שיחה:מרדכי מנטליק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שני סיפורים מעניינים עליו (את שניהם שמעתי מזושא פויזנר):[עריכה]

א. פעם הוא מסר שיעור במכתב כללי והתעכב על א' הממ. אחד הבחורים שהיה מצוות העורכים של המכתב אמר לו שהוא זה שהכניס את המ"מהזה והוא לא התכוון למה שהרב מענטליק רצה ללמוד שם.

הרב מענטליק הכניס פתק לרבי, ובו כתב שהוא רואה שהוא מבלבל את המוח אז הוא רוצה להפסיק את השיעורים. הרבי ענה (תוכן) "למי הייתה החוצפה להגיד על דבר שיצא מהחדר הזה שהייתה לו שייכות לזה?"

ב. בהלויה של הרב מענטליק הרבי לא יצא. אמרו זה שזה בגלל שאם הרבי היה יוצא - הרב מענטליק היה נעמד מיד...--יוסי ג - שיחה 04:06, 31 בדצמבר 2013 (UTC)

ואצרף גם אני בתור השתתפות, משל של ראובן, מתוך 'שהרבי יחייך' חלק ב' שיצא לאור בקרוב (ואם יש למישהו סיפורים על ראובן, מוזמן לכתוב...):
בזמן השואה הגרמנים ניסו לפתח דגם של משאית שיודעת לסחוב משאות כבדים, ויחד עם זה לנסוע במהירות עצומה. הפיתוח התקדם בצעדים מהירים, והם כבר עמדו שלב אחד לפני הורדת הרעיון לפסים מעשיים של ייצור, אלא שאז הופסקה התוכנית, והרעיון ירד לטמיון.
הסיבה לכך הייתה, מכיון שהגרמנים ימ"ש הבינו ברגע האחרון, שהמשאית הזו אמנם תצליח לסחוב כמויות אדירות של נשק ואמצעי לחימה ולנסוע במהירות גבוהה, אבל הבעיה היא - שלא ניתן לפתח מערכת בלמים מספיק חזקה שתוכל לבלום אותה באמצע הנסיעה.
והנמשל הוא פשוט: בשביל להתאפק ולבלום את עצמנו, דרוש הרבה יותר כח מאשר להאיץ, והפתרון הפשוט הוא - לעצור עוד לפני שמתחילים. 173.3.199.145 04:48, 31 בדצמבר 2013 (UTC)

נקודות שאפשר להוסיף לערך[עריכה]

  • הצטרפותו לקבוצת השלוחים לארה"ק.
  • רשימה של תלמידיו המובהקים.
  • משפחתו.

173.3.199.145 11:50, 31 בדצמבר 2013 (UTC)