שיחה:חיים שאול ברוק

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

למישהו יש בנמצא תמונת הרח"ש? אין בידי כרגע סורק...חסיד חב"ד* אידישעפדיה

בבקשה:
Description
מיכאל א

בלינק שהוספתי בקישורים חיצוניים יש חומר רב וכן תמונות שכדאי להוסיף לערך עצמו.

ממכתביו. הועתק מהערך.

לפנינו קטע מרשימותיו המרתקות של הרח"ש ברוק ז"ל: "המאסר הזה גרם לי הרבה עגמת נפש... אך חשבתי בלבי הלא יהודי אני, ואם לא יהיה לי מעט מס"נ, לשם מה נבראתי. ולחיות כיהודי בלי מס"נ על התורה ומצוותיה זה דבר בלתי אפשרי, ואם כן בהכרח לעשות את הכל ואפילו במס"נ ממש... אך מה שהצטערתי ביותר הוא בגלל התלמיד שהיה אתי, היות והוא בן יחיד להוריו ומפונק והגיע לזוויהל מעיר אחרת ופחד ובכה לא מעט. אולם נחמתי אותו שבוודאי הוא ישוחרר כעבור כמה ימים".

קטע ממכתב שכתב הרח"ש ברוק ז"ל לאחד מתלמידיו: "...כ"ק אדמו"ר שליט"א תובע הרבה, מפני שאם לא יתבע ממך, ממי יתבע? האם ממני? תדע שאני כבר שברי כלי וגם החברים שלי הם כמוני, עליך ועל חבריך מוטל עליכם הדבר הזה, תאמין לי, כשהייתי בשנותיך לא ישבתי בטל, רק עסקתי בזה אבל עכשיו שזקנה קפצה עלי, מה אני יכול לעשות, וח"ו אינני אומר לך תירוצים, רק אני אומר שאתה מחויב בדבר יותר, מפני שאתה צעיר יותר, ובכל זאת גם אני לומד ברבים בכל ש"ק, תניא ולקו"ת וחוזר דא"ח והשי"ת יעזור לך ללמוד וללמד לשמור ולעשות וכו' וב"ה יש לך פה ולשון לא פחות ממני ואסור להתלבש בענווה של וכו' וכמדובר בהקדמה לתניא...".

כדאי לסכם בשני משפטים את תוכן מכתביו. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 16:12, 18 באפריל 2010 (UTC)

מעשה חשב[עריכה]

לפני מספר חודשים יצא לאור תדפיס מהספר "מעשה חשב" שנמצא בשלבי עריכה לדפוס (לרגל הבר מצוה של נינו). לציין בערך או לחכות שהספר יצא לאור בפו"מ (וכידוע שזה עלול לקחת זמן רב...)? • זוננשיין - תמיד בשמחה • י' באב ה'תשע"ג • 22:50, 17 ביולי 2013 (UTC)

וודאי שלחכות. או בעצם, אפשר לציין את התדפיס וכשיצא הספר אפשר להחליף. אבל מה הביג דיל, תעשה מה בא לך. • שנוזעל - שיחה • י"א באב ה'תשע"ג 20:54, 18 ביולי 2013 (UTC)