שיחה:שנים עשר הפסוקים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אדג, אני מצטער אבל הערך כבר קיים: שנים עשר הפסוקים. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

כן, גילתי את זה עכשיו, מאוחר מידי--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 02:19, 13 אוגוסט 2009 (IDT)
תעשה קישור בין הערכים, ותלמד אותי איך עושים את זה...--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 02:20, 13 אוגוסט 2009 (IDT)
הדרך הפשוטה היא דף הפניה. אלא שלי - בתור מפעיל מערכת- יש דרכים יותר קלות. בדף ההפניה תשתמש להבא. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
תוכל בבקשה לכתוב שוב את המקורות - אודה לך מאד. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
מישהו אולי זוכר מתי י"ב הפסוקים התחיל? לפני מ"א אני חושב, אבל מתי בדיוק?--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 06:52, 13 אוגוסט 2009 (IDT)
בשנת החינוך, שנת תשל"ו, החלו שנים עשר הפסוקים. תחילה היה זה בחג הפסח, אז היו ששה פסוקים ראשונים, ולקראת ל"ג בעומר עוד ששה האחרונים. מישהו זוכר אחרת? יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

יתברך?[עריכה]

בפסוק 'וזה כל האדם' מתי נוספה המילה 'יתברך'? האם אומרים 'דירה זו' או רק 'דירה'? ידוע למישהו פרטים? כמו כן אם למישהו יש לינק לוידאו של הפסוקים אצל הרבי היה מתאים להוסיף בערך. נכתב ע"י אנונימי ששכח לחתום את שמו.

האם למישהו יש מענה על השאלה הזו? באמריקה נוהגים כולם לומר ללא תיבת 'יתברך', ואילו בארה"ק כולם נוהגים לומר בתוספת מילה זו, ומציינים את המקור "על פי תניא פל"ג". בוידאו שהפסוקים אומרים ליד הרבי, לא אומרים תיבה זו. מי יכול להוסיף מידע בענין? נכתב ע"י זוננשיין ששכח לחתום את שמו. שכח לעשות 4 טילדות, ועשה בטעות רק 3... 03:36, 7 באפריל 2013 (IDT)

שמעתי שמועה שבתש"נ הרבי הגיהה עלון של פסוקים שצא"ח הכינו והרבי שינה מלשון התניא ("להיות לו דירה זו בתחתונים") ל"להיות לו יתברך דירה בתחתונים".--צעירי מגדל-העמק - שיחה 08:22, 18 במאי 2014 (UTC)

אמת. ולכן רק בארה"ק נהוג להוסיף ולא נתקבל אצל חסידי חב"ד בתפוצות. צריך שמישהו ישגע את אהרונוב להוציא המענה הנ"ל. להתראות - שיחה 13:08, 18 במאי 2014 (UTC)

תאריך התמונה - תשל"ו ????[עריכה]

לאור העובדה שבזמן שהוכנו השלטים לתהלוכה בתשל"ו עדיין לא היו אלא שישה פסוקים , לא סביר שהתמונה מתשל"ו. דבר מעניין ששמתי אליו לב: במקום הפסוק "בכל דור ודור" מופיע הפסוק "למען תזכור את יום צאתך מארץ מצרים", המעניין הוא שבשיחה של אדר"ח אייר זה באמת הפסוק שהרבי מביא. יש למישהו מושג מתי הפסוקים הנ"ל הוחלפו???--צעירי מגדל-העמק - שיחה 08:28, 18 במאי 2014 (UTC)

התמונה מתשל"ו, אלא כמה ימים אחרי ל"ג בעומר, אחרי שהוסיםו את הפסוקים. להתראות - שיחה 13:07, 18 במאי 2014 (UTC)

סרטוני הרשת[עריכה]

יש פה קישור לכל הסרטונים האם בגלל שיש גם בחב"ד אינפו אז לא כדאי להכניס לערך?--חבר - שיחה - בואו נתוועד! משיח בא בתאריך: י' בשבט ה'תשע"ז ראש השנה להתקשרות

א. הכל יעלה בסופו של דבר לאינפו ויכנס. ב. מהכונן בדרייו עלולים למחוק את זה יום אחד, משא"כ באינפו. להתראות - שיחה 06:45, 7 בפברואר 2017 (UTC)
היות שמהדרייב אפשר גם להוריד, נראה לי שכדאי להוסיף גם את הקישור אליו. אם ימחק, נמחוק הקישור. --שיעשיחה י"א בשבט ה'תשע"ז 22:37, 7 בפברואר 2017 (UTC)
א. גם מאינפו אפשר להוריד, צריך רק לדעת איך... ב. לענ"ד מיותר. להתראות - שיחה 09:36, 8 בפברואר 2017 (UTC)