קעמפ מחנה משיח

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
סמל קעמפ מחנה משיח
תמונה קבוצתית קעמפ מחנה משיח תשע"ו

קעמפ "מחנה משיח" הינו מסגרת של קעמפ לחיילי צבאות השם הנוסעים לרבי ושוהים בחודש החגים במחיצת הרבי ב-770.

היסטוריה[עריכה]

בתחילת שנות הסמ"כים, בעקבות העלייה במספר הנוסעים לרבי לחודש החגים, נוצר צורך לתת מענה להורים שחפצו שילדיהם ישהו במשך החגים אצל הרבי, אך מצד שני חששו לשלוח את הילדים ללא אחריות ופיקוח. בתחילה, ההורים עצמם יזמו מסגרת קטנה, ודאגו למספר מדריכים שירכזו את הילדים, ידאגו להם למקום שינה מסודר, ארוחות מסודרות ותוכנית לימודים מתאימה.

קבוצת הילדים מנתה אז קצת יותר מעשרה ילדים. המדריכים דאגו להתוועדויות מיוחדות עבורם, הוציאו אותם לטיול ודאגו להם לפעילויות חברתיות. במשך השנים ארגון "אש"ל הכנסת אורחים" נטל על עצמו את האחריות לפעילות.

לקראת חודש תשרי תשס"ד, החליטה הנהלת אש"ל יחד עם הנהלת צבאות ה' (ישראל) - למסד את העניין ולהפוך את מה שהיה "קבוצת הילדים" לקעמפ. מספר "תמימים" מישיבת בית לוי יצחק - חח"ל צפת, עמלו על הרכבת תכנית יום יומית מסודרת שכללה לימודים, טיולים, ופעילויות חסידיות, ואף "מלחמת ופרצת" (במשך יומיים מחולק הקעמפ לשתי קבוצות כשלכל אחת נושא בענייני גאולה ומשיח אותו היא מדגישה בשלל אופנים). מספר החיילים בקעמפ הראשון היה למעלה משישים. כשלכל קבוצת גיל, היו שלושה מדריכים.

מאז כבר מספר שנים בהם פועל הקעמפ באותה מתכונת, כשמספר הילדים הולך וגדל משנה לשנה. בשנת תשס"ו כבר עבר מספר הבנים את המאה. בקעמפ שהתקיים בחודש תשרי תשע"ו מנה הקעמפ כ-124 ילדים.

מערכת תשרי לכל השנה[עריכה]

בשנים האחרונות הוקמה מערכת 'תשרי לכל השנה', המופעלת על ידי מפקדי הקעמפ, ונועדה להזכיר לחיילים את האווירה המיוחדת של "תשרי" ו-770, כשלצורך כך נערכת פעם בשנה "שבת עם הקעמפ".

הקעמפ לבנות[עריכה]

בשנת תשע"ו נפתח קעמפ במתכונת דומה לקבוצת הבנות, וכבר בשנה הראשונה מספר המשתתפות בו עבר את הארבעים.

גם מחלקה זו של הקעמפ עומדת תחת אש"ל וצבאות ה' (ישראל).

קישורים חיצוניים[עריכה]