משתמש:HasidHabad

מתוך חב"דפדיה, אנציקלופדיה חב"דית חופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

ב"ה

ברוכים הבאים לדף המשתמש שלי!


אייקון נשיאי חבד.png אייקון בית רבי.png אייקון גאולה ומשיח.png
פורטל נשיאי חב"ד פורטל בית רבי פורטל גאולה ומשיח
כל הערכים כל הערכים כל הערכים


אייקון תורת חבד.png אייקון ספרות חבד.png אייקון הפצת המעיינות.png
פורטל תורת החסידות פורטל ספרות חב"ד פורטל הפצת המעיינות
כל הערכים כל הערכים כל הערכים


אייקון ניגוני חבד.png אייקון ימי חבד.png אייקון תורת נגלה.png
פורטל ניגוני חב"ד פורטל ימי חב"ד פורטל תורת הנגלה
כל הערכים כל הערכים כל הערכים


אייקון אישי חבד.png אייקון ערים וקהילות חבד.png אייקון מוסדות וארגונים.png
פורטל אישי חב"ד קהילות חב"ד מוסדות וארגונים
כל הערכים כל הערכים כל הערכים


דפים כלליים: מיזמי חב"דפדיה | כל הערכים | כל הפורטלים | כל הקטגוריות | התוועדות חסידית | ארגז החול

ימי חבד.jpg

השבוע בימי חב"ד - חג הסוכות

לימי חב"ד - חודש אלול

היום יום.jpg
לשיעורי חת"ת ורמב"ם היומי

"וירא העם וינועו", אז זיי האבען דערזעהן ג-טליכקייט איז שוין "וינועו", עס איז געווארען א תנועת חיים (= כשהם ראו אלקות, כבר "וינעו", נהייתה תנועת חיים).

"אלו ידעתם - אמר אדמו"ר הצמח צדק - כחם של פסוקי תהלים ופעולתם בשמי רום, הייתם אומרים אותם בכל עת. תדעו שמזמורי תהלים שוברים כל המחיצות, ועולים בעילוי אחר עילוי בלי שום הפרעה, ומשתטחים לפני אדון עולמים ופועלים פעולתם בחסד וברחמים".


בערב חג השבועות תש"ט נפטר הרב מיכאל דבורקין והרבי דאג אישית לקבורתו טרם החג. הרב יהודה לייב גרונר סיפר על כך:"הרופאים תבעו לנתח את גופתו טרם מענק תעודת הפטירה - דבר שהיה מעכב את הקבורה, ולבסוף, בהוראת הרבי דאגתי למצוא רופא אשר יעניק את תעודת הפטירה לפני כניסת החג".

אדמו"ר שליט"א - מלך המשיח

בשורה, גאולה, המשיח

הרבי מליובאוויטש

אדמו"ר מנחם מענדל שליט"א שניאורסאהן מליובאוויטש הוא דמות מרתקת. לכאורה, רבי של חסידים, אבל השפעתו חרגה הרבה מעבר לגבולות חב"ד. אדמו"רים וגדולי-תורה העריצו אותו, מדינאים ואנשי צבא הוקסמו ממנו, נשיאים וראשי מדינות התכתבו איתו, אנשי מדע ואמנים נקשרו אליו, המוני יהודים, מכל עדה, חוג ואורח-חיים, ראו בו אישיות מיוחדת במינה.

הרבי גילם שילוב מיוחד של תכונות, שכל אחת כשלעצמה ראויה להבלטה ולהערכה. גאון עצום בכל חלקי התורה, הוגה פורה שמגלה מעמקים חדשים באוצר המחשבה היהודית. איש משכיל ביותר, שמוכיח התמצאות בכל תחומי המדע המודרני. כושר מנהיגות נדיר, שמסוגל להפיק מרבבות בני-אדם את מלוא הפוטנציאל הגלום בהם. איש חזון, שיודע להעריך נכון תהליכים בחיי עם ועולם. אהבה עצומה לכל יהודי ויכולת להתמסר לבעיותיו הקטנות של האיש הפשוט. קסם אישי רב, נועם הליכות, הופעה מרשימה ביותר ועיניים חודרות-לב.

אנשים בשיעור קומתו אינם קיימים בכל דור. הקב"ה שתל נשמה גדולה זו דווקא בדור המוכה שלאחר השואה, כדי שיוכל להתמודד מול אתגרי התקופה, ילבה מחדש את גחלת היהדות ויוביל עם עם ישראל והעולם כולו לגאולה הקרובה לבוא.

דמותו הקורנת מוסיפה ללות את עם ישראל גם עכשיו. דרכו ומשנתו הרוחנית הן לפיד אש המאיר את דרכו, עד שנגשים יחדיו את היעד הנכסף - הגאולה האמתית והשלמה על-ידי משיח צדקנו.


קישורים חיצוניים