שיחה:מנחם מענדל יצחק ברוד (כפר חב"ד)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מהו שמו של אביו? חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

שמו יצחק[עריכה]

שמו יצחק? לא מעלים אותו לתורה בשם זה.

אולי נשתקע כיוון שלחמיו קוראים כך. חסיד חב"ד (שיחה)
זה שואל וזה משיב והקושיא לא מתחילה... ראיתי אותו עולה הרבה פעמים בבית מנחם בכפר חב"ד וכשקוראים לו מנחם מענדל הוא תמיד מוסיף מ"מ יצחק.-- הודעה זו השאיר/ה משתמש/ת אנונימי/ת.
יבוא אדם נוסף ויעיד כך, נשנה. א"א להסתמך על עדות אנונימית בודדת. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 08:20, 10 בינואר 2010 (UTC)

לענייני חנוכה פורים וכיו"ב[עריכה]

שמעתי ממישהו מוסמך שיש כזה מענה מהרבי. אני כעת לא מוצא מקור דובר חב"ד העולמי (...) שניאור פרידמן הראה לי אתמול מכתב של בי"ד רבני חב"ד מתאריך י"ד אייר תש"נ בו כתוב שהיות ואין דובר לחב"ד (היה זה לאחר שברקה וולף פוטר בעקבות התרגיל המסריח. יש אומרים בהוראת הרבי. ל.ל) תפקידה של צאגו"ח הוא לפרסם על הוראות הרבי כגון תהלוכת ל"ג בעומר.נכתב ע"י Ll ששכח לחתום את שמו.

זה שאין מסמך המעיד על היותו דובר לחב"ד - דבר ברור! ה"מקור?" בא לבקש ממי שיש לו מסמך, מענה או כל מקור אחר לנוסח המפורסם שבכותרת, שימציא לנו אותו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:34, 2 ביוני 2010 (UTC)

להוציא מדעת הטועים[עריכה]

מה דעתכם, כדאי להתייחס בערך לטענה שהוא דובר חב"ד, כדי להוציא מדעת הטועים. כדי שאדם שיחפש את המידע, ידע שזוהי טענה לא מבוססת? --שיע.ק 13:40, 20 ביוני 2010 (UTC)

אנציקלופדיה עוסקת בעובדות ולא בטענות ומענות. בערך רשום שהוא דובר "צא"ח" וזאת עובדה. תוכל להרחיב בנושא הדוברות וכו', אך לא כ"להוציא מדעת הטועים". --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:01, 20 ביוני 2010 (UTC)
באותו עניין, המשפט "מייצג רבות את חסידות חב"ד בתקשורת הישראלית" מטעה לחלוטין. הוא מייצג חלק מחסידות חב"ד. ונלחם ומשמיץ את חלקה האחר. --שיע 20:10, 25 באוגוסט 2010 (UTC)
שיניתי. בסדר? או שיש לך רעיון אחר. חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט"ז באלול ה'תש"ע 10:48, 26 באוגוסט 2010 (UTC)
לדעתי, אין לכתוב את הנושא בתחילת הערך, כי אז זה מוצג ללא הסתייגות. ומצד שני הסתייגות בתחילת הערך היא טרחנית מידי.
הצעתי. בתחילת הערך לאזכר רק את דובר צא"ח. בהמשך הערך, לאזכר את עובדת הופעתו בכלי התקשורת כדובר חב"ד. את העובדה שמעולם לא התפרסם מינוי רשמי לכך, לאחר שהדובר הקודם סיים את עבודתו. וכן חובה לציין את העובדה שהוא מגנה או מתעלם (ניתן להביא מקורות) את חסידי חב"ד הנותנים פומבי לאמונה שהרבי משיח. כלומר שהוא מדברר רק חלק מחסידי חב"ד, וגם זה ללא שמונה לכך רשמית על ידי גוף כלשהו. אם מקובל עליך. אבצע את השינויים. --שיע 13:32, 26 באוגוסט 2010 (UTC)
מקובל עלי. במקביל, כדאי גם לתאר את פועלו החיובי בשטח התקשורת שאינה קשורה למחלוקת. רצוי גם (ויש) להביא מקורות להכל. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), ט"ז באלול ה'תש"ע 13:41, 26 באוגוסט 2010 (UTC)

אכן, לראות את הטוב בכל יהודי. טוב שאתה מזכיר... --שיע 14:37, 26 באוגוסט 2010 (UTC)

שם הערך[עריכה]

הערתי על העניין בשיחה:מנחם מענדל ברוד (תל אביב) --שיעשיחה כ"ח בתשרי ה'תשע"ז 00:29, 30 באוקטובר 2016 (UTC)