שיחת משתמש:זוננשיין/ארכיון 1

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.ההודעה האחרונה בדף השיחה של זוננשיין/ארכיון 1 התקבלה מהמשתמש/ת זוננשיין בתאריך ט"ו באב ה'תשע"ג.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום זוננשיין, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

אשמח לעזור בכל המצטרך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ"ז בסיוון ה'תשע"ב 22:24, 17 ביוני 2012 (IDT)

הרשאה[עריכה]

לתשומת לבך

קיבלת הרשאה להעלאת תמונות לחב"דפדיה.

תקוותנו כי הרשאה זו תהיה לך לעזר בשיפור ויעול המיזם.

בכדי להעלות תמונה, לחץ על השורה "העלאת קובץ לשרת" שבתיבת הכלים (מצידו הימני של המסך), או לחץ כאן.

לעזרה אודות העלאת תמונות ראו עזרה:העלאת תמונות. למידע על כללי זכויות היוצרים, ראו זכויות יוצרים של תמונות.


בהצלחה. --chabadnik - שיחה 16:21, 22 ביוני 2012 (IDT)

תודה רבה על ההרשאה, אקוה לעשות בזה שימוש כבר בזמן הקרוב. יחי המלך! זוננשיין - שיחה 19:18, 24 ביוני 2012 (IDT)

הערך יצחק ידגר[עריכה]

עברתי לך קצת על הערך... תיקונים לשוניים, סגנוניים וכמה שאלות בדף שיחה... והעיקר, יותר סגנון אנציקלופדי ולא הספדי. בכ"א אני רואה שאתה עובד במרץ יישכ"ח מקווה שאתה לא כועס.... פרידבערג - שיחה 07:12, 2 ביולי 2012 (IDT)

כועס - כלל וכלל לא. את השורה העליונה השארתי בשלימותה כפי שהיתה קודם לכן ולא ערכתי כלל וכלל. זה לא ערך חדש שהוספתי, אלא כתבתי את כולו כמעט מחדש (מלבד השורה העליונה). בנוגע לעצם הענין, הרי ברור שהוא נשלח על ידי הרבי לבי"ס בתענך, וברור עוד יותר שהרבי הורה לו להישאר שם, וכפי שהבאתי את הציטוט של המכתב. כך או כך - שלחתי את הקישור של הערך הזה למוטי ידגר מצפת, מתוך תקוה שהוא באמת יעשיר את הערך עם קצת יותר פרטים מדוייקים, לבנתיים לפחות יש עליו ערך ולא רק דף, וק"ל... זוננשיין - שיחה 13:40, 2 ביולי 2012 (IDT)
אכן יישכ"ח רב, הנ"ל הי' מתוך הומור... עלה והצלח! פרידבערג - שיחה 01:48, 3 ביולי 2012 (IDT)

פארט א אידעלע (ניגון)[עריכה]

מקם את הערך בקטגוריה המתאימה. נ.ב. מומלץ שתערוך לעצמך דף משתמש פרידבערג - שיחה 06:55, 8 ביולי 2012 (IDT)

כמדומני שעדיין אין קטגוריה מתאימה לערכים כגון אלו. מצד א' לא ניתן להגדיר אותו כניגון מסויים (היינו: מכוון, נצחון, שמחה, ריקוד, געגועים וכו'), ומצד שני הוא גם לא ניגון שוטה. בינתיים אכניס אותו ל"ניגונים שונים", אבל זו קטגוריה לא ממש מוגדרת, וזה כמו מקום לדחוף את הכל, ע"ד תיקיות "למיון" הנפוצות אצל הבחורים...
לגבי דף המשתמש, אעשה זאת כשיהיה לי זמן. בינתיים אני מעדיף להשקיע בדברים יותר רציניים ונצרכים. כפשוט. (מה גם שלע"ע עדיין אין לי היסטוריה מפוארת שאני יוכל לרשום ציוני דרך כנהוג בקהילותינו, ע"מ לקיים את מאמחז"ל קנאת סופרים תרבה חכמה). זוננשיין - שיחה 07:34, 8 ביולי 2012 (IDT)
נו.. בכ"א יישר כח על התיקונים שאתה מבצע בפזיז שכמוני... פרידבערג - שיחה 08:02, 8 ביולי 2012 (IDT)
חיים נהר כתב אמנם לעצמו ציוני דרך, וכן משתמשים ותיקים נוספים, אך עיקר המטרה בדף המשתמש (חוץ מתעסוקה לשעות הפנאי) הוא לכתוב על עצמך, לטובת המשועמם התורני שיפתח את הדף). הרבה הצלחה! --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"ב באדר ה'תשע"ג, למניינם 01:36, 22 בפברואר 2013 (IST)
מה המטרה ה'קדושה' שבזה? חשבתי שכל המטרה היא לעורר אחרים לפעול... • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 08:39, 19 במרץ 2013 (IST)

ידע עם[עריכה]

אשמח שתחכים אותי מהו הקובץ "ידע עם", שציטטת ממנו בערך על כתב אדמו"ר הזקן. תודה פרידבערג - שיחה 05:08, 12 ביולי 2012 (IDT)

התבססתי על ההקדמה לספר כת"ב חב"ד ועל כתבה בגליון כפר חב"ד (ישן, אבל לא זה שראית בכיס שלי... קריצה.jpg ). אין לי מושג מהו הקובץ. למען האמת אני לא בטוח שציטטתי נכון את שם הקובץ (הקלדת במהירות), תוודא שאכן בדקתי את הנושא. יחי המלך המשיח. נ.ב. קיבלתי היום בהשגחה פרטית מא' מתושבי השכונה דולר של הרבי מתאריך כ"ח ניסן תנש"א. אולי זה בזכות הפעילות בחב"דפדיה? - אלוקים יודע! זוננשיין - שיחה 06:48, 12 ביולי 2012 (IDT)

הערה צדדית[עריכה]

לדעתי, (ולמען האמת זו ההמלצה הרשמית כאן) כדאי להמעיט ככל האפשר משימוש בקו אופקי, זה מפריע לקרוא. ותמיד אפשר לכתוב: על יד. במקום: על-יד. אגב, רוב תודות לך, על ההפצצות המסיביות שלך בערכים. לדעתי, כבר מגיע לך ... תואר כבוד! פרידבערג - שיחה 05:22, 12 ביולי 2012 (IDT)

תודה על ההדרכה וסליחה על הסבלנות, עד שאתרגל לכתוב. (סליחה, עד שאתרגל לכתוב, כבר ייגמר לי כל החשק האמביציה, והרצון הטוב. אבל לפחות זה משפר במקצת את העריכות שלי בדרך עד שאגיע לשם...). זוננשיין - שיחה 06:49, 12 ביולי 2012 (IDT)

ניגונים שנוגנו לפני הרבי[עריכה]

האם אתה בטוח שזה היה 'בונה ברחמיו שיכון חב"ד בירושלים', כי לי זה זכור ללא המילה 'ברחמיו'. --שיע 01:21, 22 בפברואר 2013 (IST)

כאשר כתבתי את הערך לא זכור לי שראיתי שום התייחסות לניגון הזה. מה שכן - ביצעתי מספר עריכות, ובחלקם עשיתי טעות והחזרתי את המצב לקדמותו, ולכן זה נראה כאילו אני כתבתי. א' מאלו שערכו את הערך לאחרונה כתב שהוא ראה וידאו בו מנגנים לפני הרבי עם 'ברחמיו', וככה גם אני מכיר את השיר (בלי לדעת שניגנו אותו לפני הרבי).זוננשיין - שיחה 02:29, 22 בפברואר 2013 (IST)
זוננשיין שלום, לא ראיתי שמישהו כתב כך בגרסאות קודמות או בדף השיחה. האם יתכן שאתה מתבלבל בין ניגון זה לתפילה 'בונה ברחמיו ירושלים'? גם בלי וידאו, המילה ברחמיו פשוט נראית נטולת קשר לחלוטין, הרי לא מדובר בשיר על תפילה לה' שיבנה ברחמיו, אלא על הוראת הרבי לבנות ישוב חב"ד. שיניתי בערך עצמו, ורק אח"כ נזכרתי שאנחנו באמצע דיון כאן. אתה רוצה שאשיב לגרסה שלך עד לבירור העניין? --שיע - שיחה 15:13, 25 בפברואר 2013 (IST)
מצאתי קישור לוידאו, ותיקנתי לפיו את הערך. --שיע - שיחה 15:17, 25 בפברואר 2013 (IST)
בישיבת קיץ חיילי בית דוד בשנת תשע"א ישראל אלתר לימד את הניגון הזה, ומשם אני מכיר אותו, יחד עם "בונה ברחמיו", אבל לא ידעתי שניגנו אותו לפני הרבי. זוננשיין - שיחה 17:03, 25 בפברואר 2013 (IST)
אבל כפי שתוכל לראות בקישור המצורף, לפני הרבי לא אמרו את המילה ברחמיו. שיע - שיחה 22:23, 27 בפברואר 2013 (IST)
כרצונך. לי אין שום דעה בענין לא לחיוב ולא לשלילה. רק הצגתי את העובדות הידועות לי, ולא תהיה לי שום טרוניא על האופן בו ייכתבו את הניגון. בהצלחה. זוננשיין - שיחה 22:35, 27 בפברואר 2013 (IST)
בסדר גמור (כמדומני שאחרי הצפיה בוידאו אין ספק בדבר המילים שהושרו לפני הרבי) --שיע - שיחה 21:23, 28 בפברואר 2013 (IST)

הערך אפרים זלמן סודקביץ[עריכה]

העליתי כעת את הערך הראשון שלי, אפרים זלמן סודקביץ. אשמח אם תעבור עליו ותעיר את עיני בשיפורים וכו'. שנוזעל - שיחה 12:13, 1 במרץ 2013 (IST)

א. ברוכים הבאים. תרומותיך יועילו לזירוז הגאולה האמיתית והשלימה. ככלל, אני יותר אוהב לכתוב מאשר לדבר, ולכן אני כותב לך למרות שאתה עומד מאחורי...
ב. כמובן וגם פשוט - יש לך מה להשתפשף, אבל זה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טוב מהערך הראשון שאני כתבתי (עיין שם).
ג. בקיצור - אני סתם עייף ואין לי כח לעבור ברצינות על הערך. ה' יעזור. זוננשיין - שיחה 17:05, 1 במרץ 2013 (IST)
ועוד והוא העיקר, ליצן שכמותך - שבדרך כלל כותבים משובים על הערך בדף השיחה של מי שכתב אותו, אז אולי נעביר את הדיון לשם אם יהיה לי כח לעבור על זה. זוננשיין - שיחה 17:05, 1 במרץ 2013 (IST)
1. שֹשֹ ליבי לשמע המלים הללו. הרבה הרבה.
2. אכן, אתה מוזמן להיות הראשון שפותח את דף שיחתי. בוא ונתוועד :) שנוזעל - שיחה 17:47, 1 במרץ 2013 (IST)
בשיחת כ"ק אד"ש לפרשת בא מביא את פירוש הזוהר "דעייל ליה אדרין בתר אדרין", והיינו שכאשר הקב"ה אמר למשה רבינו "בא אל פרעה" כוונת הדברים היתה שהקב"ה יבוא יחד איתו. ולגוף הענין - כאשר אתה כותב "בא ונתוועד", פירושו של דבר שאני לא אפגוש קירות ריקים ואתוועד עם עצמי, אלא שאתה תבוא יחד איתי, ונתוועד יחד. אז אני מחכה... זוננשיין - שיחה 17:03, 5 במרץ 2013 (IST)
ממך אני רק מקבל... קריצה.jpg הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 00:04, 6 במרץ 2013 (IST)
ואחרי כל הבדיחות, אני דווקא מתכוון ברצינות. אין כאן אף פרטנר להתוועדות רצינית? זוננשיין - שיחה 01:50, 6 במרץ 2013 (IST)

יישר כוח![עריכה]

שכוייח על העריכה הנפלאה בערך שלמה יוסף זוין. עכשיו תערוך בבקשה את הערך אברהם דוב העכט... הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 23:35, 3 במרץ 2013 (IST)

את"ה[עריכה]

עשיתי עריכה לערך את"ה, ובין היתר פתחתי פסקה חדשה את"ה בישיבות. אך למרבה הצער הפיסקה נותרה ריקה.. אשמח אם תעזור לי למלאות אותה. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 09:36, 5 במרץ 2013 (IST)

אני לא מבין מהי כוונתך. האם לפעולתו של מנחם פרלשטיין? - היינו פעילותו של מרכז את"ה בארץ הקודש שהוא עומד בראשו, או שמא לפעילותו של את"ה העולמי בישיבות? - בכל אופן, נראה לי שהפסקה שהוספת מיותרת, כי היא כבר כתובה בערכים המורחבים. גם אם אתה רוצה להכניס את זה בקצרה בערך הראשי של ארגון את"ה, אתה יכול לשאוב את החומר מהערכים המורחבים, וממילא אתה לא צריך את עזרתי. זוננשיין - שיחה 16:57, 5 במרץ 2013 (IST)
כוונתי היא לאופן הפעילות של את"ה בכל ישיבה בפני עצמה. אחרת זה ייראה כאילו כל פעילות את"ה כיום זה את"ה העולמי ומרכז את"ה. את פעילות את"ה העולמי בישיבות אני מתכנן להשלים בעצמי, אם כי גם שם עזרתך תהיה רבה כי אתה מכיר מקרוב... הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 23:45, 5 במרץ 2013 (IST)
אה... - איך לא הבנתי כזה דבר פשוט? אולי בגלל שביקשת עזרה ממני למלא ולעזור בדבר כזה פשוט, כאילו לך אין את הידע הנצרך בשביל זה. אעשה זאת בהקדם בע"ה אם לא תקדים אותי. זוננשיין - שיחה 01:52, 6 במרץ 2013 (IST)

ראה / ראו[עריכה]

נהוג לכתוב כאן ראו ולא ראה (לדוגמה 'ראו תניא פרק ל"ב'), זאת במטרה להימנע מסירבול של ראה/ראי. בברכה --שיע - שיחה 22:39, 6 במרץ 2013 (IST)

OK. אשתדל, ייקח לי הרבה זמן להפנים כי אני מקליד במהירות, ובד"כ לפי רגילות לשוני. זוננשיין - שיחה 22:50, 6 במרץ 2013 (IST)
יש"כ. --שיע - שיחה 01:00, 10 במרץ 2013 (IST)

קופת בחורים[עריכה]

בפסקה על קרן חסדי אברהם לא עשיתי בכוונה ערך מורחב, כיוון שהוא כלל לא כזה... (עדיין, עכ"פ). אם אתה חושב שזה מכובד לקשר אליו אני מקבל. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 22:26, 14 במרץ 2013 (IST)

מה שאומר שאתה צריך לקצר בגוף הערך של קופת בחורים, וזאת כיון שלא נוגע בערך זה לדעת על שם מי נקראת הקרן. וממילא, אם תשמיט את הפרטים הלא רלוונטיים מהערך של קופת בחורים, זה יהיה נכון להפנות אליו בערך מורחב. ומלבד זאת, ראיתי שיש לך קאָך מיוחד בערכים הקשורים עם תלמידי התמימים, אז הריני מתכבד להזמינך להרחיב את הערך של קרן חסדי אברהם. בהצלחה. זוננשיין - שיחה 01:42, 15 במרץ 2013 (IST)
בזמנו ניסיתי לחשוב על רעיון איך אני יכול להרחיב את הערך, ולא עלתה בידי. מה תכתוב? (החלוקה בימים א'-ה'?). לגבי האזכורים על הקרן, אכן לא כתבתי שבשנת תשס"ד החלוקה הייתה מצומצמת והייתה אפשרות בחירה בין כובע לחליפה. מאותה הסיבה גם לא ציינתי על קופת בחורים ב-770 שבכל חודש תשרי הם שוכרים רכב.... אבל על שם מי הקופה, נראה לי שלא מזיק, אולי אפשר לכתוב את זה ביותר קיצור. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 04:31, 15 במרץ 2013 (IST) (כפי שעשיתי) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 04:35, 15 במרץ 2013 (IST)
אפשר להוסיף: א) תמונה. ב) מהי מטרת החלוקה? - (רמז: לעזור להורים עם ההוצאות הכספיות של פסח). ג) אי חלוקת הנעליים. ד) לציין גם בקרן חסדי אברהם שזו פעולה מעין מה שקופת בחורים ב-770 עושים, ולקשר בחזרה לערך על הקופה. זה בינתיים מה שעולה לי. זוננשיין - שיחה 05:58, 15 במרץ 2013 (IST)

אציע עצה[עריכה]

אציע שתכחיל את דף המשתמש שלך. יש לך הרבה מה לכתוב, אני מאמין (אתה בדרך כלל שופע...) הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • 07:31, 15 במרץ 2013 (IST)

קודם כל נערוך את החתימה ואחר כך את דף המשתמש. כעת אני מבצע נסיון חתימה יהודית על פי הוראות שלום שליט"א. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' בניסן ה'תשע"ג • 21:06, 15 במרץ 2013 (IST)
ברגע הראשון נבהלתי למה החתימה שלי לא מצליחה לקשר לדף השיחה. אבל אחרי רגע הסתכלתי על שאר הקישורים שבדף השיחה שלי וראיתי שחב"פדיה ממש חכמה, והיא לא מפעילה את הקישור לדף השיחה שלי כשאני נמצא בדף השיחה שלי. שלומק'ה, תודה!. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' בניסן ה'תשע"ג • 21:08, 15 במרץ 2013 (IST)

ואני הקטן אציע עוד עצה, שתתחיל להכין ערכים על נושאים שאתה שותף להם ויודע עליהם יותר מכל אחד אחר (למשל דבר מלכות לילדים...).--יוסי ג - שיחה 19:04, 19 במרץ 2013 (IST)

לא נראה לך יותר מתאים להתעסק עם זה אחרי שיוציאו לאור את רוב הסדרה? • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 22:34, 19 במרץ 2013 (IST)
ייתכן שאתה צודק. אין עוד ענינים שעסקת בהם?--יוסי ג - שיחה 23:10, 19 במרץ 2013 (IST)
מערכת הערות צפת עיה"ק. קריצה.jpg . • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' בניסן ה'תשע"ג • 23:12, 19 במרץ 2013 (IST)
רק עכשיו שמתי לב שהצמדת לי את התואר "שלום'קה". תודה, אתה שלום'קה, וכל אשר לך שלום'קה. שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים כ' בניסן ה'תשע"ג, למניינם 18:00, 31 במרץ 2013 (IDT)
ולי לא נותר אלא לברך את כלל המשתמשים בחב"דפדיה, ש"ה' יברך את עמו בשלום'קעס", שיוסיפו ויתרמו ממרצם ומידיעתם להרחבת מיזם אדיר זה המפיץ את מעיינות החסידות בכל רחבי תבל. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ' בניסן ה'תשע"ג • 18:04, 31 במרץ 2013 (IDT)

דף משתמש[עריכה]

אולי הגיע הזמן שתערוך את דף המשתמש שלך, שנדע קצת עליך ועל מעשיך....מוכרח שיעמדו בראש הענינים כאלו ששוללים את המנוחה, ופשיטא שאין רצים אחרי' - ממכתב כ"ק אד"ש - שיחה 21:34, 17 במרץ 2013 (IST)

בני חבורה זריזין הם[עריכה]

אהבתי את הקישור המהיר בין הערך על הרב לנדא לבין הערך על שנת תשמ"ו. כל הכבוד!--יוסי ג - שיחה 23:44, 19 במרץ 2013 (IST)

חכמים הזהרו בדבריכם[עריכה]

לעניות דעתי לא מתאים לעשות ערך על חיים גראביצער. לא סתם מחביאים את הספר שלו. אם דעתי אינה ברורה דיה, תבקש במייל ואסביר לך יותר.--יוסי ג - שיחה 15:17, 21 במרץ 2013 (IST)

נראה לי שלכולם יש הרבה מה לומר בעניין, ואכ"מ. זוננשיין, תארגן איזה צ'אט קבוצתי - אני חייב להביע את דעתי בנושא חשוב זה.. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י' בניסן ה'תשע"ג 17:48, 21 במרץ 2013 (IST)
קודם אשמע את דעתו בנידון, ואחרי זה אחליט אם ראוי בכלל לבזבז על זה זמן בצ'אט קבוצתי. קריצה.jpg . • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בניסן ה'תשע"ג • 17:53, 21 במרץ 2013 (IST)
אגב יוסל'ה, נהניתי שעיינת היטב בדף המשתמש שלי... • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בניסן ה'תשע"ג • 17:53, 21 במרץ 2013 (IST)

אהבתי! ברכותיי[עריכה]

הפתעת! נהניתי עד הגג לקרוא את דף המשתמש שלך, הוא פשוט מוצלח! כאחד שאוהב דברים יפים הנעשים בתבונה, אני מעניק לך בטקס צנוע זה: Like Like.png.

אפשר לומר שהרסת הרבה רעיונות עתידיים לדף המשתמש שלי. מה, אני אעתיק?... הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • י' בניסן ה'תשע"ג 17:58, 21 במרץ 2013 (IST)
אז הלילה, לקראת י"א ניסן תבזבז את הלילה על יצרית תבנית לייק, ותכחיל לפחות קישור אחד. קריצה.jpg . • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' בניסן ה'תשע"ג • 18:05, 21 במרץ 2013 (IST)
ג"א מצטרף לכהנ"ל. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
ברכות ברכות. --שיע - שיחה 17:17, 2 באפריל 2013 (IDT)

תבנית:פירוש נוסף[עריכה]

השימוש בתבנית צריך להיות כפי שמופיע בפסקה 'הוראות שימוש' בדף תבנית:פירוש נוסף, ולא כפי שעשית בחיים שלום סגל. בהצלחה --שיע - שיחה 16:39, 2 באפריל 2013 (IDT)

אכן. אבל לא היה לי כח וזמן לחפש את התבנית, אז עשיתי 'עקיפה'... (אגב, מה ההבדל העקרוני והמהותי?). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 06:00, 3 באפריל 2013 (IDT)
ההבדל משמעותי בהחלט, כי חב"דפדיה היא מיזם משותף, ואם כל אחד יבצע 'קיצורי דרך' כרצונו, עלולות להגרם תקלות עתידיות שאיש לא יכול לשער. לדוגמה, נניח שמשדרגים את התבנית כך שההפניה תהיה ברורה או נוחה יותר, הדף הנ"ל לא יתעדכן. אם לא נשמור על כתיבה אחידה מבחינה טכנית, הדבר גם יקשה על עורכים אחרים לשתלב במיזם. במקרה כזה, עדיף שלא לרשום מאומה מאשר לרשום תבנית לא תקינה. הרבה יותר קל להבחין בפרט (תבנית) חסר מאשר לשנות פרט לא תקין. מיותר לציין גם את חשיבות המראה האחיד, לנוחות הקוראים ולחזות המקצועית. בברכה ובהערכה על כל פועלך הטוב --שיעשיחה כ"ה בניסן ה'תשע"ג 00:01, 5 באפריל 2013 (IDT)
צודק, לא חשבתי על הנקודה הזו ואני מבין בהחלט. איישם זאת בע"ה מעתה ואילך. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 03:38, 5 באפריל 2013 (IDT)

תלמוד תורה[עריכה]

אין סיבה לקשר לערך על הרשת כפירוש נוסף, בדיוק כמו שלא נוסיף את רשת אהלי יוסף יצחק לתלמוד תורה (פירושונים). אין פירוש נוסף לביטוי תלמוד תורה שמשמעותו 'רשת'. מקומה של הפניה כגון זו, הוא על ידי יצירת פסקה 'ראו גם' בסוף הערך (מעל ולפני הקישורים החיצוניים) שמטרתה הפניה לערכים נוספים בחב"דפדיה הקשורים לערך הנוכחי. בכל מקרה למקרים שיהיה צורך להבא, הוספתי הסבר בתבנית:פירוש נוסף --שיע - שיחה 17:08, 2 באפריל 2013 (IDT)

אמת ויציב. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 06:00, 3 באפריל 2013 (IDT)

תקציר[עריכה]

סליחה אני מצטער, מעכשיו אני ישתדל להקפיד על כתיבת התקציר. יחי המלך!!--די העכסטע צייט - שיחה 18:10, 3 באפריל 2013 (IDT)

אני ממש ממש לא מקפיד ואין דרכי בכך. מעיר מפעם לפעם ברוח טובה ובשמחה רבה. ראה התנצלויותי בדף המשתמש. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ג • 20:40, 3 באפריל 2013 (IDT)

כשרות[עריכה]

השתדלתי להבין למה היתה כוונתך, עיין בערך שוב ותאמר לי האם כיוונתי לדעת גדולים, ואסיים בהכרזת המלחמה "צואיטוש צואיטוש צואיטוש" (אסף, במשאו אתמול בועידה).מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 16:30, 5 באפריל 2013 (IDT)

באופן כללי כן. ראה ביתר פירוט את הצורה בה ערכתי את הפסקה 'חשיבות שמירת הכשרות', אם כי אני עייף וזה עדיין לא מושלם. גוט שבת! • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ג • 17:21, 5 באפריל 2013 (IDT)

אור אין סוף[עריכה]

האם תוכל להציץ בערך אור הסובב כל עלמין ולסדרו מעט. לענ"ד יש בו מעט בלבול.--מ'דארף צוטרייסלט זיך א ביסל - לאמיר פארבריינגען א ביסל 18:04, 7 באפריל 2013 (IDT)

ארגז חול[עריכה]

אייך אני יוצר ארגז חול פרטי בעמוד שלי כדי שיהיה יותר נוח לערוך ערכים?--די העכסטע צייט - שיחה 18:27, 8 באפריל 2013 (IDT)

פשוט מקליד את התווים הבאים: משתמש:די העכסטע צייט/ארגז חול (או לוחץ על הקישור דלעיל, ומתחיל לערוך אותו...). • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בניסן ה'תשע"ג • 18:49, 8 באפריל 2013 (IDT)
באותה מידה, אתה יכול גם ליצור דפים אחרים בסגנון זה, כגון: 'משתמש:די העכסטע צייט/מיזם______' וכן הלאה. • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בניסן ה'תשע"ג • 18:50, 8 באפריל 2013 (IDT)
שכויח רב, יחי המלך!!--די העכסטע צייט - שיחה 20:19, 8 באפריל 2013 (IDT)

משתמש מנתם ציון[עריכה]

תוכל להכיר את עניינו בהסתכלות מהירה על "תרומותיו", ולתוספת גם בדף שיחתו. אין צורך להכניס את מה שכתב בגוף הערך. הפצצת המעיינותשנוזעל - בוא נתוועד • ב' באייר ה'תשע"ג 06:01, 12 באפריל 2013 (IDT)

אין שום קשר. זה שהוא משחית בעל עבר פלילי - ידוע גם ידוע לי, אבל עלינו מוטל לקבל את האמת ממי שאמרה, ואפילו אם זה מרגיז. אם הפרטים שהוא הוסיף נחשבים פרטים אנציקלופדיים, יש להכניס אותם בגוף הערך במקומם הראוי, אבל בצורה יפה ומכובדת, ולא בצורה מתלהמת ומקנטרת. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ב' באייר ה'תשע"ג • 07:04, 12 באפריל 2013 (IDT)


בקשת הוספת תמונה[עריכה]

נא להוסיף בערך זה את התמונה המופיעה בקישור המצויין בדף השיחה. --בערקה ש. - שיחה 23:23, 15 באפריל 2013 (IDT)

בע"ה כשתהיה לי גישה. אולי אפילו היום בערב. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ו' באייר ה'תשע"ג • 02:28, 16 באפריל 2013 (IDT)

איצה ש[עריכה]

לאיצה שפרינגר יש חתן שליח בברזיל בשם יוסף יצחק שילדקרויט. לאשתו קוראים (נראה לי) מרים. באתר חב"ד בישראל: ברזיל, ס. פאולו, בית חב"ד איטאים - ה"שול", הרב יוסף שילדקרויט.

בערך על לייבל שילדקרויט מחיפה אפשר להכניס את י"י בתור אח.

בנוגע לאחים של איצה אזי יעקב הוא הגדול בשונה מהסדר שמופיע בערך על איצה (או שזה עקרוני להקדים את החיים לאלו שחיי החיים?) - בערקה ש. - שיחה 10:32, 17 באפריל 2013 (IDT)

Yes check.jpg בוצע יישר כח על המידע. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 20:49, 18 באפריל 2013 (IDT)

הרב שימעלה[עריכה]

להוי ידוע שהרב שימעלה פיזם נולד בעקבות ברכה של הרבישליט"א מלך המשיח. עובדה זו לא מופיעה עדין בחב"ד פדיה וכדי וכו'נכתב ע"י בערקע ש ששכח לחתום את שמו.

נראה לך שאני נביא? תכתוב לי את הפרטים כאן או באימייל, אערוך, ואוסיף. תודה על המידע. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ח' באייר ה'תשע"ג • 01:41, 18 באפריל 2013 (IDT)

ל"ג בעומר[עריכה]

לכאורה, מן הראוי להוסיף בערך הנ"ל את השנים בהם התקיים פאראד מול 770. גם השנים לפני נ"ד שבהם לא זכינו שהרבי ייצא לקהל. וגם השנים אחרי נ"ד. - עד ע"ג ועד בכלל. יוסי השמן. (עוד אין לי חשבון משתמש)

ומאיפה לי הידע הנ"ל? ומלבד זאת, למה אתה לא כותב לי באימייל קריצה.jpg . אגב, התחלתי לכתוב 08 ותגובות, אך המחשב הוחרם אתמול בלילה על ידי המנהל (תנחש לבד את כל שאר הפרטים, או שתפנה באימייל...), וכעת אני תקוע. בתקוה לבשורות טובות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ד באייר ה'תשע"ג • 16:47, 24 באפריל 2013 (IDT)
נראה לך שראוי להוסיף את הענין שרשב"י רוקד בתהלוכות והחשיבות לכמות הילדים הגדולה ביותר בכל תהלוכה בערך של התהלוכות?

ציטוטים: רשב"י נמצא ורוקד ביחד עם הילדים ואתה – הולך לביתך לאכול "ארוחת צהרים"?! הנהגה כזו מתאימה רק ל"פרא אדם" "א ווילדער מענטש" ולא לאדם נורמלי ועאכו"כ כאשר מדובר עם חכם ונבון.

משיחת כ"ק אד"ש מלך המשיח ש"פ בה"ב מבה"ח סיוון ה'תשמ"ג


" . . ובפשטות למרות שכבר התייגע והצליח לארגן 10,000 ילדים א"כ יכול לחשוב שאינו צריך עוד לעסוק בענין זה, כי כאשר ישנם כבר 10,000 ילדים מה נוגע כ"כ שיתוסף עוד ילד אחד? הנה על זה אומרים לו שעל ילד יהודי הוא עולם מלא . ."

בתקווה שתוכל לעזור למרות הטרגדיה שבהחרמת המחשב ע"י המנהל... ולא תוסיפו לדאבה עוד. רק לענ"ד תגיד ליוסי שהשם "יוסי ההשמן" לא כ"כ מתאים לחב"דפדיה ומן הראוי שימצא שם אחר (אולי אפילו יוסי ה. שהוא ר"ת של יוסי השמן ולא שיהיה כתוב במפורש וגם שזה די דומה לשם משפחה שלו). ל"ג שמח.

בערקה ש. - שיחה 10:03, 25 באפריל 2013 (IDT)

מקורות[עריכה]

כל מה שהורדת מהדף מקורות נכנס לערכים? אני בכל אופן חיפשתי ולא מצאתי. • שנוזעל - ?! • ט"ו באייר ה'תשע"ג 23:08, 25 באפריל 2013 (IDT)

את כל הפרטים שיש בערך אברהם שלונסקי שאבתי אך ורק משם, ומה שלא הכנסתי זה בגלל שחשבתי שזה לא אמור להיכנס לגוף הערך. את הכתבה על ברוך נחשון במוסף המגוחך והמשעמפ לצייר פני הרב קראתי גם קראתי, ולא מצאתי שם שום פרט שלא כתוב בחב"דפדיה (ואדרבה, אולי המקרה היה הפוך, וד"ל). אם אתה רוצה את המוסף עצמו, הוא עדיין שוכן אחר כבוד בחדרי הק'. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט"ו באייר ה'תשע"ג • 23:20, 25 באפריל 2013 (IDT)
לפי הזכור לי הורדת לא רק על אברהם שלונסקי וברוך נחשון. למשל, הורדת גם על בית כנסת צמח צדק בצפת. במוסף עצמו אפשר למצוא עניין על צייר נוסף ששם, אחד אחרי ברוך נחשון (לא זוכר את שמו). • שנוזעל - ?! • ט"ז באייר ה'תשע"ג 02:24, 26 באפריל 2013 (IDT)
הסתכלתי עכשיו וראיתי שבאמת נמחקו דברים שכלל לא התכוונתי אליהם. צריך לבקש שחזור, באמת התכוונתי להוריד רק את שלונסקי ונחשון. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ט"ז באייר ה'תשע"ג • 06:23, 26 באפריל 2013 (IDT)
כתבתי כבר (וגם שלום) בדף בקשות ממפעיל, וכתית מחק. אין צורך לבקש שחזור, אפשר פשוט לשחזר. בגרסאות קודמות. • שנוזעל - ?! • ט"ז באייר ה'תשע"ג 21:27, 26 באפריל 2013 (IDT)
כתית מחק, כי התפתחה שם שיחה שלימה (ולגוף העניין, לדעתי אין הפרעה בקיום שיחות שם בנוגע לבקשות מפעיל)שנוזעל - ?! • ט"ז באייר ה'תשע"ג 21:43, 26 באפריל 2013 (IDT)

ציטוט[עריכה]

מתוך הדף משתמש שלך "סקרנותי ידועה לשם דבר, ועל כן אין צורך לספק אותה..." תאכל את הדייסה שלך... בערלה - שיחה 23:31, 5 במאי 2013 (UTC)

יש במה שכתבתי כוונות פנימיות ונסתרות, העסק לא כל כך פשוט... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ו באייר ה'תשע"ג • 10:51, 6 במאי 2013 (UTC)
אין מקרא יוצא מידי פשוטו.. בערלה - שיחה 11:51, 6 במאי 2013 (UTC)

למרות הקשיים[עריכה]

חב"ד בגסיסה. אם לא תחלץ חושים - מי יודע מה ילד יום? חב"ד במצב חירום!שנוזעל - שיחה • א' בסיוון ה'תשע"ג 06:54, 10 במאי 2013 (UTC)

אחזור ברציפות בע":ה רק ביום ראשון הבא. בינתיים אני מבקר על תקן אורח. כידוע לך עד כמה קשה לי כרגע הגישה. ואכהמ"ל בדבר המצער. • זוננשיין - תמיד בשמחה • ד' בסיוון ה'תשע"ג • 01:04, 13 במאי 2013 (UTC)

כתבה לערך ה5 אלף[עריכה]

מה שלום מה ששלחתי לך? אתה מתכנן להעלות את זה לעיון ושיפוץ הציבור?--יוסי ג - שיחה 22:04, 20 במאי 2013 (UTC)

אם יהיה לי זמן כח ואפשרות. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"א בסיוון ה'תשע"ג • 22:14, 20 במאי 2013 (UTC)
יוסי, למה שלא תשלח לכולם? או לפרסם באיזה ארגז חול? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א בסיוון ה'תשע"ג, למניינם 22:21, 20 במאי 2013 (UTC)

Especially for you[עריכה]

Flower icon.png בבקשה ! התבנית:אייקון המלצה - ממש בשבילך, לכבוד הערך הראשון שלך המומלץ. (את התבנית מניחים דרך כלל בדף המשתמש, ליד שם הערך המומלץ). • שנוזעל - שיחה • י"ג בסיוון ה'תשע"ג 13:46, 22 במאי 2013 (UTC)

קטגוריות[עריכה]

אנא! בשביל להקל על המלאכה המרובה בעץ הקטגוריות, הינך מתבקש בעת פתיחת קטגוריה חדשה להוסיף אותה מיד ב'עץ'. ובד בבד, לקשר אל הקטגוריה - כפי שתראה שם. • שנוזעל - שיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ג 18:29, 27 במאי 2013 (UTC)

אשתדל. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ט בסיוון ה'תשע"ג • 04:52, 28 במאי 2013 (UTC)

תבניות[עריכה]

תוכל לראות את הבסיס בויקיפדיה, ולהעתיק משם. חבל על העבודה המאומצת, שם הכול מוכן במיוחד בשבילך... • שנוזעל - שיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג 20:58, 3 ביוני 2013 (UTC)

'לכשירחיב', אעזור בעז"ה. • שנוזעל - שיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ג 20:58, 3 ביוני 2013 (UTC)

מיון רגיל בקטגוריות[עריכה]

לא זוכר איפה הזכרת את מה שעושים בויקיפדיה עם מיון רגיל. רק רציתי לומר - שזה פשוט עובד גם אצלנו. וינסו ויווכחו! • שנוזעל - שיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג 07:29, 6 ביוני 2013 (UTC)

טוב לדעת. הבית ספר הכי טוב של החיים זה הנסיון... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ג • 11:47, 6 ביוני 2013 (UTC)

אתה מתקרב אלי בצעדי ענק...[עריכה]

אתה מתקרב אלי בצעדי ענק.... קריצה.jpg

צילום מסך

שנוזעל - שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג 02:46, 20 ביוני 2013 (UTC)

אתה מצחיק אותי. אני סתם צחקתי באותה פסקה עלומה. ודאי לי שלא תרמתי לאין ערוך פחות ממך, ואדרבה (ועכשיו אתה חושב בטח: "איזה גאוותן..."), אלא שהצגתי את זה שם בצורה שנוחה לי כדי לסתור את דברי בערל'ה סתם כי היה לי משעמם. הנקודה היא אחרת לגמרי: מנהגי כמו שאתה יודע להשתדל למעט בעריכות מרובות, ומה שאתה עושה בשלוש או ארבע עריכות, אני נוהג לעשות בעריכה אחת. אלא שכמו שאתה בטח יודע אני עייף ודעתי פזורה עלי עד המבחן הקרוב (תתפללו, תתפללו...), וממילא אין לי כח להתרכז ואני עורך בכפולות, ובמקום להשקיע בכתיבת ערכים אני עורך תיקונים ומנהל דיונים חסרי טעם ותוכן. • זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 02:51, 20 ביוני 2013 (UTC)
להתחיל עם משחקי כבוד? סתם צחקתי, ואתה סתם הרצנת. • שנוזעל - שיחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג 02:57, 20 ביוני 2013 (UTC)
א. לא להתחיל, להמשיך. ב. הרצנתי בצחוק, רציני שכמוך. חיוך רחב.png זוננשיין - תמיד בשמחה • י"ב בתמוז ה'תשע"ג • 02:59, 20 ביוני 2013 (UTC)