שיחה:משה מאיר שמואל גלוכובסקי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

שינויים[עריכה]

בקשר למה שכתוב שהוא מנהל מרכז ישיבות תומכי תמימים.

  1. מה הפירוש מרכז?
  2. איזה ישיבות? ידוע לי על ישיבה אחת.
  3. לדעתי כמו שהובא בסוף השיחה של ברוד ערך זה זקוק למחיקה. חלוקת קונטרסים - שיחה - יחי המלך המשיח שליט"א 19:30, 27 ביולי 2018 (IST)
דרך המשרד שהוא עומד בראשו עוברים רוב התקציבים הממשלתיים של ישיבות חב"ד בניו יורק, היות והם רשומים באופן זה או אחר תחת המוסד כסניף שלו וכדומה. להתראות - שיחה 19:42, 28 ביולי 2018 (IST)
אז אתה בעצם אומר שניתן לכתוב בערך שהוא מנהל שלהם? חלוקת קונטרסים - שיחה - יחי המלך המשיח שליט"א 04:00, 29 ביולי 2018 (IST)
תלוי למה אתה קורא מנהל. יש מנהל גשמי ומנהל רוחני, מנהל פועל ומנהל פס ייצור, מנהל חשבונות וכו' וכו'. ובמילים פשוטות: על פי רוב הוא לא הבעל הבית במוסדות אלו ואין בכוחו לפטר או להניע תהליכים במוסד זה או אחר, אבל הוא בהחלט מנהל 'מרכז הישיבות' - אותו מרכז שבזמנו יוס'ל ויינברג התרים עבורו והרש"ג היה בעל הבית עליו. מי שמנהל מוסד ורוצה לא להשתייך למרכז הישיבות - יכול. להתראות - שיחה 06:52, 29 ביולי 2018 (IST)

ביקורת[עריכה]

אני חושב שמגיע שיכתבו עליו ביקורת. זה כבר פורסם בכל האתרים ואין מה להחביא. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י' באייר ה'תש"ף • 07:23, 4 במאי 2020 (IST)

אני מסכים שצריך להוסיף בערך פסקת "ביקורת", צריך רק שא' המשתמשים יסגנן את זה בצורה מכובדת ויכניס. באם מישהו מתנגד שיפתח דיון כאן. משיח עכשיו כיפת יחי - שיחה, 15:45, ט"ז באייר, ה'תש"ף 15:45, 10 במאי 2020 (IST)
הוספתי ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ט"ז באייר ה'תש"ף
הביקורת כתובה מוזר ולגמרי לא מובן בעליל. א. אי אפשר להבין מה הסיפור עם הבחור שנשלח לכלא מי היה נגד מי ומי אמר להשאיר אותו בכלא ומי אמר להוציא. ב. הביקורת הראשונה באם היא מיזערית וחסרת משמעות הרי אין לה מקום כאן בחבדפדיה ואם היא רצינית אז צריך לכתוב שיבינו מה הביקורת ולא משפטיים ערטילאים. ג בנוגע לסגירת החדר אוכל צריך לכתוב גם שהופעלו מאמצים רבים כנגדו וזה גרם שפתח שוב את החדר אוכל לאחר כשבוע. ובכללי לסגנן קצת את שתי הקטעים שהוספת, וד"ל. בהצלחה! כיפת יחי - שיחה, 23:17, ט"ז באייר, ה'תש"ף 23:17, 10 במאי 2020 (IST)
אתה מוזמן לתקן ולהוסיף. יש מקור לכל פרשייה כך שאתה לא אמור להיתקל בשאלות אם תכתוב לפי המקורות ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • י"ז באייר ה'תש"ף
לתלמידי התמימים היקרים העוסקים במלאכת הקודש של עריכת והרחבת חב"דפדיה, אנא ואנא מכם, במקום להשקיע בזוטות, פנו להשקיע בדברים האמיתיים! זה לא המקום להלחם באנשים, אפילו אם הם התנהגו בצורה השלילית ביותר. והאמת והשלום אהבו! • כתית למאורבית הבד 00:44, י"ז באייר, ה'תש"ף (11 במאי למניינם), ימות המשיח 00:44, 11 במאי 2020 (IST)
מר כתית למאור היקר, א. אתה צודק במאת האחוזים (ואדרבה נו תראה לנו עד כמה אתה משקיע בערכים רציניים..). ב. אך לא כל דבר צריך להיות סותר וזה שצריך להשקיע בערכים הרציניים זה לא סותר שכשצריך לכתוב עובדות של ביקורת בערך מסויים גם הוא ערך זוטר, אז כותבים. אין מה להתווכח, אבל כמובן שבסגנון יפה ומכובד. ואין לי שום אינטרס אישי שיכתב פה ביקורת. ג. ועיקר: ואני מזכיר לך את הכללים הידועים של חבדפדיה שלא מוחקים לפני שעושים דיון בדף השיחה, בנוגע להוספת הביקורת הועלה כאן דיון וכל המשתמשים שהגיבו כתבו בחיוב הכנסת הביקורת, באם אתה רוצה למוחקה, תפתח שוב דיון. בהצלחה! כיפת יחי - שיחה, 07:21, י"ז באייר, ה'תש"ף 07:21, 11 במאי 2020 (IST)
אני הורדתי את המעקב מדף זה. אינני הולך להכנס למלחמות בעד או נגד הכנסת הביקורת, אך דעתי לא השתנתה וראה בתגובה לעיל. בהצלחה! כיפת יחי - שיחה, 07:24, י"ז באייר, ה'תש"ף
12px נגד הכללת הביקורת. בדף המדיניות בנושא נאמר "מטרת הביקורת היא הימנעות ממתן 'הכשר' לחוסר הצמדות להלכה ולדברי הרבי", ולענ"ד כך צריך להיות, שכל ביקורת כאן מטרתה רק שלילת הכשר בעניני אמונות ודעות, מלחמה ברבותינו ודרכי החסידות וכל כיו"ב. אין מקום לענ"ד לביקורת על סתם שחיתות, ולו מהסוג הגרוע ביותר. גם אם חב"דניק ייתפס סוחר סמים (ח"ו), לא צריכים לכתוב את זה כאן.
אמנם בנדו"ד עיקר פירסומו בא לו מאותם מעשים שזכו לביקורת, וקשה להתעלם מזה, אבל גם אם כן - עדיף למחוק את הערך כולו מאשר להפוך את חב"דפדיה, שנועדה להפצת המעיינות, לבמה להפצת כביסה מלוכלכת. -- קרייזי אבאוט משיחמביאים אותו ביחד - 18:57, י"ז באייר ה'תש"ף
1. כאשר עיתותי היו בידי, אינך יודע כמה עמל ויזע הושקע בחב"דפדיה (תוכל לשאול את הרה"צ להתראות ואת הרה"צ קרייזי אבאוט משיח). 2. ביקורות בחבדפדיה כפי שהוזכר, מובאת רק כשיש לה הצדקה אידאולוגית, ולא רק סגירת חשבונות. (ואם אני יודע על משפחה שלא משוחחים אחד עם השני, על מוסרים, על גנבים ומושחתים, זה אומר שאם יש עליהם ערך צריך לכתוב את זה?). איך שלא יהיה, זה לא עומד בכללים! • כתית למאורבית הבד 20:18, י"ז באייר, ה'תש"ף (11 במאי למניינם), ימות המשיח 20:18, 11 במאי 2020 (IST)
גם בתור אח של הבחור, שסבל מההתנהגות המרושעת, אני מסכים שאין לשנות מהכללים ולכתוב ביקורת ללא הצדקה המתוארת בדף הכללים. חב"דפדיה אינה כלי להוקעת התנהגויות שונות משונות. --שיעשיחה י"ז באייר ה'תש"ף 22:46, 11 במאי 2020 (IST)
נגד הכללת הביקורת בצורתה העכשווית. מסכים עם כתיבת משפט בסגנון של "בקרב רבים ישנה תרעומת וביקורת על אופן ניהול הישיבה, הפועלת במנותק מצרכי התלמידים" (וסליחה על הניסוח...). להתראות - שיחה, 23:46, י"ז באייר, ה'תש"ף 23:46, 11 במאי 2020 (IST)
באמת בתחילה זה לא היה בפסקת ביקורת עד שזה נמחק.. לגבי הצעת להתראות, לא 'במנותק מצרכי התלמידים' - 'במנותק מבקשות ההנהלה הרוחנית' ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 03:39 • י"ח באייר ה'תש"ף 03:39, 12 במאי 2020 (IST)
2 פרטים בביקורת, ולדידי הניתוק מצרכי התלמידים גרוע יותר, כיון שתפקידה של ההנהלה הגשמית הוא לדאוג לצרכים הגשמיים, וזה שהצוות הגשמי והרוחני במריבה - הוא על פי 'הוראת' רבותינו נשיאינו שהמשגיח והמשפיע יריבו, וכיו"ב. מיוחד שלדידי הטענות על הצוות הרוחני לא פחותות מהצוות הגשמי (עכ"פ בזמני), ומשכך - זה שההנהלות לא מסתדרות ביניהם זה הגיוני ומתקבל על הדעת... ואכהמ"ל בדבר המצער. להתראות - שיחה, 18:59, י"ח באייר, ה'תש"ף 18:59, 12 במאי 2020 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────כיום יש כבר הנהלה רוחנית אחרת.. כך שהתלונות כבר לא על ההנהלה הרוחנית. אני לא חושב שזה כוונה בדברי רבותינו נשיאינו. הנהלה באופן כללי לא צריכה להקשיב ולעשות מה שהתלמידים שלה רוצים (גם הנהלה גשמית), אלא מה שהם מחליטים. במקרה הזה זה לא היה רק נגד הבחורים אלא נגד השכל האנושי, נגד רבני הישיבה והשכונה ונגד ההסכם שהם עצמם חתמו עליו, כך שלכתוב שחטאם הוא שפעלו במנותק מהתלמידים זה רוב לא נכון. ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 21:17 • י"ח באייר ה'תש"ף

אז זו סגירת חשבון אישית שלך (ושל עוד כמה)? • כתית למאורבית הבד 21:35, י"ח באייר, ה'תש"ף (12 במאי למניינם), ימות המשיח 21:35, 12 במאי 2020 (IST)
לא ממש הבנתי איך הבנת את זה מדברי. ניסיתי שתבין להיפך שזה לא סגירת חשבון אישית כי הוא לא חייב לי כלום אלא צורת התנהלות שגוייה שלכן פירסמו את זה בכל האתרים ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • 01:39 • י"ט באייר ה'תש"ף
דין אחד לכולם. כל ביקורת שנשמעה בחב"ד כלפי עסקן על כל התנהלות צריכה להיות בפנים. או - שלא. 62.0.85.33 01:59, 13 במאי 2020 (IST)
לא כתבתי "במנותק מרצונות התלמידים, אלא "במנותק מצרכי התלמידים", וההבדל תהומי. להתראות - שיחה, 05:41, י"ט באייר, ה'תש"ף 05:41, 13 במאי 2020 (IST)

'לקבל מלגות'[עריכה]

לאנונימי שיהיה בריא, מה הפשט "לקבל מלגות מהממשלה"? אויפעפענען - שיחה, 21:12, ט"ו באייר, ה'תש"ף 21:12, 9 במאי 2020 (IST)

ישר כח על העריכה ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ט"ז באייר ה'תש"ף • 03:22, 10 במאי 2020 (IST)