שיחת משתמש:א שטארקע

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של א שטארקע התקבלה מהמשתמש/ת חלוקת קונטרסים בתאריך כ"א באייר ה'תש"ף.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום א שטארקע, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

האמת היא שאתה כבר לא כ"כ חדש ואתה כבר עורך רציני אבל עדיין לא שמו לך את התבנית הזו אז אני שם. ‏מה עם ההתגלות? - שיחה, 01:43, י"ז באייר, ה'תש"ף 01:43, 11 במאי 2020 (IST)

כבר קראתי את זה פעם. בכל אופן תודה א שטארקע - שיחה, 11:44, י"ז באייר, ה'תש"ף 11:44, 11 במאי 2020 (IST)

מאור[עריכה]

העברתי את הערך למרחב האישי שלך, כיוון שעוד אינו בשל למרחב הכללי, וכמקובל - שמתחילים לעבוד על ערך במרחב הפרטי וכאשר מתמלא ומתאים בסגנונו מעבירים למרחב הכללי.

ואם כבר, כדאי לציין שלענ"ד אין באמת סיכוי טוב לערוך ערכים תוכניים ראויים לשמם ע"י עריכה מנייד. כדי ליצור ערך בעל תוכן, בפרט במושגי יסוד בנגלה ובחסידות, צריכים לפתוח הרבה מקורות (ומומלץ גם לקשר אליהם בהיברובוקס וכד'), ולעשות עבודה רצינית, מעל ומעבר להקלדת מה שזוכרים בעל פה. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:46, י"ז באייר ה'תש"ף

האם בכל פעם שכותבים משהו צריך לפתוח את כל המקורות ולצטט, הרי מדובר בערך אינציקלופדי, ולא בהערה או פלפול הנדפסים בספר (וגם שם לכשתדייק, תמצא הרבה טעויות וחסרונות כו'), ואם בכל אופן רצונו של המעיר שיצא דבר מושלם ת"י הרי באפשרותו להוסיף ולהעיר, לצטט ולהסביר כפי נדבת לבו וכמובן כפי השגת מוחו לפי שורש נשמתו.
[אבקש את סליחת כת"ר באם הגבתי באופן חריף, אך לא מתיימר לחשוב שחשב לקבל מענה עדין יותר, וכפי אשר מובן הדבר בטבעם של בני אדם]. בברכה לבשורות טובות. המחכה לתגובה. א שטארקע - שיחה, 01:07, י"ט באייר, ה'תש"ף 01:07, 13 במאי 2020 (IST)
בערך אנציקלופדי מאד חשוב לציין את מקור כל פרט אחרת אין זה אנציקלופדי. בנוסף לכך, על ידי פתיחת הדברים תקבל הרחבה, דיוק והפניה לעוד פרטים לחקור. פיצישיחה • י"ט באייר ה'תש"ף •

יש לעיין בדבריך, פיצי, אבל בכללות אתה צודק א שטארקע - שיחה, 01:28, י"ט באייר, ה'תש"ף 01:28, 13 במאי 2020 (IST)

לא ראיתי חריפות בדבריך, כי אני נוטה לחשוב שמטרתך היא להביע דעתך ולא לתקוף אותי אישית. אני מקווה שכך תחשוב גם אתה לגבי, כאמור בשיחה:חטא העגל, ברוח ימי הספירה. ולענייננו: בכל פעם שכותבים משהו צריך לפתוח מקורות, לא לצטט אלא להעתיק בשפה חופשית (שלא יהיה הערות כדבריך), כפי שכתב לך פיצי, וכפי שתוכל לראות לדוגמא בערך קריעת ים סוף שכתב - דוגמא לרמה של ערך תורני. כדי להגיע לרמה כזו של ערך, צריכים לעבוד בין שעתיים ל-10, זה לא קורה ברבע שעה. בהצלחה. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 22:19, כ' באייר ה'תש"ף
השתכנעתי בכוונותיך, קרייזי אבאוט משיח, אני כלל לא כיוונתי לתקוף אישית, אלא שבתור עורך מתחיל שנתקל בלא מעט מכשולים שמציבים הוותיקים, לרגע סטיתי במחשבתי. ולענייננו: במקום לעמוד בעמדת העורך הוותיק שמעיר ש'כך לא צריך להיות' ולא נחית לדוגמאות ספציפיות להראות דרך סלולה לבאים אחריו, הרי אפשר אחרת (כאמור), ויהיה זה לתועלת המערכת כולה, ובסגנון שונה: יכולתי גם אני לפתוח ערכים אחרים (ואולי אף הערך אליו הופניתי כדי ללמוד כיצד בונים ערך) ולהעיר ש'כך לא עורכים' ולהפנות לערכים שבעיניי הם האידיאל של אינציקלופדיה חב"דית ברשת, אך לא זה ענייני!. ואם היו מועילים המגיבים הנכבדים בטובם להראות כיצד כן בונים, או שהיו משנים ועורכים לפי ראות עיניהם בערך זה, היו דברים קורים יותר מהר.. א שטארקע - שיחה, 00:59, כ"א באייר, ה'תש"ף 00:59, 15 במאי 2020 (IST)
א. לא פעם ראשונה שאתה שוכח את ההזחה... ב. אם טענתך היא שבאופן כללי הוותיקים לא מספיק מדריכים את המתחילים, זה באמת בעיה קשה שמשתדלים לעבוד עליה (ומקווים שתבין עד כמה זה קשה). אם אתה מתכוון באופן ספציפי על ערך זה אז קרייזי אמר במפורש מה הסיבה שהעבירו למרחב האישי שלך - כי הערך עדין חסר, גם באופן כללי כמעט לא מוסבר על מהות המושג וגם למה שיש חסרים מקורות. ואם תרצה דוגמה אני יתן לך קיצונית: "כסא הוא דבר שיושבים עליו. בחסידות מוסבר שכסא בעל ארבעה רגליים הוא כנגד ארבעה רגלי המרכבה שזה מראה על יציבות." זה למשל ערך מושלם, גם פתיח מקוצר, גם אנציקלופדי, גם קשור עם חסידות.. אבל ודאי שאין מקום לכזה ערך בחב"דפדיה ובאותה מידה גם ערך עם 5 קטעים שאמור באמת להסביר מינימום של מושג משמעותי בחסידות והוא לא עושה את זה וכמובן בלי מקורות עדיף שלא יתקיים מלכתחילה.. וראה את הקטע האחרון בחב"דפדיה:מה חב"דפדיה איננה. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:27 • כ"א באייר ה'תש"ף
א. כנראה שכתבת תגובה זו לפני שראית את התיקון. ב. קראתי את הערך אליו הפנית אם כי שלפי זה לא מובן מדוע בערך 'חבדפדיה:בקשת ערכים' מופיעים ערכים שלכתחילה אין מה לפרט עליהם ואולי בדרגא פחותה אף מזו שציינת, ואני לתומי שינסתי מותניים על דבר שלכתחילה אין לו מקום ב'חבדפדיה'🤔🤷‍♂️..
ישר כח על ההצלחה (בהזחה)! אל תקח את ה'בקשת ערכים' כתורה למשה מסיני כי גם אנונימיים מכניסים לשם ערכים שהם היו רוצים שיכתבו ולא תמיד יש כח לריב על כל ערך שנכנס לשם אם הוא מספיק חשוב מעיקרא כדי להיכנס לחב"דפדיה או לא ועימך הסליחה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:58 • כ"א באייר ה'תש"ף
תודה. נראה שהגענו לעמק השווה, בהצלחה בהמשך הדרך! א שטארקע - שיחה, 02:02, כ"א באייר, ה'תש"ף 02:02, 15 במאי 2020 (IST)
[אולי בכ"ז ע"פ האמור יש להסיר ערך זה מ'חב"דפדיה:בקשת ערכים' ואיני בא אלא כממליץ] א שטארקע - שיחה, 02:04, כ"א באייר, ה'תש"ף 02:04, 15 במאי 2020 (IST)
יש לערך זה מקום בחב"דפדיה - אף אחד לא אמר שלא. קרייזי רק אמר שאיך שכתבת אותו הוא לא מספיק ברמה של איך שהוא אמור להיות. זה הכל. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 02:10 • כ"א באייר ה'תש"ף
לענ"ד, נושא זה אינו מדובר בחסידות כ"כ מלבד בתניא ב'איזהו מקומן' בשעהוה"א ובשיחות תולדות וישלח תשנ"ב ובמאמר "ואתה תצווה" תשמ"א שחולק בשו"פ קטן תשנ"ב, ועיין בכ"מ אלו ותמצא שאין כ"כ מה להרחיב בעניין זה א שטארקע - שיחה, 02:17, כ"א באייר, ה'תש"ף 02:17, 15 במאי 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────אני לא יודע מה איתך אבל חצי ס"ו ורנ"ט מדברים על זה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 02:21 • כ"א באייר ה'תש"ף

כנראה שאני קצת מאחור.. א שטארקע - שיחה, 02:51, כ"א באייר, ה'תש"ף 02:51, 15 במאי 2020 (IST)
אשמח למ"מ בחצי ס"ו ורנ"ט. תודה רבה. 62.0.85.33 03:00, 15 במאי 2020 (IST)
ס"ו מאמר וידבר ה' עמ' קע"ב מאמר כי עמך מקור חיים עמ' קע"ט מאמר אדם כי יקריב עמ' קפ"ז בנוסף אתה יכול להסתכל במפתח עניינים שם הוא מציין לעוד כמה מאמרים. רנ"ט מאמר צאינה וראינה עמ' קפ"א מאמר פנים בפנים עמ' ק"צ בנוסף את יכול לעיין בספר המפתחות בחלק של אדמו"ר הרש"ב ולראות עוד. בהצלחה! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 06:11 • כ"א באייר ה'תש"ף