שיחת משתמש:חסיד/ארכיון 3

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שאלה ותמיהה[עריכה]

כאן. האם יש לך תשובה ברורה להנ"ל? יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

בנוגע לדגל משיח של חב"ד[עריכה]

שלום וברכה!
רציתי לשאול חסיד חב"ד אמיתי בנוגע לייצוג דיגיטלי של דגל המשיח שיצרתי בעזרת תוכנת אינקסקייפ; האם דגל זה דומה לדגל האמיתי שאתם מניפים? ואם כן, אז האם תהיו מוכנים להשתמש בדגל הזה פה בחב"דפדיה? --Oren neu dag 20:40, 6 ספטמבר 2009 (IDT)

שלום גם לך. אין לנו בעיה להשתמש בדגל, אם אין כאן בעיה של זכויות יוצרים. הדגל בהחלט דומה, אבל לפני שאנו מציגים אותו לציבור, כדאי
הדגל המקורי
לדמות אותו יותר, בעיקר בעיבוי הכתב. יום טוב לך ובהצלחה. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

א' תשרי תש"ג[עריכה]

במטותא מנייכו. למה מחקת הערך? --חיים נהר (שיחה) 17:33, 14 ספטמבר 2009 (IDT)

כי היא נפטרה בב' תשרי תש"ג, כמוכח ממכתב אד"ש. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
צודק. טעות שלי. בפעם הבאה אולי כדאי לרשום את סיבת המחיקה. --חיים נהר (שיחה) 17:37, 14 ספטמבר 2009 (IDT)
בסדר. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

בקשה[עריכה]

כפי שכבר ראית בדפי ההיסטוריה (כפי שכתבת לי) וכפי שהינך נוכח בשבוע האחרון, נוכחתי במקום מצריכה הרשאות של מפעיל מערכת, הרשאות שכבר היו לי בעבר ושבעזרתם ניתן לקדם מטרות בצורה מהירה ויעילה יותר. 'חב"דניק' כבר אמר לי שהוא יחזיר לי את ההרשאות בתוך שבוע של נוכחות מאסיבית והפצרתי בו שוב שיקדים להרשותני. בתגובה לכך הוא הפנה אותי לבקש גם את המלצתך בנידון והנני נענה להפנייתו ומכאן בקשתי אליך שתתן אמירתך בנושא בדף השיחה של חב"דניק. בתודה מראש. --חיים נהר (שיחה) 00:22, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

בוטים לסידור קטגוריות?[עריכה]

כפי שאתה רואה, אני מנסה לסדר את הערכים בקטגוריה:ערכים בלימוד החסידות לקטגוריות משנה. זה עבודה קצת סיזיפית, ואני הייתי שמח לו יכולתי לעשות אותה בצורה יעילה יותר. האם יש בוטים שמועילים לכך? האם אוכל לקבל לכך הרשאה? בברכה, סומכוס 02:36, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

בשי הנושאים, הן בנוגע לבוטים והן בנוגע לנתינת הרשאות. אין לי הידע\היכולת. חיים נהר וחב"דניק בקיאים בנושא יותר ממני, ולחב"דניק יש אפשרות לתת הרשאות, כך שאני לא הכתובת במקרה זה. אשמח לעזור בכל אשר תרצה, - חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים....
קיבלתי. אפנה אליהם. בברכה, סומכוס

ת"ח ת"ח[עריכה]

תודה חמה, תודה חמה (שמעתי שבאחד הפעמים הרבי פיענח את הר"ת דלעיל באופן הזה)!

כשמך כן אתה. חסיד! תודה רבה ומקבלין דין מן דין. תקוותי שאוכל לגמול לך כגמולך. --חיים נהר (שיחה) 03:10, 16 ספטמבר 2009 (IDT)

היו ימים...[עריכה]

נתקלתי היום בזה:

מהפך.... חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

מדיניות חסימות[עריכה]

שלום חסיד. בזמנו הגישה הייתה לחסום "בעדינות". ראיתי בדפי השיחה שלך שגם חב"דניק דיבר איתך על זה ולא באתי אלא לחזק את העניין. חושבני שאין זה צודק לחסום אדם לצמיתות, בפרט כזה שמתוך השחתותיו נראה שאין הוא אלא משועמם לעיתים.

לדעתי הסדר צריך להיות כדלהלן (ואשמח לשמוע דעתך בנידון):

השחתה מספר 1 - התעלמות.

השחתה מספר 2 - פנייה נימוסית לדף השיחה.

השחתה מספר 3 - אזהרה לחסימה!

השחתה מספר 4 - חסימה לטווח קצר (- שבוע, חודש, בהתאם לחומרת ההשחתה).

השחתה מספר 5 - חסימה לטווח ארוך (- חצי שנה, שנה, בהתאם לחומרת ההשחתה).

חסימה לצמיתות, לדעתי, אינה באה בחשבון. חסימה לשנה זהו טווח מספיק ארוך, לכל הדעות. מקסימום נצטרך לחסום אותו בכל ערב ראש השנה... אחרי מספר חסימות כאלה הוא יתבגר... (לצורך ההשוואה, בויקיפדיה העברית, כל החסימות "לזמן בלתי מוגבל" הינם חסימות ליצירת חשבון. כמעט ולא ניתן למצוא חסימה טוטאלית לזמן בלתי מוגבל).

קביעת כללים ברורים ומוגדרים מראש תהווה סייג וגדר יציב ותמנע מהיווצרות דיונים והתווכחויות בנידון. מה דעתך בנידון? --חיים נהר (שיחה) 04:00, 17 ספטמבר 2009 (IDT)

דעתי היא שאדם שכבר חצי שנה שבוע שבוע (ולפעמים אף יום-יום) משחית ומשיחת ו"שיחת כל בשר...כל הזמן" ראוי לחסימה של חצי שנה-שנה מיידית. אכן, לא טוב עשיתי שחסמתיו לצמיתות, אך לדעתי בהשחתה מספר 100 צריך לנהוג בחומרה רבה. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
באם היית מתבונן במה שנכתב לעיל, היית רואה שלא היינו מגיעים למצב שבו אדם משחית יותר מארבע פעמים. וזה בדיוק הנקודה; ברגע שמההשחתה הראשונה פועלים בעניין ולא רק "משחזרים" את ההשחתה וגמרנו. ובהשחתה הבאה פועלים בחמורה רבה יותר כמפורט לעיל. אזי בהשחתה הרביעית המשחית נחסם לזמן ממושך ועד לחסימה לטווח ארוך יותר, כאמור לעיל. ואז לא מתעצבנים ולא כועסים, אלא פועלים בקור-רוח לפי הכללים המנחים. בהצלחה! --חיים נהר (שיחה) 19:44, 17 ספטמבר 2009 (IDT)
פנינו אליו חזור ופנה, דיברנו יפה, שכנענו, התווכחנו, הזהרנו, איימנו, חסמנו לעשר דקות, לחצי שעה, לשעה, ליום, ליומיים, לשלושה, לשבוע, לחודש..חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
ייתכן שלא הבהרתי את עצמי מספיק - אני מסכים איתך במאת האחוזים. אלא שהנ"ל (מנתם ציון") כבר לא נרתע משום דבר. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

מה אתה אומר?! חידשת לי שני דברים. דבר ראשון שהוא משועמם עד כדי כך ודבר שני שזה מנחם ציון. טוב, אני ממש מצטער. ראיתי בדף התרומות שתי השחתות בלבד ובמילא חשבתי שזה משחית חדש. בסדר, שיהיה המשך הצלחה. --חיים נהר (שיחה) 21:35, 17 ספטמבר 2009 (IDT)

בסדר. ות"ח בכלל על הימי חב"ד, עושה רושם טוב מאד! חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
רק להעיר, שמספר IP לא כדאי לחסום ליותר משלושה שבועות, מכיון שיכול להיות שעוד אנשים כותבים מאותו מחשב (כמו כמה משרדים בקראון הייטס, להם יש גישה גם לכאלה שירצו להוסיף לחב"דפדיה וגם לכאלה שירצו להשחית), ומכיון שמספר IP זה דבר שמתחלף לעיתים --chabadnik - שיחה 05:27, 24 ספטמבר 2009 (IDT)

פורטל:ימי חב"ד[עריכה]

הסתדרו לך הקפיצות. באם לא חייבים לסדר את זה. --חיים נהר (שיחה) 01:22, 23 ספטמבר 2009 (IDT)

כן, כנראה בעיה במחשב. הצלחה. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

קישורים[עריכה]

שלום חסיד! צריך קודם להחליט איזה אתרים חשובים יותר ואיזה פחות. ובכלל מה זכאי לקישור ומה לא. אגב, ייש"כ על הוספת היום יום לעמוד הראשי. יוזמה מבורכת. --חיים נהר (שיחה) 00:45, 24 ספטמבר 2009 (IDT)

שרה (בת אדמו"ר האמצעי - נפטרה בנעוריה)[עריכה]

למה באמת מחקת את כל ההוספות שלו ולא שילבת אותם בגוף הערך? --חיים נהר (שיחה) 18:51, 7 אוקטובר 2009 (IST)

ההוספות הנ"ל היו בסיס הערך מלכתחילה. ואני הוצאתי הבר מן הסולת ועיבדתי לערך. נראה לי שאין כל חידוש בהוספות שיכול לתרום לערך, כי הכל הוא "ארום" - צאצאים וכו'. ואם שגיתי, ה' הטוב יכפר בעדי ואתה תתקן אותי. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

איזהו חסיד?[עריכה]

חסיד יקר, חסיד חביב! מתנצל אני מראש שאני בא אליך בדברי הערות וביקורת ומי יודע עם עובי קטן מקוטניך, אמנם כבר אמונים אנו על דברי חז"ל אהוב את הביקורת. ותקוותי שרק לתועלת יהיה ויהיו הדברים בעיניך כיוצאים מלב אוהב ולא ח"ו ההיפך:

א. מידע = זהב. כל רבב מידע שאי משהו כותב כאן זהו כמו גרגירי זהב שמצטברים לבסוף למדינת זהב. אי לכך, גם באם משהו לא כתב דברים בצורה נכונה וראויה לחב"דפדיה וכו' וכו', ראוי לנפות את המידע בצורה מאוד יסודית שלא יפלט שום גרגיר (ולדוגמא: שרה (בת אדמו"ר האמצעי - נפטרה בנעוריה), שרה (נכדת אדמו"ר האמצעי). אמנם מה שמחקת היה נכון ביחס לערך הראשון (וגם שם נותרו פירורי מידע שנמחקו סתם), אבל עם המידע הנוסף היה ניתן ליצור ערך חדש).

ב. כשאדם הוסיף מידע לחב"דפדיה, והוא לא מכיר כ"כ את הכללים כאן, אין זה נאה ל"שחזר" אותו ואח"כ לערוך מחדש את מה שהוא עשה. פשוט זה לא נותן תחושה טובה לתורם (אא"כ זה ממש קשה והרבה פרטים וגם אז אפשר להעתיק מ"עריכת הגירסה" כידוע).

בברכת חג סוכות שמח! --חיים נהר (שיחה) 19:35, 7 אוקטובר 2009 (IST)

מתנצל. אזכור מעכשיו. "אהוב את הביקורת כו'". חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
מקווה שלא תשאר חייב ואקבל ממך כגמולי - בקורות לפי הצורך. בתודה מראש. --חיים נהר (שיחה) 21:23, 7 אוקטובר 2009 (IST)

מחקו אותנו![עריכה]

לפני 10 דקות שוחחתי עם ידיד, הכותב בויקיפדיה תחת השם "התורם".

הנ"ל סיפר לי, כי גילה שא' החותם "אבגד", חסיד חב"ד, מחק כל קישור המפנה אל האתר חב"דפדיה!
לא הפקרנו קצת את השטח??
חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
עדכון: נכנסתי בעצמי וגילתי כי הדבר עלה לדיון ב"מזנון" שלהם. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

מייל?[עריכה]

למה לא הזנת כתובת דואר אלקטרוני? אני רוצה לשלוח לך משהו במייל. --חיים נהר (שיחה) 17:01, 11 אוקטובר 2009 (IST)

יש לי בעיה עם מיילים, וכבר אמרתי זאת לחב"דניק. אם זאת, ייתכן שדקות הקרובות אזין מייל, שמשמש אותי רק אתמול והיום. בעוד רגע אענה לך. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

מה בדיוק הבעיה עם המיילים? אולי נוכל לעזור לך?--חיים נהר (שיחה) 17:05, 11 אוקטובר 2009 (IST)

הזנתי.
זה לא בעיה טכנית. אין לי - מסיבות מסוימות - מייל פרטי. אני מקווה שבקרוב יהיה לי, והדבר יקל עלי. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

קפיצות[עריכה]

אצלי קפצו פתאום כל התיבות ערכים, אחד תחת השני. הם לא מופיעים באותה שורה אחד בימין ואחד בשמאל. עד אתמול הכל היה בסדר. אצלך זה גם קרה? --חיים נהר (שיחה) 18:37, 11 אוקטובר 2009 (IST)

איזה תיבות? חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
למשל בפורטל:ניגוני חב"ד ישנה תיבה בצד ימין שנקראת "ניגוני רבותינו נשיאינו" ולשמאלה יש תיבה שנקראת "ניגונים ע"פ קטגוריות". משום מה התיבה השמאלית קפצה תחת התיבה הימנית. עד אתמול זה היה בסדר. --חיים נהר (שיחה) 19:01, 11 אוקטובר 2009 (IST)
אצלי דבר לא השתנה. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

תודה! עכשיו אני יודע שהבעיה היא אצלי. --חיים נהר (שיחה) 19:15, 11 אוקטובר 2009 (IST)

אגב, עכשיו גילתי שתלוי מאיזה דפדפן אני גולש. יש דפדפנים שזה מופיע אצלי מסודר, ויש שלא. חסיד חב"ד (שיחה)

ואם אנחנו כבר מדברים. למה לא רואים אותך כאן מספיק. אם אפשר לשאול? --חיים נהר (שיחה) 19:16, 11 אוקטובר 2009 (IST)

אני לא יודע מה הגדר של מספיק...עכ"פ, כבר הודעתי לפני כשבוע שאהי' כאן פחות בחודשים הקרובים. מקווה שזה ישתנה. בהצלחה כ"א1 חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...
בכ"א מחכים לכם בכליון עיניים. --חיים נהר (שיחה) 19:38, 11 אוקטובר 2009 (IST)

חסימות[עריכה]

בעקבות חוצפתו של משחית וחסימתו לצמיתות, חננתי את החסומים לצמיתות, ברשותך. כיון שאהיה פה למשך זמן ממושך אוכל לעקוב אחריהם ולחסום אותם על פי המדיניות שקבענו. --חיים נהר (שיחה) 19:43, 12 אוקטובר 2009 (IST)

93.174.93.222[עריכה]

מי זה המשתמש הזה? זה אתה? --חיים נהר (שיחה) 14:12, 14 אוקטובר 2009 (IST)

לא. אני הוא: 212.199.100.148 (מכתובת זו כותבים עוד כמה). חסיד חב"ד (שיחה)
אז למה חסמת אותו? --חיים נהר (שיחה) 14:20, 14 אוקטובר 2009 (IST)
אה! עכשיו הבנתי. בזמנו הייתה פה תקופה שעשרות קשקושים באנגלית הוכנסו לכאן ע"י כעשרים כתובות, וזו אחת מהם. בזמנו חסמתיה לצמיתות, ועכשיו היא חזרה לפעילות. חסיד חב"ד (שיחה)
אני שם לב שזו לא כתובת רגילה. נראה לי שזה משהו אוטומתי. ידוע לך משהו על כתובות אלו? --חיים נהר (שיחה) 14:24, 14 אוקטובר 2009 (IST)
אכן, בזמנו חב"דניק הסביר לי משהו על כך (כלומר, שזה משהו אוטומטי). אני לא זוכר בדיוק מה העניין, ונראה לי שהוא יסביר זאת יותר טוב ויותר מדוייק ממני...חסיד חב"ד (שיחה)
תסתכל ביומן החסימות ותראה עוד עשרות כאלה, ייתכן שזה יעזור לך (מכנה משותף או משהו). חסיד חב"ד (שיחה)
צריך באמת לברר מה זה והאם זה אכן השחתה אוטומתית. וגם כדאי לציין זאת ב"סיבה" כדי שהחסימה (לצמיתות) תהיה מובנת. אבל, כאמור, לפני שחוסמים לצמיתות חייבים לברר בדיוק מזה כדי שלא לחסום סתם. --חיים נהר (שיחה) 14:39, 14 אוקטובר 2009 (IST)
צודק, אבל -
  1. חסימה זו לצמיתות הייתה "בחמתי", לאחר שהנ"ל השחית קרוב ל50 פעם ביום!
  2. כיוון שאז - לצערי- חב"דניק ואני היינו יחידים פה, לא היה צורך לציין את הסיבה (כך לפחות חשבתי אז).

ושוב, עקרונית אתה צודק. חסיד חב"ד (שיחה)

א. באם היו חמישים השחתות ביום, מסתבר מאוד לומר שזה השחתה אוטומתית.
ב. אחד הדברים שאני מאוד אוהב בחב"דניק, שתמיד, בעיני רוחו, הוא רואה את החב"פדיה כאינציקלופדיה עם כל הערכים החב"דיים (עשרות אלפים) ועם מאות ואלפי משתמשים-תורמים מכל העולם כולו. מנקודת מבט זו הוא פועל. אמנם עכשיו יש כאן מנין "חסידים", אבל אסור לשכוח שמדובר במיזם וירטואלי שחשוף לכל העולם כולו. במילא אין כזה דבר "רק אני והוא כאן". הדברים תמיד צריכים להיעשות ע"פ הכללים, כדי שתמיד יהיה ניתן לראות את הצדק ולא שיצטרכו להיזכר "מה באמת היה אז". אני בעצמי עובד על העניין הזה, בעזרתו של חב"דניק. א סאך הצלחה! --חיים נהר (שיחה) 14:51, 14 אוקטובר 2009 (IST)
שלושת המילים האחרונות שלך. חסיד חב"ד (שיחה)

תודה[עריכה]

במחשבה שניה, קיבלתי את המלצתך בדבר אירכוב דף שיחתי. אגב, מה דעתך על השינוי של תבנית:ארכיון? תודה ובהצלחה בהמשך הדרך! --חיים נהר (שיחה) 17:11, 15 אוקטובר 2009 (IST)

שינוי יפה, למרות שהוא נראה מזערי - הוא ועוד רבים נותנים לחב"דפדיה מראה מקצועי ומחובד. חסיד חב"ד (שיחה)
לא מצאתי תמונה יותר מוצלחת מזו. באם יהיה לך, זכה אותנו. --חיים נהר (שיחה) 21:28, 15 אוקטובר 2009 (IST)

הפניות[עריכה]

תודה על ההפניה. ובכלל ראיתיך מתעקל ומתעקם בכדי שמילים מסוימות לא יהיו קישור פגום. כדאי שתדע, יצירת הפניות הוא מן הדברים המשובחים שכל המרבה הרי זה מוסיף ולא צריך "להתנצל" על יצירת הפניה. מה שכן, כדאי לשים לב שאם ישנם ב' ערכים עם שמות דומים, אז צריך לעשות דף פירושונים (לדוגמא: אור (פירושונים). ויש בזה הרבה כללי הגיון ותן לחכם ויחכם עוד...). --חיים נהר (שיחה) 23:00, 22 אוקטובר 2009 (IST)

תבנית:מקור[עריכה]

יישר כח גדול ליצירת התבנית:מקור. אכן הגיע הזמן שמיזם מקורי כ"כ, ילווה במקורות. עלה והצלח בשמחה ובטוב לבב! --חיים נהר (שיחה) 08:24, 27 אוקטובר 2009 (IST)

ערך מומלץ[עריכה]

הערך מומלץ אינו מדור חדשותי, אלא אמור להיות ערך מכובד שהגיע לרמה שאנו ממליצים לקוראו. לכן לא שייך ערך בעל שורה בודדת או כמה שורות. כמובן שכאשר ישנו ערך שגם מתאים לזמן, יינתן לו עדיפות, אבל זהו קריטיריון שני. --חיים נהר (שיחה) 10:00, 28 אוקטובר 2009 (IST)

מספר ערכים בעמוד ראשי[עריכה]

אין טעם לרשום את מספר הערכים המדוייק בעמוד הראשי, בפרט שרושמים "למעלה מ-". לדעתי, לעדכן כל מספר עשרוני עגול. --חיים נהר (שיחה) 21:58, 1 נובמבר 2009 (IST)

מצאתי בויקיפדיה את המשתנה של מספר הערכים באתר, ניתן לרשום: { {NUMBEROFARTICLES} } (לכתוב בלי הרווחים), שנותן את התוצאה: 7,903. בברכה, סומכוס 22:06, 1 נובמבר 2009 (IST)
תודה סומכוס. המשתנה עודכן ובמילא הערתי לחסיד אינה רלוונטית עוד. ייש"כ לכולם! --חיים נהר (שיחה) 23:27, 1 נובמבר 2009 (IST)

הגדרות בערכים חב"דים[עריכה]

שלום, חסיד. אשמח לשמוע חוות דעתך בקשר להגדרות בערכים חב"דים - כאן. --בהצלחה. חיים נהר (שיחה) 14:52, 9 נובמבר 2009 (IST)

שיחה:ועד לסידור אסיפות-התוועדויות למימוש הוראות כ"ק אדמו"ר שליט"א[עריכה]

צריך להחליט בקשר לזה. זה לא נראה טוב במצב הנוכחי. --בהצלחה. חיים נהר (שיחה) 22:00, 16 נובמבר 2009 (IST)

מייל[עריכה]

הודעה חשובה לכל מאן דבעי - מהיום הגדרתי מייל. ניתן לפנות אלי. הצלחה. חסיד חב"ד (שיחה)

תיבת קישורים[עריכה]

חסיד יקר, אנא נעלמת? חסרונך בלט. באם תוכל לחוות דעתך לתיבת הקישורים שהתווספה בצד ימין. תודה! --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 21:20, 2 בדצמבר 2009 (UTC)

לאחרונה אין עיתותי בידי. בקשר לתיבה - מעולה ונפלא!! ייתכן שכדאי להכניס קישורים גם לערכים נצפים יפים ובסיסיים, 770, למשל. חסיד חב"ד (שיחה)
כולנו מחכים שיתפנו עיתותיך. בקשר להצעתך, קודם שזה יעבור בשלום! --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 21:48, 2 בדצמבר 2009 (UTC)

הפניות[עריכה]

כשישנו ערך שניתן לקוראו בכמה שמות (שכולם נכונים), עדיף לעשות הפניה (כיום ניתן לרשום "#הפניה" בעברית). לדוגמא השינוי שערכת בתבנית:היום יום/כ' כסלו. --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 12:35, 7 בדצמבר 2009 (UTC)

מקובל. חסיד חב"ד (שיחה)

השלמת חתימה[עריכה]

בשיחת משתמש:Shalom#ברכות לא השלמת חתימתך. הייתי עושה במקומך, לו הייתי יכול. --בהצלחה! חיים נהר (שיחה) 20:53, 20 בדצמבר 2009 (UTC)

תודה על הפננית תשומת הלב. ונזכה במהרה בימינו לחזות פני מלך - הוא ניהו אד"ש זאל געזונט זיין. חסיד חב"ד (שיחה)
כמעט אותה משמעות של כותרת הפיסקה.. הייתי מציע לך בשיחה:אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש לערוך את כל תגובותיך ולחתום בחתימה אחת. כפי איך שזה כרגע, זה לא נראה טוב. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:10, 30 בדצמבר 2009 (UTC)

ואני הקטן חושב, שאין כל סיבה להתקוטט עם כל בחורצ'יק, שלא תורם פה, יש לענות לו בענייניות ולא יותר מפעמיים. --Shalom 20:15, 30 בדצמבר 2009 (UTC)

ככל הנראה לי, העניין עצמו לא די ברור. חסרים מקורות/מסמכים חוקיים בדיון. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:25, 30 בדצמבר 2009 (UTC)
קטפל. הנמצא כרגע בערך הוא הטוב ביותר, והנכון ביותר. אין מה להתקוטט עם כל צרוע וכל זב. ("מנתם ציון"?). ונזכה במהרה בימינו לחזות פני מלך - הוא ניהו אד"ש זאל געזונט זיין. חסיד חב"ד (שיחה)

השלוחים בבומבי[עריכה]

אלמוני טען שהשלוחים שכתבת שנמצאים בבומבי, אינם שם. תוכל לאמת זאת? תודה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 10:32, 31 בדצמבר 2009 (UTC)

אולי תרים את הכפפה, ביחס לגדולי ישראל[עריכה]

נראה לי שהקטגוריה של ידידי חב"ד, צריכה עזרה דחופה בנוגע לכל גדולי ישראל שעמדו בקשר עם אדמו"ר שליט"א. באם תכניס חומר על גדולי ישראל מתוך הספר שמן ששון מחבריך בערכים המתאימים אני ישתדל לערוך אותם, לא ראיתי ערך על ר' פנחס הירשפונג, לא זכיתי לראות ערך על הרב יאלעס, לא זכיתי לראות ערך על ר' יוסף דוב סולביצ'יק והרשימה ארוכה עוד עשרות אדמור"ים וגדולי ישראל. הבעי' שלי שאין עיתותי בידי כל כך, וכן אין בידי את ספרים אלו. --Shalom 01:04, 1 בינואר 2010 (UTC)

שמן ששון מחבריך אינו תח"י. ברגע שהוא יהי' (אקווה שתוך שבוע לכל היותר), אטפל בנושא. חשוב להדגיש: ברגע שישנם עוד שעוסקים בנושא - החשק מתעור...--בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה!. חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
מצטרף גם כן. אשתדל בעיקר לערוך ולסגנן. גם לי אין את הספר. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 11:53, 1 בינואר 2010 (UTC)

עבר שבוע ועדיין לא נושענו. נוספו הרבה ערכים על גדולי ישראל, אבל דלי תוכן. צריך פשוט להכניס את כל הספר שמן ששון מחבריך לתוך חב"דפדיה. בהצלחה רבה ומופלגה. --69.114.172.132 17:32, 17 בינואר 2010 (UTC)

אף אחד לא יושיע אותך, חוץ מאתה בעצמך. אנא, שנס מותניך ועזור בהכנסת מידע לחב"דפדיה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 18:50, 17 בינואר 2010 (UTC)

אהוב את הביקורת[עריכה]

קצת מפריע לי שכבודו מוחק ערכים ללא מחשבה נוספת. צריך לחשוב שיהודי שנכנס (ובפרט ששמו כשמי . . .) ובכוונתו להוסיף לחב"דפדיה לא שייך למחוק את מה שהוא כתב בהינף יד, בפרט שכל (!) הערכים שהוא כתב ראויים לערך, כמובן אחרי שכלול וכו'. לדוגמא הערך בני ברק שהיה בכוונתי לעבוד עליו, אך לצערי הוא נמחק בהינף יד... אולי כדאי להוסיף תבנית של ערך זה ראוי למחיקה מכיון שהוא דליל וכו', ובאם עד שבוע לא ישתנה הערך הוא יימחק. לתשומת לבך וגם לתשומת לבו של ר' חיים. כי היא תעמידך על הגובה האמיתי--Shalom 03:20, 4 בינואר 2010 (UTC)

יש צדק בדברי שוחר השלום, ר' שלום ואכן הערתי לחסיד וותיק על כך (בשיחה:בני ברק) ואכן יש לקחת זאת לתשומת לב. יחד עם זאת ישנם ערכים בהם הוא כן הוסיף את התבנית שביקשת. בכל אופן בנוגע להבא, לדעתי, אין למחוק שום ערך הראוי, בפרט אחרי שראינו ששלום אמר שבכוונתו היה לעבוד ולשכלל את הערך ומי יודע מי עוד היה מצטרף לעבודה. אגב, בשיחתי עם משתמש:chabadnik, הוא אמר לי שהמדיניות שהם קבעו בתחילת המיזם, ששום ערך שראוי לא יימחק, אלא ייערך ויעובד. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 09:00, 4 בינואר 2010 (UTC)
מקובל. --בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

ראית או לא?[עריכה]

האם ראית את השנויים האחרונים בדפים שלי רבי חיים מבריסק ושל רבי שמחה בונים אלתר? --66.128.15.223 19:43, 6 בינואר 2010 (UTC)

ראיתי ויישר כח. עוד כמה כאלה, ובגדול יותר, ישנה את המצב לבלתי הכר. בהצלחה בעבודה! --בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

"שלי שלך ושלך שלך - חסיד"[עריכה]

ר' חסיד, דאגתך הכנה לחב"דפדיה צריכה להיות טבולה בעדינות, בפרט כלפי משתמשים חדשים, שכמוכח בעליל אינם יודעים מימין ומשמאל המיזם הזה וסך הכל רוצים לתרום. תפקידנו לעזור להם בכל הדרכים האפשריות; דף שיחה, דף משתמש, אימייל וכיוצ"ב, על מנת לשלבם לחבורה הקדושה הפועלת למען התגלותו שליט"א. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:26, 6 בינואר 2010 (UTC)

ודאי. לפני כחצי שעה יצרתי קשר עם שלום במייל, ואקקוה שיניב פרות בעז"ה. --בהצלחה רבה ומופלגה בשליחות היחידה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
טוב מאוד. סומכני עליך שתדע לפעול באופן שיניב פירות ופירי פירות. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:33, 6 בינואר 2010 (UTC)

סמל השישים שנה[עריכה]

שבוע טוב, ר' חסיד. ייש"כ על התרומה באווירה החסידית על החתימה בסמל השישים שנה. אך כיון שזהו סמל גדול ומפריע לנוחיות ורצף הקריאה, חשבתי עבורך שתוכל להקטין את הסמליל בצורה כזו: שישים שנה.jpg ולהוסיף אולי את המילים "שנת השישים" וכיוצ"ב ולקשר, את הסמל או המילים, כפי רצונך. ייש"כ. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 18:05, 9 בינואר 2010 (UTC)

בוצע.. יישכ"ח על ההעצה. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
ממש נאה. גם הקישור לי' שבט תשי"א, ממש לעניין. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 20:08, 9 בינואר 2010 (UTC)


אגודת חסידי חב"ד[עריכה]

לענ"ד אם כל אחד מגיה שם מה שהוא רוצה במגמתיות ובאינטרסים שלו אז שיחסמו את זה וזהו.--שלום 17:58, 10 בינואר 2010 (UTC)

היברו בוק[עריכה]

זה כתוב בשבילך. [1] --שלום 00:01, 12 בינואר 2010 (UTC)

קיבלתי ויישר כח. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

מה נשמע? מה חדש? --שלום 17:07, 13 בינואר 2010 (UTC)

בכלל איני נמצא םפה הרבה, וממילא אני פחות פנוי לעסוק בהנ"ל. אשתדל בכ"א. שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

אין צורך. רק אם יש לך זמן מיותר. --שלום 19:27, 13 בינואר 2010 (UTC)

דעתך?[עריכה]

ראה שיחת משתמש:חיים נהר#פסק הרבנים בעניין תמונות נשים. אשמח אם תוכל להביע את דעתך בנידון. (או יותר נכון - את דעת ההלכה בנידון.) --שלום 00:07, 24 בינואר 2010 (UTC)

כלומר, דעתך בהלכה. הבעת דעה בהלכה, הוא תחום הרבנים בלבד! אנחנו יכולים לדון להביע את דעתנו בהלכה ופסקי דין. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 12:53, 24 בינואר 2010 (UTC)

ושוב פעם. אשמח אם תביע את דעתך. --שלום 19:37, 24 בינואר 2010 (UTC)

למה שינית את שם הערך בלי לענות על השאלה בשיחה:מאורות חב"ד ירושלים

ציפיה למשיח[עריכה]

מדברי הרבי לאחד מאנ"ש: האם אתה מצפה למשיח?

- כן.

- האם אתה מוכן להביא למישהו הלוואה עד ביאת המשיח?

לחיים אידישעפדיה. לחיים ולברכה. --שלום 19:12, 26 בינואר 2010 (UTC)

(היות ואולמי אידישעפדיה ריקים, התזמורת נעלמה והמוזמנים נמלטו, על כן מעתה ועד עולם נהפך דף המשתמש שלך להיות - בשבילי עכ"פ אידישעפדיה מאולתר.) --שלום 19:19, 26 בינואר 2010 (UTC)

פארוואס? אדרבא, העבר זאת לאידישעפדיה, ואלי עקב כך התזמורת בוא תבוא?...
אענה לך בסיפור משלי:

בשנת תנש"א, בשיא השטורעם של הרבי אודות ביאת משיח, שוחחו חסיד חב"ד ורעהו, פילישער חסיד אודות ביאת משיח הקרובה.

במהלך השיחה הביע הפוילישער את ספקנותו בדבר ביאת משיח ממ"ש.

הזדעף החב"דניק והציע לו: "הבא "נתערב" על משי"ח שקלים אם לא יבוא גואל עד סוף השנה".

הפוילישער חשש אך הסכים.

בצום גדליה של תשנ"ב בא הפולישער בתביעה לליובאוויטשער....

הסכימו ללכת ל'דין תורה' מאולתר אצל אדמו"רו של הפוילישער שהי' דיין מוסמך.

האדמו"ר, שיר"ש הווה, פסק שעל החב"דניק לשלם 358 ש"ח, וטעמו ונימוקו עימו:

אדם שמוכן 'להתערב' כי משיח לא יבוא השנה, הרי שחולה נפש הוא, רח"ל, ויש ליתן לו צדקה....

לחיים.

שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!

הוודקה נגמר לי עכשיו. אולי עוד מעט אקנה עוד בוודקהפדיה ראה דף משתמש:חי חיים לחיים ולברכה. --שלום 20:47, 26 בינואר 2010 (UTC)

).הרבי אמר שאפשר גם על מים\סודה... שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - ההתוועדות מתחילה! המשפיעים מוזמנים...

קטגוריה קעמפים[עריכה]

באם תוכל לשחזר את מחיקתך. ראה שיחת קטגוריה:קעמפים. תודה רבה! --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 21:10, 26 בינואר 2010 (UTC)

ראיתי שפתחת את קטגוריה:מחנות קיץ, אכן קטגוריה מקיפה. בכל זאת, בפעמים הבאות נראה שבהחלטות כאלו כדאי להמתין מספר ימים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 21:20, 26 בינואר 2010 (UTC)

התוועדות חסידית[עריכה]

ראית ש"א חסידישע פארבריינגען" חזר, ב"ה, לתחיה. לעניות דעתי ההתוועדות אמורה להתקיים בדף המיזם עצמו ולא בדף השיחה, שם אמורים לשוחח על ההתוועדות (בעד, נגד, רעיונות, וכו') ולא שם אמורה להתקיים ההתוועדות בעצמה. בצורה הזו אנו גם חוסכים כניסה מיותרת לדף שבעצם לא לשם התכוון המתוועד להגיע. ראש הדף כמובן ישאר כמו שהוא בעריכה ותוספת פרטים טכניים (יוזם, מטרה, דרכי ניהול וכו'). מה דעתך? --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 21:56, 26 בינואר 2010 (UTC)

מוסכם. בהקמת המקום הייתי בשלבי דרכי הראשוניים פה, ובהתאם - הידע שלי. כוונתי הייתה אז כדאי לאפשר לחיצה על סמן ה+. אבל בכ"ז נראה שעדיף כשאתם מציעים, ואלי זה יקדם את המקום. יישר כחך! שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - ההתוועדות מתחילה! המשפיעים מוזמנים...
באם תרשה לי לערוך את זה. אוכל לסדר גם את הכפתור של ה-+. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 22:10, 26 בינואר 2010 (UTC)
חשבתי שהדבר ברור...בוודאי ובוודאי! יש לך רשות לעשות הכל-בכל-מכל-כל! (ועיין דבר מלכות פרשת וארא). שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - ההתוועדות מתחילה! המשפיעים מוזמנים...
ביצעתי שינויים. מקווה שלנחת רוחך. הודיעני חוות דעתך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 22:51, 26 בינואר 2010 (UTC)
"וגרם נח"ר רב". שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי! - ההתוועדות מתחילה! המשפיעים מוזמנים...

נבואה[עריכה]

הערך נבואה נערך בעריכה מחודשת ומעודכנת על פי בקשתך. חובה לראות לכל חסיד חב"ד --ראשית ואחרית שלום - סוכת שלום 17:36, 31 בינואר 2010 (UTC)

ראה יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד. בדף השיחה.תביע דעתך. --ראשית ואחרית שלום - סוכת שלום 19:59, 31 בינואר 2010 (UTC)