שיחת משתמש:חנה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של חנה התקבלה מהמשתמש/ת שלום בתאריך ו' בתשרי ה'תשע"א.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום חנה, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים

כוכב מסתובב.gif

חידה[עריכה]

איפא בתלמוד מוזכר השם "חנה" כשם של בן? --חנה 15:02, 8 באוגוסט 2010 (UTC)

עם הארצות! לא שמעתם על חנה, אחיו של רבי חייא, אביו של רבה בר חנה וסבו של רבה בר בר חנה? --חנה 15:18, 9 באוגוסט 2010 (UTC)
רק עכשיו ראיתי את השאלה והתכוננתי לענות, עד שעברתי לגירסא הבאה.. כיום גם יש 'חנא'. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אנא הזכירי (הזכר) נא לי: הי' אחיו מאב או מאם? (הי' שם איזה משהו). ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
התערבות לא מנומסת: חנה היה אחיו של רבי חייא מאביו, ואמו גם היתה אחותו של רבי חייא. לעומת זאת, רבה בר חנה היה רק אחיינו של רבי חייא - רק מצד אביו. ראה בסנהדרין ה ע"א.. --סקרלט 23:33, 2 בספטמבר 2010 (UTC)
ועתה מצאתי בפסחים (שהזמ"ג), ד. ברש"י: "רב בר אחוה ובר אחתיה דר' חייא הוה. אייבו אביו של רב אחיו של ר' חייא היה מן האב כדאמרינן בפ"ק דסנהדרין (דף ה.) אייבו וחנא ושילא ומרתא ור' חייא כולהו בני דר' אחא מכפרי הוו ואימא שהיתה אמו של רב אחותו של רבי חייא היתה מן האם:". ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
ייש"כ. --חנה 18:30, 3 בספטמבר 2010 (UTC)

הרשאות[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.


--chabadnik - שיחה 20:11, 16 באוגוסט 2010 (UTC)

תבניות[עריכה]

שלום חנה, כשאת מעתיקה תבניות מוויקיפדיה, הציעי זאת קודם באולם דיונים ותני אפשרות לקהילת התורמים לחוות דעתם בנחיצות התבנית ו(באם תמצה נחוצה ב)התאמתה לחב"דפדיה. התבניות שהעתקת היום נמחקו על ידי מסיבה זו, לאחר שנתבקשת כבר בעבר. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ' באלול ה'תש"ע 16:29, 30 באוגוסט 2010 (UTC)

עידוד מדהים של תורמים לתרום! כשתורם עושה משהו מועיל, מוסיף תבנית נחוצה, מסביר את חשיבותה בדף השיחה, מוחקים לו בלי חשבון. חבל! --חנה 18:36, 30 באוגוסט 2010 (UTC)
לא כאן ולא כאן מצאתי נימוק נחיצות. לתשומת ליבך: הסבר זה לא נימוק. דבר נוסף, התבקשת בעבר להציע קודם את התבניות באולם הדיונים של חב"דפדיה ולא עשית זאת. גם אם תבנית נחוצה מאוד לחב"דפדיה, עדיין יש צורך להתאים זאת, אחרת זה יוצר בעיות שטיפולן נופל עלי. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"א באלול ה'תש"ע 15:35, 31 באוגוסט 2010 (UTC)