שיחה:ניגון אמר השם ליעקב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זה אחד המנהגים המובאים בליקוטי תורה - לומר זה במוצ"ש -וכ"ק אד"ש מציין בהערה שאין זה מנהג חב"ד נכתב ע"י אנונימי ששכח לחתום את שמו.

תוכל לציין מקור? --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט' בכסלו ה'תשע"א 01:22, 16 בנובמבר 2010 (UTC)

מקור ל'אמר ה' ליעקב' בחב"ד[עריכה]

בסוף ליקוטי תורה יש 'מפתחות והערות - בעריכת כ"ק אד"ש. שם ברשימת 'ביטויים בלתי רגילים' כותב הרבי 'ביאור מנהגים שאין נהוגים בחב"ד געבב - זה הסימון במפתח הליקו"ת ג - חלק ג' עב - עמוד ב - מס' העמודה(אומרים במוצ"ש אל תירא עבדי יעקב) דנהג (אמירת לשם יחוד קובו"ש קודם כל מצוה) . . . . הכב (אור חדש על ציון תאיר)

הביאור הוא בליקוטי תורה פרשת בלק. נכתב ע"י אנונימי ששכח לחתום את שמו.

הוספתי לערך, למרות שמשום מה לא מצאתי את הדברים בחיפוש בהיברובוקס, ולכן לא יכלתי להפנות על ידי לינק למקור. כדאי היה אם היה אפשר להביא לינק לדף בספר ליקוטי תורה עם הערת הרבי. בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י' בכסלו ה'תשע"א, למניינם 01:07, 17 בנובמבר 2010 (UTC)

לא יודע איך משתמשים בהיברובוקס. אין שם מפתח של הספר ובחיפוש לא מצאתי איך עוברים לתוצאה הבאה. בכל אופן לא קשה למצא את זה. פשוט מאוד ליקוטי תורה לפרשת בלק ככה"נ בסוף דיבור המתחיל 'לא הביט און ביעקב'

אתם כולכם חבורת מצחיקים. מוצאים מקורות בהוספות למפתחות של לקות ולא מחפשים בספר המנהגים...--68.197.19.188 06:16, 13 בדצמבר 2013 (UTC)