ספר הקן

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ספר הקן

ספר הקן - קובץ מאמרים שנכתבו על ידי סופרים וכתבי עת שונים, הספר יצא לאור בהוראת הרבי, בשנת תשכ"ג לרגל מלאת ק"נ (150) שנה להסתלקות אדמו"ר הזקן מכ"ד טבת תקע"ג.

הספר כולל עשרות מאמרים על אדמו"ר הזקן ועל חסידות חב"ד שנכתבו על ידי: הרב עדין אבן ישראל-שטיינזלץ, חיים ליברמן, ניסן מינדל, אליעזר שטיינמן, זלמן שכטר, ועוד.

בין המאמרים בולט ניתוח כתב ידו של אדמו"ר הזקן על-ידי הגב' רות צוקר ורשימה ביבלוגרפית של כל ספרי חבד מאת הביבלוגרף הנודע א. מ.. צוקערמאן.

הספר יצא לאור על ידי חוגי חן במשנת חב"ד שנוסדו והתקיימו על ידי זלמן שז"ר, פרזידנט מדינת ישראל, בראש החוגים עמדו הרב משה אריה לייב שפירא והרב עדין אבן ישראל.

מכתבו של הרבי לשז"ר אודות הדפסת הספר[עריכה]

"לכתבו שעלה בדעתו להדפיס קובץ בקשר עם שנת הק"ן להסתלקות רבינו הזקן, הרי כיוון לתגובתי שאהי' שבע רצון מזה, ויותר משביעת רצון יש כאן. רק זאת אקוה ואאחל לכל המשתתפים בהקובץ שכל המאמרים שיופיעו בו יהיו מתאימים לגמרי לתורתו של רבינו הזקן, שהיא לא רק תורה עיונית אלא גם כן ובעיקר חלק מתורת חיים הוראה בחיי יום יום במעשה בפועל שאז יכולתי להביע שביעת רצון שלי לא רק במכתב לכ' בלבד אלא גם בגלוי."[1]

מענה הרבי שבתחילתו הוראה על הדפסת הגמרא של הרב עדין אבן ישראל ובסופו עונה הרבי על הבקשה שהרבי יכתוב הקדמה לספר הקן: - אין ענין כלל שיהיה מאמר או כיוצא בזה כתוב ממני להקובץ, כי זהו יתפרש מעין הסכם מן 770 שכל הכתוב בו צריך להיות נלמד ומקובל על התמימים, החסידים וכו'. וק"ל


לקריאה נוספת[עריכה]

קישורים חיצונים[עריכה]

הספר באתר היברו בוקס

הערות שוליים

  1. אגרות קודש חכ"ב עמ' שעו'