ספריית לוי יצחק (קראון הייטס)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
(הופנה מהדף ספריית לוי יצחק)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ספריית לוי יצחק, היא ספרייה יהודית במרכז שכונת קראון הייטס הפתוחה לציבור, ומשרתת את תושבי השכונה. בספרייה ניתן לשאול ספרים ולעיין בהם.

תולדות הספרייה[עריכה]

הקמת הספרייה נעשתה בעקבות בקשתו של הרבי בהתוועדות בו' תשרי תשל"ג, אז הרבי הורה לייסד ספריה בכל מקום בו קיים ריכוז יהודי בה יהיה ניתן להשאיל ספרי עיון וסיפורת יהודית על טהרת הקודש.

הרבי הורה שהספריות שיתיסדו יהיו פתוחות בכל יום לפחות מספר שעות ועל מנהלי הספרייה לדאוג שתושבי המקום ידעו מקיומה של הספרייה.

הרבי קישר את הקמת הספריות עם הע"א מוסדות, והודיע כי יורה להוצאת הספרית קה"ת להשתתף בהקמת הספריות באמצעות משלוח של ספרי ההוצאה והנחה ברכישתם.

באותה שנה הוקמה בקראון הייטס ספריית לוי יצחק שנפתחה בקומת המרתף של בניין צעירי אגודת חב"ד בארצות הברית ותחת הנהלתם. כפי הוראת הרבי דאגו המנהלים שבספרייה יהיה מקום יפה לישיבה, ממוזג ונוח, על מנת שיוכלו למשוך את המבקרים בספרייה לשיחה נעימה בענייני יהדות ובאמצעות השיחה סביב הספרים, לקרב אותם להתחזקות בענייני תורה ומצוות.

מנהלה הראשון היה הרב נחמיה יום טוב קסלר.

הספרייה הממוקמת ברחוב קינגסטון והכניסה אליה היא משמאל לחנות תשמישי הקדושה המיתולוגית של ר' יצחק מישולובין (מרכז סת"ם).

בספרייה ישנם קרוב לעשרים אלף ספרים, והיא נחשבת לאחת הספריות היהודיות הגדולות בניו יורק המאפשרת השאלת ספרים. מלאי הספרים בספרייה מתחדש ומתעדכן כל הזמן, והיא פתוחה לציבור מידי יום בשעות אחר הצהריים.

לקריאה נוספת[עריכה]