שיחה:יונה יחיאל מצגר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אשמח לשמוע את חוות דעת המשתמשים הנכבדים האם ניתן לעובדות לקלקל ולהחליש את פיסקת 'נבואת הרבי'? במהלך אותה חלוקה נאמר משפט שמסביר את קשר האביב לכאן ומשום מה דולג פה והוא - "(והרי חודש האביב קשור עם חירות, זמן חירותנו) ו'תל' על 'אביב'". לאור זאת ברור שהרבי מתייחס פשוט לעיר תל אביב בה שימש אז הרב מצגר כרב (בר"ד דברי משיח נכתב 'רבה של צפון תל אביב' כשכנראה כך הוצג לרבי' והמשמעות היא שבשמה מודגש חירות ותל וכו' ואין כל צורך להגיע למשמעויות פנימיות ונסתרות ולא ברור מדוע "אף אחד לא ידע להסביר לרב מצגר את כוונת דבריו של הרבי בנוגע ל"חודש האביב"". מקסימום אפשר לכתוב ע"ד הרמז שאח"כ גם הבחירות היו בזה ושהרב מצגר אמר שאולי גם לכך ירמזון הדברים--חייל של המלך - שיחה, 19:46, א' בניסן, ה'תש"ף 19:46, 26 במרץ 2020 (UTC)

ראשית, אני לא חושב שכותב הערך ח"ו התכוון לבדות מליבו סיפור על נבואת הרבי. שנית, אכן כותב הערך לא כתב שהנבואה נעשתה ברגע שדחו את הבחירות לרב העיר אלא בעת שמינוהו לרב הראשי (רק 12 שנה אחרי) כך שהגיוני שהוא באמת אמר שזה מתאים לדברי הרבי. בפועל אם יש לך את התמליל המלא של הרבי אז ודאי שניתן להכניס לערך (גם אם זה הורס את הסיפור...) כמובן בהצגת המקור מדברי משיח. ולדעתי זה לא הורס את הסיפור - פשוט תכניס את הקטע המלא ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ב' בניסן ה'תש"ף • 01:08, 27 במרץ 2020 (UTC)
חייל של המלך, ישר כח על התיקון! ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ב' בניסן ה'תש"ף • 18:12, 27 במרץ 2020 (UTC)
יישר כוח על היישר כוח.. גם לאור התיקון הדברים עדיין דחוקים מאוד. בפשטות הכי גדולה הרבי לא מתייחס לרבנות חולון כי אכן הוא לא זכה בה והרבי מברכו שיאריך ימי על ממלכתו הנוכחית שבתל אביב כשהוא מבאר את שם המקום כי שם אכן ימשיך לכהן. לולי המופיע בערך שכך הוא עצמו אמר בהתוועדות בכפר לא היה לזה כל מקום כלל--חייל של המלך - שיחה, 21:18, ג' בניסן, ה'תש"ף 21:18, 28 במרץ 2020 (UTC)
אחרי קצת בירור הנושא, הרב מצגר נאם ב770 בהתוועדות י"א ניסן תשס"ט וסיפר את הסיפור הזה, לאחר מכן הסיפור התפרסם בבית משיח ולאחר מכן צוטט גם ב'הנבואה בימינו'. בקישור לבית משיח המובא לעיל הרב מצגר לא מקשר זאת באמת לרבנות עיר אלא רק לרבנות הראשית שאירע אחרי 12 וחצי שנה. אמנם הוא עדין מצנזר אבל בסיפור הזה, גם אם תוסיף את כל הקטע זה לא יוריד מגדולת הסיפור. ונ"ל שהנכון הוא להחליף את הסיפור למובא בכתבה ולשנות את הציטוט למובא בדברי משיח (וכמובן לשים מקור לשניהם) ● חלוקת קונטרסיםשיחהיחי המלך המשיח שליט"א • ד' בניסן ה'תש"ף • 08:10, 29 במרץ 2020 (IST)