שיחה:לייב בעל היסורים

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תיקנתי בערך, והבאתי נתינת מקום לדעות נוספות, אך אשמח לקבל ביקורת--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 17:22, 19 יולי 2009 (IDT)

שמעתי שהוא הנהיג אדמורו"ת בארץ[עריכה]

יש למישהו מקור מבוסס לזה, שמעתי את זה מבחור עם ידע רב אבל הוא לא היה מוכן לומר אף מילחה נוספת, מישהו כן מוכן?--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 09:56, 5 אוגוסט 2009 (IDT)

לא חבל לעורר פרשיות ישנות שכאלה? דיי לנו בפוליטיקות הנוכחיות ששורצות בחב"ד....:( חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה
לא קצת מגוחך? האם לכתוב על ר' אהרון סטרעשלע זה 'פרשיות ישנות'? או לחילופין על דיני התורה הרבים בין בני אדמו"ר המהר"ש זה פרשיות ישנות? גם חסיד שמשום מה החליט להקים בימה לעצמו לא הופך להיות פושע או משהו בדומה, הוא בסה"כ אדם שטעה, עצוב אבל זה לא איזשהו סוד כמוס, אני לא חושב שיש בגלל איזה שהוא אדם שעשה מעשה שש בעיה לכתוב עליו את זה, אדרבה. סתם לדוגמה, אתה חושב שיש בעיה לכתוב על המלאכים? כמו שאין בעיה לכתוב על קאפוסט, רעציצא וניעזי'ן כך אין לי בעיה, אז הוא פרש, צו גיזונט, אני עדיין לא חושב שיש מניעה לכתוב את זה. כעת אני אסתייג מדברי:

כמובן שאם יש לזה איזו השפעה או קשר על משפחות שונות באנ"ש, דבר שיהוה עלבון, אין מקום לכתוב. כמו שלא אכתוב אל משפחה מסוימת באנ"ש שהיא מצאצאי קאפוסט'ערס, זה לא לעניין. או שמא יש פה עניין של כבוד בית רבי, לא אדע? עכ"פ, לבחירתך חסיד, --אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 08:33, 13 אוגוסט 2009 (IDT) .

אני מבין את הסקרנות - ומכיר אותה מקרוב בקשר לפרשיות אחרות שאני רוצה לדעת עליהם.... אבל אני חושב שבמקרה הזה כדאי להשאיר אותו מאובק, מצד כל מיני ספיחים לנושא שנשארו כיום. חסיד חב"ד* אידישעפדיה* המהפכה החדשה

אוו, קיבלתי תשובה, עכשיו נכתוב אותה כך: פרטי המאורעות אינם ראויים לכתיבה מצד "ספיחים לנושא שנשארו כיום", תודה--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 14:37, 16 אוגוסט 2009 (IDT)

תמונת הקבר[עריכה]

כדאי להעלות מכאן: http://www.mytzadik.com/tadik.asp?kever_id=68&safaid=6

תמונת הקבר[עריכה]

אז מה נשאר בנוגע לתמונת הקבר, אפשר להוסיף את התמונה מחבד און ליין בנתיים ? (ואולי גם את הקישור שמחקת מסיבה לא ידועה)--ראשית ואחרית שלום - סוכת (שיחת) שלום 23:07, 21 במרץ 2010 (UTC)

צריך להוסיף תמונה של הקבר ולא של ילדים מתפללים ליד קבר של צדיק. בנוגע לקישור, לא כל שורה המוספת בערך צריכים להוסיף את מקורה. גם col לקחו זאת מהיכן שהוא ולא ציינו. בפרט שכל הערך זקוק לעריכה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 23:14, 21 במרץ 2010 (UTC)
אבל היה קישור לכתבה מורחבת ומענינת ומקצועית מאוד של חב"ד און ליין שהועתקה מבקהילה, לא חבל? --ראשית ואחרית שלום - סוכת (שיחת) שלום 23:16, 21 במרץ 2010 (UTC)
על זה אתה צריך לכתוב "לקריאה נוספת" ואז יודעים שיש מידע נוסף ולא "מקורות". אחזיר את הקישור. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 23:17, 21 במרץ 2010 (UTC)
אני שם לב שכן כתבת "לקריאה נוספת". הוסר בטעות, כדאי להבא גם לציין פרטים בקצרה על תוכן ה"קריאה הנוספת". --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 23:20, 21 במרץ 2010 (UTC)

כינוי[עריכה]

"מפי השמועה, שמו בעל הייסורים נדבק בו, בשל ייסורים רבים אותם עבר, חלקם על ידי המתנגדים לתנועת החסידות". מקור? פיני · (טובת הזולת) 16:13, 27 באוקטובר 2010 (UTC)

הוספתי תבנית "מקור". להבא תוכל לעשות זאת בעצמך. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ' בחשוון ה'תשע"א 01:06, 28 באוקטובר 2010 (UTC)