שיחת משתמש:אמר רבי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של אמר רבי התקבלה מהמשתמש/ת חבר בתאריך ח' בתשרי ה'תשע"ז.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום אמר רבי, וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ומקווים כי תיקח חלק בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון: חתימה2.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך תוכל לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד
כבושה בגולה הושענאועידת ליובאוויטש 21:31, 24 בדצמבר 2015 (UTC)

העתקת ערכים[עריכה]

אצלנו בחב"דפדיה מקובל, שלא מעתיקים סתם כך ערכים מויקיפדיה (ובפרט אם זה בלי מתן קרדיט).

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – חב"דפדיה:חב"דפדיה:עקרונות וקוים מנחים

אקווה שתבין, אבל רוב הערכים (מדרש ולקח טוב) יצטרכו להמחק ולהערך מחדש!!!• מתעקשיםועידת ליובאוויטש 03:29, 14 בינואר 2016 (UTC)

אמרת "ובפרט אם זה בלי מתן קרדיט" אז למה למחוק פשוט תציין שזה על פי הנ"ל. יחי המלך! --אמר רבי - שיחה 04:08, 14 בינואר 2016 (UTC) עוד שאלה האם אתם בכלל מעונינים בערכים כללים כהנ"ל ?

א. סליחה על ההתערבות...
ב. ברור ופשוט שחב"דפדיה צריכה ערכים כלליים, וכפי שאתה יכול לראות שישנם הרבה ערכים כאלו (ועוד הרבה שחסרים עצב.jpg ). ואפילו אם לא כל פיפס, אבל מדרש זה בוודאי ערך ממש הכרחי ויישר כחך.
ג. הבעיה בהעתקה היא לא רק הקרדיט (שאפשר באמת לציין), אלא שויקיפדיה היא כמעט אף פעם לא מקור אמין ומכבד לעניני יהדות וחב"ד בפרט. (כדוגמא לכך תוכל לראות בערך שהעתקת: הדיון שנערך שם בסמכותם של דברי אגדה מתאים מאוד בסגנונו לחוקרים משכילים ומזרחיסטים תוהים-תועים, אך בוודאי שבחב"ד הוא ייעשה מנקודת מבט הרבה יותר קרובה לקב"ה ואלוקות. - בערכים אחרים שהועתקו היו גם דברים גרועים יותר...). אפשר ומתאים להתבסס על כל מיני חומרים בויקיפדיה כשכותבים ערך, אך כשמעתיקים מילה במילה זה מכריח לערוך מאל"ף בי"ת אחרת לגמרי.
בהצלחה בהמשך בעבודת הקודש בשמחה וטוב לבב! קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד 04:25, 14 בינואר 2016 (UTC)
1. לא מעתיקים ומציינים, כיון שאפשר לראות שזה העתקה וזה לא כבוד לחב"דפדיה! 2. אנו מעוניינים בכל ערך הקשור לה' ולתורתו, ובלבד שיהיה כתוב ברוח המתאימה.. 3. אך אנו מעדיפים עוד יותר ערכים בנושאי חסידות, וגאולה ומשיח. 4. מלבד זאת, מכיוון שויקיפדיה הינו אתר אנטישמי המתייחס לכל דבר הקשור ליהדות ביחס יותר גרוע מחוקרי אומות העולם, לכן עליך להזהר כאשר הנך מעתיק ערכים כאלו לכאן - רשות היחיד ליחידו של עולם!!! • מתעקשיםועידת ליובאוויטש 04:33, 14 בינואר 2016 (UTC)
אני מקווה שתיקח את הדברים בפרופורציות המתאימות, חב"דפדיה בהחלט מעודדת כותבים להמשיך בדרכם; אך יש דברים שאף שהם חשובים אין אנו עושים. וכמו שכתב אד"ש לא' במכתב[דרוש מקור]: ""המטרה מקדשת את האמצעים" הוא משפט נוצרי." ועל כן, ישר כח על תרומתך בערכים הקודמים, ומתוך תקווה שנראה את תרומתך בערכים האחרים. אך כאמור לא בהעתקה (ובודאי לא מילולית) מויקיפדיה.• מתעקשיםועידת ליובאוויטש 04:39, 14 בינואר 2016 (UTC)

באמת תודה רבה על העזרה !--אמר רבי - שיחה 08:37, 14 בינואר 2016 (UTC)

ערכים חדשים[עריכה]

ישר כח על העבודה המאומצת בכתיבת ערכים, אבל כמדומני שערכי תורת החסידות הינם יותר חשובים מערך על בן הגר"א חשוב ככל שיהיה... אנו כאן על מנת להפיץ את תורת חסידות חב"ד והשאר הינן כטבחות ורקחות וד"ל. עכ"פ, אבקשך, אם אתה יכול להתמקד בערכים היותר תורניים וכו' וד"ל.• מתעקשיםועידת ליובאוויטש 17:49, 15 בינואר 2016 (UTC)

באמת שערכתי הרבה ע' חסידיים אבל זה היה לפני זמן רב תחת שם אחר ושכחתי השם והקוד ....ועכשו מצאתי בדף השיחה של הגניזה החרסונית "שנזא" .הבנתי שאתה מראשי האתר ואם כן שתועיל נא למחוק שם משתמש הנל.--אמר רבי - שיחה 06:39, 17 בינואר 2016 (UTC)

דבר ראשון, בדפי שיחה נהוג להזיח את השורה באמצעות נקודותיים. דבר שני, הערכים יוסף יצחק צירלסון וחכמי ישראל בעש"ט (ספר) נראים משום מה כהעתקה לא מוצלחת מאיזה שהוא מקום. מכיון שכאן זה אנציקלופדיה, הנך מתבקש, שמכאן ולהבא תפתח ערכים חדשים בדף טיוטה אישי (תכתוב בשורת החיפוש: משתמש:אמר רבי/שם הערך, ותיצור אותו). ובנוגע לערכים אלו, בבקשה תערוך אותם באופן המתאים לחב"דפדיה, יש כאן מספיק ערכים גרועים ואין צורך להוסיף עוד. ושוב, אין כוונתי לגערה בעלמא, אלא לשיפור האנציקלופדיה. עדיף שתעבור על הערכים של תורת החסידות, זה יותר דחוף... בברכה • מתעקשיםועידת ליובאוויטש 04:34, 19 בינואר 2016 (UTC)
לא ערכתי את יוסף יצחק צירלסוןחכמי ישראל בעש"ט (ספר) הוא ערך חסידות.תודה --אמר רבי - שיחה 04:57, 19 בינואר 2016 (UTC)
לא שמתי לב לערך על צירלסון, מצטער, אבל גם הערך על הספר אינו כתוב בצורה אנציקלופדית (קרי: פתיח, תוכן, והוצאה - בפסקאות נפרדות). ולא לזה התכוונתי בערכי חסידות, התכוונתי לערכים בפורטל:תורת החסידות. • מתעקשיםועידת ליובאוויטש 05:01, 19 בינואר 2016 (UTC)

תודה על ההערה ובעזר ה' בעתיד הקרוב אעסוק בכך--אמר רבי - שיחה 05:09, 19 בינואר 2016 (UTC)

עריכת הערכים שהעלית[עריכה]

כפי שבוודאי שמת לב הערכים הקודמים שהעלית זקוקים לעריכה בסיסית, האם בדעתך לעשות זאת ובהקדם?

(ובפרטיות: נקודות ופסיקים לפי כללי הכתיבה, מחיקת מידע לא רלוונטי שהועתק (למשל - דעתו של הגר"ח על מדרש זוטא, רשימות ההוצאות המפורטות של כל הספרים, וכו'...) וכן ובעיקר התאמת התוכן לחב"דפדיה. בענין זה מחקתי קטע מהערך מדרש שנכתב בצורה ויקיפדית מזעזעת ממש, כיון שאינני מסוגל לערוך אותו ולהשאירו לא בא בחשבון כפי שתראה).

בקיצור חבל להתקדם ולרוץ הלאה לערכים הבאים, לפני שהקודמים מכובדים ומלאים... קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד 12:12, 21 בינואר 2016 (UTC)