שיחה:מיכאל חנוך גולומב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

מי הוא הרב משה יוסף גולומב, ולמאי נפק"מ כאן? יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת

נפק"מ בהחלט מיהו אביו. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
לדבריך בכל ערך יש לכתוב בן מי הוא? תמיהני. (אלא אם כן אביו גם הוא דמות "ידועה"...) יואל * משנה חב"דפדית על רגל אחת
לא נכון, חלק מאישיותו הוא מי הוא אביו, כמו שלא תאמר 'את מי מעניין שמו המלא, העיקר זה איך שהוא מכונה', לדוגמא פ'יצע אופן או יוסף יצחק אופן? רלי הלפרין או ישראל החלפרין? זה ברור, נכון שמו של אדם גם אם הוא לא מכונה כך יהיה כתוב בערך . אותו דבר בדיוק הוא שמו של האב, זה חלק משמו (עליה לתורה, ובכל הספרים ההיסטורים- מדעיים)--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:28, 16 אוגוסט 2009 (IDT)

מה שנכון שהניסוח צריך להיות מעט שונה במקום "הרב פלוני הוא בנו של אלמוני פלמוני". צריך להיות הניסוח "פלוני פלמוני בן אלמוני, משפיע ....", וברור. כמובן שאין צורך לשים מרכאות - על השם שלו, אא"כ חסיד מחביא בכובעו מידע שאני לא מכיר אודות אותו חסיד מפורסם, הראוי לערך בפני עצמו.--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:31, 16 אוגוסט 2009 (IDT)

נאך אמאל[עריכה]

נולד בשנת..... ב....., חתנו של....., נכנס לתפקידו בשנת..........., ידוע בין השאר בזכות......, מה זה הערך הדל בפרטים טכניים, זכרו את המילה, לכל אדם יש: אבא, שם משפחה, מקום ושנת לידה. ואז מתחיל הערך עליו. אחרי שהקורא יודע לזהות על מי מדובר אחרי זה אפשר לדבר על אישיותו פועליו וכו' אם הייתי רוצה לכתוב ערך על משה כהן, איך ידע הקורא על איזה משה כהן מדובר? (שומעים שאני עייף?)--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:34, 16 אוגוסט 2009 (IDT)