שיחה:זכיה

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עריכת הערך[עריכה]

ברקולי שים לב, הערך במצבו הנוכחי זקוק לעריכה מכיון שאינו כתוב בסגנון אינצקלופדי אלא בסגנון תורני שמתאים לקובץ הערות. כל הערך בנוי בצורת פלפול עם מילים שלא מובנות לאדם הפשוט מהמרחב הציבורי, לדוגמא: מה זה "נפקא מינה"? מן הדין היה למחוק את הערך כליל, אך בכל אופן שמתי רק תבנית עריכה, מכיון שאני חושב שאחרי העריכה יסודית הערך יהיה ראוי. --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 22:08, 8 באוקטובר 2013 (UTC)

יצחק, כבר דובר בעבר כי כאשר יש מילים מסויימות בעייתיות יש לכתוב לידן "דרוש הבהרה". הערך מובן בהחלט ואם יש בו כמה מילים שאינן מובנות עדיין אין זה מצדיק להניח על הערך תבנית כזו. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ד' בחשוון ה'תשע"ד, למניינם 23:29, 8 באוקטובר 2013 (UTC)
שלום, זה לא מילים מסוימות שהם הבעיתיות אלא כל הערך כתוב בסגנון פלפול כאילו היה זה "ספר פלפולים"... --בברכה, יצחק - שיחת הגאולה 01:03, 9 באוקטובר 2013 (UTC)
כלומר הערך מובן, רק שלדעתך אינו מתאים לאנציקלופדיה. לדעתי לויקיפדיה העוסקת במידע כללי יותר, גם הערכים התורניים אמורים לעסוק רק במידע היבש שמתוך מכלל הספריה התורנית. בעוד שלחב"דפדיה, העוסקת רק בחידושיהם ודיעותיהם של רבותינו נשיאינו, יש מקום גם להדגשת החידוש שבדברי אדמו"ר הצמח צדק. אם נקצר את הערך ונכתוב רק את הנקודה ההלכתית לא יהיה כלל מקום לערך בן יותר משלוש שורות, וחבל. לדעתי זה סביר. --שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים ה' בחשוון ה'תשע"ד, למניינם 01:39, 9 באוקטובר 2013 (UTC)