שיחה:אהרון רוקח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אם יתווספו עוד כמה ערכים עם קשריהם של אדמו"רים עם רבותינו נשיאנו, נפתח קטגוריה חדשה עם שם מתאים יותר. --chabadnik - שיחה 14:12, 1 נובמבר 2008 (EDT)

הריני מקבל עלי בל"נ לטפל בעניין ה"לב שמחה". חסיד חב"ד* אידישעפדיה.

שתי הערות[עריכה]

א. בפתיח לערך "אהרן רוקח מבעלזא" נכתב "כ"ק אדמו"ר אהרון רוקח מבעלזא". בין חסידי חב"ד נהוג לכנות בתואר "כ"ק אדמו"ר" רק את אדמו"רי בית חב"ד-ליובאוויטש והענפים האחרים לבית חב"ד, מבני ונכדי הצ"צ. אדמו"רים מחסידויות אחרות נהוג אצלנו לכנות בתואר "כ"ק הרה"צ" "הרה"ק" וכד', וכך פנה אליהם הרבי במכתביו לאדמו"רים. לא שיניתי זאת בעריכה, מאחר ואני רוצה לשמוע צדדים אחרים לעניין, שאולי כדאי להשאיר המצב על כנו בכדי שאחרים שאינם מחב"ד לא יעלבו כאשר יראו שלא מכנים כאן אחרים בתואר "אדמו"ר". ב. איך משנים שם ערך? כמו כאן למשל, ששם הערך הוא "אהרן רוקח מבעזלא" במקום "בעלזא".מיכאל א

א. אולי לא כ"ק אלא רק אדמו"ר. ב. תודה על הערה, אך רק מפעיל מערכת יכול לשנות שם ערך. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
הפוך, הדגש הוא על "אדמו"ר" בדוקא. מיכאל א
לדעתי יש הבדל בין רבי לאדמו"ר. בעוד שרבי יש רק אחד - כי ראש רק אחד. הרי אדמו"רים יכולים להיות הרבה. ולכן לא כדאי לכנות "הרבי מבעלז" אבל אדמו"ר אפשר. זו רק דעתי - מה דעתכם?...חסיד חב"ד* אידישעפדיה
דעתי: אדמו"ר. הסברך נאות ומתקבל על הדעת, ובמיוחד על הרגש החסידי. יואל
'רבי' בשימוש היומיומי שלו שונה ממה שהורגלו כאן בארץ אצל אנ"ש. 'רבי' יכול להיות גם מורה ב'חדר', והוא בהחלט כינוי באידיש לכל מנהיג חצר חסידית.
דהיינו, הויז'ניצער רבי, הקרעטשניפער רבי, והליובאוויטשער רבי גם יחד.
אדמו"ר לעומת-זאת מבטא את זה שאתה מכנה כאן יהודי בתואר אדונך, מורך, ורבך.
נדמה לי שרק אדמו"רי חב"ד נראים בעיננו כאלה עבורנו, מבלי לפגוע בגדולת אף-אחד אחר.
וגם כאן יש לנו מעשה-רב, שהרבי לא כתב בתארים במכתביו למנהיגי חצרות חסידיות אחרים את תואר "אדמו"ר" אלא רק תארים אחרים בלבד.מיכאל א
תרשה לי להעיר, א. הרי כל מנהיג חרדי היום מכונה אדמו"ר, עיין ערך הבבא סאלי. ב. לדוגמא בספר ימי מלך ח"ג מופיע צילום של מכתב מהרבי שנשלח לכלל האדמו"רים, עםהתארים הרה"צ הרה"ק וכו' וכו' אדמו"ר מ'. אז נראה שעכ"פ ישנם מכתבים שהרבי קורא אדמו"ר. חסיד חב"ד* אידישעפדיה
ועיין בכו"כ מכתבים וטפסים בהם הוזכר אדמו"ר ביחס לאדמו"רים אחרים - והטפסים האלו הוגהו על ידי הרבי! חסיד חב"ד* אידישעפדיה
נצחתני ידידי נצחתני. קיבלתי את דבריך. מיכאל א

הערך זקוק לשיפורים[עריכה]

הערך תומצת מתוך ספר, וצריך עוד שיפורים. התחלתי בכמה, ואשמח לקבל סיוע --פיני 20:38, 22 בנובמבר 2009 (UTC)


אהרן רוקח מבעלזא[עריכה]

נא לעשות הפניה גם לשם הזה אהרן בלי ואו" וכמו שכתוב בתורה. --ראשית ואחרית שלום - סוכת שלום 00:33, 31 בינואר 2010 (UTC)

תוכל לעשות זאת לבד. ראה עזרה:דף הפניה. --בהצלחה! חיים נהר ¤ (שוחח עימי) 16:34, 31 בינואר 2010 (UTC)

יארצייט[עריכה]

מה עם ידיעה לאינפו? ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים

עבר זמנו (בא"י) בטל קרבנו. ב. שלחתי לאינפו ידיעה על היארצייט השני (רבי חיים מבריסק) וכרגיל אם ח. נ. לא ישלח מצידו, הם לא יפרסמו. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"א באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 18:29, 1 באוגוסט 2010 (UTC)
לא בטל כלל וכלל. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
אדרבה, אבל כדאי לציין גם על היארצייט של רבי חיים מבריסק שבכ"א באב. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"א באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 18:31, 1 באוגוסט 2010 (UTC)
שלחתי להם ידיעה על היארצייט הכפול. ---בואו לעזרת ולהרחבת המשיח! חסיד חב"ד - חדר אורחים
ייש"כ. --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"א באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 18:47, 1 באוגוסט 2010 (UTC)
פורסם היום. לשלום, לדעתי זה עניין של עצלות של המערכת לסגנן. כדאי לשלוח להם ידיעה מסוגננת עם קישורים שיצטרכו רק להעלות. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 12:03, 2 באוגוסט 2010 (UTC)
איך עושים קישורים באינפו? מסתמא לא כמו בחב"דפדיה? --אסאך הצלחה, און א פריילעכע טאג, היום כ"ב באב ה'תש"ע שָׁלוֹם - יְהוּדִים מְשׂוֹחֲחִים 13:41, 2 באוגוסט 2010 (UTC)
הכוונה להביא את הקישור שלא יצטרכו לחפש את הדף בחב"דפדיה. --חיים נהר ¤ (שׂיג ושׂיח) 13:46, 2 באוגוסט 2010 (UTC)
כדאי להוסיף את הסיפור המרתק הידוע שסיפר הרב אשכנזי ז"ל איך בגלל הוראה שנתן האדמו"ר מבעלז לאלטער זיידע שלו הוא (הסבא)זכה להיות ביחידות לאחר י שבט תש"י עוד בתקופה שהקהל לא זכה להכנס.דור השביעי - שיחה 16:06, 22 באוגוסט 2016 (UTC)