שיחה:גרשון אבצן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הרב גרשון אבצן הוא ראש ישיבת תומכי תמימים ליובאוויטש בסינסנטי, אוהיו. למרות גילו הצעיר, הוא נראה נואם על במות מכובדות מול קהל אלפים ולא מהסס להצביע על בעיות – ופתרונות – שמופלגים בגיל ממנו לא העזו לדבר עליהם. שמו הלך לפניו ולפני ארבע שנים הוא הקים את הישיבה הקטנה בסינסיטי-אוהיו, שתוך זמן קצר הפכה לשם דבר של הצלחה חינוכית.

מאז הספיק הרב אבצן לבקר בעוד מספר יבשות ולהיטיב עם קהל שומעיו, עד שעלה לרשת האינטרנט המיזם השבועי של חב"ד-אינפו, המגיש לאלפי הגולשים ברחבי הגלובוס מידי שבוע, שיעור מרתק מאת הרב אבצן, שזוכה לפופולאריות חסרת תקדים. שלוחים, עסקנים וסתם חסידים מאנ"ש, מספרים כי מאז החל חב"ד-אינפו בשידור השיעור השבועי, הם כבר לא דואגים על הלימוד השבועי שלהם בנושא גאולה ומשיח. מידי שבוע מוצאים עצמם אלפים מסביב לגלובוס כולו יושבים מרותקים לשיעורו המיוחד של הרב אבצן, העוסק בסוגיות בגאולה ובליבון עניינים שונים בתורתו של הרבי – בסגנונו המיוחד ובחן וכאריזמה שלא מביישים אף נואם מקצועי.

אחד מהנאומים המפורסמים ביותר שלו, הינו נאומו ב770 ג' תמוז תשס"ח, בו זעק במר נפשו אודות הבעיות בחינוך שישנו בדורנו. בין היתר אמר את הנוסח המפורסם "ההורים הם במצב של "בּלאָון" [מושג חדש שמתאר את ענין הפילוג מעניני ארציים] אז איך הילדים לא יהיו כך?"