שיר מזמור לדוד (ניגון)

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-dialog-question.svg.png חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעת מניח/ת תבנית זו. אתם מוזמנים להרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, או להסביר את חשיבותו בדף השיחה שלו.
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך, הערך יימחק (ניתן לראות מתי הוצבה התבנית בהיסטוריית הדף).
ניגונים שחוברו על פרק התהילים של הרבי
אורך ימים · הרנינו לאלקים עוזנו · מזמור שיר ליום השבת · רועה ישראל האזינה · שיר מזמור לדוד · בך ה' חסיתי · כמופת הייתי לרבים · אבוא בגבורות · תרננה שפתי · כמופת הייתי לרבים · יפרח בימיו צדיק · ואלוקים מלכי מקדם · וכל קרני רשעים אגדע · נודע ביהודה אלוקים · אתה הא-ל עושה פלא · וינחם לבטח · ויבחר בדוד · ואנחנו עמך וצאן מרעיתך · וידעו כי אתה · אני אמרתי אלוקים אתם

הניגון שיר מזמור לדוד הינו ניגון שהולחן על פרק ק"ח בתהלים - פרקו של הרבי בשנת תשס"ט. הניגון הולחן על ידי הת' ברוך נחום פרבר ונבחר על ידי ועדת הניגונים ליובאוויטש.

מילות הניגון:

י.png שיר מזמור לדוד. נכון ליבי אלוקים אשירה ואזמרה אף כבודי. עורה הנבל וכינור אעירה שחר אודך בעמים ה' ואזמרך בלאומים. למען יחלצון ידידיך הושיעה ימינך וענני - יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד - מלך המשיח חי וקיים על כל הארץ כבודך י.png
".

ראו גם[עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכה]