שיחה:מכת צפרדע

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

רון, זה לא נכון לתאר בפתיח שיטה שאינה מוסכמת על כולם: יש רבים הסוברים שעלו צפרדעים רבות, והתורה קוראת להם צפרדע כמו הכנם. • כתית למאורבית הבד 15:28, ט"ז בתמוז, ה'תשע"ז (10 ביולי למניינם), ימות המשיח

מספיק יהיה לכתוב שבמכה זה התמלאה ארץ מצרים בצפרדעים. ובגוף הערך להביא את המפרשים השונים, החל מרש"י פשוטו של מקרא - שגם הוא מביא את 2 הפירושים הנ"ל שציין אליהם כתית. --שיעשיחה ט"ז בתמוז ה'תשע"ז 21:49, 10 ביולי 2017 (UTC)
זה לא רק שיש סוברים ,שני הגרסאות כתובות מפורש, רק שבהתחלה כתוב צפרדע אחת ובהמשך רבים. ושכתבתי את הפתיח כתבתי את הכתוב בפסוקים הראשונים עוד לפני תחילת המכה. את הפלפולים תכננתי לכתוב בהמשך הערך, אני ישנה את זה בעז"ה בהמשך. רון - בוא נדבר על זה, --יחי המלך 05:07, 11 ביולי 2017 (UTC).

עזרה[עריכה]

אני צריך שינקדו את הציטוטים מהתורה אין לי אפשרות לנקד. רון - בואו נדבר על זה, --יחי המלך 08:22, 11 ביולי 2017 (UTC).


בעיה[עריכה]

כתית למאור יש בעיה במחיקת שם ה', מתי ששמתי לב לזה לא שיניתי כי אסור. היה צריך לשאול רב. --רון - בואו נדבר על זה , יחי המלך 13:38, 25 ביולי 2017 (UTC).

זה לא דפוס! אם כך, היה אסור לגלגל את החלון או לסוגרו אם כתוב שם שם המפורש... • כתית למאורבית הבד 15:41, ב' באב, ה'תשע"ז (25 ביולי למניינם), ימות המשיח
לא נכון תשאל רב עובדה שגם אסור לצלם שם השם, או לכתוב גם במחשב וכו'. --רון - בואו נדבר על זה , יחי המלך 15:56, 25 ביולי 2017 (UTC).
זה לא משהו שהתחדש עכשיו וודאי שהתירו וכטענת כתית א"כ איך מותר למחוק קבצים מהמחשב (גם אם נאמר שלגלול אינו מחיקה כי אינו נמחק מהזכרון הקשיח הרי מהזכרון הנדיף או מהמסך הוא כן נמחק וא"כ היה אסור לכבות את המחשב לעולם...) וכו' וכו'. ואינו דבר שהתחדש בחודש האחרון דבר ידוע ומפורסם שנידון בזה להיתר, ראה (לדוגמה) תשובת "מחשבת חיים" (ספרו הוזכר על יד הרשדב"ל בציונים לשוע"ר) יו"ד עמ' קצח.--הנחה - שיחה 16:10, 25 ביולי 2017 (UTC)
התשובה לא ממין השאלה אדוני, תקרא מה שכתבתי לפני שתענה בלי לקרוא, העיקר הוא לא לענות, אלא להבין ובזה אתה טעון שיפור (גדול). ( במקום לחפש בתרומות מה שאני כותב תחפש קצת ערכים שיותר חשובים בשבילך (כדוגמת ערך פיל בחנות חרסינה, או משניות בפרקי אבות: איזהו מכובד איזהו חכם וכו'. מקווה שאתה יודע יותר ממני מה אתה צריך לדעת ולשפר תרתי משמע.) --רון - בואו נדבר על זה , יחי המלך 17:29, 25 ביולי 2017 (UTC).
הרב רון, נא להנמיך להבות. הוא לא עוקב אחריך, כשמסתכלים בדף שינויים אחרונים ורואים כותרת "בעיה" זה זועק. ואגב, גם אני עובר על הרשימה, ולא תמיד יש פנאי לערוך את מה שחפץ הלב.
בנוסף לכך, אם הוא ענה לך עניינית עם מראה מקום, למה אתה עונה בתקיפה כאילו הוא אמר לך (... וד"ל)?
והאמת והשלום אהבו, ויהפכו ימים אלו לששון ולשמחה, ונסיים את הטעימה מהאהבת ישראל של הגאולה, באכילת העוגה השלימה - התגלות היחידה (העצם) הכללית והפרטית בכוחות הגלויים, ונקריב תודה על גאולתנו ועל פדות נפשנו, והעיקר - שתשעה באב הוא היום טוב של הכניסה לארץ המובטחת, ארץ קיני קניזי וקדמוני - חב"ד שלמעלה ממדות, ועד לקיימא אסיהרא באשלמותא - התגלות מלכותו של הרבי שליט"א!!! • כתית למאורבית הבד 17:52, ב' באב, ה'תשע"ז (25 ביולי למניינם), ימות המשיח

זה נראה לי קצת חסר טעם שאתה כותב בלי לרדת לדברים לעומקם תבין מה הולך תבין מה היה ואז תכתוב, אם אתה בכל זאת מעונייו לדעת על מה ולמה אתה מוזמן לעיין בדף שיחתי ובדף שיחתו שם זה כתוב במפורט ואז אני ישמח שאחר כך תעיר להנחה על התנהגותו. --רון - בואו נדבר על זה , יחי המלך 18:23, 25 ביולי 2017 (UTC).

מצד האמת לא היה ראוי להעיר על מחלוקת זו (גם מצד זה שעבר זמנה וכו') אולם בכדי שלא יגלו פנים בתורה כו', הנה בזכרוני שראיתי תשובה כמדומני או להגר"ש וואזנער או לבעל הציץ אליעזר בענין דומה לזה וכותב שאין בעיה מכיוון שאין זה כתב אלא "אורות מהבהבים". למעשה, יש להניח שכל הבעיות שלכם נובעות מכך שאין אתם אומרים לחיים. ואף אם כן, מן הסתם אומרים אתם על פראסטע ולא על ריינע... עכ"פ, לחיים!!! שף ויתיבקאנפרענץ רום 09:37, 9 באוגוסט 2017 (UTC)