ספר המאמרים לפי סדר הפרשיות

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ספר המאמרים - פרשיות שבהוצאת המכון

סדרת ספר המאמרים לפי סדר הפרשיות יצאה לאור בשנת תשע"ד - תשע"ו, אז החל להוציא המכון להפצת תורתו של משיח סדרה המרכזת את כל מאמרי החסידות שנאמרו ע"י הרבי (והגיעו לידינו) בשנים תשי"א - תנש"א (למעט מאמרי "באתי לגני" שנדפסו בשני כרכים בפני עצמם ע"י ה"ועד להפצת שיחות"), מסודרים ע"פ סדר פרשיות התורה ומועדי השנה (ולא לפי הסדר הכרונולגי של אמירת המאמרים). מטרת הסדרה היא להקל על המעיינים למצוא מאמרי דא"ח הקשורים לתאריך או לחג בו אוחזים.

מבנה הספר[עריכה]

מאמרי הסדרה נלקטו מתוך ספרי המאמרים הישנים[1], או הנחות פרטיות שהגיעו לידי המו"ל. מאמרי ימות החול (גם אלו שנדפסו כבר בספרים ישנים) - נכתבו מחדש מתוך סרט ההקלטה. המאמרים הוקלדו מחדש על ידי המכון, נופו מטעויות דפוס, והתווספו להם מראי מקומות להרחבת הדברים. יחד עם זאת, המאמרים לא עברו עריכה יסודית (למעט הוספת פיסוק, מילות קישור, פתיחת ראשי תיבות ותרגום במידת הצורך) ונדפסו באותו סדר עניינים כפי שנמצאו בהנחות שהגיעו לידי המו"ל, או ברשימה מסרט ההקלטה[2].

אלו כמו אלו - בתוספת ציונים ומראי מקומות חדשים לספרי חסידות נוספים שבהם נידונים הנושאים שבמאמרים (במאמרים שלא נדפסו - לראשונה עם ציונים ומראי-מקומות). בסוף כל ספר נדפסו ההנחות הבלתי-מוגהות מהמאמרים שהוגהו על ידי הרבי ע"מ לתת רקע לענין וכן מפתח עניני משיח וגאולה בכדי שיוכלו ללמוד את ענייני משיח וגאולה ללא טרחה מיותרת[3]

בסדרה זו נדפסו עשרים וששה כרכים, תשעה מהם על פרשיות השבוע ושבעה עשר ספרים על חגי ומועדי השנה:

פרשיות השבוע[עריכה]

חגי ומועדי השנה[עריכה]

הסדרה הושלמה בחודש תמוז תשע"ו והודפסה במהדורה חדשה בשנת תשע"ז עם תיקונים והוספות.

קרא עוד[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]

הערות שוליים

  1. ספרי המאמרים של שנות תשי"א-תשכ"א, וכן תש"ל-תשל"ז שנדפסו על ידי ועד כתבי קודש, וספרי השנים תשל"ח-תנש"א שנדפסו על ידי ועד הנחות התמימים.
  2. זאת בשונה מהמאמרים שיצאו לאור בסדרות "תורת מנחם - התוועדויות", שם עובדו המאמרים מתוך השוואה למקורות עליהם מבוסס המאמר, וכן עברו עריכה לשונית ותוכנית על ידי המערכת ומטבע הדברים השתנה גם סדר העניינים.
  3. וראה סה"ש תנש"א עמ' 501 (והערה 110 שם), בשורת הגאולה אות כ"ט ואות ל', דברי משיח תנש"א ח"ג עמ' 455, 499, ועוד.