עדאל קידר

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
עם אחד מסדרת ספרי "שו"ת היכל שלמה" היוצאים על ידו

הרב עדאל קדר הוא חסיד חב"ד תושב שכונת גילה שבירושלים המוציא לאור את סדרת ספרי ההלכה "שו"ת היכל שלמה", המסייעים בשינון החומר לקראת מבחני הסמיכה לרבנות המתקיימים על ידי הרבנות הראשית לישראל.

תולדות חיים[עריכה]

נולד במבשרת ציון הסמוכה לירושלים במשפחה ציונית דתית, לאביו הרב שמואל אליקים קידר, שהיה ראש כולל ומחבר ספרי הלכה וספרי עזר למבחני הסמיכה לרבנות המתקיימים על ידי הרבנות הראשית לישראל.

בצעירותו למד במוסדות הדתיים לאומיים מהשורה הראשונה, ובגיל ישיבה נכנס ללמוד בישיבה 'מרכז הרב'.

בגיל 21 נשא את רעייתו הילה, בתו של עורך הדין בנימין טאוב, ובעקבותיהם החל להיחשף בכוחות עצמו לתורתו של הרבי, ועשה את דרכו לעולמה של חסידות חב"ד כשגם רעייתו נמשכת בעקבותיו, ובהמשך עברו לגור בשכונת גילה שבירושלים.

לאחר פטירת אביו, החל לעסוק בהמשת מפעל החיים של אביו בהוצאת סדרת ספרי העזר "שו"ת היכל שלמה" המקבצות את השאלות של מבחניה הסמיכה לרבנות המתקיימים על ידי הרבנות הראשית לישראל, ומביאים את התשובות המלאות והמדוייקות שלהם, בתור עזר וסיוע לאלו המתכוננים להיבחן.

מלבד ספרים נוספים שהוציא בסדרה, עבר גם על הספרים שיצאו לאור על ידי אביו ועדכן אותם בשאלות נוספות שנשאלו בנבחנים מאז הוצאתם לאור.

בעקבות התקרבותו לחסידות חב"ד, הוסיף בחלק מהספרים מבוא המבאר את הנושא המרכזי שבספר כפי שהוא מואר באורה של תורת החסידות, ובספר על הלכות קידושין הוסיף גם נספח המבאר את האמונה ברבי כמלך המשיח.

משפחתו[עריכה]

גיסו אור חיים טאוב, ראש ישיבה לבעלי תשובה של הציונות הדתית ברמת גן. גיסתו, קרן חדד-טאוב, יועצת וזגיות ופסיכותרפיסטית. פעילה חברתית

לקריאה נוספת[עריכה]