שיחת משתמש:אפי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של אפי התקבלה מהמשתמש/ת חיים נהר בתאריך י"ט באב ה'תש"ע.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום אפי, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: 23px (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
--Elchanan 10:30, 10 יוני 2007 (EDT)

איך אפשר להכניס בתוך קטגורית חסידים עוד חסיד?

ראה כאן:קטגוריה - איך ליצור קטגוריה. --chabadnik - שיחה 16:58, 13 יוני 2007 (EDT) לא מצליח.

שניאור זלמן רובשוב (שז"ר)


ערך מלחמת המפרץ[עריכה]

עניתי לך בדף השיחה שלי. --chabadnik - שיחה 20:48, 17 יוני 2007 (EDT)


קטגוריה לביאורים בנגלה[עריכה]

פתחתי קטגוריה חדשה בשם "קטגוריה:ביאורים בנגלה". הצלחה רבה. --chabadnik - שיחה 12:21, 18 יוני 2007 (EDT)

הערך זלמן מדוברובנה[עריכה]

מסגנון הערך נראה שהוא נלקח מאיפה שהוא. בבקשה תציין בדף השיחה של הערך מהיכן הוא נלקח, שלא יהיו בעיות של זכויות יוצרים. הצלחה. --chabadnik - שיחה 12:37, 18 יוני 2007 (EDT)

בבקשה תציין את אותו הדבר גם בדף השיחה של הערך שמעון הרופא (אסיא), ובכלל, בכל ערך שהותוכן שלו מגיע ממקור חיצוני. --chabadnik - שיחה 12:40, 18 יוני 2007 (EDT)

הרשאות מיוחדות[עריכה]

קיבלת הרשאה מיוחדת להעלות תמונות לאתר. בתיבה מצד ימין התווספה לך האפשרות "העלו קובץ לשרת". הצלחה רבה! --chabadnik - שיחה 13:48, 18 יוני 2007 (EDT)

תבנית בעבודה[עריכה]

על מנת שלא יווצר מצב בו שניים יעבדו על אותו ערך, נוצרה התבנית "בעבודה". ברגע שתבנית זו מופיעה בראש העמוד, יודעים שאר המשתמשים שהערך בעבודה. אם אתה באמצע עבודה על הערך מלחמת המפרץ למשל, רצוי לשים את התבנית הנ"ל, עד שתסיים לכתוב את הערך. בכדי ליצור את התבנית בדף, תעתיק את הפקודה הבאה לראש הערך: {{בעריכה}}. דוגמא אתה יכול לראות בערך מענדל פוטרפס. הצלחה רבה. --chabadnik - שיחה 23:25, 18 יוני 2007 (EDT)

קטגורית הספרים[עריכה]

עניתי לך בשיחת המשתמש שלי. הצלחה --chabadnik - שיחה 16:26, 19 יוני 2007 (EDT)

תמונה למחיקה[עריכה]

איך נקראת התמונה שהעלת? --chabadnik - שיחה 14:21, 20 יוני 2007 (EDT)

בכלל, כשאתה מעלה תמונה לערך, רצוי לשים את התמונה בראש הערך ולא באמצע. אלא אם כן, התמונה שאתה מעלה קשורה דווקא לאמצע הערך. הצלחה. --chabadnik - שיחה 15:12, 20 יוני 2007 (EDT)

גודל תמונה[עריכה]

הגודל הרצוי הוא 250px, לא משנה מה אורך הערך. הצלחה!--chabadnik - שיחה 23:11, 21 יוני 2007 (EDT)

לידיעתך[עריכה]

אפי המשקיע, בעקבות הערכתינו לתרומותיך הכבודות לחב"דפדיה ראוי לציין שלתועלת המימסד חשוב מאוד לשמור על סיגנון אנציקלופדי. ולכן, מוכרחים לעבור על כל הוספת ערך \ שינוי ערך בטרם נשמור אותו, בשביל זה נועד לחצן "הראה תצוגה מקדימה".

לחיים נהר אני בעד שיתוף פעולה של הגהות ממך--אפי 10:46, 24 יוני 2007 (EDT)

אפי, ראיתי את שתי הערכים האחרונים שהכנסת, ניכר שיפור מקצועי בעריכה ובסגנון. רק הערות קטנון: 1. כשאתה רושם את שם הערך בתוך הערך עדיף שיהיה מודגש ולא ב"גרשיים" שמיועדים בעיקר לציטוטים. 2. בערך סיפורו של חג - חג הפסח שים לב ישנם שתי קטעים המדברים על מה שהספר 'מכיל', צריך לאחד את התכנים שלהם למיקטע אחד.
הרבה הצלחה! --חיים נהר (שיחה) 00:11, 25 יוני 2007 (EDT)

מזל טוב[עריכה]

מזל טוב לרגל התמנותך למפעיל מערכת בחב"דפדיה החב"דית. הצלחה רבה בהמשך, ובפרט בתפקידך החדש. --chabadnik - שיחה 19:41, 26 יוני 2007 (EDT)


להחזיר[עריכה]

לחבדניק אם אפשר בבקשה להחזיר ליוזר פשוט יותר קל לי הן בשימוש בממשק והן בהעלאת החומר.--אפי 17:10, 27 יוני 2007 (EDT)

קיבלתי. איך שאתה רוצה. ברגע שתרצה, תקבל את סמכויות המפעיל בחזרה. הצלחה! --chabadnik - שיחה 20:32, 27 יוני 2007 (EDT)

רווח בין מילה לסוגריים[עריכה]

בבקשה, רצוי לשים רווח בין מילה לסוגריים. למשל בערך "צורת הבית(קובץ)" מתאים יותר "צורת הבית (קובץ)".

אגב, אם מדובר בקובץ, המקום שלו הוא בקטגוריה:חוברות וקבצים. הצלחה רבה! --chabadnik - שיחה 18:04, 28 יוני 2007 (EDT)

העלאת תמונה[עריכה]

יש לך מושג למה התמונות שאתה מעלה לא עולות שלמות?--chabadnik - שיחה 18:13, 28 יוני 2007 (EDT)

אוקיי, תמונות שהן ממש לא יפות כשהן חצויות (כמו התמונה לצורת הבית (קובץ) נראה לי שעדיף לא להעלות. אגב, עדיף להמשיך שיחה מדף השיחה בו היא החלה, במקרה הזה - בדף השיחה שלך. הצלחה רבה! --chabadnik - שיחה 18:17, 28 יוני 2007 (EDT)

תמונה לערך תורת אמת[עריכה]

מאיפה התמונה? אם היא לא מחב"ד אינפו, יש חשש לזכויות יוצרים, כך שבבקשה תציין מאיפה היא. הצלחה --chabadnik - שיחה 13:01, 30 יולי 2007 (EDT)

חיים אליעזר גורביץ[עריכה]

רציתי לשאול אותך מהיכן הגיעה תמונה זו?(שאלתי לא קשורה כלל לזכויות יוצרים וכו')בתודה מראש.--M&n 16:25, 25 אוגוסט 2007 (EDT)

כנראה מחב"ד אינפו--אפי 01:34, 27 אוגוסט 2007 (EDT)

הועתק ממשתמש:אפי[עריכה]

אני רואה שיש לך הרשאה להעלות תמונות, אז האופן הנוח ביותר מנסיוני להעלות תמונה הוא להוסיף קישור לתמונה בתוך ערך מסוים (קישור לתמונה ניתן להוסיף מלוח הלחצנים מראש העמוד, הלחצן שליד הלחצן עם האות A הוא לחצן לקישור לתמונות) אז יופיע לך הקישור הבא: תמונה:PictureFileName.jpg|left|thumb|250px|כיתוב תמונה. אחרי הנקודותיים של המילה תמונה כתוב את שם הקובץ הרצוי ובמקום המילים כיתוב תמונה כתוב את הכיתוב הרצוי מתחת לתמונה. לדוגמא: תמונה:ר' מענדלPictureFileName.jpg|left|thumb|250px|ר' מענדל פוטרפס. אחרי שאתה שומר את הדף יופיע הקישור כקישור שבור מכיון שאין קובץ בשם שכתבת. אז תלחץ על הקישור ופשוט תערוך אותו.

הסבר ארוך, אבל זה קלי קלות.

הפניית תשומת הלב[עריכה]

בימים האחרונים החל להיבנות פורטל "הקהל", לרגל שנה זו - שנת "הקהל". אין צורך להרחיב בנחיצות ובדחיפות שיהיה בחב"דפדיה פורטל שכזה שכולל בתוכו את כל הקטגוריות והערכים העוסקים בענין זה ומביאים את החומר כולו מסודר לפני כל באי חב"דפדיה, ונקל לשער הנח"ר שיהיה מזה לאדמו"ר שליט"א מלך המשיח. הינך מוזמן לבקר בפורטל, לכתוב ערכים שזקוקים לשכתוב, ולהוסיף כיד ה' הטובה עליך בערכים הקיימים. יישר כח. איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"