ועד ע"א מוסדות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף קרן השבעים)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ועד ע"א מוסדות נוסד בהתוועדות י"א ניסן תשל"ב כאשר ביקש הרבי אשר לקראת שנת הולדתו השבעים ואחת - יוקמו בשנה זו שבעים ואחת מוסדות חדשים ואכן, עד י"א ניסן תשל"ג הוקמו שבעים ואחת מוסדות. השליח שפעל בזה במיוחד היה הרב ברוך שלמה קונין.

על פי הוראת הרבי הוקמה "קרן השבעים" על ידי הרבנים אפרים וולף וישראל לייבוב, על מנת שכל אחד מאנ"ש יתרום לצדקה על כל נפש מבני ביתו - שבעים לירה.

המטה הארצי להקמת ע"א המוסדות[עריכה]

על אף שהושלמו הקמתם של ע"א מוסדות ברחבי העולם, מספר חסידים נמרצים רצו להביא לרבי מתנה נוספת, ולדאוג שבארץ ישראל עצמה יוקמו ע"א מוסדות נוספים.

לצורך כך הוקם מטה ארצי בראשו עמדו אפרים וולף, זושא וילימובסקי וברוך גופין, והם עסקו בתעמולה ארצית בכתב ובעל פה, והצליחו להשיג את מבוקשם, ולהקים ע"א מוסדות חדשים.

עם השלמת הקמת המוסדות בחודש סיון תשל"ג, הוציא המטה חוברת מיוחדה, בה פורסמו כל המוסדות שהוקמו, עם הפרטים של שם המוסד, מטרתו, והאחראי עליו.

עיקר פעילותו של הועד, היתה בהקמת 'חדרי תורה אור' בערים רבות, שעסקו בפעילות עם הנוער לאחרי סיום שעות הלימוד הרשמיות בבתי הספר.

ביחידות לרב אפרים וולף[1] הורה הרבי לא להסתפק בעסקנים שפעלו עד עכשיו, אלא לצרף למוסדות החדשים שיוקמו אברכים צעירים בעלי מרץ, להפקיד בידם את הניהול, ולתת להם אוטונומיה מבלי להתערב בהחלטותיהם.

המוסדות שהוקמו בקשר עם הוראת הרבי[עריכה]

פסקה זו לוקה בחסר. הינכם מוזמנים להרחיב אותה

הערות שוליים

  1. מתאריך י"ב ניסן תשל"ב, נדפס בהוספות לסדרת 'ימי תמימים'.