שיחת משתמש:אברימי כ.

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ההודעה האחרונה בדף השיחה של אברימי כ. התקבלה מהמשתמש/ת מה עם הארמון? בתאריך ז' בסיוון ה'תשפ"א.

ברוך בואך לחב"דפדיה!

שלום אברימי כ., וברוך בואך לחב"דפדיה - האנציקלופדיה החב"דית ברשת האינטרנט

חב"דפדיה הינה אנציקלופדיה פתוחה, שכולם יכולים לקרוא ולהיעזר בה, ואף לשפר ולערוך אותה.

  • בראש ובראשונה, מטרת האנציקלופדיה הינה הפצת תורת חסידות חב"ד, כידוע מענה מלך המשיח להבעל שם טוב כי התגלותו תהיה על ידי הפצת מעיינות החסידות חוצה. בנוסף לזאת, באנציקלופדיה מידע על כל נושא ומושג הקשור לחסידות וחסידים.
  • לתשומת לבך: אין להכניס חומר המוגן בזכויות יוצרים או תרגום שלו. הדבר תקף גם לגבי תוכן כתוב וגם לגבי תמונות - אין להעלות תמונות שמצאת סתם כך בגלישה באינטרנט, אלא יש לברר האם ניתן להשתמש בהן בהתאם לחוקי זכויות היוצרים.
  • תקוותנו כי החומר הרב בחב"דפדיה יהיה לך לתועלת, ותרומותיך יהיו השתתפות בזכות להגדיל ולהרחיב את האנציקלופדיה לנחת כ"ק אדמו"ר שליט"א מלך המשיח.
  • בחב"דפדיה נהוג לחתום בדפי השיחה בסיום כל תגובה. החתימה נעשית באמצעות הוספת ארבע טילדות (~~~~), או באופן אוטומטי בלחיצה על האייקון חתימהמעודכן.png (מופיע מעל חלונית העריכה). את חתימתך ניתן לעצב בדף ההעדפות האישיות.
  • בכל שאלה אפשר לפנות כאן, או בכתובת הדואר האלקטרוני: chabadpedia.a@gmail.com
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד

שלום וברוכים הבאים לחב"דפדיה! מומלץ להיכנס לפרויקט החממה, בחממה תוכל לבחור לך חונך שילווה אותך בצעדים הראשונים שלך בחב"דפדיה, וכן תוכל לכתוב שם את שאלותיך בשו"ת. בהצלחה!

בברכה,--ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 09:26, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

יישר כוח על מחיקותייך (והם דווקא לטובה!חיוך.jpg ) באתר[עריכה]

אך שים לב שאם ישנם ערכים שאינם במצב שפיר, נוהגים להעביר אותם למרחב האישי של המשתמש, ולאו דווקא למחוק. בברכה --ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 10:04, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

אתה צודק אך מכיוון שאין לי עדיין הרשאות של משתמש וותיק ואין לי אפשרות להעביר דפים (ובכלל אני לא יודע איך עושים דפים במרחב הראשי!), לא הייתה לי אפשרות --אברימי כ. - שיחה, 10:08, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:08, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
אתה אכן צודק אך תוכל לבקש מאחד המשתמשים להעביר, או לכתוב בדף שיחה של הערך --ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 10:09, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
אכן כתבתי את זה בדף שיחה, אך אף אחד לא שם לב לזה, וערכים כאלו הם בושה! --אברימי כ. - שיחה, 10:10, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:10, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
להבא נשתדל לשים לב לזה. בהצלחה רבה! --ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 10:11, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
וכעת שמתי לב שיש את זה גם במרחב האישי וגם הראשי (ראה פה) --ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 10:15, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
👍שכויח! --אברימי כ. - שיחה, 10:20, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:20, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

תשובות לשאלותיך[עריכה]

כדי ליצור ערך אתה מחפש את שמו בחיפוש, ולוחץ. בדף שמופיע כתוב שדף בשם זה לא קיים , אתה לוחץ על הכיתובית האדומה, ושם נפתחת לך חלונית העריכה, כדי ליצור ערך במרחב האישי, אתה עושה את אותו דבר, רק רושם לפני שם הערך את הטקסט "משתמש:אברימי כ./" ולאחר הקו האלכסוני אתה רושם את שם הערך. לגבי דף השיחה, דף השיחה שלך כבר מעוצב, אלא אם כן אתה רוצה לעצב את דף המשתמש. | חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:31 - היום, י"ז בתשרי תשפ"א מגיע משיח.

יישר כוח על התשובות. ואכן, זה היה טעות, התכוונתי לדף משתמש --אברימי כ. - שיחה, 10:32, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:32, 5 באוקטובר 2020 (UTC)
אני ישים לך תבנית הסבר:
כתוב על עצמך.png
שלום אברימי כ.,

תודה על כתיבתך בחב"דפדיה. לרשותך עומד דף המשתמש, שבו ביכולתך להציג את עצמך ואת תחומי העניין שלך, תוכל גם להציג בו כמה מתיבות המשתמש, לבחירתך מכאן או מכאן. באפשרותך ליצור כעת את דף המשתמש שלך, באמצעות כניסה למשתמש:אברימי כ..

בברכה, | חבר (שיחה) נכתב בשעה 10:36 - היום, י"ז בתשרי תשפ"א מגיע משיח.

נקודה.[עריכה]

ככה התרגלתי. צריך להשתנות... אם תעבור על כל מה שכתבתי בחודשיים האחרונים תמצא מלא נקודות. --קונטרס החלצו. - שיחה, 10:58, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:58, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

תעבוד על המידות קריצה.jpg , תעשה אתכפיא קריצה.jpg , אולי אני יעבור מעט על העריכות וישפר אותם --אברימי כ. - שיחה, 10:59, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 10:59, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

יישר כוח על כתיבת הערך על חסידות סדיגורא[עריכה]

שים לב שתוכל להעזר בקשר החב"די בכתבה שהייתה בשבועון כפר חב"ד לסוכות בנוגע לחסידות רוז'ין. בהצלחה רבה --ערנסקייט ~ תחב"דו את הערכים! ~ שומרים על הערנסקייט 12:12,י"ז תשרי תשפ"א (UTC)

אכן שמתי לב לכתבה ובעז"ה אעזר בה, מלבד זאת אחפש עוד מקורות מלבד זאת, ידוע שסדיגורא הייתה בידידות גדולה עם חסידות חב"ד --אברימי כ. - שיחה, 13:04, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 13:04, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

הערה[עריכה]

בד"כ איני נוהג להתערב בצעדיהם הראשונים של משתמשים, אלא לחכות ולראות את סגנונם, שונה המצב כעת, בו כאב לי לראות שמשתמש חדש שנרשם עוד היום, וכותב שכבר עשה 50 עריכות, מבזבז חצי מעריכותיו להעיר ואפי' לריב(!) עם משתמשים חדשים (כמוהו) אף ישנים, אני לא אפתח כעת במסע חשדות אם אתה משתמש בעל חשבונות קודמים או לא, למרות שיש לי חשדות, אך אבקש, נא להתייחס למשתמשים בכבוד הראוי, בעיקר אחד כאתהפכא שתורם המון חומר! באמת שלא נעים לי ואין בכוונתי לפגוע, אני אומר כי באמת צרם לי הנושא, ואבקש סליחה מראש אם תשמע נימת פגיעה או אי צדק בדברים... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 16:58, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א

אני פשוט לא מאמין עליך. חב"דניק יקר, כתבתי 4 פעמים בלבד (תוכל להסתכל בעצמך בתרומות) בשיחת משתמש של אתהפכא.

דייקת שאני שומע פגיעה ואי צדק בדברים, אני מאוד מעריך את אתהפכא ועריכותיו, רק כתבתי שנוהגים לכתוב הרבי ולא הרבי מיובאוויטש, אני כלל וכלל לא זלזלתי בו! בתקווה לאמת --אברימי כ. - שיחה, 18:57, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 18:57, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

לא דברתי רק על אתהפכא, וד"ל.. עכ"פ לא בקשתי לפגוע, אלא להעיר, וזהו, אין צורך להמשיך, אם טעיתי אבקש סליחה... ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 08:33, י"ח בתשרי, ה'תשפ"א
מחול לך, מחול לך, מחול לך חיוך.jpg --אברימי כ. - שיחה, 08:44, י"ח בתשרי, ה'תשפ"א 08:44, 6 באוקטובר 2020 (UTC)

אנא ממך[עריכה]

אל תערוך בדף המשתמש שלי ללא רשות, אתה יכול להחסם. תודה--אתהפכא - שיחה, 20:08, י"ז בתשרי, ה'תשפ"א 20:08, 5 באוקטובר 2020 (UTC)

היו שם מספר שגיאות כתיב, חשבתי שלא יפריע לך. אך אם זה כ"כ מפריע לך, אני לא יעשה את זה --אברימי כ. - שיחה, 07:45, י"ח בתשרי, ה'תשפ"א 07:45, 6 באוקטובר 2020 (UTC)
אם יש בבקשה תעיר לי ואל תגע בדף שלי, זה מפר את כללי האתר. ייש"כ ומועדים לשמחה--אתהפכא - שיחה, 07:51, י"ח בתשרי, ה'תשפ"א 07:51, 6 באוקטובר 2020 (UTC)
עניתי כבר. א גוט מועד --אברימי כ. - שיחה, 07:53, י"ח בתשרי, ה'תשפ"א 07:53, 6 באוקטובר 2020 (UTC)

לגבי מה שנכתב בדף המשתמש שלך[עריכה]

כפי שכתב משתמש חבר למשתמש ערנסקייט, אני רואה צורך להעיר גם לך:

אין צורך להכניס את כל הערכים שערכת בהם תחת הכותרת ערכים ששיפרתי, זה בסה"כ קישורים פנימיים, פתיחתה ראשי תיבות והוספת תמונה. לא צים לעשות מזה גאנצע מעשה. אשמח שתוריד אותם ותכתוב רק ערכים ששיפרת באופן 'משמעותי.חסיד ליובאוויטש (שיחה) 12:43, 7 באוקטובר 2020 (UTC)

איזה שפיציותקריצה.jpg . בכ"א, נראה לי שאת בית חיינו כן שפרתי, ואם זה כ"כ מפריע, אשנה א"ז ל"מעט". --אברימי כ. - שיחה, 12:44, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 12:44, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
ואגב, זה ממש לא רק זה... --אברימי כ. - שיחה, 12:46, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 12:46, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
איני רוצה להכינס למריבה בינך לבינו, אך זה נראה שפשוט מחקת כמה מילים והחלפת אותם בשביל להראות ש'שיפרת' את מה שהוא כתב... עדיף שלא תציין אותם כלל... אלא אם כן שממש קשה לך שלא יראו ששיפרת כלום באתר אז בסדר שתכתוב ששיפרת קצת. מבין אותך היטב. בהצלחה רבה ומופלגה| חסיד ליובאוויטש | שיחה 12:49, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
על מה אתה מדבר? אברימי כ. - שיחה, 12:49, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 12:49, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
על מה שהיה. כל אחד שיראה את הגרסאות קודמות בבית חיינו ובערכים ש'שיפרת' אותם יבין כמה זה מגוחך לציין את זה. אני פשוט מציע שתשפר באמת ערכים ולא תצטרך סתם לשקר ששיפרת ערכים.| חסיד ליובאוויטש | שיחה 12:51, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
חשבתי שאתה מדבר על העיתון באידיש... את בית חיינו באמת שפרתי, ואם קשה לך להחדות בכך, בוא נפרד. אין ברצוני לריב איתך. סוף דיון.png סוף דיון אברימי כ. - שיחה, 12:53, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 12:53, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
לא ראיתי שרבתי אתך, תסתכל בגרסאות קודמות ותפסיק לאחוז את עינהם של המשתמשים באתר. בהצלחה רבה.| חסיד ליובאוויטש | שיחה 12:59, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
Yes check.jpg מצטרף לדבריך, רק בכיוון ההפוך. בהצלחה רבה ~ אברימי כ. - שיחה, 13:01, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א 13:01, 7 באוקטובר 2020 (UTC)
אתה עושה ממך בדיחה זאבי. | חסיד ליובאוויטש | שיחה 13:17, 7 באוקטובר 2020 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── בעד חזק.gif בעד חזק שתפסיק לעשות בדיחה מחב"דפדיה, ממשתמשיה ומעצמך, תעזוב את האתר ותחזור עוד חודש, תפסיק "לכתוב" (=להעתיק ולשנות כמה מלים) ערכים, ו"לערוך" (=להוסיף קישורים פנימיים ולשנות כמה מלים) ערכים, ולהוכיח (=לריב במלה עדינה יותר) את (=עם) כל המשתמשים!!! ויצויין מאמר החכם "על בדיחה לא חוזרים פעמיים" וד"ל! ~ חב"דניק ~ בית חב"ד פתוח ~ 13:49, י"ט בתשרי, ה'תשפ"א

לא ידוע לי על כלל שאומר שאסור לכתוב בדף משתמש תרומות מעטות. ע"כ איני מבין את כל הדיון הזה, למי זה מפריע מה הוא רושם במשתמש שלו? כל עוד זה לא נוגד את המדיניות אני לא רואה בזה בעיה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 19:12 • כ' בתשרי ה'תשפ"א
כהשלמה למה שכתבת יש לי הרגשה שמהשנייה הראשונה שהוא נרשם פה היה ויכוחים איתו על כל דבר קטן שהוא ניסה לעשות פה והוא סה"כ פה בקושי 3 ימים, אז אני קצת מתחיל להבין למה חלק מהאנשים פה עורכים באנונימיות ולא ממהרים להרשם, נורא חבל מה שקורה פה. --דוד קורצוג - שיחה, 19:27, כ' בתשרי, ה'תשפ"א 19:27, 8 באוקטובר 2020 (UTC)

קישורים פנימיים[עריכה]

מספיק לעשות קישור פנימי פעם אחת לכל ערך, אין צורך בפעמיים ומעלה ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 19:12 • כ' בתשרי ה'תשפ"א

בית חיינו[עריכה]

הוספת בערך בית חיינו (גיליון) חומר שניכר לי"ח שהוא מועתק ממקום כלשהו. חובה לציין את מקורות ההעתקה מפני זכויות יוצרים וזה באם המקור מאשר את ההעתקה, אם הוא לא מאשר זה יכול להגיע לקנס גבוה. לכן חשוב שתקפיד על זה.

בנוסף לציון המקור כדאי גם לערוך את החומר לפני שמכניסים לאתר ובמיוחד אם החומר לא מסוגנן מתאים לאנציקלופדיה כמו מה שהעתקת.. בהצלחה בהמשך! ●  חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח • 22:58 • כ' בתשרי ה'תשפ"א