רפאל שמשון לוינסון

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הרב רפאל לוינסון
בפעילות עם ילדי היישוב

הרב רפאל שמשון הלוי לוינסון הינו שליח הרבי ורב היישוב תל עדשים שבעמק יזרעאל, מלמד בתלמוד תורה חב"ד שבמגדל העמק ומנהל קרן מעשרות חב"ד.

תולדות חיים[עריכה]

הרב רפאל שמשון נולד למשפחה מחוגי ה'מזרחי' בעיר חיפה, בב' סיון תשכ"ד להוריו מנחם ורבקה לוינסון.

בצעירותו התחנך במוסדות הלימוד המקומיים, וכשהגיע לגיל ישיבה, נכנס ללמוד בישיבת 'יבנה' בחיפה, המשתייכת לחוגי המזרחי.

באותה תקופה, עשה את צעדיו הראשונים בהתקרבותו לחסידות חב"ד, על ידי שיעוריו של הרב יגאל פיזם שהיה מדריך בישיבה, ומסר שיעורים שבועיים בספר התניא.

בחודש אדר שנת תש"מ החליט לעבור ישיבה, ונכנס באמצע שנת הלימודים לעבור ללמוד בישיבת תומכי תמימים לוד, ועשה את המשך דרכו בישיבות תומכי תמימים כפר חב"ד, תומכי תמימים מגדל העמק, ובשנת תשמ"ה נסע ללמוד בישיבת תומכי תמימים המרכזית ב-770 במסגרת שנת ה'קבוצה'.

לאחר התקרבותו, היה משתתף פעמים רבות בשיעוריו והתוועדויותיו של המשפיע החסידי הרב ראובן דונין, ואף היה מעלה את הדברים על גבי הכתב[1].

בבחרותו פעל במבצעים ביישובים בעמק יזרעאל, במיוחד מרחביה ותל עדשים. טבעו המיוחד כבש את תושבי המושבים, הכפריים המחוספסים, ראו בת' רפי כאיש אמת ונעים הליכות.

בשנת תשמ"ח נשא את רעייתו מרת גאולה לבית יעקב יצחק גליק, ולאחר חתונתו כיהן כמורה ומחנך בתלמוד תורה 'צבאות מנחם' בקריית שמואל.

בשנת תשמ"ט פתח בית חב"ד על פי הוראת הרבי ביישוב תל עדשים שבעמק יזרעאל. דבר שמהווה מגדל אור, באיזור של ישובים שרבים בהם אינם שומרי תורה ומצוות.

בשנת תשס"א החל ללמד בתלמוד תורה מגדל העמק.

לקראת שנת השמיטה תשס"ט דאג להפקת שמן זית בהכשר מהודר, לתועלת חסידי חב"ד בצפון הארץ.

מתוקף תפקידו כרב היישוב תל עדשים, החל לעסוק בעניני כשרות, ופירסם מאמרים תורניים רבים בקבצים שונים בעניני מעשרות, ערלה, שמיטה ועוד.

במקביל לעיסוקיו כרבה של תל עדשים וכמחנך בתלמוד תורה, מוסר הרב לוינסון שיעורים שבועיים ביישוב כפר גדעון.

לאורך השנים עסק בהסדרת הפרשת תרומות ומעשרות באופן מהודר על פי כללי ההלכה, ואף סייע בכך לעשרות מחסידי חב"ד, ובשנת תש"פ התמסדו הפעולות עם הקמת קרן מעשרות חב"ד על ידי בית דין רבני חב"ד, כשהוא עומד בראש פעילות הקרן תחת פיקוחו של רב קהילת חב"ד במגדל העמק הרב ישראל יוסף הכהן הנדל.

משפחתו[עריכה]

בניו
חתניו

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. חלק מהדברים שכתב, התפרסמו בספר הטרקטוריסט של הרבי.