באפריל 2015 (UTC)

תנאים[עריכה]

בתבנית:תנאים, בפיסקה דור שלישי הקישור לר' ישמעאל מפנה לערך רבי ישמעאל בן אלישע כהן גדול, שנמצא באותה תבנית בדור ראשון!!--די העכסטע צייט - שיחה 15:39, 7 באפריל 2015 (UTC)

הוא דור שלישי, תיקנתי.--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 16:56, 7 באפריל 2015 (UTC)
שים לב שבפורטל:תורת הנגלה, יש בדיוק את אותה תבנית אך לא בתוך ציטוט של התבנית אלא פשוט הקלידו שם את כל הנוסחאות של התבנית, וכתוצאה מכך יש כמה שינויים בין תבנית זו לשאר התבניות של ה'תנאים', אולי כדאי למזג את התנאים שבשתי הרשימות, ולמחוק את כל הטקסטים של התבנית שם ולכתוב פשוט את הקיצור בתוך גרשיים כאלו, מה דעתך?--די העכסטע צייט - שיחה 17:16, 7 באפריל 2015 (UTC)
למה לא, אם אתה לא בטוח על תנא מסוים באיזה דור הוא, מותר לפתוח ויקיפדיה ולראות, כתוב שם, בקשר לערך פסח, לקמן..--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 17:59, 7 באפריל 2015 (UTC)

ערכים עם שגיאת ציטוט[עריכה]

ועוד, סליחה שאני משגע אותך, בערך על פסח#שמות החג יש למטה 'שגיעת ציטוט', ואני לא מצליח להכנס לשם מכיון שאתרוג לא נותן לי, יש מצב שאתה מסדר את זה?--די העכסטע צייט - שיחה 17:29, 7 באפריל 2015 (UTC)
כמו שכתבתי לך הוספתי והרחבתי שם הרבה (תראה בהיסטוריה) הבעיה היא בקישור לשיחה המתורגמת יש שם תבנית REF> וזה הטעות--הנחה - שיחה 17:38, 7 באפריל 2015 (UTC)
נו אז מה עושים?--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 17:45, 7 באפריל 2015 (UTC)
מוחקים...--הנחה - שיחה 18:16, 7 באפריל 2015 (UTC)
את השגיאה כמובן..--הנחה - שיחה 19:41, 7 באפריל 2015 (UTC)

אז בכבוד, אני לא מתמחה בכל הטכניקות פה, ובטח לא בתיקונים--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 19:46, 7 באפריל 2015 (UTC)

זה לא עניין של "כבוד" אלא עניין של יכולת באם אינך גולש על אתרוג אזי האפשרות בידיך לתקן על ידי שתוריד מהערה הראשונה בו מופיע קישור את התבנית שציינתי לעיל ותבדוק אם זה עוזר, אם לא, תוריד את כל הקישור. וסליחה על הטרחה.--הנחה - שיחה 19:57, 7 באפריל 2015 (UTC)==ערכים עם שגיאת ציטוט==

תיקנתי, תזכיר לי איפה עוד טיפלת ויש את הבעיה הזאת--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:14, 7 באפריל 2015 (UTC)

אתה קצת מצחיק... אני לא זוכר עוד מקום עם הבעיה, אתה התקפת אותי על כך ללא הצדקה. בכל אופן תודה רבה על התיקון!!--הנחה - שיחה 20:25, 7 באפריל 2015 (UTC)
לצחוק זה בריא, בכל אופן הכל בקטע טוב! (מה אין על זה ערך?)....--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:26, 7 באפריל 2015 (UTC)
מי שכותב ערכים עם שמות לא נכונים, בסוף יכתוב ערכים על ביטויים לא קשורים. מה הקשר ערך על 'בקטע טוב'???--מ. פינחסי - שיחה 20:30, 7 באפריל 2015 (UTC)
חמוד אתה, פינחסי חיוך.jpg --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:34, 7 באפריל 2015 (UTC)
ועכשיו אתה מוזמן פשוט לשבת על הערך ולהרחיב אותו. בכל אופן פסח זה חג באמת עשיר חבל שיהי עליו ערך כל כך דליל ואומלל--הנחה - שיחה 20:39, 7 באפריל 2015 (UTC)

שמות ערכים[עריכה]

אגב שגיאות: פעם דיברתי עם 'זוננשיין' אודות שמות הערכים, והוא אמר את דעתו ששם הערך לא צריך להיות מאויית כמו שמאייתים בדיוק את המילה, כי המטרה היא שהמחפש יוכל למצוא את הערך בקלות. ואני אמרתי את דעתי ששם ערך צריך להיות מאויית כמו שצריך לכתוב באמת, ואם רוצים שהמחפש ימצא את זה צריך להרבות בהפניות. הוא התעקש בדעתו. מה דעתכם? דוגמא: הערכים על משפחת ווילשאנסקי.--מ. פינחסי - שיחה 20:12, 7 באפריל 2015 (UTC)
נראה לי שמר זוננשין צודק, זה אינצקלופדיה המיועדת גם (אולי אפילו בעיקר) לאנשים מבחוץ, לכן יותר מתאים לקרוא לערכים בשמות בהם אנשים קוראים להם בעברית תקנית, ולא לפי הסליינג האידשאית וכד' ובדוגמא שלך וילשאנסקי זה לא בעברית.--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:23, 7 באפריל 2015 (UTC)
אבל פשוט שערך על אדם, שזה אמור לאפיין את האדם ולייצג אותו, צ"ל כמו שמו האמיתי. ווילשאנסקי זה באמת באידיש, כי הם החליטו שיהי' להם שם משפחה באידיש, ואם מישהוא כותב את שמם באופן אחר, הוא פשוט טועה, ומדוע הטעות הזאת צריכה להיכנס לערך על שמו??--מ. פינחסי - שיחה 20:30, 7 באפריל 2015 (UTC)
לדעתי זו אינציקלופיה וצריכה להיות כתובה בעברית תקינה, וחוץ מזה צריך להוסיף הפניות לטובת הגולשים כ"י, ואגב חצקל, סליחה שאנחנו הופכים פה את העמוד לאולם דיוניים קריצה.jpg .--די העכסטע צייט - שיחה 20:44, 7 באפריל 2015 (UTC)
זה בסדר תרגישו בבית...--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:46, 7 באפריל 2015 (UTC)
עברית תקינה? הן 'ווילשאנסקי', והן 'וילשנסקי' זה לא בעברית תקינה. אולי גם אל תעשה ערך על 'שטורעם' כי זה לא בעברית תקינה? הן מה לעשות, זה שם המשפחה, וככה צריך להיות שם הערך.--מ. פינחסי - שיחה 20:48, 7 באפריל 2015 (UTC)

למסקנת הענין זה לא יעזור כי ישנם אלפי ערכים שכתובים כך ואלפים כך, ואין משועמם שיעבור וישנה את כל השמות של הערכים, ולגופו של פילסוף 'שטורעם' זה מילה נטו באידיש, שם משפחה, לא משנה מה המקור שלה, ובאיזה שפה, משתנית טיפה לפי השפה והאיות...--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:55, 7 באפריל 2015 (UTC)

ואגב אתם מוזמנים לבקר בחב"דפדיה:מדיניות וכללי כתיבה.--די העכסטע צייט - שיחה 14:57, 8 באפריל 2015 (UTC)

טעויות בזמן העריכה[עריכה]

אגב אפשר להבין למה אתה מדלל ערכים לפני שאתה מדבר, זה לא נימוסי, בשביל מה יש דף שיחה לכל ערך?--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:31, 7 באפריל 2015 (UTC)

על מה אתה מדבר?--מ. פינחסי - שיחה 20:33, 7 באפריל 2015 (UTC)
ראש חודש, לא שהוא מושלם, יש שם המון לתקן ולהוסיף..--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:36, 7 באפריל 2015 (UTC)
התכוונתי לעשות תיקון אחד, ובטעות מחקתי. אני מצטער.--מ. פינחסי - שיחה 20:38, 7 באפריל 2015 (UTC)

טעות בשם של ערך זה פחות נורא מלמחוק בטעות ערך....--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 20:41, 7 באפריל 2015 (UTC)

אתה מדבר על טעות זמנית, שזה קורה, ואפשר להתווכח עד כמה זה נורא, ואני מדבר עניינית על שמות ערכים. אין קשר בין שני הדברים, ואם אתה מנסה להחזיר על העקיצה לעיל, אז בבקשה לעלות רמה.--מ. פינחסי - שיחה 20:43, 7 באפריל 2015 (UTC)

תבניות[עריכה]

בויקיפידיה הרבה יותר קל להכין תבניות, וזה ע"י תבנית קיימת שעליה בונים את כל התבניות, כך שלא צריך כל פעם לכתוב את כל הטקסטים באנגלית כל הזמן, לדוגמא: תבנית פרשיות השבוע, בעצם בנויה על תבנית ניווט קבוצות. נראה לך שמותר לנו להעתיק מהם את התבנית הזאת וליצור כזאת תבנית כאן?--די העכסטע צייט - שיחה 17:51, 8 באפריל 2015 (UTC)

ראשי תיבות של שנות המ"מים[עריכה]

ראיתי שהוספת את הראשי תיבות שהרבי קבע לכל אחת מהשנים. אולי היה כדאי להוסיף בהערה בכל אחד מהערכים את הפעם הראשונה שבה הרבי 'הציע' וקבע את הסימן של השנה. להתראות - שיחה 12:48, 23 ביולי 2015 (UTC)

האוהל[עריכה]

לחצקל שיחי', כתבתי לך את תגובתי בשיחה:האוהל, אם כי בטעות הפניתי אותה למשתמש מלך, אך היא מיועדת אליך. בהצלחה.--5778 - משיח נאו! - שיחה 14:53, 18 באוקטובר 2015 (UTC)

אברהם יצחק שם טוב[עריכה]

האם יש לך מקור ברור למה שהוספת בערך עליו?  •  מתעקשים  •  ועידת ליובאוויטש 22:11, 17 במאי 2016 (UTC)

הצדעה[עריכה]

הריני להביע את הצעדתי בעקבות הדברים הנוכחים שהוספת בדף המשתמש, אשר ראויים להמצא בעמוד הראשי של חבדפ"דיה קריצה.jpg :

להעדיף את האיכות על הכמות, ולהתמקד בעיקר בשיפור הקיים, ופחות בהוספת ערכים זוטרים. המדד הוא לפי סטטיסטיקת הצפיות.

ובהוספה, מלבד סטטיסטיקת הצפיות, גם בהתאם לערכים העקרוניים והחשובים יותר (אלו השייכים לתורת החסידות, לגאולה ולגואל). בהצלחה רבה • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 02:26, י"ב באייר, הקהל ה'תשע"ו

הזמנת כבוד[עריכה]

הריני להזמין את כ' לבקר בדף חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים ולציין את דעתו החשובה בנוגע לערך השיחה הידועה. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 23:10, י"ח באייר, הקהל ה'תשע"ו

ועכשיו בדיון אודות ערך ניצוץ משיח - חב"דפדיה:ערכים מומלצים/דיונים#ניצוץ משיח.--הנחה - שיחה 11:19, 25 ביולי 2016 (UTC)

תמונות עם זכויות יוצרים[עריכה]

אסור! להעלות תמונות עם זכויות יוצרים דוגמת התמונה של קרינסקי שהעלית. בתקווה להבנה ובתודה מראש על להבא. להתראות - שיחה 09:31, 30 באוקטובר 2016 (UTC)

תבדוק את הענין[עריכה]

אם תוכל לבדוק את הענין - בלאגאן--פיצי - שיחה 22:09, 7 בינואר 2017 (UTC)

לענ"ד צריך לבטל את ההפניה אריה לייב שרה'ס לסבא משפולי', ואכן להוסיף לשם הערך אריה (למרות שיש אומרים ששמו היה יהודה לייב), כחסידים ה"אולי יש לומר" של הרבי היא וודאי אצלנו, אך, צריך להשאיר שני ערכים נפרדים, ובכל אחד מהם להביא את כל סיפורי המסורה אודותיו (מה שעד עתה חסר בערך דליל זה של לייב שרה'ס, אשר עוסק כולו בדיון האם זה אותו אישיות, ולפי"ז צריך להעתיק את הדיון גם לערך על הסבא משפולי') ולציין בהדגשה אולי בפיסקא הראשונה את דברי הרבי, וכן על זה הדרך בערך של הסבא משפולי'. אז קדימה לעבודה, אתה מומלץ לעבוד על הערך היקר לייב שרה'ס ולשפרו ולשפצו. --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 22:32, 7 בינואר 2017 (UTC)

רק לא לישכוח מה שכתוב בערך "והן בנוגע לר' לייב שרה'ס, יודעים מאוד מעט." פיצי - שיחה 22:42, 7 בינואר 2017 (UTC)

נפש החיים[עריכה]

המקור שהבאת אינו מקור, זה שווה ל"מפי השמועה", עדיף לשים תבנית מקור (וגם אינו קשור לסיבה שהוא כתב). שף ויתיבקאנפרענץ רום 20:51, 19 בינואר 2017 (UTC)

וואי וואי איזה התקפה קריצה.jpg , כשנכנסתי מקודם לחב"דפדיה היה נראה ששקט פה היום, יש לכם (אתה והנחה) מעקב על המשתמש שלי? יתכן ואתה צודק, אך לעניות דעתי שמעון ויצהנדלר כן מקור, אצלי לפחות הוא מוחזק כבעל שמועה אמין, לגבי עצם הסיפור לדעתי סיפור חזק ביותר המבטא את יחס החסידים לספר, וגם מבטא כמה וכמה ענינים מענינים, כמו הקנאות של הרבנית, "הגם לכבוש את המלכה עמי בבית - כחלק מהקטרוג של משפט הספרים" ועוד.. ואכ"מ. ולכן מקומו בחב"דפדיה וודאי, אולי ניתן להתווכח ולהכניס את הסיפור בערך עדות הרבנית, או הרבנית חיה מושקא, אך שוב לדעתי מקום הסיפור הוא בהחלט בערך חיים מוואלאז'ין, ובגלל שזה לא ממש מקור לכן השמטתיו לתחתית העמוד, זו רק דעתי --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 21:01, 19 בינואר 2017 (UTC)
מקור רשמי הוא לאו דווקא עניין של אמינות לדעתי בכגון זה ראוי לכתוב: "ר' שמעון וינצהנדלר טוען/מספר וכו'" ולהוסיף את המקור (ספר/עיתון/מאמר/הקלטה) בו נאמרו/צוטטו הדברים. לדעתי זעזוע היא הגדרה לא אנציקלופדית לפי שהיא מגבירה (כמדובר כמ"פ), יש צורך להשתמש במילים יותר מוגדרות, מה אמרה, איזה תנועה עשתה.--הנחה - שיחה 21:11, 19 בינואר 2017 (UTC)
שכחתי להוסיף שלדעתי כל זמן שאין סקירה על הספר אשר מתוכה יצא ברור מה סיבת היחס של החסידים לספר (וכן מקור ברור לשמועה שהיא כתחליף לספר התניא) תוכן פסקה זו מעורר אצל הקורא תמיהה והוא קצת חילול ה'..--הנחה - שיחה 21:19, 19 בינואר 2017 (UTC)
קריצה.jpg למה אתם גורמים לי לעשות עבודות מחקר?? סתם כתבתי מה ששמעתי, אבל לאחר חיפוש קל מצאתי מקור לכל הענין--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 00:48, 20 בינואר 2017 (UTC)
שמעון ווייצהאנדלער אינו מקור לא משום שהוא שקרן, אלא כי הוא אינו מקור. חס"ד האלבערשטאם הוא כן מקור אף שהוא לא אמין. מקוה שהבנת את כונתי. שף ויתיבקאנפרענץ רום 01:54, 20 בינואר 2017 (UTC)
שמעון ויצהנדלר בוודאי לא היה שם ובוודאי הוא בעצמו קרה/שמע ממקור יותר מוסמך כגון הדוגמא שהבאת, אך היות ובמקרה דנן לא היה בידי את המקור ממנו שאב ר' שמעון את המידע, והיות והוא אמין כפי שהסכמת, וגם לא נעלמה מעיניו האבחון שנתת לחס"ד, בשעת הדחק אני חושב שהוא כן מקור כאחד שיודע את המקור האמיתי, ומה עוד שהרי לו יצוייר שהוא היה כותב את זה שחור על גבי לבן בכתבה בבית משיח לדגומא, זה היה מקור מהימן ביותר. ובקיצור אני בטוח שיש מקור קדום לשמעון, ואני ינסה לחפש באמת, אבל בכל זאת על מנת שהסיפור לא ישמע כשטויות העדפתי לציין מקור כלשהו על פני שום מקור.--חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 09:57, 20 בינואר 2017 (UTC)
מהערכה היכרות ונסיון, שמעון וייצהנדלר הוא בעל ידע רחב על צד הפלא, אך אינו בעל שמועה משום שהוא זוכר את הדברים כפי שהם התקבלו בנקודת המבט שלו. כך לדוגמא אני זוכר ששמעתי ממנו ציטוט משיחה של הרבי כפי שחיקה אותה עם המנדינה, וכשהתחקיתי אחר מקור השיחה - התברר שהתאריך לא היה מדוייק, והתוכן לא היה מדוייק. בשביל להעביר את הדברים בדיוק כפי ששמעת/קראת/ראית אותם, צריך נפש מסוג מאוד מיוחד. אני עצמי שמעתי במבצעים בחנוכה סיפור בפרסום ראשון מהרבי, וכל פעם שסיפרתי את הסיפור - 'השתלבו' לי בסיפור פרטים נוספים שאני יודע בוודאות שלא שמעתי אותם. אמנם פרטים שוליים ולא רלוונטיים, אך עם זאת - פרטים שנוספו אצלי. אני פשוט לא מצליח להעביר את הדברים במדוייק כפי ששמעתי. לעצם הדיון, לעניות דעתי באנציקלופדיה החב"דית במצבה הנוכחי הוא כן יכול לשמש כמקור. והסיבה היא פשוטה: כשכותבים את שם המקור, יודעים איך להתייחס למידע ואם מישהו ירצה בעתיד לחלוק או בהווה לדעת איך הוא רוצה להתייחס - יסתכל.על המקור ויתייחס למידע כאוות נפשו להתראות - שיחה 13:45, 20 בינואר 2017 (UTC)
עם ההכרעה איני מסכים. האתר הוא לא רק לחבדניקים אלא גם לכאלו שבאים מבחוץ ואינם מבינים את החילוק בין המקורות.--הנחה - שיחה 20:44, 21 בינואר 2017 (UTC)
יפה כתב הנחה: "בכגון זה ראוי לכתוב: "ר' שמעון וינצהנדלר טוען/מספר וכו'" ולהוסיף את המקור (ספר/עיתון/מאמר/הקלטה) בו נאמרו/צוטטו הדברים." זה מאפשר גם למי שאינו חב"דניק להבין שמדובר במקור מפי השמועה ולא מקור כתוב וקדמון. --שיעשיחה כ"ג בטבת ה'תשע"ז 21:45, 21 בינואר 2017 (UTC)

אופס...[עריכה]

לאחר שכתבתי את הערך על פעולת כראמה, ראיתי שכתוב בדף המשתמש שלך שאתה מתכוון לכתוב אותו... עמך הסליחה. יעקב בן שמואל - שיחה 16:34, 23 בינואר 2017 (UTC)

מה שלומך אח יקר?[עריכה]

טוב לראות אותך נכנס לבקר כאן לפעמים. • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 03:46, א' בתמוז ה'תשע"ז

באמת תקופה ארוכה ועסוקה עוברת עלי, אך במסירות נפש עילאית אני שם את כל עיסוקי הצידה ותורם כפי יכולתי ל"חאדארם" הנפלא של חבדפדיה!
אולי תעשה לי סקירה קצרה על מה שפיספסתי בתקופת החצי שנה האחרונה, אילו ערכים חדשים מענינים נכתבו או עורכו.. אילו עורכים חדשים :וטובים התווספו לצבא החבדפדים... --חצקל. יחי המלך המשיח! - שיחה 10:03, 25 ביוני 2017 (UTC)
האמת היא שגם אני לא נמצא כאן תכוף כל כך כמו שהיה צריך, ואני מעריך את מסירות נפשך הגדולה. לא זכור לי עורכים וערכים ספציפיים (אף שהיו כמה), אבל נראה לי שההוספה העיקרית היא בדפי המשתמש האישיים של הנחה...
והעיקר שתבקר עוד • קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 04:48, ב' בתמוז ה'תשע"ז

היכונו לביאת המשיח - בקשה לשימוש בתמונה[עריכה]

שלום, אני עורכת בויקיפדיה העברית (שיחת משתמשת:Staval) ושכתבתי היום את הערך של רחל בולטון, אשת עסקים ופרסומאית במגזר הדתי, שעומד להצבעת מחיקה. בולטון ניהלה במשך כעשור את כל פעילות הפרסום של צעירי אגודת חב"ד, ובשנת 1990 הפיקה קמפיין ארצי שנשא את הסלוגן "היכונו לביאת המשיח". אני מעוניינת לשלב בערך את התמונה הזו וראיתי שאתה חתום כמעלה הקובץ. האם ידוע לך מי בעל זכויות היוצרים? Staval - שיחה 22:22, 3 בנובמבר 2018 (UTC)

ושבו הנידחים . .[עריכה]

אני רואה שכבודו קפץ לביקורים . .עוד אפקט של הקורונה כנראה.. פיצישיחה • י"ד באייר ה'תש"ף •