שיחת משתמש:חבדבד

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של חבדבד התקבלה מהמשתמש/ת שיע.ק בתאריך כ"ט באדר א' ה'תשע"ט.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום חבדבד, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: 23px (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזר בכל המצטרך בכל עת. --בברכה, היום ד' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 14:45, 15 ביולי 2010 (UTC)

שלום, כאן תוכלו לשוחח עמי.


חתימה[עריכה]

בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: 30px (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות. --בברכה, היום ד' באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשֹוֹחַחִים 14:46, 15 ביולי 2010 (UTC)

פאה נכרית[עריכה]

יש"כ גדול על הערך הנ"ל, אך הוא לא כתוב בצורה אנציקלופדית. ברשותך, לכשתסיים את עריכתו, אערוך אותו בצורה מכובדת ותמציתית, למען שיוכל כל גולש דובר עברית להבינו על בוריו, גם אם אינו מבין את סתרי התלמוד וסגנון השו"תים. את הציטוטים הרבים, אם הם לא יוצאי דופן, מומלץ להוריד להערות שוליים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א באב ה'תשע"א 12:28, 11 באוגוסט 2011 (UTC)

אתה מוזמן לערוך אותו כרצונך, אמנם יש לי עוד חומר להוסיף בכמה נושאים, אבל לפני כן הייתי רוצה לראות כיצד אתה עורך אותו.
לדוגמא, אינני מבין מדוע הניסוח הזה לא מצא חן בעיניך:
"רבנים מכל החוגים והעדות, כתבו להעדיף לבישת פאה על מטפחת או כובע, ודבריהם עולים בקנה אחד עם דברי אדמור"י ליובאוויטש".
המשפט הנ"ל חשוב מאוד, לאותם אלה שחושבים (וביניהם אברכים מופלגים) כי רק האדמו"ר האחרון מליובאוויטש דרש מקהל חסידיו שהנשים ילבשו פאות, וכי זאת "דעה יחידאה". גם הציטוטים חשובים מאוד עבורם. חבדבד - שיחה 12:54, 11 באוגוסט 2011 (UTC)
בנוסף לכך, עליך לדעת שאנשים רבים המחפשים מידע על פאה נכרית, יכנסו לערך הזה, וכל מילה חשובה. וכאשר אתה מוריד דברים להערות שוליים, רבים הסיכויים שאף אחד לא יטרח לקרוא זאת. חבדבד - שיחה 12:59, 11 באוגוסט 2011 (UTC)
הסרתי אותו בעיקר בגלל המילה כל שהרי מאוד יתכן שישנה חוג או קהילה שלא בדיוק סוברים כמו אדמו"רי חב"ד. בכל אופן, אעבור בימים הקרובים על הערך, אערוך אותו ואצפה לתגובתך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א באב ה'תשע"א 13:01, 11 באוגוסט 2011 (UTC)
כוונתי היתה שרבנים מכל החוגים סברו כך, ואכן יש מדגם מייצג מכל החוגים - ספרדים, חסידים, ליטאים, תימנים, וכו'. ואין הכוונה שכל הרבנים בעולם סברו כמותו. חבדבד - שיחה 01:03, 14 באוגוסט 2011 (UTC)

סדר הקישורים בערך על פאה[עריכה]

ערב טוב. ראה דברי בשיחה:פאה נכרית#סדר הלינקים --שיעשיחה כ"ט באדר א' ה'תשע"ט 00:49, 6 במרץ 2019 (UTC)