שיחה:יוסף יצחק אהרונוב

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הלבנת כספים[עריכה]

אדג, כל עניין הלבנת הכספים נמצא עדיין בחקירה/משפטים, כך שעדיין לא התברר כמוטעה! בכ"א לדעתי, לא כ"כ נחוץ להכניס פיסקה זו (לא מוחלט).--212.76.121.180 10:59, 13 באפריל 2010 (UTC)

אינני יודע מי אתה, אבל:

א. אין טעם למחוק את הדבר מחבדפדיה, המציאות לא תשתנה. אין טעם אמנם לפרסם סודות, אבל - זה לא סוד. העיתונות החבדי"ת עסקה ובהרחבה בעניין, כך שאין טעם לצנזר.

ב. למיטב ידיעתי, אם משחררים אדם, נותנים לו להמשיך לנהל את העמותה, יש להניח שהחקירה מעלה כיוונים חיוביים. אבל בהחלט אקבל ניסוח שונה, אך למחוק?!--אדג. עושים כבוד לליובאויטש. חבדפדיה. צו השעה 11:13, 13 באפריל 2010 (UTC)

אינני יודע כמה ניסיון יש לך בעניין (מקוה שאין לך בכלל), אבל:

א. לא כל תקופת החקירה הנאשם מוחזק במעצר!

ב. כל עוד שהעניין עדיין במשפטים (וק"ו אם החקירה עדיין לא הושלמה) לא מפרקים את העמותה וחבריה! אבל בהחלט אקבל ניסוח שונה, אך דברים לא מדויקים?!--212.76.121.180 12:47, 13 באפריל 2010 (UTC)

השם יחזיר בתשובה שלימה את בריוני מדינת ישראל - שתבטל מיד בקרוב עם ביאת משיח צדקינו, על היסורים שהם גורמים ליהודים יקרים על לא עוול בכפם.
הקמת המדינה היתה כרוכה באיסור לדחוק את הקץ, ועבירה על שלוש השבועות[1] שכל הפוסקים מסכימים לה וכן היא שיטת נשיאי חב"ד[2], ולכן "כל מאי דאמר רחמנא לא תעביד, אי עביד לא מהני! ואין לה כל דין של מדינה וכל הענין הוא חוכא וטלולא.--טראכט גוט וועט זיין גוט. שלום - סוכת (שיחת) שלום 16:44, 13 באפריל 2010 (UTC)
העובדות הן שהוא נעצר בעקבות החשש להלבנה וכו' ואת זאת יש לציין בערך. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:00, 14 באפריל 2010 (UTC)
יש עוד מנהלי מוסדות שנחקרו במס הכנסה, וגם לגבי הלבנת הון. יש פרשיות ישנות וגם חדשות, אז לכתוב? פיני · (טובת הזולת) 12:12, 14 באפריל 2010 (UTC)
הכל אחר ההיגיון. לא כל ישיבה של סגן עוזר סמנכ"ל בחדר חקירות ראוי להיכתב. אירוע דרמתי שכזה, פורסם בכל כלי התקשרות, דמות ידועה ופרשייה של מליונים - מוכרחת להיכתב. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:16, 14 באפריל 2010 (UTC)

יו"ר[עריכה]

חיים נהר. אני א יודע מי אתה אבל בוודאי שמעת פעם על ציווי תורתינו הק' "מדבר שקר תרחק". לעניננו, הוא לא סגן הוא הרבה יותר מזה. יו"ר בצורה רשמית הוא בוודאי, השאלה היא אם גם בצורה שאינה רשמית היינו למעשה. נכתב ע"י רנ"ט ששכח לחתום את שמו.

השאלה היא, אם הוא סגן על פי דין תורה. לא ברור מי מינה אותו לתפקיד זה, וזה העיקר כמובן. --בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א בניסן ה'תשע"א, למניינם 02:33, 15 באפריל 2011 (UTC)

חיים נהר. אני אינני מכירך אישית, אתה אבל בוודאי שמעת פעם על ציווי תורתינו הק' "מדבר שקר תרחק". (אם לא אז אתה לא שווה תגובה זו). לעניננו, הרב ייי"צ שליט"א אהרונוב הוא לא סגן הוא הרבה יותר מזה. יו"ר בצורה רשמית הוא בוודאי, השאלה היא אם גם בצורה שאינה רשמית היינו למעשה.

למען הסק ספק: אינני עובד בצאח ואינני קשור אליהם בצורה זו או אחרת ואדרבא ההפך הוא הנכון. ואינני רוצה לפרט מחשש אאוטינג. מה שכן, שפסק דין של בית דין רבני חב"ד (עם כל כובד המשקל ועם כל ההתייחסות הראויה שצריכה להיות לזה, אתה מסתמא מבין), הם הם פסקו שהוא יו"ר אגו"ח. ואידך זיל גמור. (נראה לך שאני רוצה שהוא יהיה יו"ר? ממש לא אבל אכמ"ל)

המעשה הוא העיקר. אינציקלופדיה צריכה לנהוג באופו אובייקטיבי וכאן זה מוטה באופן ברור שלא ע"פ חוקי מיזם זה. לא הכדי נכתב עליכם בהרבה מקומות שחבדפדיה הוא מיזם של הפלג המשיחיסטי בחב"ד. כי אנשים רואים שזה מוטה בצורה ברורה בכל מיני ערכים שיכולים להשתרבב ולהסתעף בהם נושאים פוליטיים מגוונים מכל הנושאים ובשפע. רנ"ט - שיחה 02:35, 15 באפריל 2011 (UTC)

למען הסר ספק, שמי הוא לא חיים נהר. אני כבר הגבתי. עכשיו תוכל להמתין לתגובתו של ר' חיים. בברכה, שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י"א בניסן ה'תשע"א, למניינם 02:37, 15 באפריל 2011 (UTC)
כעת מופיע בערך שהוא מונה על חלק מהרבנים. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), י"א בניסן ה'תשע"א 12:04, 15 באפריל 2011 (UTC)

הערות שוליים

התואר "הרב"[עריכה]

האם נהוג לתת את התואר לעסקנים? --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים י' באב ה'תשע"א, למניינם 14:34, 10 באוגוסט 2011 (UTC)

על אהרונוב יודעים לכתוב רק דברים טובים.. הא!!! אבל לשפוך את דמו של הרב זמרוני בערך עליו כן....

לאנונימיים, חב"דפדיה אינה פורום מריבות. אבקש שלא לבזבז את דפי השיחה כאן עניינים שאינם נוגעים לעריכה בפועל של הערך.
שלום (תשובה באיחור קל קריצה.jpg ), כרגע נראה שזה מה שמקובל כאן, ראה למשל שלמה מיידנצ'יק. אולי כדאי באמת לקבוע בזה מדיניות. --שיעשיחה כ"ב בניסן ה'תשע"ד 14:23, 22 באפריל 2014 (UTC)

מי בדיוק חתם על הסכם פשרה בו אהרונוב יהיה יו"ר מוסכם? שקר גס[עריכה]

"הדיונים נמשכו במשך שנים רבות וגררו פלגנות ויריבויות שנפסקו בחודש תמוז תשע"ג, עם הגעת שני הצדדים להסכם פשרה בו אהרונוב יכהן כיו"ר אגודת חסידי חב"ד בארץ הקודש, בתמורה להתחייבויות שלו לכבד את דעתם של שאר חברי העמותה ולפעול בהגינות כלפי שאר הצדדים."

אף אחד מחברי אגו"ח הנאמנים אינו מסכים לדבר הזה. חוצפה של מי שכתב את זה כאן! -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת.

אדרבה, תחכימני. מה כן היה ההסכם בחודש תמוז שגרם לכל העסק להשתתק לחלוטין? להתראות - שיחה 13:29, 8 ביוני 2014 (UTC)
אכן דרושים מסמכים או מקורות ברורים למה שקרה שם, אבל ברור שלא יתכן שהייתה מחלוקת, ולפתע צד אחד מוותר לחלוטין ללא סיבה ידועה, הערך חסר כרגע. --שיעשיחה י' בסיוון ה'תשע"ד 13:59, 8 ביוני 2014 (UTC)
ושמא עדיף שכך. להתראות - שיחה 14:18, 8 ביוני 2014 (UTC)

הצעה לנוסח מחודש לערך[עריכה]

שלום לכולם, הערך כעת אינו מעודכן ואינו מאוזן, ערכתי אותו מחדש בדף המשתמש שלי [[1]], ואשמח לקבל את תגובות החבריםדרעי - שיחה 15:33, 15 ביוני 2014 (UTC)
שוב שלום, האם ממתינים לעוד מישהו שיעבור על הדברים? דרעי - שיחה 07:03, 17 ביוני 2014 (UTC)
בהמשך לדברים, העליתי כעת את הערך המחודש, ואשתדל לעקוב כאן לדיון על התוכן, ולתרום את חלקי. דרעי - שיחה 18:06, 18 ביוני 2014 (UTC)
דרעי ראשית יש"כ על תרומתך המושקעת לחב"דפדיה. שנית לדעתי הפסקה על אגו"ח מוגזמת באורכה לעומת כל הערך, אני מציע שתרחיב על הנושא בערך אגודת חסידי חב"ד (ישראל), ולאחר מכן נקצר את הפסקה כאן וניצור הפניה לערך מורחב באמצעות תבנית:ערך מורחב. --שיעשיחה כ"א בסיוון ה'תשע"ד 12:08, 19 ביוני 2014 (UTC)
האמת שחשבתי על האפשרות הזו, ועדיין מתלבט: ניכר שהשקיעו רבות בערך אגודת חסידי חב"ד בישראל, ודווקא בעניינים מהותיים, וכל מה שכתוב שם על חילוקי הדיעות ושתי (וי"א שלוש) אגו"ח זה לא בדיוק איך שהדברים בפועל אך שם טרם נגעתי, ואולי המקורות של מי שכתב שם הם כן טובים. אבל בערך דנן, בהחלט היה צורך שיהיה בכלל ערך נורמלי, ובנוסף לאזן עם המציאות. לדעתי, אכן מדובר יותר באיש עצמו, ובמאבקו על התואר יו"ר אגו"ח, וגם לכן כתבתי כאן את הדברים. אפשר לקצר הרבה את השורות (לקצר ציטוטים, לוותר על מסמך), אם נראה לך שצריך, אעשה זאת בל"נ. דרעי - שיחה 12:28, 19 ביוני 2014 (UTC)

"הוא יו"ר צאגו"ח, ואף אחד לא יכול לשנות זאת אלא מכאן"[עריכה]

עורך אנונימי הכניס את המשפט שבכותרת לתוך הערך, והרי המשפט הזה הוא מזוייף מתוכו, שהרי הר"י לייבוב היה יו"ר צא"ח בזמנו... וידוע הוראת הרבי שאין להסתמך על שמועות, ומה שיש כתוב ומוגה, או הוראות שלא המציאו אחרי ג' תמוז, הרי שאין לדיין אלא מה שעיניו רואות. אני לא יודע מדוע מתעקש האנונימי לערוך את הגירסא האחרונה שהעליתי, ונתתי לו מקום לטעון טענתו לגבי המשפט הזה, אך בהסתייגות, כפי ששמעתי מדברים, שאף אם היתה אמירה כזו מהרבי, הרי שזה בדיוק מה שהתרחש שלא רבנים ולא עסקנים שלחו אותו מהעסקנות, אלא זה נעשה מלמעלה באופן של "אלא מכאן". נכתב ע"י דרעי ששכח לחתום את שמו.

מכיון שהערך עבר מלחמות עריכה, החזרתי את הערך לגרסא היציבה שלו, לפני כל השינויים, כפי הכללים כאן. ומכיון שכן, החל מעכשיו, אין לשנות ללא הסכמת רוב בדיון בדף השיחה. סליחה מכל מי שעלול להפגע מכך, אך אין ברירה אחרת. --שָׁלוֹם - חַסִידִִים מְשׂוֹחֲחִים כ"ח בסיוון ה'תשע"ו, למניינם 13:31, 4 ביולי 2016 (UTC)

הקישור שבהערה 4 לא עובד... --משיח בכיכר!!!!!!!!! 18:11, 2 בספטמבר 2018 (IST)