שיחה:תומכי תמימים חיפה (נסגר)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מה שמו של הרב דוברוסקין המוזכר בגוף הערך? איציק 770 * "הקהל את העם האנשים, הנשים והטף"

שם הערך[עריכה]

אני בקשתי להוריד את הסוגרים (נסגר) משם הערך וזוננשין מחק לי את הבקשה, אז אפרט את סיבתי: מה הקשר בין הנסגר הזה לשם הערך??? ולמרות שעכשיו תומכי תמימים חיפה מפנה לערך של הישיבה הנוכחית זו טעות! כי שמה היא חח"ל ולא תו"ת, כך שאין בעיה. ולכן לא צריך לדחוף את ה'נסגר' הזה לשם הערך!!!--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 01:48, 28 ביוני 2013 (UTC)

א) בלי עצבים. ב) ביקשת למחוק משם הערך לפני שקיימת דיון, והיות שאני מתנגד למחיקה הסרתי אותה עד שיתקיים עליה דיון.
וכעת אסביר את דעתי: אדם שמחפש את הערך על הישיבה הנוכחית בחיפה (בוזה גם אתה מודה שרוב המחפשים יחפשו את הישיבה הנוכחית) לא בדיוק יודע מה השם המדוייק שלה, וממילה הוא יקרא לה 'תומכי תמימים חיפה', או 'ישיבת חב"ד חיפה', והוא לא יחפש 'חח"ל חיפה', וגם לא 'חסידי חב"ד ליובאוויטש חיפה'. הקשר בין השם נסגר לשם הערך הוא הסיבה הפשוטה, שאין מילה אחרת שמבטאת יותר טוב ומבדילה בין הישיבה שנסגרה לישיבה הנוכחית. אדרבה, אם תמצא תחליף - מה טוב, ואסמוך את ידי בשמחה, אבל עד שלא, לענ"ד אין למחוק את ה'נסגר' משם הישיבה כדי שזה יובדל בצורה ברורה מהישיבה הקודמת. אגב, מה כתוב על הישיבה קטנה לשעבר בצפת בראשות אייזיק לנדא? • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ' בתמוז ה'תשע"ג • 09:40, 28 ביוני 2013 (UTC)
הבאת את הדוגמא הכי טובה: תומכי תמימים צפת גם שם אין (נסגר). לגבי הטיעון של החיפוש: מי שמכיר את הישיבה יודע שהיא נקראת חח"ל וכך הוא יחפש, מי שלא מכיר סביר גם להניח שהוא לא יודע גם מה זה תו"ת ולכן הוא יחפש ישיבת חב"ד חיפה--בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 15:50, 28 ביוני 2013 (UTC)
לא הבאתי את זה כראיה אלא רק שאלתי, אדרבה, לענ"ד שם זה יותר נצרך כי לישיבה קטנה אין ערך בפני עצמו, וממילא אף אחד לא ידע לחפש בתוך הערך של הישיבה גדולה!
הטיעון השני הגיוני בהחלט, אבל כשאתה מחפש את ישיבת חב"ד צפת, איך אתה כותב? זה ארוך, בדרך כלל אנשים עושים קיצורי דרך ומצפים להגיע לישיבה היותר מוכרת, לא הבנתי מה כל כך חשוב לך ומה הבעיה בהצבת תבנית פירוש נוסף. למיטב זכרוני אני לא הייתי בחיפה, ואתה? קריצה.jpg - מה יש לך נגד מרכזיותה של הישיבה הנוכחית... • זוננשיין - תמיד בשמחה • כ' בתמוז ה'תשע"ג • 18:23, 28 ביוני 2013 (UTC)