שיחה:הפיגוע בבית חב"ד בומביי

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם הערך[עריכה]

נראה לי שמתאים לכתוב ערך "בית חב"ד בומביי", אבל אני לא בטוח בנוגע לשם. אם יש למישהו הצעה אחרת, אשמח לשמוע. --chabadnik - שיחה 09:35, 4 דצמבר 2008 (EST)

וודאי שהשם מתאים להיות כזה, פשוט וברור. חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה.
צריך לראות אבל א) שלא תהיה כפילות עם בומביי (אגב שניהם מופיעים בקהילות חב"ד בעולם), ב) בשאר הקהילות או בתי חב"ד מופיע רק שם העיר.
אולי מתאים לעשות ערך ע"ד מאורעות תש"נ בארצות הברית על המאורע וערך בומביי על קהילה ובית חב"ד. מצד שני לכאורה בית חב"ד עם שלוחים ע"ד הודו זה לא קהילה ואפשר לפתוח קטגוריה בתי חב"ד בעולם בתוך ערים וקהילות (או בלי לפתוח כי יש כרגע רק בית חב"ד אחד(?)) ו\או במוסדות ואירגונים.
עוד נקודה שהערך כבר התפרסם באינפו. יחי המלך. --M&n 13:27, 4 דצמבר 2008 (EST)
לכאורה שני הערכים מתאימים לקטגוריה: "קהילות חב"ד בעולם", בנתיים אין לזה מקום אחר.
מתאים לעשות ערך ע"ד "מאורעות תש"נ", ולכן שאלתי אם למישהו יש שם מתאים יותר. מהסיבה הזאת, שהערך הזה הוא כמו "מאורעות תש"נ", הכנסתי אותו לקטגורית "אירועים בחסידות". מכיון שאין את התאריך המדויק בו השלוחים נרצחו, לא הכנסתי את הערך לקטגורית "ימי חב"ד", אבל ברור שצריך להחליט מה השם הכי מתאים ולאלו קטגוריות. לכאורה מאתים לפתוח קטגוריה של בתי חב"ד, אבל רק אם יהיו עוד שלושה ערכים כאלה. --chabadnik - שיחה 13:54, 4 דצמבר 2008 (EST)
יצרתי קטגוריה כזו, באיזה קטגוריה כדאי להכניסה? חסיד חב"ד* חב"דפדיה - באו נעשה את זה* אידישעפדיה* קדימה לכתוב ערכים!.

נראה לי שראוי להחליף את הפועל ה.ר.ג. בערך זה בפועל ר.צ.ח

ההד התקשורתי[עריכה]

לchabadnik, הורדת את הקטע המדבר על ההד התקשורתי, לא מצא חן בעיניך, אז אני לא חולק על כך, אבל תנסה דרך לכתוב זאת בצורה שתמצא חן בעיניך. יישר כח מראש. פיני 02:05, 19 מאי 2009 (EDT)

צודק, וסליחה על כך. מחקתי את זה באמת בגלל שזה נכתב לא כ"כ מתאים. אכניס את זה בהמשך בל"נ. --chabadnik - שיחה 08:28, 19 מאי 2009 (EDT)

בומביי או מומביי[עריכה]

הועבר לאולם דיונים. חסיד חב"ד - דברו איתי - וקדשתם את שנת החמישים...

השליח האלמוני[עריכה]

התמימים הנ"ל אינם נמצאים שם כבר. לפני כחודש שוחחתי עם השליח החדש-אלמוני והוא הי' אז שם. שמועות טוענות שהוא כבר איננו שם. אבדוק שוב מחדש ובל"נ אכניס מידע מעודכן מחר לערך. ונזכה במהרה בימינו לחזות פני מלך - הוא ניהו אד"ש זאל געזונט זיין. חסיד חב"ד (שיחה)

ייש"כ.--בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 11:36, 1 בינואר 2010 (UTC)
כרגע הוא אינו שם אך א. ממשיך בפעילות מרחוק. (ב. עדיין מקבל משכורת ממרכז). שישים שנה.jpg --בהצלחה, חסיד חב"ד - שוחחו עימי!
באתר צעירי חב"ד ובאתר בית חב"ד - בית חב"ד הודו נותר על כנו, בנרימן האוס, עם מספרי טלפון ישנים והכל על מקומו. מעניין. יש לציין שהחשאיות העוטפת את השליח החדש, נמצאת בעיקר באתרי האינטרנט המופנים לחב"ד, ולא למשל באתרים הפונים כלפי חוץ. תחפשו ותמצאו! פיני 15:26, 11 בינואר 2010 (UTC)
אנו אין לנו עסק עם סיפורי חשאיות ושמועות איימים. באם ישנו נתון עובדתי. מקומו כאן. ואם לא היה מקומו כאן, לא היה נודע. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 19:25, 11 בינואר 2010 (UTC)
ללא מילים: http://www.jewishbangalore.com/templates/articlecco_cdo/aid/1017761/jewish/Chabad-House-In-India.htm

פיני 07:43, 12 בינואר 2010 (UTC)

תודה על הקישור. עידכנתי בערך. אגב, של מי האתר? --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 10:13, 12 בינואר 2010 (UTC)

פסק - של רבני חב"ד[עריכה]

מה עם פסק של רבני חב"ד שלא יראו באתרי האינטרנט תמונות של נשים? ואיך מביאים הפניה לוידיאו של גב' הולצברג? --שלום 18:43, 12 בינואר 2010 (UTC)

הפסק לא דן בגדרי צניעות, מה שאומר שא"א לקשר לאתר עם תגובות וכיוצ"ב. כמו"כ הפסק פונה למנהלי האתרים ולא לקהל, כך שאין זה מתפקדנו לישם את הפסק. גם חב"ד אינפו לא הסירו למפרע את התגובות ותמונות הנשים. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 09:14, 13 בינואר 2010 (UTC)

איחוד ערכים[עריכה]

אולי עדיף לאחד את הערך עם גבריאל ורבקה הולצברג. חסוי - - שיחה 11:52, 15 בינואר 2012 (UTC)

לדעתי כל ערך קובע ברכה לעצמו. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח), כ' בטבת ה'תשע"ב 12:31, 15 בינואר 2012 (UTC)
יורשה לי להתערב, אבל מדוע? התוכן בהם כמעט זהה. ר'ובן - שיחה 13:32, 15 בינואר 2012 (UTC)

שינוי שם הערך[עריכה]

הערך כולו מדבר על הפיגוע והשלכותיו, ורק שתי שורות מתייחסות לבית חב"ד. לכן, לדעתי, צריך לשנות את השם ל"הפיגוע בבית חב"ד בומביי". בברכת הגאולה השלמה -- חלוקת דולרים מאחדת את העם * פינת החי * 09:43, כ"ה בתמוז, ה'תשע"ז (19 ביולי למניינם), ימות המשיח